Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2005., 16:19   #21
oprosti, billi, ali stvarno ne razumijem kako bi vitamini mogli pokrivati potrebe za zeljezom? imaju li oni u svom sastavu zeljezo? koliko ga imaju?


Sto se tice ferrosanola, ja sam jednu kutiju (100 kom) u zgb platila oko 250 kn, dakle s provizijom. ima u uputama opisan rezim kako se uzima, ovisno o tome koliko ti je zeljezo. da li se uzima ujutro ili navcecer zaista nije bitno.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2005., 16:26   #22
ma sori, vitamini i minerali, na specifikaciji je brdo toga navedenog, i fe.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2005., 17:45   #23
Quote:
kemik kaže:
Sto se tice ferrosanola, ja sam jednu kutiju (100 kom) u zgb platila oko 250 kn, dakle s provizijom. ima u uputama opisan rezim kako se uzima, ovisno o tome koliko ti je zeljezo. da li se uzima ujutro ili navcecer zaista nije bitno.
ok, ako se uzima 1 tabl. dnevno, kutija traje više od tri mjeseca,
dakle tih 250 kn iako nije malo, svakako nije pretjerano.
hvala
__________________
Promjena je zakon života.
"Kad si zadnji put učinio nešto po prvi put?"
zvjezdicaiz mora is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2005., 18:05   #24
Quote:
Tatsha kaže:
Kemik, Lahor koje željezo preporučate?
Jučer sam vadila krv, sve ok, samo Fe 6.7ummol/l.
Zar ti to doktor ne bi trebao preporuciti?
kachunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2005., 16:41   #25
Quote:
kachunchica kaže:
Zar ti to doktor ne bi trebao preporuciti?
mom dr je to ok fe za ženu, obzirom da mi je hemoglobin i MCV u redu
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2005., 16:43   #26
Quote:
zvjezdicaiz mora kaže:
ok, ako se uzima 1 tabl. dnevno, kutija traje više od tri mjeseca,
dakle tih 250 kn iako nije malo, svakako nije pretjerano.
hvala
poanta je u tome da se NE uzima jedna dnevno.
naime, jedna dnevno se uzima vrlo kratko, a kasnije se prelazi na ritam "1 u dva dana", pa "dvaput tjedno" i tak. zato sam i napisala da je uzimanje malo kompliciranije...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2005., 15:57   #27
imam cijeli život problema s niskim tlakom, niskim šećerom i željezom. za šećer postoji metoda koju primjenjujem, željezo se unormalilo zadnjih godina ali tlak je još uvijek problem, najviše ljeti za vrijeme sparnog vremena. svi savjeti ovdje napisani su dobri, osim preporuke za puno vode. da, ali ne obične, čiste vode jer pojačanim mokrenjem se gube elektroliti i snižava se još više tlak. puno tekućine, ali IZOTONIČNIH pića
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2005., 01:28   #28
Quote:
LadyInRed kaže:
imam cijeli život problema s niskim tlakom, niskim šećerom i željezom. za šećer postoji metoda koju primjenjujem, željezo se unormalilo zadnjih godina ali tlak je još uvijek problem, najviše ljeti za vrijeme sparnog vremena. svi savjeti ovdje napisani su dobri, osim preporuke za puno vode. da, ali ne obične, čiste vode jer pojačanim mokrenjem se gube elektroliti i snižava se još više tlak. puno tekućine, ali IZOTONIČNIH pića
Kako bi se ti ponašala da uspiješ sve tvoje (dugogodišnje) probleme koje si ovdje navela rješiti za samo 90 dana ?

Da li bi to svoje iskustvo podijelila sa drugima ?
Da li bi i drugima htjela reći informacije kako si ti to uspjela ?
Da li bi ti bilo stalo da ti ljudi vjeruju ili bi ti bilo svejedno ?

Kako bi reagirala da ti netko kaže da lažeš ili da izmišljaš ?
Calimero2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2005., 02:12   #29
[QUOTE=Calimero2].....
QUOTE]


baš sam maloprije pomislila kaj je s našim dobrim starim MacGregorom?
da nije obolio teško pa se ne može javljat i tržit?

i evo tebe nama natrag
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2006., 12:39   #30
budući da i mene muči ista stvar, di bi se mogao kupiti Guarano? ima u apoteci? i koji bi bili izitonični napici, osim recimo iso-sporta ili sl.?
__________________
piš me vrit
Zigijev povratak is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2006., 18:27   #31
Kao brzo rješenje-crna kava i crno vino.Ali kao trajnije pravilna prehrana bogata kalijem koji potiče stezanje mišića pa regulira srčane kontrakcije.Također i vitamin C nužan za rad nadbubrežne žlijezde čiji hormoni izravno utječu na krvni tlak.Znači,hrana bogata tekućinom i lako probavljiva.Sol se baš i ne preporučuje,zadržava vodu u organizmu,a ova ga zapravo mora pročišćavati,zato je i treba unositi u dovoljnim količinama.Izbjegavati sunce i vrućine koje dovode do širenja krvnih žila. Od biljnih pripravaka dobar je čaj od ružmarina i gloga zaslađen medom,namanje 2x dnevno.
annerri is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2006., 10:18   #32
Quote:
Zigijev povratak kaže:
budući da i mene muči ista stvar, di bi se mogao kupiti Guarano? ima u apoteci? i koji bi bili izitonični napici, osim recimo iso-sporta ili sl.?
Izotonične napitke traži u biljnim ljekarnama i fitness centrima. Najčešće ćeš ih naći u granulama (kao Cedevita) pa si to pomiješaš s vodom.
Moj liječnik smatra da su Twinlabovi preparati najkvalitetniji i ja se slažem s njim
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2006., 17:08   #33
Quote:
lianne kaže:
sta je dobro konzumiratiza nizak tlak?i kako se rijesiti tog blesavog stalnog osjecaja umora koji prati nizak tlak?nekad se osjecam kao puh jer znam spavati i po 15 h na dan...
Definitivno fizička aktivnost.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2006., 17:19   #34
Quote:
sanjana kaže:
Definitivno fizička aktivnost.
Da, ali umjerena i prilagođena čovjeku s takvim problemom. Intenzivna fizička aktivnost može sniziti tlak još više
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2006., 17:01   #35
je li jos netko ovdje probao tu Guaranu? jel to stvarno djeluje ili je kao Ginko forte i sl.? malo sam skepticna, ali cu vjerovatno probati...

Calimero, o kojem si preparatu tocno govorio? mozes li preporuciti neki odredjeni i koja je cijena otprilike?

ako si jos ovdje....
lolit@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2006., 17:39   #36
Question Niski tlak ili...?

Ovako već mi se nekoliko puta dogodilo da doživim neki nazovimo šok.Naime,dodje do otezanog disanja,hladni znoj mi prolazi kroz sve pore na tijelu,vidim mi se skroz izgubi,nemam snage u nogama(nemogu stajati),kad mi netko nesto prica kaoda govori iz nekog bunara,usnice mi poplave,lice mi postane bijelo kao kreda.a u glavi imam osjećaj kao da mi netko čekićem lupa po njoj.To traje nekih 5-6 minuta i onda se dalje normalno osjećam kao da ništa nije bilo.Zna li netko što bi to moglo biti?Evo u ponedjeljak idem vaditi krv pa da vidim što je to,ali sam pomalo zabrinuta pa ako netko zna sto bi to moglo biti molim da mi kaže.Neki poznanici kazu da je vjerojato niski tlak.E da,to mi se dogodilo jednom u tramvaju i u crkvi (mislila sam nedostatak kisika),ali sad zadnji put je bilo vani u prirodi.
Unaprijed hvala na odgovorima
__________________
"Jebeš ti što je ona slatka kad je obucena ko drolija, pjesma joj saksa i plesacice su joj obucene ko prostitutke, a plešu ko jeftine striptizete. Ili kao da se seksaju za zrakom." -by:aktovka
Barica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2006., 01:12   #37
može bit niski tlak,nedostatk željeza il čega već al to mogu biti i napadaji panike
kad obaviš sve testove krvi itd,i ak ti niš ne otkriju,to ti je to(možda)

(ima velka tema na psihologiji)
__________________
klikni ovdje--->X
ambasadorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2006., 01:17   #38
Quote:
Barica kaže:
Ovako već mi se nekoliko puta dogodilo da doživim neki nazovimo šok.Naime,dodje do otezanog disanja,hladni znoj mi prolazi kroz sve pore na tijelu,vidim mi se skroz izgubi,nemam snage u nogama(nemogu stajati),kad mi netko nesto prica kaoda govori iz nekog bunara,usnice mi poplave,lice mi postane bijelo kao kreda.a u glavi imam osjećaj kao da mi netko čekićem lupa po njoj.To traje nekih 5-6 minuta i onda se dalje normalno osjećam kao da ništa nije bilo.Zna li netko što bi to moglo biti?Evo u ponedjeljak idem vaditi krv pa da vidim što je to,ali sam pomalo zabrinuta pa ako netko zna sto bi to moglo biti molim da mi kaže.Neki poznanici kazu da je vjerojato niski tlak.E da,to mi se dogodilo jednom u tramvaju i u crkvi (mislila sam nedostatak kisika),ali sad zadnji put je bilo vani u prirodi.
Unaprijed hvala na odgovorima
a, koliko tekucine pijes na dan?
mislim; vode, sokove, caj........
cuca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2006., 01:34   #39
Quote:
cuca kaže:
a, koliko tekucine pijes na dan?
mislim; vode, sokove, caj........

e da vidiš.i ja sam to pomislila da je mozda od nedostatka tekućine jer mi svi govore da pijem premalo tekucine.
__________________
"Jebeš ti što je ona slatka kad je obucena ko drolija, pjesma joj saksa i plesacice su joj obucene ko prostitutke, a plešu ko jeftine striptizete. Ili kao da se seksaju za zrakom." -by:aktovka
Barica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2006., 14:46   #40
Quote:
Barica kaže:
e da vidiš.i ja sam to pomislila da je mozda od nedostatka tekućine jer mi svi govore da pijem premalo tekucine.
ja ti preporucujem; ujutro kao prvo pola litre mineralne, onda kroz dan najmanje jos jednu litru. uz to pokoji sokic , caj, juhicu.
pogotovo ljeti je odraslom covjeku potrebno do 3 litre tekucine na dan!

( znaj da kava oduzima tekucinu !) znaci ako pijes jednu salicu kave trebas za njom popit dvije case mineralne!

pokusaj i vidjet ces da ce bit bolje.
i nemoj se ispricavat da moras stalno piskit........
cuca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:23.