Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2014., 20:44   #361
Quote:
SitnaRiba kaže: Pogledaj post
znači, nek traže peseka koji ima 6 - 8 kg, možda i više?

kul hvala na savjetu
Otprilike; pod uvjetom da je pas normalno uhranjen.
Nas staf je sa dva mjeseca imao jedva 6kg, sad ima 28-29, a pticarka je sa 2mj imala 7.5, sad ima 31, ali ona se jos razvija.
Curka bernskog planinskog s kvarta je po tezini ko moja pticarka, muski su ipak tezi; ali mislim da bi to otprilike trebalo bit to -ako zelite velikog psa ja bi gledala da ima bar nekih 7kg u dobi od dva mjeseca (normalno uhranjen, ne bucmast) i da se vidi i po capama i po gradji da ce bit velik pas. I uzmi u obzir da u toj dobi rapidno rastu i da pas od tri mjeseca ima vec punooo vise kila.
Sretno u potrazi
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 21:02   #362
Quote:
SitnaRiba kaže: Pogledaj post
znači, nek traže peseka koji ima 6 - 8 kg, možda i više?



kul hvala na savjetu

Yuki je s 2 mjeseca imao 6.5 kg a sada ima 24-25, tako da bi po toj statistici mozda trebala traziti nesto jos teze
Mada, meni sve te vece pasmine u dobi od 2 mj izgledaju kao mali bebeli medvjedici
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 21:42   #363
ženkicu bi uzeli... ali ako se dogodi ljubav sa mužjačićem, zašto ne

da, da, treba i strukturu tijela gledati...

hvala za sada samo skupljam informacije što i kako... u aktivnu potragu će se ići na proljeće da se sa pesekom više može raditi po vani (ne zbog njega, zbog mojih )...
__________________
"I don't weigh anything! I'm like a cloud!" Mindy L.
SitnaRiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 19:40   #364
Pa ja bih samo još dodala da se pitam u kojim vi gradovima / kvartovima živite? Kod mene su većinom svi psi čistokrvni. Prema tome koju pasminu imaju već znamo od kuda su se doselii i koje su nacionalnosti. Npr, Janjevci najčešće imaju stafforde i nešto manje šarplanince. U populaciji koja se doselila iz Hercegocine zadnjih godina cane corso počinje prevladavati nad staffordima, a među Romima su najpopularniji maltezeri i pekinezeri, a ove godine naročito schi szui.
Flokithedog is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 19:56   #365
Mi živimo u Zagrebu, ali očigledno u ne dovoljno hoch kvartu poput tvog, jer kod nas najviše ima ljubimaca no name pasmina, a potom podjednako udomljenih i čistokrvnih.

Nego, pojma nisam imala ovu povezanost zavičajnosti ili nacionalnosti s pasminom No, ovo s Romima i maltezerima i shih tzuima se poklapa s nagnućima jedne romske obitelji s kojima sam se prilično zbližila. Naime, brat oca obitelji stigao je sa suprugom iz Pariza i ljubimicom shih tzuicom, dok ova moja obitelj želi maltezera i našem je zbližavanju zapravo pridonijela Luna.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 21:52   #366
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Mi živimo u Zagrebu, ali očigledno u ne dovoljno hoch kvartu poput tvog, jer kod nas najviše ima ljubimaca no name pasmina, a potom podjednako udomljenih i čistokrvnih.

Nego, pojma nisam imala ovu povezanost zavičajnosti ili nacionalnosti s pasminom No, ovo s Romima i maltezerima i shih tzuima se poklapa s nagnućima jedne romske obitelji s kojima sam se prilično zbližila. Naime, brat oca obitelji stigao je sa suprugom iz Pariza i ljubimicom shih tzuicom, dok ova moja obitelj želi maltezera i našem je zbližavanju zapravo pridonijela Luna.
ja ću proći po zgradi samo

Prizemlje - udomljena mješanka, maltezer, biglica je bila pa su je dali nekom
1. kat - malamutica odselila u norvašku
2. kat - maltezer
3. kat - lab-retriver mješanka, mješanka - udomljene
4. kat - moje dvije cure, maltezer, kavalirka (nju nisam dugo vidjela)
5. kat - pudla, jrt
6. kat - maltezer

znači 9/5 za 'čistokrvne'
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 21:59   #367
s obzirom na količinu maltereza zaključujem da ste vrlo lajava zgrada
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 22:03   #368
zapravo ne, najlajavija je ova labica s trećeg - ona laje na sve

maltić s našeg kata je super i ne boji se velikih... ostali maltezeri se ne žele družiti s nama jer smo mješanci i veliki (iako je Hali u svojoj glavi zapravo samo malo veći maltezer )
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 22:12   #369
Ma di ti to zivis Floki??? Evo ja sam u dubravi, ima tu janjevaca (ne bas preko puta ali par ulica dalje su) i svi imaju staforde. Sarplaninca imamo jednog u kvartu i nisu vlasnici janjevci, lokalci su.
Rome nemamo pa ne mogu pratiti statistiku po tom pitanju ali to su pasmine koje svaki treci susjed ima. Za ovaj dio dubrave imamo puno samojeda (5), 3 malamuta i jednu haskicu, kao i 3-4 bernska planinska. Najvise je i dalje njemackih i belgijskih ovcara, obzirom da je blizu akademija pa ih odande ljudi svako malo uzimaju, iako mislim da su im manje pasmine (maltezeri, sicuici i sl) ozbiljna konkurencija. Ostalo su mjesanci, labradori i retriveri. Statisticki, svaka druga kuca ima psa i svaki peti stan.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 11:08   #370
Quote:
Flokithedog kaže: Pogledaj post
Pa ja bih samo još dodala da se pitam u kojim vi gradovima / kvartovima živite? Kod mene su većinom svi psi čistokrvni. Prema tome koju pasminu imaju već znamo od kuda su se doselii i koje su nacionalnosti. Npr, Janjevci najčešće imaju stafforde i nešto manje šarplanince. U populaciji koja se doselila iz Hercegocine zadnjih godina cane corso počinje prevladavati nad staffordima, a među Romima su najpopularniji maltezeri i pekinezeri, a ove godine naročito schi szui.
Hmmm da... i većina ih je "čistokrvna"(bez papira i čudnih pasminskih karakteristika, uglavnom sliče na ono što bi trebali recimo biti), a ne čistokrvna.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 13:56   #371
Hahaha ne mogu se ne nasmijati na ovo s Janjevcima
A sada da se malo predstavim..
nikada nisam imala psa, zapravo sam sve do nedavno imala traume zbog neugodnih iskustava iz djetinjstva (prijateljicin pas me nije bas volio...blago receno). Znaci, potpuni sam pocetnik.
I ulovila me sada zelja da bih imala psa. Za oko su mi zapeli Akite, odnosno Shibe. Zivim sama u stanu i doma sam tek poslije podne/predvecer s obzirom da dosta radim. S obzirom da je vas pasoljubaca ovdje puno, molila bih vas za savjete u kojem smjeru krenuti u potragu
Marsov is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 13:59   #372
Koliko bi vremena na dan imala za psa?
Da li si ovako fizički aktivna ili ti nije do trčanja?
Da li bi sa psom provodila puno vremena vani ili bi radije nekoga kojem je dovoljno sat vremena bauljanja po vani?
Na kojem si katu zgrade? da li ima lift?
Jesi li blizu nekog šumarka, nasipa ili u strogom centru grada?
da li bi dugodlakog ili kratkodlakog ili nebitno?
Da li baš mora ličiti na akitu/shiba inu?
Kakve osobnosti bi voljela da ti pas ima?

Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 14:07   #373
Obzirom da te "ulovila sada zelja" svakako pusti malo vremena da prode da se nebi dogodilo da te pusti ta zelja kad bude kasno.

Ako i nakon nekog vremena htjednes psa, najbolje da kontaktiras neku udrugu i po njihovoj preporuci udomis manjeg, odraslog i smirenog psa koji ne zahtjeva previse fizicke aktivnosti. Uzimanje aktivnog, radnog ili polarnog psa postat ce ogroman izvor frustracije i tebi i njemu!

Bilo bi dobro i da se skompas s nekim ko ima psa pa da vidis kako cijela prica uzivo izgleda


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ni Na Na is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 14:23   #374
Quote:
Marsov kaže: Pogledaj post
Hahaha ne mogu se ne nasmijati na ovo s Janjevcima
A sada da se malo predstavim..
nikada nisam imala psa, zapravo sam sve do nedavno imala traume zbog neugodnih iskustava iz djetinjstva (prijateljicin pas me nije bas volio...blago receno). Znaci, potpuni sam pocetnik.
I ulovila me sada zelja da bih imala psa. Za oko su mi zapeli Akite, odnosno Shibe. Zivim sama u stanu i doma sam tek poslije podne/predvecer s obzirom da dosta radim. S obzirom da je vas pasoljubaca ovdje puno, molila bih vas za savjete u kojem smjeru krenuti u potragu
Ovo boldano - ni jednom psu nije dovoljno da vidi svog čovjeka samo popodne/predvečer, a pogotovo ne na početku. Pas ti se ne može sam odgojiti, a štenci moraju obavljati nuždu svakih 2-3 sata. S druge strane, psi trebaju aktivnosti, ni jedan neće biti sretan da sjedi doma stalno, postoje velike šanse i da ti unište namještaj od dosade..
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 14:25   #375
Nina, naravno da cu cekati, samo me eto zanima otkuda krenuti...
Imala bih vremena nekoliko sati poslije podne, bolje receno predvecer
Aktivna sam, ali radije bih setala...kojih sat vremena
Zivim na 3. katu u zgradi bez lifta, stan ima 60 kvadrata
Imam prostora za setnju, nije centar grada...kada je ljepse vrijeme, imala bih i vise vremena i vise prostora za setanje psa
Htjela bih da pas slici na navedene pasmine, ali ono...
I htjela bih da pas bude stalozeniji, ne prezivahan i zivcan, inteligentan
Marsov is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 14:26   #376
Ovo boldano se odnosi na neku najgoru opciju
Marsov is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 14:28   #377
Koju pasminu izabrati?

Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Ovo boldano - ni jednom psu nije dovoljno da vidi svog čovjeka samo popodne/predvečer, a pogotovo ne na početku. Pas ti se ne može sam odgojiti, a štenci moraju obavljati nuždu svakih 2-3 sata. S druge strane, psi trebaju aktivnosti, ni jedan neće biti sretan da sjedi doma stalno, postoje velike šanse i da ti unište namještaj od dosade..

Pa recimo neki manji, odrasli psic koji ne treba puno aktivnosti?
Sigurna sam da dosta takvih trune po azilima i bilo bi im jako lijepo u ovakvoj sredini. Jutarnja setnja od 30min, gazdarica odlazi na posao dok on odmara i spava doma. Poslje posla odmah setnjica i do kraja dana druzenje s gazdaricom, piskenje prije spavanja. Meni se cini okej...

Edit: ako ti je i izgled bitan, nije ni to neizvedivo samo ces trebat duze cekat i trazit. Ja sam visila na svim zivim stranicama jedno 4 mjeseca dok nisam ugledala i udomila svoju!

Sent from my iPhone using Tapatalk
Ni Na Na is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 14:28   #378
akite trebaju podosta aktivnosti.
pošto si u stanu, to znači da psa trebaš izvoditi najmanje tri puta na dan van. Znači, ako radiš ujutro, dižeš se još pola sata ranije i izvodiš psa na pišanje i sranje.
Kada bi uzimala štene, štene ti svako malo piški i svaka dva sata ćeš morati van na početku.

Pas ne može biti cijeli dan u stanu i izlaziti samo tih sat vremena predvečer..
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 14:31   #379
Quote:
Marsov kaže: Pogledaj post
Nina, naravno da cu cekati, samo me eto zanima otkuda krenuti...
Imala bih vremena nekoliko sati poslije podne, bolje receno predvecer
Aktivna sam, ali radije bih setala...kojih sat vremena
Zivim na 3. katu u zgradi bez lifta, stan ima 60 kvadrata
Imam prostora za setnju, nije centar grada...kada je ljepse vrijeme, imala bih i vise vremena i vise prostora za setanje psa
Hthema bih da pas slici na navedene pasmine, ali ono...
I htjela bih da pas bude stalozeniji, ne prezivahan i zivcan, inteligentan
Pse do kojih 6 mj je potrebno nositi da ne hodaju po stepenicama dok im se kičma razvija. Akite ti sa 6 mj imaju već popriličnu kilažu.
Sat vremena dnevno je daleko premalo za bilo kojeg psa.
Ako se bojiš pasa možda bi bilo bolje da se ti počneš prvo družiti sa ljudima koji imaju pse, veće, manje, svakakve, kako bi se rješila tog straha, obzirom da ćeš psa, ako ga nabaviš, trebati voditi i socijalizirati sa drugim psima.
Svi su psi inteligentni, neki više, neki manje. Ove pasmine su staložene ali dosta dominantne i sklone fajtu. S druge strane, kako sam ti već na temi o akitama napisala, jako su teške za odgoj. A obzirom da stvarno ne znaš gotovo ništa o psima, osim što bi htjela imati jednog, molim te, molim te, molim te nemoj uzimati takve pasmine.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 14:35   #380
Da, jasno mi je. Imala bih mogucnost da se pas nekoliko puta izvede van, odnosjo da bude u dvoristu
Marsov is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:47.