Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2005., 19:30   #21
http://www.dog-best.com/rase/rase.htm

tu imas slikice svih vrsta...

ne bih ti preporucila aljaškog za stan, ali ono najbitnije; takvom psu treba dosta trčanja i šetnji.

Ako će pas biti sam u stanu dugo vremena, tipa osam radnih sati, onda budi siguran da mu to moraš nadoknaditi dugim šetnjama i istrčavanjima... i to svaki dan, a ne "danas neću, budem sutra"

dakle; barem 3- 4 šetnje s tim da je jedna istrčavanje (svakodnevno) od minimalno 45min do sat vremena pa i više

Stoga, savjet: dobro razmisli kakve obaveze imaš, kakve uvjete za život psa imaš sad, a kakve ćeš imati slijedećih godina

veći pas- veća obveza (u smislu trčanja i šetnji i sl.); ako voliš životinje - nemoj to zaboraviti
Agirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2005., 19:32   #22
još jedna sitnica: ako ne patiš od "marki" udomi mješanca...imaš ih prekrasnih, od velikih do malih, a pas kojeg udomiš će ti biti iznimno zahvalan, sretan što nije na hladnoći i što ga neko može paziti i pružit će ti mnogo, mnogo ljubavi...

iz iskustva
Agirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2005., 19:40   #23
moj prijedlog.....

Erdel terijer

Pogledaj ga ovdije
sora is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2005., 19:42   #24
Quote:
-oz- kaže:
..cuo sam da ih dosta ekipe drzi po stanovima, al ak se tolko linjaju onda..


Kaj mislite o beaglovima, kakve su im karakteristike, kako podnose samocu, jel ima ko iskustva s njima
Malo troše, imaju veliku rezervu



jebo vas dajte malo suosjećanja s tim jadnim životinjama.. kad vidim komentare tipa "zašto ne bi imao velikog psa u stanu?? retardiran sam i stvarno mi nije jasno. " pozlije mi.

nemojte kupovat psa ako ga kanite šetat dva puta dnevno i držat zatočenog u stanu, to je za pse mučenje. kad ćete to shvatit? retaji
mali_boro is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2005., 19:49   #25
Quote:
sora kaže:
moj prijedlog.....

Erdel terijer

Pogledaj ga ovdije
Ja ga imam već 11 godina. I prije njega sam imao joše jednog. Ako se pokretač topica odluči za Airedallea, nek mi se javi na pm pa ga mogu uputit u neke stvari.
mali_boro is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2005., 19:56   #26
Quote:
mali_boro kaže:
Ja ga imam već 11 godina. I prije njega sam imao joše jednog. Ako se pokretač topica odluči za Airedallea, nek mi se javi na pm pa ga mogu uputit u neke stvari.
Imala sam i ja Erdela, 10 godina..... bas mi fali!!!

Al pas je za svaku pohvalu!!

Ne pusta dlaku, miran je...
sora is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2005., 12:32   #27
Quote:
-oz- kaže:
Retriver mi je malo prevelik.. Tocnije, meni nije al staroj je....

Jel imate za preporucit nekog cucka velicine beaglea, a da relativno dobro podnosi samocu (cca 6h dnevno)?

Kakav je mops u tom pogledu?
ja imam i jako velikog i jako malog psa (dobi i buldog). osobno-preporucijem psa kojeg mozes utrpati u auto da ne zauzima mjesto. ja bi buldogicu moga svuda sa sobom voditi i ostavit da me ceka u autu, dobermana ne mogu jer mi zauzima cijeli zadnji prostor (glupi auto). a ubija me griznja savijesti kad me dugo mena pa opet nekam navecer idem.
bas sad razmisljam za neki day care za njih...ima li tko saznanja o takvim psecim vrticima???
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2005., 12:57   #28
kako je buldog jako mali pas


shto se tiche day care, bio je prilog na exl/explozivu shtajaznam, takoneshto, o simpa dechkima koji se time bave.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2005., 13:00   #29
Quote:
magic kaže:
kako je buldog jako mali pas


shto se tiche day care, bio je prilog na exl/explozivu shtajaznam, takoneshto, o simpa dechkima koji se time bave.
frenči
To ti dođe k'o dve i pol tvoje pesice u kilaži, volumenom i manje.

Day care ima u Zgb., ali kako to meni ne treba pojma nema gdi.
Možda više znaju na ljubimcima ili šapicama.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2005., 13:02   #30
ma igramo se 'mi' s jednim u parku, presladak zove se bei.


al bome za trecinu je veci od moje.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2005., 13:06   #31
Quote:
magic kaže:
ma igramo se 'mi' s jednim u parku, presladak zove se bei.


al bome za trecinu je veci od moje.
No to ti je još uvijek malo.
Mali su do 10 kila. To su mene prosvjetlili na izložbama jer sam govorila da imam srednjeg psa.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2005., 13:22   #32
moja misica je sitniji primjerak, ima 9 kila. visoka je ko sestrima mini puidla ali puno jaca u tijelu. mali mirko
jako zivahni i dobrocudni psic, a mogu je i svud voditi. zapravo, mogla bi ali je ne vodim da Boa ne ostavljam samog.
zato velim... treba dobro razmisliti kakvog se pesa uzima.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2005., 13:26   #33
probat cu saznat na vrtic.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2005., 14:15   #34
http://www.nesi.hr
mislim da ti oni imaju i vrtic, ali meni je to skupo; preko 1500kn mjesecno

imas po forumima za kucne ljubimce nekoliko cura i deckiju koji ti rade pet sitting kod njih ili kod tebe doma pa mozes i s njima vidjeti
Agirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2005., 23:18   #35
E da vam kazem.. Danas sam nabavio psa.. Mjesanac HR ovcara i mjesanca HR ovcara .... prellijepo stene!!

Donio sam ga doma oko 6 i do sad se barem 10 puta popisao po parketu..
Sad znam kako se osjeca ekipa iz "Cistoce"....

Uglavnom super je ;-)
__________________
Don't Judge Me If U Don't Know Me!!
-oz- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2005., 15:19   #36
Re: Re: Koju pasminu izabrati??

Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Bokser; on i nije pas on je prijatelj, ako ti nije ružna njegova njuška onda izaberi njega, odličan kućni ljubimac i dobar za stan
zvrkast, uvijek spreman za igru,

Dalmatinac je dobar u stanu....tko voli piknjave.


Boxer... pas za ljude čeličnih živaca. Mislim, sve kaj si napisao stoji ali je jebeno naporan . Ako želiš pesa koji ni tebi, ni ukučanima ni ljudima koji ti dođu u posjete neće dati mira-uzmi njega

Dalmatinac...
Umiljati peseki samo na crtiču. NIkako ne proporučujem tu pasminu ni za vrt a kamoli za stan.
Tvrdoglavi, ponekad zlobni i nepredvidivi, oštri...
Dali ste se ikad pitali zakaj toliko dalmatinaca završi na ulici... Pa ljudi si nabave slatkog malog peseka iz crtiča a kad malo poraste skuže da je sve prije nego ono kaj su mislili.

Moj prijedlog ti je Bretonac. Lovački pas, ptičar, ali ne treba puno istrčavanja. Jako je inteligentan, vodljiv, nije zahtjevan, otporan na bolesti i ne radi pizdarije

Kažu da ko je jednom imao Bretonca kad-tad će ga ponovo nabaviti. Ja imao dva a bome ću opet imati takvog pesa.
Sad imam Hr. Ovčara... Za popizdit
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2005., 15:20   #37
Quote:
-oz- kaže:
E da vam kazem.. Danas sam nabavio psa.. Mjesanac HR ovcara i mjesanca HR ovcara .... prellijepo stene!!

Donio sam ga doma oko 6 i do sad se barem 10 puta popisao po parketu..
Sad znam kako se osjeca ekipa iz "Cistoce"....

Uglavnom super je ;-)
super za bebaca!
vodi malog sto cesce van da upija mirise zemlje. prirodno je da ce trazit da piski vani. pls nemoj mu mocit njuskicu u pisicu i kakicu.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2005., 15:23   #38
Quote:
-oz- kaže:
E da vam kazem.. Danas sam nabavio psa.. Mjesanac HR ovcara i mjesanca HR ovcara .... prellijepo stene!!

Donio sam ga doma oko 6 i do sad se barem 10 puta popisao po parketu..
Sad znam kako se osjeca ekipa iz "Cistoce"....

Uglavnom super je ;-)
Moje saučešće
Imam doma jednog takvog starog godinu i pol... strašno.
Prvo jebeno je glasan, nadalje stalno se mlati sa drugim pesima, muškim-cure ne dira naravno. Doduše, one dečke koje je upoznao kao mali... njih još i podnosi. Ostale "nepoznate" muške pse napada bez pardona. Bio to Rotvajler, Njemački Ovčar ili pak pudlica... njemu svejedno.
Strašno.
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2005., 15:26   #39
Quote:
Legion kaže:
Moje saučešće
Imam doma jednog takvog starog godinu i pol... strašno.
Prvo jebeno je glasan, nadalje stalno se mlati sa drugim pesima, muškim-cure ne dira naravno. Doduše, one dečke koje je upoznao kao mali... njih još i podnosi. Ostale "nepoznate" muške pse napada bez pardona. Bio to Rotvajler, Njemački Ovčar ili pak pudlica... njemu svejedno.
Strašno.
hehe pa cak je i moj doberman bolji od tvog pesa (ne mlati se tak)

Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2005., 15:34   #40
Quote:
-oz- kaže:

Donio sam ga doma oko 6 i do sad se barem 10 puta popisao po parketu..
Sad znam kako se osjeca ekipa iz "Cistoce"....

Uglavnom super je ;-)
Super je i za parkete. Postanu rustikalno razigrani, onak dobe neki mutni patinirani sjaj.

Kad si peseo otpajki - van s njim - pa mu daš jesti - pa van s njim.

Koliko je star?
polly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:23.