Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2013., 23:26   #1
Kultura i odnos prema automobilu

Nije usko vezano za aute ali je uz odnos prema istom.
Kako se rješavate ljudi koji se ljepe i fektaju prijevoz na posao/gablec i doma, pogotovo k tomu ako su gotovani pa očekuju da ih svako jutro nazoveš 2-3 minute prije nego si na dogovorenom mjestu pa si još i nabijaš račun za tel.
Nisam ja škrtica ni cjepidlaka, ali ako ja nekog vozim 3 mjeseca zaredom ne očekujem niti za gorivo niti hvala, ali barem malo respekta prema autu još ako znaš da sam pedantan pa da ne unosiš cipelama žvake sa stajališta na tepih, ne lupaš vratima ko da su od štale i sl.
Ugl. kako kulturno nekog odbiti?
_ov3rflow_ is offline  
Old 18.06.2013., 23:31   #2
Ti nama ustvari govoriš da si nečiji otirač jelda? Jel bar žensko? Sisata i zgodna? Ako nije, onda fakat

Ne postoji kulturni odjeb u takvim situacijama, tu se lijepo saspu činjenice u facu i lansira odjeb i
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Old 18.06.2013., 23:32   #3
Ja to riješavam tako da svima koje poznam kažem u facu da tako ne ide.
A znam i nekima koje manje poznam. Svejedno mi je.
Čistim i perem jednom mjesečno da bi mi dan nakon pranja netko sjeo unutra i isprljao ga kao da ga nisam čistio mjesec dana.

Neke stvari si ne mogu dopustiti. Ako netko vizualno ima krš od auta i oš je prljav i smrdi, ne moram i ja takvoga imati.

Jednom je jedan potpuno izgreban auto parkirao 30cm do mojeg.
Napisao sam mu ceduljicu i stavio na brisač:
"Moj auto ne mora izlgedati kao Vaš".
__________________
Potpis
WXW is offline  
Old 18.06.2013., 23:35   #4
I radi te ceduljice si vjerojatno zaradio koju ogrebotinu, jelda?
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Old 18.06.2013., 23:43   #5
Ne nisam, ceduljicu sam stavio kada sam odlazio s parkirališta.
100% sam siguran da lik udara u sva vrata, zato tako blizu parkira i njegov auto je s obadvije strane skroz bio zgreban/izudaran.
Jednom sam sjedio u autu i žena udari u vrata, bez imalo pažnje, samo bum. Popizdio sam na veliko.

Nakon kupnje auta, u tjedan dana mi je netko razbio masku retrovizira (oko 3cm puklo) i napravio malu udubinu u vozačevim vratima.
Netko mi je izgrebao cijelu lijevu stranu prednjeg branika. Kada je vidio da ne ide dalje nije stao i išao rikverc, nego je išao prema naprijed dok nije prošao. Metak u čelo, ništa više.
__________________
Potpis

Zadnje uređivanje WXW : 18.06.2013. at 23:55.
WXW is offline  
Old 18.06.2013., 23:44   #6
A nekako logično, vjerovatno je bio na odlasku

Što se tiče kulture mojih suputnika, većina, osim mojih ukućana, pazi i više nego što ja pazim, pa nemam problem s tim. S druge strane, otac mi zna praktički tepih koristiti kao otirač, ili ići ravno iz vrta, ili štale u auto, a mama ne može podnjeti mrvice od nečega što si je uzela za prigrist, pa otrese dolje. Svojevremeno dok se pilo u autu imao sam malo neurednu i razmaženu ekipu, kojima se u toj situaciji nije dalo objasnit, a ne smiješ ih zatući



Edit: WXW, ja sam danas zavukao u mišju rupu, i nisam okrznuo nikoga, samo naslonio(polako) vrata na lajsnu susjednog dok sam izlazio. Iako su oba susjedna imala dovoljno mjesta, poslikao sam ih, ali opet sam ja prvi izlazio, tako da nije problema bilo.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Old 18.06.2013., 23:59   #7
Nasloniti ok, ponekad se mora. Važno je ne udariti i vrata iako se samo naslone ne stiskati prema van, jer upravo to napravi udubinu u autu pored.

Badava ja pazim kada 90% ljudi ne pazi. Tako da ću za mjesec il dva polirati cijeli auto tako da skinem barem to što se može skinuti od ogrebotina.
Ima dva prakirališta, moj parkiram tamo gdje ima najviše mjesta, između dva Smarta. Ali dame imaju problem sa prakiranjem istih i opet dolaze blizu mojega, iako imaju dosta mjesta prema drugoj strani. Svaki puta kada sam u blizini i one parkiraju onda budno pratim da li će udariti ili ne.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Old 19.06.2013., 00:42   #8
Pukni i ti njih, pa budete kvit
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Old 19.06.2013., 08:19   #9
Quote:
_ov3rflow_ kaže: Pogledaj post
Nije usko vezano za aute ali je uz odnos prema istom.
Kako se rješavate ljudi koji se ljepe i fektaju prijevoz na posao/gablec i doma, pogotovo k tomu ako su gotovani pa očekuju da ih svako jutro nazoveš 2-3 minute prije nego si na dogovorenom mjestu pa si još i nabijaš račun za tel.
Nisam ja škrtica ni cjepidlaka, ali ako ja nekog vozim 3 mjeseca zaredom ne očekujem niti za gorivo niti hvala, ali barem malo respekta prema autu još ako znaš da sam pedantan pa da ne unosiš cipelama žvake sa stajališta na tepih, ne lupaš vratima ko da su od štale i sl.
Ugl. kako kulturno nekog odbiti?
Meni je najgore od svega kada zalupe vratima!!!
Hache is offline  
Old 19.06.2013., 11:16   #10
Baš sam to htio napisati (za vrata). Ne volim biti taxi, ali kad me netko pita, povezem ga bez pardona, no istim tim osobama sam rekao da to ne očekuju stalno i ne očekuju.

No najviše me živcira ta neozbiljnost kod nekih. Ma nije to neozbiljnost, ne znam koju riječ upotrijebiti. Nesmotrenost, eto, totalni bmk stav oko svega, kao da si u busu pa ideš gulit onu gumu koju stave da ne bude gola šipka za držanje u vožnji... Uđe, zalupi vratima kao da sam auto upravo pokupio na otpadu. Tako je jedan smotani napravio na očevom autu pa mu je sje... staklo u suvozačevim vratima, iskočila vodilica od udara pa je morao otvarat sve jer se staklo nije dalo zatvoriti do kraja... Možeš misliti silinu udarca. Onda kažem, nemoj lupati toliko, privuci pa zalupi iz blizine, ok, bla bla. Izlazi, zalupi opet. Dvije, tri bliske osobe su me poslušale, znam ih već dugo i paze općenito na stvari, pa tako i na te sitnice, dok ovi ostali, tzv. jednokratne vožnje, ponašaju se baš onako da im s guštom to mogu dati kao razlog zašto ih neću voziti naredni put kada pitaju.

Ne odnose se svi isto prema onom što je njihovo, kamoli prema tuđem. Ja, pa i da pokupim ljubimca sa auto otpada, oprao bih ga i ne bi lupao s njim gdje stignem. Autoru/ici teme radi toga preporučujem da se takvih riješi što prije, ne u smislu trajnog slanja u 3pm i prekidanja svih veza s njima, već u smislu objašnjenja (u facu, ne preko fejsa, SMS-a i sl.), kako vrijedi moj auto - moja pravila...
TIR669 is offline  
Old 19.06.2013., 11:22   #11
Lipi moji, auto bi trebao sluziti nama a ne obratno.
mrachni hajduk! is offline  
Old 19.06.2013., 11:25   #12
nekim ljudima se to jednostavno ne da objasniti, da se vrata na autu ne moraju zalupiti istom silinom kad su druga vrata / prozor otvoreni. ili kad je auto nagnut kontra od njih. ne ide. onda zagalamis pa si zivcenjak zaljubljen u svoj auto..i tak
flint is offline  
Old 19.06.2013., 11:35   #13
Quote:
mrachni hajduk! kaže: Pogledaj post
Lipi moji, auto bi trebao sluziti nama a ne obratno.

Mene i služi i to izvanredno, ali premda nema dušu ponašam se prema njemu kao da je ima.
Možda sam previše pedantan oko auta, ali i moja kupaonica uvijek blista, i kuhinja, i garaža i moje radno mjesto je uredno.
Ali ja kao da sam magnet za takve ljude. Prošle godine parkiram auto, na njemu su tek friško bile "nove" felge kao sa slike: http://data.motor-talk.de/data/galle...8x15-32734.jpg i jedan poznanik počne ključevima kuckati po rubu i pita gdje sam to kupio. Kažem mu da ne radi to jer felge nisu nove nego 20 godina polirane felge na kojima sam ostavio cca 200 sati i nekoliko litara krvi i znoja no on nastavi kao da me provocira i smije mi se u facu. Stero sam ga u 3 PM premda je stariji od mene 20-30 godina ali se debelokožac nije naljutio. Kasnije sam ih prodao jer su bile magnet za budale.
_ov3rflow_ is offline  
Old 19.06.2013., 11:41   #14
Voziš BMW-a?
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Old 19.06.2013., 11:43   #15
Quote:
mrachni hajduk! kaže: Pogledaj post
Lipi moji, auto bi trebao sluziti nama a ne obratno.
Tako je, auto treba čuvati, ali kao i u svemu ne treba pretjerivati i biti bolesnik.
Drago_Gervais is offline  
Old 19.06.2013., 11:51   #16
Naravno da ga treba cuvati i odrzavati. I naravno da treba biti uredan. Ali zivcirati se zbog mrvica ili necijih masnih ruku ili voziti auto u nekom vecem gradu i zivcirati se zbog ogrebotina je nepotreban genocid vlastitih sinapsa. Treba ih cuvati za bitnije stvari koje se dogadjaju zivim ljudima a ne stvarima.
mrachni hajduk! is offline  
Old 19.06.2013., 12:37   #17
Quote:
mrachni hajduk! kaže: Pogledaj post
Naravno da ga treba cuvati i odrzavati. I naravno da treba biti uredan. Ali zivcirati se zbog mrvica ili necijih masnih ruku ili voziti auto u nekom vecem gradu i zivcirati se zbog ogrebotina je nepotreban genocid vlastitih sinapsa. Treba ih cuvati za bitnije stvari koje se dogadjaju zivim ljudima a ne stvarima.
Tako nekako, meni je na autu najvažnije da je ispravan i da me negdje ne ostavi. Nakon toga dolazi čistoća stakala i svjetala (jasno vam je zašto), a onda čistoća samoga auta. Da ne kažem da nakon obiteljskog puta na viksu i natrag i intenzivnog grupnog korištenja auta iznutra treba generalno čišćenje, posebno zadnjih sjedala.
Pokretaču teme - ako želiš glumiti taksi, onda vjerojatno imaš i razloga, ili si dobar po srcu i duši ili imaš skrivene namjere prema dotičnoj osobi.
I nema lijepog načina da ga odkantaš, jer vjerojatno ne razumije što te muči.
mack1 is offline  
Old 19.06.2013., 13:05   #18
Opet psihokauč tema na automobilima... nesposobnost rješavanja problema uživo se rješava laprdanjem na forumu. Fakjea
mazgoon is offline  
Old 19.06.2013., 13:14   #19
Ja imam drugi problem; ljudima se neugodno vozit u mom autu jer im izgleda pre-sterilno. Bit će da se družim sa preobzirnim ljudima...
SCHNITZER is offline  
Old 19.06.2013., 13:31   #20
Quote:
mrachni hajduk! kaže: Pogledaj post
Naravno da ga treba cuvati i odrzavati. I naravno da treba biti uredan. Ali zivcirati se zbog mrvica ili necijih masnih ruku ili voziti auto u nekom vecem gradu i zivcirati se zbog ogrebotina je nepotreban genocid vlastitih sinapsa. Treba ih cuvati za bitnije stvari koje se dogadjaju zivim ljudima a ne stvarima.
To je točno. Pošto ga skoro niti ne vozim više se ne živciram. Popravak branika je platilo osiguranje, godinu prije mi je dolatio kamen veličine šake na prednju šajbu, osiguranje platilo. Toliko o sreći.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:37.