Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2014., 00:50   #2881
Vezano za Vetpoint, nekad su bili odlični, ali nekad je bio samo Žarko, a sad je nekoliko novih veterinara koji nažalost nisu Žarko.
Ono što meni nije jasno je da ih Žarko nemože naučiti kako se radi pregled, drži životinja itd. ipak je ambulanta njegova, pa su i veterinari njegova odgovornost.
Uglavnom Žarku sve pohvale, uvijek bih mu dala ljubimca u ruke, samoj ambulanti ne toliko.
Nekad sam išla tamo bez problema sad se više svodi na lutriju tko će nas dopasti. S lošeg na bolje uvijek ide, al obratno baš i ne.

Čitam ovo o Bubi i nemogu vjerovat. O njima sam čula sve najbolje i držimo im šape da se što prije oporave.
-Iva- is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 10:48   #2882
Ma nije loše u Bubi, ali i tamo ima vise veterinara pa isto ovisi kod koga si.
Ja se naručim ciljano kod tog i tog, osobno vise vjerujem odredjenim od nekih drugih da ne imenujemo bez potrebe.

Kao u Vetpointu, nije isto kod koga dodjes, a u biti kao i kod doktora za ljude, ima svuda stručnjaka ali ćeš radije kod odredjenih nego nekog drugog, iz niza razloga.

Iako i dalje tvrdim da je teško kod nas ali možda je tako i vani, posebno pomoci psu koji ima kronične ne lako rjesive probleme.
Kao sto vidim a i čujem i sama sto mi govore ljudi sa psima s alergijama recimo, svi manje vise imaju slična iskustva.
To su stanja koja nisu lako a većinom uopce rjesiva do kraja a mi kao vlasnici znamo biti na rubu od brige i truda kako sto bolje i vise pomoci psu koji je u biti cijeli život sa problemima...
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 22:39   #2883
Bok svima!
Čitajući sve skupa morala sam se javiti sa svojim iskustvima u jednoj jako razvikanoj ambulanti. Imam micku 7 god. dugodlaka mješanka svačega, totalno svoja, inteligentna, zaigrana, najmeksa na svijetu

Unazad tri godine u isto vrijeme javlja se isti problem: jako povracanje sa totalnom letargijom. Macu trpamo u transporter, pravac vet, tamo joj malo tepaju (kako lepa velika maca, bucka jedna-8.5kg) troje ih navuku one rukavice do lakta i krene agonija. Mucka se dere, urlice, oni je nafilaju infuzijom i utrpaju natrag u transporter i tako iduca tri dana. U petak mi je prekipjelo jer je slavna dr. dermatologica rekla da mica ima zatajenje bubrega i dijabetes i da kaj bi ja(?!?). Kad sam joj rekla da je micka ISKLJUCIVO na rezimu prehrane koji je ona prepisala ostala je malo paf i rekla da mica sad moze jesti sve(???).
Ugl. otisla sam u Bubu kod dr. Sase koji je bio solo i koji ju je istovario na stol i uz malo draganja i pricanja pregledao, dao nekoliko injekcija i infuziju. Nisam mogla vjerovati! Nikakve J****e rukavice se tamo ne koriste! Bili smo jucer i danas tamo i sve je bilo ok. Maca NEMA zatajenje bubrega, secer je skocio zbog stresa i treba smrsaviti 2kg. U razvikanoj ambulanti su samo pricali ¨ma ge ti vejike mace..keteni.

U svakom slucaju Buba-dr. Sasa-mace
mrmrkiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 13:03   #2884
Ako vec napises, napisi onda konkretno ta-i-ta ambulanta. Bogme godinama nisam vidla ni u jednoj ambulanti u Zg da hendlaju macke s rukavicama. Eventualno stanica u Heinzelovoj...?
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 16:07   #2885
Evo s odmakom moram i ja napisat jednu pohvalu..

Kako je moj Lucky bio sve samo ne lagani pacijent, dobra potpora veterinara je bila nužna da proživi svoj život kvalitetno jer o dužini smo u samom startu bili prisiljeni ne razmišljati..
Neuromuskulatorna bolest, Anaplazma, anemija, hipotireoza... Sve je to mučilo moju bebicu i to u jako kratkom vremenu.
Po veterinarima smo u par mj. proveli vremena kao neki u cijelom pasjem životu.

Dr. Saša iz Bube nam je s medicinske strane bio najveća podrška, lijekovi, pregledi i savjeti u bilo koje doba dana, noći ili tjedna. Bio nam je dostupan čak i na svom godišnjem što će rijetko koji veterinar napraviti. Davao nam je podršku kad je vidio da tonemo, prema Lucku je bio izuzetno pažljiv i nježan, ali otvoren i iskren kad je to trebalo.
I ostatak ekipe iz Bube je stvarno bio super pa smo nekoliko puta surađivali i s dr. Ivanom, Brunom, Tomislavom, Sandrom.. Stvarno su svi bili korektni. Preko Bube smo dogovarali dva puta pregled s dr. Pirkićem s Fakulteta koji je također bio susretljiv, pažljiv, otvoren, iskren i realan. Pripremio nas je na sve što možemo očekivati kako će bolest napredovati. Dao je i hintove kad trebamo razmisliti o eutanaziji jer sam ja to tražila...nisam htjela da moj Lucky pati, nijednog trena.

Na akupunkturu koja je jako pomagala mom Luckyu da održi tonus mišića na barem nekakvom nivou smo išli kod dr.Alme koja je posebna osoba. Kod nje sam se punila pozitivnom energijom, s nama je prolazila cijelu put i moram reći da se čujemo i danas iako moj Lucky više nije s nama. Ona je ostavila dubok trag kao osoba i kao veterinar i ima moje preporuke u svakom slučaju.

Također bi pohvalila dr. Nenada iz Kastoridara koji nam je došao doma...umiriti moje sunce kad mu je najviše trebalo, kada je došao do kraja svog puta i kad se izgubio sjaj u njegovim očima. Onaj sjaj koji nas je cijelo vrijeme tjerao naprijed.

Moj Lucky je anđeo. Živjeli smo dan po dan, znali smo da neće trajati dugo jer prokleta bolest rapidno napreduje i zato su ovi ljudi mom Luckyu pomogli da bezbolno s podignutim uhekima proživi svoj kratki život i da dostojanstveno ode iza Duge.
__________________
I stress about stress before there is even stress to stress about.

Zadnje uređivanje Meravigliosa Creatura : 24.09.2014. at 16:29.
Meravigliosa Creatura is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 17:20   #2886
sad sam se rasplakala ....znači peso ti je ipak otišao, žao mi je.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 17:33   #2887
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
sad sam se rasplakala ....znači peso ti je ipak otišao, žao mi je.
...je, otišao je 5. rujna a kao da je danas. Boli istim intenzitetom. Pisala sam na Duginom mostu.
Hvala ti na onom kontaktu no nisam ga stigla iskoristiti...
Vjerovali smo do zadnjeg trena i nadali se...i borili. I Luck se borio i bio hrabar do kraja. Pravi pas.
__________________
I stress about stress before there is even stress to stress about.

Zadnje uređivanje Meravigliosa Creatura : 24.09.2014. at 17:44.
Meravigliosa Creatura is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 16:20   #2888
Mislim da sam negdje pisala o iskustvu s Vetpointom, ali ne mogu naći....Uglavnom, oni su mi bili prvi izbor i tamo smo se zadržali pune tri godine. Malac je bio dosta boležljiv i nikada nisam pitala koliko što košta, samo sam plaćala i to ne male iznose...ne mogu se potužiti na tehničarke, niti na vrijeme koliko smo čekali pregled, ali presudan je bio dolazak na kontrolni pregled nakon kastracije, kada sam na primjedbu kako je pas potišten dobila odgovor da ga moram tretirati kao njemačkog ovčara i kako je uzrok ponašanju to što je mali i razmažen. Vjerujem da nije bilo zlonamjerno i da nije bilo predrasuda prema malim pasminama, ali meni je to bilo dovoljno da se maknem. Sada imam dva psa i vodim ih Branimiru. Svi zadovoljni.
zelazny is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 08:44   #2889
Quote:
Meravigliosa Creatura kaže: Pogledaj post
Evo s odmakom moram i ja napisat jednu pohvalu..

Kako je moj Lucky bio sve samo ne lagani pacijent, dobra potpora veterinara je bila nužna da proživi svoj život kvalitetno jer o dužini smo u samom startu bili prisiljeni ne razmišljati..
Neuromuskulatorna bolest, Anaplazma, anemija, hipotireoza... Sve je to mučilo moju bebicu i to u jako kratkom vremenu.
Po veterinarima smo u par mj. proveli vremena kao neki u cijelom pasjem životu.

Dr. Saša iz Bube nam je s medicinske strane bio najveća podrška, lijekovi, pregledi i savjeti u bilo koje doba dana, noći ili tjedna. Bio nam je dostupan čak i na svom godišnjem što će rijetko koji veterinar napraviti. Davao nam je podršku kad je vidio da tonemo, prema Lucku je bio izuzetno pažljiv i nježan, ali otvoren i iskren kad je to trebalo.
I ostatak ekipe iz Bube je stvarno bio super pa smo nekoliko puta surađivali i s dr. Ivanom, Brunom, Tomislavom, Sandrom.. Stvarno su svi bili korektni. Preko Bube smo dogovarali dva puta pregled s dr. Pirkićem s Fakulteta koji je također bio susretljiv, pažljiv, otvoren, iskren i realan. Pripremio nas je na sve što možemo očekivati kako će bolest napredovati. Dao je i hintove kad trebamo razmisliti o eutanaziji jer sam ja to tražila...nisam htjela da moj Lucky pati, nijednog trena.

Na akupunkturu koja je jako pomagala mom Luckyu da održi tonus mišića na barem nekakvom nivou smo išli kod dr.Alme koja je posebna osoba. Kod nje sam se punila pozitivnom energijom, s nama je prolazila cijelu put i moram reći da se čujemo i danas iako moj Lucky više nije s nama. Ona je ostavila dubok trag kao osoba i kao veterinar i ima moje preporuke u svakom slučaju.

Također bi pohvalila dr. Nenada iz Kastoridara koji nam je došao doma...umiriti moje sunce kad mu je najviše trebalo, kada je došao do kraja svog puta i kad se izgubio sjaj u njegovim očima. Onaj sjaj koji nas je cijelo vrijeme tjerao naprijed.

Moj Lucky je anđeo. Živjeli smo dan po dan, znali smo da neće trajati dugo jer prokleta bolest rapidno napreduje i zato su ovi ljudi mom Luckyu pomogli da bezbolno s podignutim uhekima proživi svoj kratki život i da dostojanstveno ode iza Duge.
za pesonju.

Za dr. Pirkica i ja imam rijeci pohvale - vrlo susretljiv, zna znanje, realan, i ono sto me faaciniralo je to da mi je covjek dao svoj broj moba da ga nazovem i javim kako pes reagira na lijek koji mu je dao
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 09:42   #2890
Trebam preporuku za veterinara potez Dubrava Sesvete. Uzli bi mačkicu pa da mogu odvesti na pregled. Hvala.
paprenjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 11:01   #2891
Quote:
paprenjak kaže: Pogledaj post
Trebam preporuku za veterinara potez Dubrava Sesvete. Uzli bi mačkicu pa da mogu odvesti na pregled. Hvala.
Dr Dragan Petrovic tj Ambulanta Nera
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 11:14   #2892
Quote:
paprenjak kaže: Pogledaj post
Trebam preporuku za veterinara potez Dubrava Sesvete. Uzli bi mačkicu pa da mogu odvesti na pregled. Hvala.
Ambulanta Nera - Dr Petrović, nemoj kod one ženskice jer veze s vezom nema.
Imaš i ambulantu Noa na poljanicama
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 12:20   #2893
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Ambulanta Nera - Dr Petrović, nemoj kod one ženskice jer veze s vezom nema.
Imaš i ambulantu Noa na poljanicama
Koje? dvije su - ima Suncica koja je super i ona neka nova dalmatinka koja kao da je pala sa marsa.

AL zato sam navela i ime a to je Dr. Dragan Petrovic
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 12:46   #2894
Noa je ok za cijepljenje, ali ne bih ni za što drugo, nažalost.
Ima2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 15:26   #2895
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
Koje? dvije su - ima Suncica koja je super i ona neka nova dalmatinka koja kao da je pala sa marsa.

AL zato sam navela i ime a to je Dr. Dragan Petrovic
Ona neka Ana nešto. Jednom smo kod nje završili jer dr Dragan nije bio tamo ali sam joj se morala ispričati i reći da ću doći drugi put kad on bude u smjeni. Ionako mi je pas isprepadan što se vetića tiče, ne treba nam neko da se na njemu uči
Ni ne znam da imaju još nekoga

hahahaha evo baš gledam na njihovoj stranici, Sunčica Ana je jedna osoba
Uglavnom, nije mu znala izvaditi krv, a kad smo trebali ići u BiH i Srbiju je rekla da nam titar treba samo za skandinavske zemlje i da traje 6 mjeseci, pa poslije kad sam zvala HVI se ispostavilo da treba i za balkan i da traje doživotno ukoliko psa cijepiš svake god u isto vrijeme.. I tak, sve u svemu, mene nije dojmila
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 18:19   #2896
Hej, ryell!
Goldi. Imali smo i negativno iskustvo sa zekom od sveki proslo proljeće. Istina da je imala 11 godina, ali nisu ju se udostojili ni pregledati. Pripisali su njeno stanje starosti. Drugi vet je rekao da malena ima rak i da se muči. Samo sam ljuta na sebe što ranije nisam otišla od njih.
mrmrkiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 15:05   #2897
Ide li netko kod vet. u Kozarčevoj, Vet-iva i kakvi su po dijagnostici/kvaliteti liječenja, i kakve su cijene...???

I Fabela, isto me zanima...

Thnx.
Sopor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 21:22   #2898
Quote:
Sopor kaže: Pogledaj post
Ide li netko kod vet. u Kozarčevoj, Vet-iva i kakvi su po dijagnostici/kvaliteti liječenja, i kakve su cijene...???

I Fabela, isto me zanima...

Thnx.
Mi idemo u Kozarčevu kod doktorice Ive i imamo same pohvale za cijelu ekipu. Nije velika gužva i imaju uvijek vremena posvetiti se svakom pacijentu. Nama su svaki put dali ispravnu dijagnozu i potrude se dodatno istražiti mogućnosti liječenja za pojedine slučajeve.

Od nas definitivna preporuka
Vilica20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 17:41   #2899
Znači dobri su... Vidjela sam da je tamo sve samo neka mlada ekipa.

Hvala Vilica.
Sopor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 08:57   #2900
Moze savjet kome da se obratim za snimanje kukova? Opcenito zapravo mi treba dobar veterinar ortoped koji ce napravit kvalitetne snimke.. (Pogotovo ako ce trebati nedajboze slati van). Ima li netko iskustva sa dr. Ivor Bojanić ili dr. Alan Jurca(on je u Fabeli)? Takodjer, koga na faksu preporucate od ortopeda? Hvala
dolcenera6 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:50.