Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2009., 14:54   #21
Quote:
FaiNt kaže: Pogledaj post
pa napisala sam ručno,. :/ ,. na etiketi stoji 30 stupnjeva ručno,. to sam pitala,. ne bih u mašini nikako,.-
aha, krivo sam pročitala
radije budi ziher pa ga daj na kemijsko nego da se neš s*ebe
Oblivion1337 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 15:04   #22
a i mislila sam tako,. ali pogledala etiketu i onda primjetila to,. a imam još jedan kaput i isto piše na etiketi,. a vidjet ću još,. ,. možda se netko još javi tko je prao već tako na ruke,.-
Faint is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 15:15   #23
Ja sve perem u mašini i u pravilu ne kupujem odjeću koju ne mogu oprat. Imam suknju od takvog štofastog materijala koji je većinskim dijelom vuna i najnormalnije operem u mašini na 30 na kratkom programu.
Kaput sam isto prala kao i sako, ali ako nemaš stvarno dobru peglu na paru teško ćeš to moć ispeglat kako spada.
U pravilu ako pereš na ruke u hladnoj vodi neće se stisnuti, ali mislim da sa običnom peglom nećeš moći niti ispeglati rubove da stoji kako spada.
Cafe Mlle is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 15:22   #24
a ne znam,. možda da probam,. ako si sigurna da se neće stisnuti?,. na kemijsko ga uvijek mogu odnijeti,. ako ovo ne uspije,. XD ,.-
Faint is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 15:54   #25
ja svoj kaput bez problema perem u ves mashini, na nekih 30-40 stupnjeva, na programu bas za vunu. a sto se peglanja tice, mogu pretpostaviti da je to nemoguca misija osim bas sa profi peglom, ali ja imam tu srecu da mogu regulirati brzinu okretaja mashine, pa onda kad ga perem stavim na 500, ili uopce iskljucim centrifugu, tako da izadje jos mokar, pa ga ostavim da se posusi na vjesalici i bude ko ispeglan. samo ga onda treba stavit ili susit iznad kade, ili neki lavor podmetnut, jer ce kapati.
__________________
"I don't think you know where the truth ends and your lies begin." [..] "For what it's worth, I've loved you since Tuesday."
Varla is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 16:10   #26
a koji je materijal kaputa?,. ne bih se usudila staviti ga u mašinu,. probat ću onda na ruke,. ,. idem odmah,. heheh,. držite fige,. XD ,.-
Faint is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 20:30   #27
Ja, kao što sam rekla perem sve u mašini i nikad nikakvih problema, iako je mašina prastara i mogu samo odredit stupnjeve i kraći i duži program, ali imam poluprofi peglu i uvijek bude sve ok.
Malo sam frik za pranje pa sam sve vrste materijala isprobala i dosada nisam ništa uništila
Cafe Mlle is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 17:20   #28
Red face na kemijsko ili ne?

imam jedan veliki dizajnerski sal od merino vune na kojem, naravno, pise do not wash i dry clean only pa me zanima moze li uistinu doci do tragedije ukoliko ga njezno properem na ruke u hladnoj vodici ili, nedajboze, stavim u masinu na najslabiji program? preskup mi je da bih se igrala s njim, a opet, vrag mi ne da mira i bas mi se ne trckara u kemijsku.
hvala unaprijed!
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 17:24   #29
Ja ga ne bih nikako prao u vešmašini jer bi ti se mogao smanjiti na dječju veličinu.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 21:35   #30
merino vuna se inače smije prati ručno u običnoj vodi (do 30 stupnjeva),. i ne smije se cijediti već se ostavi u da se voda sama iscijedi, a nakon toga se suši na zraku,. barem pokrivači i jastuci,. :/ ,. ne znam sad kako bi bilo sa šalom, ali ako se ovo smije, a isti je materijal, pretpostavljam da je isti postupak,.-
Faint is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 14:28   #31
Ja sam neke kapute perem ručno i samo stavim na sušenje na vješalici. Ne bude im ništa, tj ne izgužvaju se ili nešto slično. Ali to vrijedi samo za mješavine materijala, tj kada s vunom ima nekih umjetnih u određenom postotku.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 09:46   #32
Treba mi vaš savjet...Naime da li bi se mogla ona podstava kaputa oprati ručno tj. spužvica + blagi neki deterdžent?
Problematičan mi je onaj dio ispod pazuha pa sam mislila to sama oprati da ne nosim na kemijsko jer kaput je čist i nov. Jedino me taj dio zeza, brzo se znojim + dezići pa taj dio tkanine brzo dobije ne baš neki ugodan miris.
Aviss is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 12:29   #33
Quote:
Aviss kaže: Pogledaj post
Treba mi vaš savjet...Naime da li bi se mogla ona podstava kaputa oprati ručno tj. spužvica + blagi neki deterdžent?
Problematičan mi je onaj dio ispod pazuha pa sam mislila to sama oprati da ne nosim na kemijsko jer kaput je čist i nov. Jedino me taj dio zeza, brzo se znojim + dezići pa taj dio tkanine brzo dobije ne baš neki ugodan miris.
I sama imam isti problem. Ne znam kako izvesti da opereš samo taj dio i osušiš a da se sapunica ili voda ne prenesu na drugi dio kaputa Jer ako samo malo sapunice ode, kada se osuši, ostati će poprilično ružna mrlja.
Jel baš mora kaput na kemijsko? Koji mu je sastav?
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 13:38   #34
E sad za sastav me puno pitaš jer sam izrezala onu etiketu bijelu unutar kaputa. Kupljen je u Benettonu, vuna sigurno ali ne znam da li je čista ili je neki mix.

Mislim da ću probati to danas oprati, žao mi je nosit ga na kemijsko jer sam ga tek 2-3 puta imala ali moje znojenje je takvo da odmah ostavi traga pa makar i jednom ga nosila. Na moju veliku žalost!!!
Aviss is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 14:47   #35
Ako je Benettonov, onda ipak na kemijsko. Kod je njih materijal s dosta visokim postotkom vune, tako da ne bi riskirala.
Javi jesi uspjela
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 00:35   #36
zna li netko kako se krecu cijene kemijskog ciscenja po zagrebu?
imam jedan kaput koji treba make over
__________________
::moj album::
topshop, miss selfridge, benetton, fred perry, zara :)
amiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 00:57   #37
ja sam placala oko 100-150 kn
artist*angie* is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 17:02   #38
Treba mi savjet Imam najdraži crni baloner, sastav viskoza i pamuk. E sad, trebala bi ga očistiti, ali ne znam kako će reagirati na kemijskom čišćenju. Strah me da ne izgubi boju tj. da ne posivi jer mi je već par ljudi reklo da se njima to desilo. A opet me strah prati na ruke jer i tada postoji mogućnost da izgubi boju a i ne znam kako ću ga opeglati. Što da radim? Ima li netko iskustva s crnim balonerima i kemijskim čišćenjem?
anyzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 15:58   #39
Cao, cure, imam problem, naime kupila sam preeedivan bijeli kaputic u Bershku, chiji je sastav 50% vuna, 35% poliester, i 15%viskoza, i na njemu pishe da ne smije da se pere.. A hemijsko chishcenje mi ne uliva povjerenje zato shto znam sluchajeve u kojima je odjeca nagrdjena.. Ja bih probala ruchno da ga operem, ali me strah :/ Ima neko iskustva vezano za ovo?
__________________
.. "Humanity is overrated." ..
Infinity_8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 16:17   #40
svoje kapute (jedan pola vuna pola svila, drugi pola vuna pola poliester) bez problema perem u vesmasini, na programu za vunu - hladno pranje. i iskljucim centrifugu, tako da se i kaputi manje "pohabaju", i da se dobro izvjese dok se suse, pa kasnije nisu zguzvani - samo oprez, onda ce se cijediti iz njih kad ih se izvadi, pa ih treba objesiti na vjesalicu iznad kade.

i sad vidim da je tvoj kaputic bijeli, ne bi bila lose ideja prije stavljanja u masinu malo namociti i sa sapunom protrljati ovratnik i rub rukava
__________________
"I don't think you know where the truth ends and your lies begin." [..] "For what it's worth, I've loved you since Tuesday."
Varla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:38.