Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.02.2006., 16:48   #21
Quote:
Nipple Twister kaže:
A nemogu, yebemumiša, velim da imam problema s kičmom !
Upravo sam već tjedan dana na bolovanju jer me opet uhvatilo u križima. Iskočio disk 5mm pred par godina i sad me tako uhvati svakih par mjeseci, a ovaj zadnji upravo nakon što sam 20 trbušnjaka napravio.
Pusti sklekove i trbušnjake, anaerobne vježbe ti neće tu puno pomoći. Jel možeš voziti sobni bicikl?
Nalazi zaista jesu zabrinjavajući, na (žestoku) dijetu ćeš svakako morati ići, a tu te ni kičma neće spasiti
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2006., 17:09   #22
nema vise cvaraka,spekeca,kotlovine,rostilja,rebrica itd..
sve mi sline krenule dok sam nabrajao....
samo riba i povrce, ja tako skinuo 7 kg cistog sala
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2006., 17:26   #23
Quote:
Vincent Vega kaže:
nema vise cvaraka,spekeca,kotlovine,rostilja,rebrica itd..
sve mi sline krenule dok sam nabrajao....
samo riba i povrce, ja tako skinuo 7 kg cistog sala
Kulen, slanina, šunka... Ne znam kako bi bez toga mogao ali smanjiti se mora. Pa ćemo vidjeti za 2-3 mjeseca šta će biti.
__________________
I moji preci su 27.marta 1941 bili protiv NAZI pakta. I ja mu se protivim.
4,05% is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2006., 12:22   #24
Quote:
4,05% kaže:
Kulen, slanina, šunka... Ne znam kako bi bez toga mogao ali smanjiti se mora. Pa ćemo vidjeti za 2-3 mjeseca šta će biti.

Nocima sam sanjao cevape s pomfiem,zapecenim grahom i brdom luka.....od svega toga ostale samo krhotine, sam smijem luk jest, nis vise i to tako vec mjesec dana.krvavih mjesec dana.
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2006., 12:29   #25
Quote:
4,05% kaže:
Kulen, slanina, šunka... Ne znam kako bi bez toga mogao ali smanjiti se mora. Pa ćemo vidjeti za 2-3 mjeseca šta će biti.

Nocima sam sanjao cevape s pomfiem,zapecenim grahom i brdom luka.....od svega toga ostale samo krhotine, sam smijem luk jest, nis vise i to tako vec mjesec dana.krvavih mjesec dana.
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2006., 18:48   #26
Imam isti problem, i od razčloga imam svega pomalo no najviše stresa. I preije par dana sam krenuo sa žestoko djetom. Nmea priloga, uglhikohidrata, samo voće (određeno) , povrće i meso (piletina, puretina), te riba.
Iskreno jako sam veliki gurman i niej mi to problem..sve volim. I to će biti dobat primjer da malo smršavim (netrebam puno). Izvadil bum is sobni bicikl...no nije mi to problem.
Moj problem je: [COLOR="Black"][B]DA LI NETKO ZNA GDJE DA NAĐEM RECEPTE ZA TAKVU PREHRANU!!!!. sve nešto izvlačim iz glave a recepti bi mi jako pomogli. pa ako neko zna neki URL please bio bi jako zahvalan

Hvala
ivica16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2006., 22:04   #27
samo treba smanjiti jelo i naravno bez slatkog i malo vježbe ako se može ja sam tako uspio prije dvije godine skinuti 5kg. i održavam krvnu sliku dobru, ali mali problem je što sam ponovo počeo jesti slatko ( sam sebe udaram po glavi ali sam jebeno tvrdoglav), ali sam sada obečao za korizmu prestati jesti slatko, pa ako izdržim 40 dana bez slatkog nadam se da ću izdržati i poslje korizme
talos is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2006., 10:09   #28
Turbo povišeni trigliceridi

Daklem, nekakav prosjek je do 2 nečega, a ja imam 4 nečega. Drugim riječima turbo trigliceride. U osnovi, ja to imam povišeno od pubertera samo svake godine polako još rastu. Naravno da sad raste i tlak.

Osobno mislim da to ima veze s hormonalnim poremećajem, PCOS i sl., ali me nitko ne doživljava. To je posljedica, ne uzrok, a čak sam nešto o tome našla i na webu.

No, da ne davim, sve ostalo je ok i kolesterol i šećer i sve. Jedino ti j...i trigliceridi stalno rastu.

Da li je netko imao sličan problem? Kako ga je riješio? Pomaže li doista jabučni ocat, Kilostop i sl. stvari za čišćenje krvi?
imago2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2006., 15:52   #29
Pa mislim prvo sto ti savjetuju jest da promijenis rezim ishrane i pocens vjezbati, a ako imas par kg viska mislim da ti savjetuju da ih se rijesis. Ako to ne pomaze, tj. ako imas neki organski uzrok zasto su ti trigliceridi poviseni dobijes propisanu terapiju.

Znaci nema vise: sokova, soda napitaka, sladoleda, cokoladica, keksa, grickalica, pizze, i sl.
Samo prava hrana, puno svjezeg povca i zitarica, bezmanso meso i riba, malo svjezeg voca i sretno.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2006., 19:33   #30
Quote:
imago2007 kaže:
Daklem, nekakav prosjek je do 2 nečega, a ja imam 4 nečega. Drugim riječima turbo trigliceride. U osnovi, ja to imam povišeno od pubertera samo svake godine polako još rastu. Naravno da sad raste i tlak.

Osobno mislim da to ima veze s hormonalnim poremećajem, PCOS i sl., ali me nitko ne doživljava. To je posljedica, ne uzrok, a čak sam nešto o tome našla i na webu.

No, da ne davim, sve ostalo je ok i kolesterol i šećer i sve. Jedino ti j...i trigliceridi stalno rastu.

Da li je netko imao sličan problem? Kako ga je riješio? Pomaže li doista jabučni ocat, Kilostop i sl. stvari za čišćenje krvi?
I ja ti imam identičnu situaciju i mislim da ide u paketu s PCOS, a u svakom slučaju, ne gine ti (nam ) ono što Karmela piše jer to je (uz pilule i operaciju) nešto što će ti svaki endokrinolog reći jer uz takvu sliku s godinama idu i problemi s šećerom, krvnim žilama itd.
Ups sad skužih da ti je kolesterol o.k.ja sam na to mislila
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2006., 20:52   #31
Quote:
lala kaže:
Ups sad skužih da ti je kolesterol o.k.ja sam na to mislila
To je bilo i meni zanimljivo. Vjerojatno ce je traziti da ponovi testove.
Jer visoki trigliceridi bez dijabetesa ili povisenog kolesterola su rijetkost, koliko ja znam.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2006., 11:30   #32
Odi na www.zdravljeizgljiva.hr,tamo imaju zanimljive preparate iz medicinskih gljiva koje pomazu kod visokog tlaka,masnoca u krvi ,i jos nekih bolesti(virusi,rak)cak imaju znanstvena istrazivanja da jedna vrsta gljive snizuje masnoce i kolesterol i da njeno djelovanje traje cak i godinu dana nakon prestanka uzimanja te gljive odnosno preparata.

hidr is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2006., 11:31   #33
www.zdravljeizgljiva.hr
hidr is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2006., 11:34   #34
Da ne lutas previsereparati;MYKOMIX(masnoce, skleroza) te ARMILENT(hipertenzija i sl..)
hidr is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2006., 16:54   #35
Ja imam visok chol i trigl, a snižen guk...

Za sada sam na statex-u, terapija mi je pri kraju.

Planiram koristit Lecitin od soje u granulama, iz prehrane sam već izbacila masnoće ili smanjila na minimum.

Najbitnije je regulirati lipide, pa makar lijekovima + redovite kontrole krvi.

Ja imam genetsku predispoziciju pa moram više paziti.
Povišene masnoće su predispozicija za milion boleština...
__________________
Čuvaj se vlasti bez mane.
mitzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2006., 22:27   #36
Mitzy, zadnje studije pokazuju da je secer jednako, ako ne i gori od zasicenih masnoca u prehrani za kolesterol. Tako da znas. Moras zaboraviti i na kolace, sokove i slatkise. Cak i voce s vise secera moras zaboraviti.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2006., 14:21   #37
Quote:
Vincent Vega kaže:
Nocima sam sanjao cevape s pomfiem,zapecenim grahom i brdom luka.....od svega toga ostale samo krhotine, sam smijem luk jest, nis vise i to tako vec mjesec dana.krvavih mjesec dana.

Najiskrenije suosjećam s tobom!!!!!!!!!!
Naime, moji su trigliceridi 4,4 s tendencijom rasta .
Spremam se na dijetu k'o gladan srat' (to ti je kao kad pušač kaže da se sprema prestati pušiti). Ali nikako da se natjeram i da krenem. Malo sam se ozbiljnije zabrinula čitajući ove postove.
Anyway, želim reći da nije lako, ali kada se pogleda za i protiv i ako se uzme u obzir da još uvijek imamo mogućnost izbora... nema se kaj više čekati.
Osim toga, malo konde bi mi dobro došlo u svim oblicima
What the fuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 00:52   #38
trigliceride je lakse skinuti. ja sam ih skinuo sa 16 na 4 i pritom izgubio 9 kg. sad trazim adekvatni lijek da bi ih doveo u normalu. sad pijem sortis.
Firestarter is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 08:53   #39
trigliceride i kolesterol (koliko ja znam) imaju povišene i ljudi s difunkcijama štitnjaće, tako da obratite pozornost i na to.
clee is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 23:24   #40
Quote:
Firestarter kaže: Pogledaj post
trigliceride je lakse skinuti. ja sam ih skinuo sa 16 na 4 i pritom izgubio 9 kg. sad trazim adekvatni lijek da bi ih doveo u normalu. sad pijem sortis.
Ajde objasni kako si uspio skinuti sa 16 na 4. Koji jelovnik itd. Please malo proširi to.

Hvala
ivica16 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:42.