Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet

Nogomet O loptanju nogom u širem smislu.
Podforumi: Navijači

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2016., 09:56   #1
Zabrana udaranja lopte glavom

Ovo je nešto što neminovno slijedi. FIFA i UEFA neće još dugo moći ignorirati ovaj problem, dokazi su neminovni neuroznansot napreduje i svako novo istrazivanje dokazuje koliko je to štetno udarati loptu glavom em što odumiru mozdane stanice em što se stvarju proteinske barijere poslijedice traju više godina. Posebno su ugrozena dijeca kojima je mozak u razvoju i lubanja im je manje čvrsta to bi trebalo hitno zabranit. Što se tiše atraktivnosti igre po meni ona neće patit, meni nije zanimljivo nabijanje loptu u zrakušu onda gledaš zračne duela nakon kojeg slijedi prekšaj cijepanje igre.
__________________
Obrati se i vjeruj evanđelju
Ako tko misli da je mudar među vama na ovome svijetu, neka bude lud da bude mudar. Jer mudrost ovoga svijeta ludost je pred Bogom. Ta pisano je ; On hvata mudre u njihovom lukavstvu. I opet; Gospodin poznaje namisli mudrih one su isprazne.
dernakamal is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2016., 11:04   #2
Ja sam udarao loptu glavom često kao klinjo pa se ne osjete posljedicbjfalkjfhwkaaahfdi
MagicRat is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2016., 11:20   #3
Kljucaj sve
__________________
Success is never final. Failure is never fatal. It’s courage that counts
Ndreca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2016., 11:41   #4
interesantno, kako ce igraci onda postupat prilikom kornera
ubu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2016., 13:06   #5
Nebeska lopta je meni sve.

https://www.youtube.com/watch?v=e8awv4bWDIw

Što ćemo bez ovakvih golova?

https://www.youtube.com/watch?v=z0Q1EVnVNTs

Seriously?
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2016., 13:18   #6
Loš pokušaj primere da zaustavi engleski proper football Nema vam spasa kada Huth sljedeće sezone pokori LP.
MagicRat is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2016., 13:27   #7
Quote:
MagicRat kaže: Pogledaj post
Loš pokušaj primere da zaustavi engleski proper football Nema vam spasa kada Huth sljedeće sezone pokori LP.
Zaustaviti Andy "Leteća Tvrđava" Carrolla tako nečime?

Prestao bih gledati to smeće koje krade ime svetinje
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2016., 13:48   #8
Quote:
mr-crime kaže: Pogledaj post
Zaustaviti Andy "Leteća Tvrđava" Carrolla tako nečime?

Prestao bih gledati to smeće koje krade ime svetinje
Ili švedsku leteću tvrđavu Olssona. Ne nogometu bez glave!
MagicRat is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2016., 17:42   #9
a štoćemo s nogom , već je dokazana znatno veća incidencija degenerativnih promjena u zglobovima kod nogometaša za razliku od opće populacie
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2016., 17:49   #10
Jbg, morat ce se ukinut. Ostaju PES i FIFA.
MagicRat is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2016., 18:09   #11
Na tipkovnici isti uzrokuju zakrivljenost i bolove gornjeg dijela leđa i vrata, a s joystickom može doći do izrazitih žuljeva i drugih ozbiljnijih i trajnih povreda ruku. Također može doći do slabijeg vida, a u rijetkim slučajevima izazove sljepoću brže čak i od masturbacije..
__________________
VB16 :kava:
Ivano11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2016., 18:13   #12
Neće se zabranit ali bi u budućnosti mogli početi nosit one ragbijaške kape. Čini mi se da u Americi već idu u tom smjeru pa planiraju zabranit udaranje lopte glavom dječjim uzrastima.
http://www.theguardian.com/sport/201...s-heading-ball

Tamo se udaranje u glavu ipak malo ozbiljnije shvaća zbog američkog nogometa koji je već uništio dosta života, ali i zbog odšteta. Neki govore da bi američki nogomet mogao potpuno nestati kao sport ili bar u ovakvom obliku.

Nije svaki udarac glavom isti. Ja kad sam trenirao nogomet kao dječak i kada sam išao glavom na loptu koju izbija golman osjećao sam zujanje bar nekoliko minuta. Oporaviš se nakon par minuta, ali nije to baš zdravo u dugom roku.

Zadnje uređivanje f.gibbs : 13.03.2016. at 18:31.
f.gibbs is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2016., 19:48   #13
Ovo je (profesionalni) sport, naravno da nije dobro po organizam. Zamislite da u boksu ukinu udaranje u glavu iz istih ovih razloga.
motangens is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2016., 19:55   #14
netko je gledao Concussion hehe
__________________
I used to do drugs. I still do, but I used to, too.
eek is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2016., 19:59   #15
Kod većine nogometaša šteta je ionako minimalna
__________________
There's so many different worlds, so many different suns
and we have just one world, but we live in different ones..
Tijs is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2016., 20:14   #16
Triba uvest kacige
Chiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2016., 20:21   #17
Kako bi ovo moćno izgledalo da je još imao i kacigu.

https://youtu.be/KDY2qUc94i4?t=53s
__________________
VB16 :kava:
Ivano11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2016., 20:27   #18
OZBILJNO???

Bierhoff onda nemre razlikovat šargarepu od propelera....
Havoc123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2016., 23:54   #19
Izbacilu su tablicu mnozenja u skolama, tako da... nemat brige, nicemu vise ovako i onako ne sluzi.
__________________
Success is never final. Failure is never fatal. It’s courage that counts
Ndreca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2016., 08:54   #20
Quote:
f.gibbs kaže: Pogledaj post
Neće se zabranit ali bi u budućnosti mogli početi nosit one ragbijaške kape. Čini mi se da u Americi već idu u tom smjeru pa planiraju zabranit udaranje lopte glavom dječjim uzrastima.
http://www.theguardian.com/sport/201...s-heading-ball

Tamo se udaranje u glavu ipak malo ozbiljnije shvaća zbog američkog nogometa koji je već uništio dosta života, ali i zbog odšteta. Neki govore da bi američki nogomet mogao potpuno nestati kao sport ili bar u ovakvom obliku.

Nije svaki udarac glavom isti. Ja kad sam trenirao nogomet kao dječak i kada sam išao glavom na loptu koju izbija golman osjećao sam zujanje bar nekoliko minuta. Oporaviš se nakon par minuta, ali nije to baš zdravo u dugom roku.
13 milijardi $ godišnje okrene. Ne brini, neće nestati.
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:54.