Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2010., 13:12   #41
Ovo za lajne i brnjice je totalni apsurd, ali za skupljanje izmeta je OK. Ja iza svog westyja pokupim pa gdje god da se pokakao (iako kaka samo po travnatim površinama) i ne vidim što bi i drugim vlasnicima pasa bio problem pokupiti iza svog ljubimca.
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 14:30   #42
Quote:
Mshai kaže: Pogledaj post
Autor, kao muško.
Da, na tu livadu mislim. Ona u zakonu NNa stoji kao pseća livada. Ali ona velika "obla" livada prema Selskoj koliko znam ne stoji. A smiješno je kako je ta obla livada u biti meka za pse, a ovu izbjegavaju jer je prepuna lokva i blata.
mali offtopic

dok sam zivjela na tresnjevci u iznajmljenom stanu, isle smo na tu livadu Aska i ja... uvijek bez lajne kad dodjemo, nikad problema, divna igra 8+ pasa

Cim je Aska pocela malo rasti, poceli su mi govoriti kako necemo jos tu dugo moci biti jer kad Aska naraste da ce klat sve redom, da su vec bila 2 staforda i vise ne dolaze jer su radili problema, itd. I kao za vraga, kupimo stan i odselimo se (taman prije toga bilo ruzno vrijeme, dugo kise pa nas dugo nije ni bilo na livadi) i sad sigurno svi misle da mi je pas poceo klat pse a kad god prolazim tamo nema nikog :/
Lefti is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 15:01   #43
najviše volim kad neki 'odgovorni' vlasnik ostavi govno svog psa na livadi

ono, jebote ti NIKAD ne hodaš i igraš se sa psom na toj istoj livadi?

užas, baciš lopticu psu a on ti ju vrati uvaljanu u nečije govno

kupi za svojim psom!
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 15:10   #44
ja cu i dalje setat svog psa bez brnjice a na livadi i bez lajne.....
SilvrBckGorilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 15:13   #45
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
ono, jebote ti NIKAD ne hodaš i igraš se sa psom na toj istoj livadi?
ne, jer takvi koji ne skupljaju za svojim psom se upravo puteljka drže, a pesa puste nek obavi kaj ima. ak se ne bu sagnul dignut lopticu, ne bu ni pokupit drek....
briga njih što ti psu bacaš lopticu!
zbog takvih su svi vlasnici pasa na lošem glasu
malikali is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 17:17   #46
Ajmo probat ovak:
imam bigla od 6 mjeseci i šetnja nam je najljepši dio dana i večeri, rute su nam oko Bundeka i nasipom dok se ne umorimo ( najčešće ja prvi odustanem ).
Do danas nisam pročital tu odluku o kučnim ljubimcima, i uz dužno poštovanje i neke dobre stvari u njoj, ima i nekih bedastoća. Nemrem zamislit mopsa sa brnjicom i vlasnika psa koji se ne brine i ne čisti za svojim pesom. Malo se pretjeruje na obje strane (ako uopće jesmo na različitim stranama). Biggy se neki dan zaletel za nekim mladićem kaj je trčal uz nasip i skočil dva puta uz njegove noge misleći na igru, čovjek se malo prepal i svako je nastavil svojim putem. Meni je bilo tak neugodno zbog trkača jer pas je moj i pokazal je neodgojenost, ja se nisam dovoljno potrudil spriječiti kontakt, a čovjek nije mene uznemiril nego ja njega sa svojim psom ma koje pasmine i uzrasta bio. Sad bu se javili oni koji misle da sam prekritičan itd. Ne, svako ko uzima psa, mora snositi i svu odgovornost za njegove postupke, bio to maltezer ( kojem ni nemreš stavit brnjicu ) ili pitbull. Svi su oni male bebe i nikad, ali baš nikad nebi ugrizli ni mrava, dok se to ne desi. A kad se desi, e, onda, pa kaj ti je, si normalan, bil je izazvan, branil je teritorij, nebu više nikad .... Neugodno mi je i kad se biggy drugi ili treći put zasere a ja nemam više vrečice. Sad bar snjeg malo pomogne i prikrije mjesto zločina. Ak naiđe redar, možda bu sa kredom iscrtal ... Šala mala. Kad prilazi drugi pes, čovjek ( osobito trkači) ili prometnica, Biggy ide na lajnu pa je onda sve pod kontrolom. Desi se da prešećemo cijeli nasip sa vrlo malo puštanja jel je velka gužva. Dok ne obavimo dresuru, nebi htjel riskirati ni svoj novčanik niti biggiyevo zdravlje.
Nesmijemo zanemariti prava i slobodu onih koji nemaju pese i zbog lošeg iskustva kad tad počmu zaobilaziti i mopsa i dogu. U mom kvartu zbog debila s pesima bez lajni i loših navika, djeca se nemogu kretati i igrati po nijednoj zelenoj površini jer ih čekaju nagazne mine i nakešeni zubi. Inače mi je kvart proglašen za najzeleniji u Novom Zagrebu - Zapruđe. Možda zato kaj se dobro gnoji .... Šala mala.
Možda nisam pomogel, al barem nisam odmogel diskusiji.
Ak me razmete, ne.
rio4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 17:33   #47
Ova je odluka na snazi, koliko ja znam
http://www1.zagreb.hr/SlGlasnik.nsf/...F?OpenDocument

Kasnije ću malo bolje pogledat ako ima nešto novije
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 18:00   #48
Odlično, hvala na linku.

Quote:
Članak 8.

Kućnim ljubimcima koji se kreću slobodno ili na povodcu zabranjeno je kretanje na tržnicama, grobljima, dječjim igralištima, cvjetnjacima, neograđenim športskim terenima, kupalištima, te neograđenim dvorištima škola i vrtića i na drugim javnim površinama što će se označiti znakom s prekriženim likom psa.
Ok, pošteno. Ovaj zakon je jasan i slažem se s time. Šta bi psa tamo šetao. Ali neka se onda potrude to označiti kako spada.

Quote:
Članak 11.

Posjednik kućnog ljubimca dužan je pri svakom izvođenju na javnu površinu Grada Zagreba nositi pribor za čišćenje fekalija i očistiti svaku površinu koju njegov kućni ljubimac onečisti.

Fekalije se odlažu u označene kante postavljene na javnim površinama.

Poslove postavljanja, održavanja i pražnjenja kanti za fekalije obavlja Zagrebački holding d.o.o. - podružnica Čistoća.
Eto im prvi propust. Dam lijevu ruku u vatru da to još nisu stavili na sve površine koje su označene kao površine za pse. Takve kante sam vidio u Novom ZGu, u onom parkiću izgrađenom za pse. Na livadi kod RTLa toga nema. Nit na livadi između Zagorske, Selske i Krapinske.


Quote:
Članak 14.

Posjednik smije izvoditi psa na javne površine, te prostore i prostorije javne namjene ako je pas propisno označen i na povodcu.

Vlasnik opasnog psa smije izvoditi na javne površine, te prostore i prostorije javne namjene samo psa koji je na povodcu, označen mikročipom i s brnjicom.
Kako to pas treba biti propisno označen?

Quote:
Članak 15.

Iznimno od članka 14. stavka 1. ove odluke, psi se mogu kretati bez povodca, uz nadzor i odgovornost vlasnika na javnim površinama koje su obilježene znakom s likom psa i to:

...
...
...
Eto, prekrasno. Osim ako nisam previdio, ne vidim niti jednu niti drugu livadu na listi.



__________________
"Šuti šuma, šuti dubokom i dalekom šutnjom..." ... a ja je promatram, zadivljen i bez riječi. moj sajt
Mshai is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 18:50   #49
"Opasni psi" to mi je najdraze....

to isto ko da kazem recimo: kinezi su opasni ljudi, i nesmiju izlaziti van između 10:00 i 20:00
SilvrBckGorilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 18:46   #50
Talking

Evo da vas malo utjesim.
Vas zakon je mila majka naspram naseg, Banjaluckog. Kod nas su krajem prosle godine postavili znakove "zabranjen pristup psima" oko citavog centra - a sta god da vam treba u centru je (bankomati, posta, telekomunikacije, pozoriste, kafici...).

Ljudi koji zive u centru, a imaju pse, moraju nositi sa sobom potvrdu o prebivalistu, ne stariju od 6 mjeseci, tako da ju mogu pokazati komunalcu kada ih startuje. Iako ih ta potvrda ne moze spasiti od kazne, jer mogu i okolo - naokolo do kuce, a ne najkracim putem.

Oba glavna parka su zabranjena za pse, tako da ostaju samo 2 parka u samom gradu, ni tu nije regulisano smiju li ili ne, ali te parkove komunalci izbjegavaju.
Ja zivim u naselju koje je iznad centra, i srecom imam livadu ispod Klinickog centra, ali kako ovdasnji vlasnici pasa, rijetko setaju svoje ljubimce, zbog druzenja moram u centar.

I da, grade namjenski prostor za pse na Rakovackim barama (ako ne odluce tu napraviti golf teren), a Rakovacke bare su 1 sat brzog hoda od centra, a psi se nesmiju voziti gradskim prevozom. Tako da ako nemate auto...

Ovde su i ljudi, i vlast i vlasnici pasa vecinom teski primitivci. LJudi su mahom seljoberi koji su se sljegli odnekuda, na vlasti su kreteni koji smatraju da je psu mjesto iza stale na lancu od pola metra, a vlasnici...pa mene smatraju cudnom jer kupim izmet za svojim psom. Na livadi na kojoj smo najcesce sa drugim psima, ja sam jedina koja kupi. Obicno mi govore kako je to glupo, to je livada, zemlja, nikome nesmeta...osim meni kad ugazim u tudji izmet.

Sto se tice povodaca i brnjica, ne vidim poentu...ako setate gradom sasvim je normalno da je pas na povodcu, da ne bi nekoga prepao, da ne bi se on prepao pa skocio pred auto, da ne bi video drugog psa pa krenuo preko ceste...A brnjica, ni tu ne vidim problem, moj je izuzetno socijalizovan, samo mu je bitno da ga neko mazi, da se neko igra sa njim, izuzetno je tolerantan, ako neki pas stalno laje na njega samo ce mu okrenuti ledja, nece ga napasti... nije agresivan, a rott je od 9.5 mjeseci. On ce nositi brnjicu, kosaru, jer je em tako propisano u zakonu, em sto mi je ona sasvim OK, moze otvoriti usta, isplaziti jezik, piti vodu. Zao mi je samo jer ce sa njom izgledati kao da je agresivan, t.j. ovdasnja populacija ce tako misliti, jer kao sto je on jedini socijalizovani rott u Banja Luci, jedan od 2 kojima nije rep kupiran, tako ce biti jedan od 5 koji nose brnjice. Na zalost ostala 4 su izuzetno agresivna, pa ne mogu ljude ni da osudjujem.

Zivimo na Balkanu, u jako primitivnoj sredini, sto se tice odnosa prema kucnim ljubimcima, tu nema velikih razlika...svejedno je da li zivite u Banja Luci ili Zagrebu. Moje iskustvo je da je situacija u Sarajevu i Beogradu drugacija, u Sarajevu samo psi koji nisu socijalizovani moraju imati neku vrstu zastite na njusci. U Beogradu, moj blizak prijatelj ide sa rottom kroz Knez Mihajlovu bez brnjice i povodca, i ljudi se ne sklanjaju, ne vriste, ne gledaju ga poprjeko.

Ja bih najvise voljela kada bi ljudi bili malo vise gradjani, a malo manje malogradjani, ali to nije slucaj, pa mogu samo da se prilagodim u toj mjeri da je i meni i drugima ugodno.

Carli trenutno ne nosi brnjicu, jer sve koje su na raspolaganju u BiH su mu velike, a obisla sam mnogo pet shopova.
__________________
........aegri somnia.......
rastko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 23:32   #51
i ja šetam na toj livadi i radi istih događaja sam jučer pokrenula ovu temu

nadam se da ćemo nešto srediti s tom livadom
__________________
mališa
stressee is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2010., 00:12   #52
samo da kazem, iako vec tri mjeseca nemam peseka slijedeceg cu setati takodjer bez brnjice, a navecer i bez lajnice. ja sam na svačićevom trgu i prije dobre dvije godine sam platila 200kn kazne jer mi pas nije bio na lajnici i nije imao brnijcu-a bio je koker...eto..jos su htjeli na ruke, ja reko ne,sam vi saljite racun i doci cu tam i platit.
lana_pas is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2010., 09:21   #53
Quote:
Mshai kaže: Pogledaj post
http://www1.zagreb.hr/slglasnik.nsf/...5?OpenDocument

Da li ovo to ili je nešto novo na snazi?
Ovdje piše da će mjesta na koja je zabranjeno dovoditi i puštati pse biti označena znakom sa prekriženim psom, a ona gdje je dozvoljeno-znakom sa likom psa- pa sad, jel na toj livadi i još mnogim mjestima tako označeno?
Nikad nisam vidjela takav znak na toj livadi kod Selske
Floyd1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2010., 10:50   #54
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
najviše volim kad neki 'odgovorni' vlasnik ostavi govno svog psa na livadi

ono, jebote ti NIKAD ne hodaš i igraš se sa psom na toj istoj livadi?

užas, baciš lopticu psu a on ti ju vrati uvaljanu u nečije govno

kupi za svojim psom!
Iza naše zgrade je velika livada (potez Horvaćanska-Ljubljanska) na kojoj svi šećemo pse.
Od otprilike 30-40 vlasnika pasa koji na tu livadu zalaze, samo mi i još jedna gospođa skupljamo za svojim psima.

Do prije par mjeseci na livadi nije bilo kanti za smeće pa su se svi vlasnici na to pozivali i time pravdali svoju lijenost & nekulturu (ipak, i tada je trebalo samo malo prošetati (manje od minute hoda) do prvog koša.

Sad su na livadu postavljeni koševi za smeće i, čudnog li čuda, ove nekulturne mrcine i dalje ne skupljaju za svojim psima. Livada je prepuna dreka & nemoguće je napraviti dva koraka da u nešto ne ugaziš.
Naravno, prigovaramo svakome koga vidimo da ne skuplja za psom, no nikakve koristi od toga - poberu drek samo kad smo mi na livadi a inače se prave mutavi.

Toliko o tome da bi svi skupljali drek kad bi im grad za to osigurao uvjete.
Nekulturnih seljačina će uvijek biti i nema tih kazni i tih metoda kojima ćeš kod njih promijeniti nešto što kućnim odgojem nisu dobili.
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 03:13   #55
Ja danas u Splitu na Žnjanu, taman ugurala dvoje trogodišnjaka u autosjedalice, prolazim oko auta držeći malenu od 16 mjeseci za rukicu i ugledam povećeg pasa kako sam seta prema nama, vlasnika niti na vidiku. Uzmem malu na ruke, zaobiđem auto polako, ne želim da pas vidi da se bojim, a ne želim ga ni blizu. I kad je pas već prošao pored nas, evo ti mladog nadobudnog vlasnika:''Šta se bojiš, neće ti ništa!'' Ja njemu da bi pas treba bit na povodcu. A on meni da ne bi! Kad sam se pozvala na zakon, dobila sam mudri komentar:''J..es zakon!''

Drugom prigodom, vozim malu u kolicima a stariju držim za ruku. Muža mi poznanik upozori na psa koji se 'zalijeće na ljude'. Ugledamo psa na ulici, ja uzmem stariju malu u narucje, prepustam muzu kolica i nastavljamo. Prođe auto i ja se moram pomaknit s ceste i tako se nađemo između dva parkirana auta s tim psom. On zareži i krene na nas, mala vrisne, ja graknem na psa i pobjegnem par metara. Pas protrči oko auta i opet krene na nas nimalo prijateljski nastrojen. Ja posegnem po kamen, muž se izdere na njega i pas utrči u dvorište. Iziđe vlasnica na ulicu, i mm se počne derat na nju da će joj sljedeći put otrovat pasa kad ga vidi na ulici slobodnog. A ona njemu da se pas samo igra?!?! Ako bi se ja možda i prevarila, mm je cijeli život s pasima i ne bi pobrka igru s napadom. S tim što je bilo očigledno da taj pas nije napada mene i muža nego curicu u mom naručju. Naknadno saznajemo da je taj pas već ugriza čovika, da stalno trči za djecom koja tuda prolaze na putu do škole, ukratko cijela ulica živi u strahu. I šta se može učinit? Ja htjela zvat policiju al me muž uvjerio da policija tu ne može ništa. Od tada nikad sama ne prolazim djecom tim putem.

Nisam pobornik trovanja beštije, nije pas kriv za vlasnikovu glupost ali šta se tu uopće može napravit? Mislim alo, odakle kome pravo da svojim psom i svojim nemarom ugrožava život moje djece?!

Na baćama u parku, dolazi žena s psom ( na povodcu doduse) i spušta ga niz tobogan jer 'to je njemu dio treninga'?! A moja mala i još 500 druge djece plazi po tom toboganu. U istom parku ljudi šetaju pse bez povodca i čude se što se bojimo?? Čula sam čak izjave tipa:''Ajme ove dice!! Zbog njih nemamo svoje pase di prošetat!"

Volim životinje, ali ne virujen ni čoviku a kamoli pasu! I nikad neću razumit kako vlasnici pasa mogu stavit životinju ispred čovika? To me valjda čini nadobudnom majkom kojoj nije jasno da moja dica nisu najvažnija na svitu?! Nije nego mi je nečija džukela važnija!! Prosvijetlite me molim vas.
lubyanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 11:35   #56
ja imam dobermana i Boxera i u životu im nisam stavila brnjicu na usta.....ako je pas opasan recimo da je bijesan u redu ali sad da čivava ili pudlica mora imat bnjicu moš mislit.....a za uzicu se slažem da veliki psi se moraju vodit na uzici ali nije to zbog njih nego zbog mene jer ako nekamo pas odluta gotovo je.....
Vaydee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 12:16   #57
Djevojčice moje, s obzirom na to da naslov teme glasi "Zakoni i psi", ajmo govoriti o zakonima, a ne o tome što tko od nas misli. Propis u Zagrebu kaže da svi psi moraju biti na lajni, a Pravilnik o opasnim psima da brnjicu mora nositi svaki pas koji je kvalificiran kao opasan, bez obzira na pasminu (pudlica ili rotvajler). Pravilnik vrijedi za cijelu Hrvatsku, a zagrebački propis samo za Zagreb, ali vjerujem da su lokalni propisi u pogledu lajne svugdje jednaki. Postoje mjesta gdje je dopušteno psa pustiti s lajne i to vam je to.

A što se tiče tvojeg pitanja, Lubyanka, o tome što se može učiniti ako neki vlasnik ne poštuje propis, odgovor se sam po sebi nameće: treba ga prijaviti. Prepiranje s neodgovornim vlasnicima ničemu ne služi, a prijetnje o trovanju psa jednako su bespredmetne, koliko i glupe - pas nikad nije kriv, uvijek je kriv vlasnik, a takav će vlasnik, kojemu u krajnjoj liniji nije nešto puno stalo do psa, jer bi se inače za njega brinuo, ako mu otruješ jednog, nabaviti drugog o kojem isto tako neće voditi računa. A trovač će odgovarati za svoje djelo. Bijesan pas, kakvog spominješ ti, Vaydee, sasvim se sigurno ne tretira brnjicom, nego se najprije provjeri jeli doista bijesan (karantena), a onda usmrćuje.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 21:38   #58
A kome prijavit? Policiji! Kod nas ljudi ne prijavljuju niti kad pas nekog zakači!
Osim toga, ja sam imala jedan ispad kad sam prijavila, ali nikoga nije briga. Otkantali su me da imaju puno intervencija.
spyro is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 23:04   #59
pozz svima.evo ovako u susjedstvu imamo vučjaka (70kg)koji je stalno pušten,bez brnice i povodca klepeće po ulici.Izgrizao je jednog mopsića,vlasnik otisao vet. došla policija,svi dali izjavu i ništa,kraj priče.Vlasnik mopsa drugi dan nađe izbušene gume na autu i sa u šetnju ide sa željeznom šipkom.I sama imam kujicu 5 god(15,45kg)mješanka koju je vučjak do neodavno podnosio a onda je počelo udaranje šapom i sad ona cvili ko luda kad ga vidi.Zamolila sam vlasnika vučjaka da pripazi na psa jer svoju ludicu ne mogu izvest u šetnju,drugi dan nađemo blato u rezervoaru auta.Prije tjedan dana pas je skočio na moju kćer i izgrebao je po vratu,nismo nigdje išli jer se bojimo susjeda ili da nam ne otruje pas(psihopat od 70 god.)On je rekao da je to normalno jerSMRDIMO na kuju.pas je i dalje strah i trepet ulice.Jel to normalno ponašanje za vučjaka i smije li on biti tako slobodan.Kome da se obratimo.
katy_01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 23:54   #60
Treba ga strpati na psihijatriju užas baš mi vas je žao. Prije 10 godina sam imala problema sa svojim susjedom koji je također bio bolestan i dan danas je i živi ispod mene, maltretirao nas grozno, da sam strahovala za svjoje dijete, tadašnjeg ljubimca i sebe (osim za bivšeg ). I dok nisam pokazala zube i zaprijetila ali ne policijom nije prestao, danas je super jer zna da sam ja ''opasna'' znam da to nije dobro rješenje i ne sugeriram ali eto tada sam bila na rubu očaja, zakon mi nije mogao pomoći.

Zakon pas i to u ovom slučaju opasan treba biti na povodcu i imati brnjicu i gle čuda to se ne poštuje...probaj ga prijaviti udruzi za zaštitu životinja, možda mogu oduzeti psa i dati ga nekome tko će znati kako se nositi sa takvim psom Policija tu neće ništa napraviti, kod nas vrijedi ono pravila postoje da se krše dok ne uvedu psećju policiju kao i ove nove prometnike ništa se neće promijeniti po pitanju skupljanja kakice niti nošenja brnjice za opasne pse.
Heidi19 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:26.