Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2014., 20:02   #541
Ma bez daljnjeg, ionako stalno idemo i u Dotku da se malac igra sa ostalim zvjerima, a ne zbog sebe. Niti smatram agility prijeko potrebnim, pogotovo u psecem parku u kvartu gdje svaki drugi covjek ima psa. Sanse da nikoga ne bude tamo su minimalne...
Po ovim postavljenim stupovima koji donekle prikazuju kako ce ovaj park izgledati, biti ce obuhvaceno jedno-dva drveta uopce mi se ne svidja cijela ta zamisao, jer nedostaje prostora, zaklona od sunca i svega. Cak nisu obuhvatili ni ono brdasce pored... Ma nista
Svakako ne gubimo nadu da ce prosiriti park i da nece biti samo taj dio koji sada uredjuju, jer su one povrsine zaista prekrasne i ne zahtjevaju nista osim ograde kako bi psi bili zasticeni od ceste i prometa.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 21:22   #542
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Prosli tjedan su poceli radovi na ravnicama, vezano uz novi park za pse. Po onom nacrtu koji je bio objavljen cinio se ogroman i sa puno sadrzaja, ali u zivo je to skroz maleno cak manje od onog na branimirovoj...
Samo me interesira gdje ce tamo ugurati i agility, jer po ovom vidjenom se cini da uopce nece biti puno niti zelenih povrsina, sve je prosarano stazama
A jel je to to; velebni park za pse na Ravnicama. Gledam svaki dan od kako su radovi počeli......gledam i čudim se; jerbo.......to je kvadratura amantaman za jedno šest kornjača da komotno žive tamo. Pseći park od 200m2?
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 21:34   #543
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
A jel je to to; velebni park za pse na Ravnicama. Gledam svaki dan od kako su radovi počeli......gledam i čudim se; jerbo.......to je kvadratura amantaman za jedno šest kornjača da komotno žive tamo. Pseći park od 200m2?

Pa sta nije smijesno tako malo? Svaki dan kalkuliram da li ja mozda ocekujem previse ili su oni to napravili fkt minijaturno
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 17:20   #544
taj park na ravnicama je morao raditi netko specijalan.
Ili perverzan, možda se nadaju hrvanju u blatu?
Lehane is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 19:08   #545
Meni je najgore sto se manji psi bez problema provuku ispod i sto ljudi tamo vode klince, koji skacu po spravama za agility, dok starci sjede na drugoj strani parka i ne gledaju ni klince ni psa. Jucer je njih 5 dovelo maltezera (jednog)!
O tome da su jedna vrata parka vec strgana nema potrebe posebno komentirati.
Blazen bio balkanski mentalitet...
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 19:12   #546
Meni se sve čini da komunalni redari mogu komotno sjesti u svaki park i pisat kazne. Em za neskupljanje dreka, em što hrpa pasa nije pod kontrolom, em što ljudi skaču po (skupim) agility spravama... Zaradili bi više nego u normalnoj šihti po gradu.

Predložit ću im to.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 19:28   #547
Apsolutno! Ono sto sam tamo vidjela u tih par dana, nisam nigdje drugde. Da vidis samo kako se tamo psi zakace, guzva je pa vjerojatno i oni budu zivcani jer se nemaju gdje maknuti, a vlasnici ih niti ne pogledaju!
Jucer je jedan samojed naskakivao dobrih 15 min na haskicu, dok njeni vlasnici nisu poludjeli i poceli traziti vlasnika samojeda koji je kurcevito nastupio da sta oni pizde ako im je kuja sterilizirana... A ona jadna ni hodati nije mogla jer je ovaj nije pustao na miru.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 20:42   #548
Svaki dan prođem onuda ( doduše autom ) ali u nezavidno doba; ( na posao/s posla ) i svako jutro buljim u to, to, to nekaj ograđeno kaj zovu pseći park. Ono je poligon , možda ga tak možemo nazvati ali u svkom slučaju je za ljude koji žele tamo doći s psom nekaj raditi i jasno, za ljude koji poznaju kaj znači red , kultura i tak dalje. Jedva čekam prvu kišu; pa kak je Lehane rekla - organizirati hrvanje u blatu.

Šteta love; neće to naši sugrađani znati iskoristiti pa će samo od toga ostati/postati sprdačina.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 20:48   #549
Nema teorije da tamo nesto radis sa psom jer je tolika guzva da nije normalno. Nadam se da ce se ta guzva malo smanjiti vremenom pa da cemo moci raditi tamo sa psima. Ili da idemo u svitanje, kad znamo da nema nikoga. Navecer ne mozemo jer nije osvetljeno
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 10:49   #550
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Prosli tjedan su poceli radovi na ravnicama, vezano uz novi park za pse. Po onom nacrtu koji je bio objavljen cinio se ogroman i sa puno sadrzaja, ali u zivo je to skroz maleno cak manje od onog na branimirovoj...
Samo me interesira gdje ce tamo ugurati i agility, jer po ovom vidjenom se cini da uopce nece biti puno niti zelenih povrsina, sve je prosarano stazama
Park ko park po meni je ok velicine, problem je sto su sve pustili u pogon odmah nakon uređenja i nakon sto se trava zatravila ako su je uopce i posadili ... prolazim autom i vidim da je nesto ramno na podu pa pretpostavljam da je to zemlja ili sam u krivu.

Po meni ima minimalno sprava z aagiliti tj skoro nista, ima rampu za skakanje, one cick-cak stapove i tzv krovic z aoenjanje - oprostite meni laiku na seljackim nazivima i nema niceg vise osim 2 "natrkrivene" klupice.

I ono najbitnije, pa kaj nisu seratori mogli taj park pomaknut vise lijevo ili sa kontra starne brda jer ovako su seznuli ono brdo za sanjkanje i sad se klinci nece mos sanjkat sa jedne strane - bezveze
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 10:55   #551
E da i moram prijavit ogorcenje zbog "Grada mladih" - gamad bezobrazna holdingovska je po cijelom ex Pionircu postavila znakove o zabrani ulaska pasa.
Tamo sam znala otic u setnju sa pesonjom i klincima, pas bi uvijek bio na povodcu samo zbog drugih je inace hoda uz nogu i nikad ne ode ni metar od mene, uz mene bilo je i drugih pristojnih setaca i sve super, ali neee onih postave znakove a to sto tamo ima smaosetaca iz okolnog susjedtva koja slobodno secu i seru tom niko nista - bas sam ogorcena i upravo pisem jedan lijepi mail holdingu i Bandicu
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 12:06   #552
Prosla sam pored tog novog parka, mali je dosta, a kao i svaki projekt koji je napravljen za dobivanje bodova, slabo funkcionalan. Psi se tamo mogu podruskat malo, za neko trcanje i divljanje bas i nije.
Ide mi na zivce kak stalno govore najskuplji park za pse u drzavi, cak 300 000kn. Pa kak su psi dobili tolike novce, to ne dobiju ni djeca...i takve spike. To nije nikakva para u ovo vrijeme, mos si misliti 300 000kn, a da znate koliko kostaju plasticni stupici sto ih grad postavlja, pali bi na dupe. Jedna tramvajska stanica, znaci staklo i stupovi je prije 4 godine kostala 100 000kn. Sada sigurno i vise. Netko je strpo lovu u dzep kao i uvijek, psima dali "neopisivo skup park" pa bi sad svi trebali bit sretni jer smo eto barem nesto dobili i trebamo sutiti.
__________________
Dugonjuska osoba
holly-trooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 13:35   #553
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
Park ko park po meni je ok velicine, problem je sto su sve pustili u pogon odmah nakon uređenja i nakon sto se trava zatravila ako su je uopce i posadili ... prolazim autom i vidim da je nesto ramno na podu pa pretpostavljam da je to zemlja ili sam u krivu.

Po meni ima minimalno sprava z aagiliti tj skoro nista, ima rampu za skakanje, one cick-cak stapove i tzv krovic z aoenjanje - oprostite meni laiku na seljackim nazivima i nema niceg vise osim 2 "natrkrivene" klupice.

I ono najbitnije, pa kaj nisu seratori mogli taj park pomaknut vise lijevo ili sa kontra starne brda jer ovako su seznuli ono brdo za sanjkanje i sad se klinci nece mos sanjkat sa jedne strane - bezveze
Nije baš tako
Park je mali, upola manji od onog na Branimirovoj, ako ne i više.
Osim te dvije natkrivene, imaju i dvije klupe za sjedenje ispod drveta.
A taj materijal što je postavljen, nije sama zemlja, kao piljevina je, rastresit i lakši je za ravnanje kad npr. psi kopaju rupu. Poravnaš u 3 poteza nogom

Sprave za agility neću komentirati, jer još nismo imali prilike isprobati ih..

Ja mislim da su zeznuli jer nisu uključili još i to brdo pored, tako da sam park bude veći i da se psi mogu malo izolirati, jer ovako ne mogu nigdje, osim prokopati ispod žice i otići.
Mi uglavnom odemo u park na Branimirovoj, tamo se Yuki istrči, malo treniramo i kasnije odemo na Ravnice, čisto da se nauči ponašati kad je toliko pasa oko njega

Ono najsmiješnije što sam u novom parku primjetila je da vlasnici manjih pasmina većinom ne vode svoje pse u park dok su tamo veliki psi.
Mi kad smo bili, Yuki se igrao s malamutom, švicarskim ovčarom, stafordom i haskijem, bilo je još kojih 10ak pasa po kutovima parka ali i oko parka je bilo dosta onih s pekićima i sl pasminama koji su čekali da mi odemo. Valjda su se bojali da ih ovi veliki ne pojedu

I naravno, nezaobilazni su oni ljudski primjerci koji donesu loptice, bacaju svojim psima i pizde na druge pse koji iste loptice uzmu
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 14:25   #554
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Mi uglavnom odemo u park na Branimirovoj, tamo se Yuki istrči, malo treniramo i kasnije odemo na Ravnice, čisto da se nauči ponašati kad je toliko pasa oko njega
Ajde da se dogovorimo jednom pa da moja samojedica upozna tvog Yuki-ja ja isto povremeno idem tamo u park na Branimirovoj...
Tabby is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 14:44   #555
Quote:
Tabby kaže: Pogledaj post
Ajde da se dogovorimo jednom pa da moja samojedica upozna tvog Yuki-ja ja isto povremeno idem tamo u park na Branimirovoj...
šaljem ti pp
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 18:53   #556
Mi bili u čuvenom Vau parku. Nisam mjerila pa im moram vjerovati da ima 2000 četvornih metara. Meni izgleda pola manje od Trnskog i trećinu veliko kao Utrine. Trnsko u duljinu ima 300-tinjak metara, a u širinu 30-ak. Utrine su dugačke 400 m, a široke 35-40 m.

A možda su za sve krive one dvije klupe koje izgledaju kao autobusna stanica.

Od tzv. agility sprava most je totalno promašen. Sklizav je i po njemu se može popeti valjda samo JRT ili nešto slično. Jucko ima falabogu dobre noge i kukove, ali je teška 23,5 kile i bome je odustala na pola uspona. Najme kaj? Fale letvice. Onog goldena u novinama valjda su specijalno podigli gore za fotkanje.

Da su bili imalo pametni pa, umjesto sijanja trave koja nikada neće niknuti jer psi stalno kopaju i zapišavaju, stavili travnati tepih, što i nije ne znam koliko skuplje, do sada bi se trava već primila.

Vrata je se na oba ulaza otvaraju prema unutra, što je logično jer sprečava pse da samostalno izađu iz prostora, ali je komplicirano kada ulaziš s psom u park, a dočekuje te još nekoliko drugih pasa. Koji svi mogu uredno izletjeti van jer nije za oba ulaza osiguran zatvoreni pretprostor. Inače, upravo na toj strani gdje se nalazi velebni ulaz, a nema vanjskih zatvorenih vrata, jedna se od vrata na izravnom ulazu u park ne mogu zatvoriti. To jest, za njihovo su zatvaranje potrebne divje osobe - jedna da ih malo podigne iz panti, a druga da potegne zasun.

Ono što ja mislim, a gospodin gradonačelnik slobodno mi može reći da to dokažem jer zna da ne mogu, ali me to ne sprečava da mislim, jest da je tu oprana hrpa love odnosno da ju je nekto stavio u džep.

Netko se pokušao praviti pametan s pravilima, ali nigdje nije navedeno tko će kontrolirati pridržavanje tih pravila. S druge strane, falabogu da se netko i jsetio sastaviti bilo kakva pravila jer ih u Zagrebu uglavnom i nema, odnosno svode se na rekla-kazala ili na "održavajte ovaj prostor što lejpši na vaše i naše zadovoljstvo, radost i sreću.

Samo dok nađem sliku stavit ću pravila iz riječkog parka. Čisto za primjer. Iako ni ta pravila nisu savršena.

Ono što mene daleko više brine jest vijest koju sam danas čula, ali ne znam je li točna: da se u Maksimiru više psi ne smiju puštati bez lajne. :
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 19:03   #557
Quote:
holly-trooper kaže: Pogledaj post
Prosla sam pored tog novog parka, mali je dosta, a kao i svaki projekt koji je napravljen za dobivanje bodova, slabo funkcionalan. Psi se tamo mogu podruskat malo, za neko trcanje i divljanje bas i nije.
Ide mi na zivce kak stalno govore najskuplji park za pse u drzavi, cak 300 000kn. Pa kak su psi dobili tolike novce, to ne dobiju ni djeca...i takve spike. To nije nikakva para u ovo vrijeme, mos si misliti 300 000kn, a da znate koliko kostaju plasticni stupici sto ih grad postavlja, pali bi na dupe. Jedna tramvajska stanica, znaci staklo i stupovi je prije 4 godine kostala 100 000kn. Sada sigurno i vise. Netko je strpo lovu u dzep kao i uvijek, psima dali "neopisivo skup park" pa bi sad svi trebali bit sretni jer smo eto barem nesto dobili i trebamo sutiti.
300 000 kn da si stave lovu u džep, nije bolje ni u parku Vrbani, drvena ograda koja je već potrgana, živica istrgana ili išćupana, pun park rupa,sprave potrgane,iz tramvaja to super izgleda ali kad dođeš bliže,jad i bijeda.Jedino dobro je to što je velika površina,pa psi mogu juriti u krug,nedaj bože da se potuku dok skočiš do njih možš i nogu slomiti
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 19:10   #558
Te rupe u kojima možeš nogu slomiti i mene izbezumljuju, ali za njih su krivi vlasnici koji psima dopuštaju da ih kopaju. Ja svojima to u parkovima redovito zabranjujem. To je ograničen prostor i ne treba ondje stvarati više problema nego što je potrebno - pričala mi je jedna pesovlasnica kako je u Utrinama po mraku skoro nogu slomila u rupi iskopanoj nasred staze, a bome i jest duboka.

I onda ja zabranim, a netko se kraj mene smije i veli pusti ih neka se zabavljaju.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 19:26   #559
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Ono što mene daleko više brine jest vijest koju sam danas čula, ali ne znam je li točna: da se u Maksimiru više psi ne smiju puštati bez lajne. :
Što misliš pod više? Nisu se ni do sada smjeli puštati osim na Velikoj livadi.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 19:26   #560
Danas smo bili u parku u Branimirovoj, lik je tamo odveo svoje klince da se igraju u pjescaniku (djecji park je prekoputa) i jos se meni obratio da maknem psa da se djeca igraju u miru. Ne zelim biti nekulturna i pisati sto sam mu odgovorila

Didi, slazem se sa svim sto si napisala, pogotovo sa dijelom gdje se spominje gradonacelnik
Zao mi je sto su naruzili tu prekrasnu, ogromnu zelenu povrsinu, a nisu nista konkretno napravili...

Zar nije u maksimiru i do sada samo jedna livada bila dozvoljena za pustanje pasa, iako su ih ljudi svugdje pustali na svoju ruku?
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:51.