Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Prijenosna računala

Prijenosna računala Omnia mea mecum porto

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2014., 13:19   #4281
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
mogao si dati sliku. ali ok. gle, da je hardverski (mada nema garancije) vidjela bi se svugdje. pa još da krepa baš cijeli red... možda kakav flat kabel, ali, opet, ako se vidi samo na homescreenu...
vjerujem da će ti reći da napraviš hard reset. to bih ti i ja za početak savjetovao. sad, da li se poremetila kakva ikona, zaostala ikona, kakva status bar ikona, pa se pokušava prikazati na ekranu. vrlo je teško reći.

probaj (ovisno o verziji OS-a), pronaći u settings-apps-all apps "system UI". tu prvo pobriši cache, pobriši podatke i probaj ga isključiti ili deaktivirati. trebao bi maknuti sliku sa glavnog ekrana. resetiraj. vidi da li se ponavlja ta crta.

nadalje, mada je malo vjerojatno, probaj staviti drugu sliku na desktop. možda se ova nešto pošemerila, pa šviće.

i na kraju, nakon što hard reset ne donese poboljšanje, napravi reflash softa.

i SVE ovo ti ne mora pomoći na žalost. jedino, da li se pojavi uvijek i odmah ili nakon određenog vremena?
U biti nema nekog pravila,pojavi se koji put odmah nakon paljenjamkoji put ne,zna trajat duže pa nestati ili ostati.
Promjenio sam novu pozadinsku i sada nema crte,pa ću vidjeti kolko traje.
Ako se vrati probat ću sa savjetima koje si mi dao (btw,hvala).
I ja sumnjam da nije hardverski jer bi onda svugdje štekalo.
Eh,da slikao sam ekran,https://www.dropbox.com/s/bkx7dpc2ym..._0083.JPG?dl=0
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 13:55   #4282
meni ovo liči na nekakav zaostali artefakt koji ima veze sa pozadinskom slikom ili kako sam napisao sa kakvom ikonom ili widgetom. a gle, možeš još sa nekim programom očistiti cache, očistiti zaostale fajlove (ako ih ima) pa čekaj hoće se pojaviti ili ne. to su sve radnje s kojima ne gubiš podatke. no, ako dođe do hard reseta ili re-flasha... sve ti je jasno!
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 14:15   #4283
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
meni ovo liči na nekakav zaostali artefakt koji ima veze sa pozadinskom slikom ili kako sam napisao sa kakvom ikonom ili widgetom. a gle, možeš još sa nekim programom očistiti cache, očistiti zaostale fajlove (ako ih ima) pa čekaj hoće se pojaviti ili ne. to su sve radnje s kojima ne gubiš podatke. no, ako dođe do hard reseta ili re-flasha... sve ti je jasno!
Jasno,i zato mi je to zadnja opcija.
Mislim da mi se problem javlja kod pozadina oje sadrže plavu boju u sebi.Sad sam stavio nešto sa crvenom i ne vidi se crta.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 18:04   #4284
hm, čudno. jesi tu sliku probao otvoriti na PC-u? ne vidim neku logiku - plava smeta, crvena ne. zbilja čudno.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 19:12   #4285
@viking
imaš li kakvih iskustava sa čitanjem stripova na tabletu? obzirom da imam hrpu cbr-ova i cbz-ova (preimenovani rar i zip fajlovi puni jpg-ova) od kojih neki idu i preko 100MB po fajlu, zanima me kako se oni ponašaju na androidima... računam da bi se tu išlo na 10'' (ne da mi se gubit oči na manjim ekranima), ali me zanima kako se ponaša android, koliko sistem i aplikacije gutaju ram-a plus neki dignuti cbr od 100MB... šta je dovoljna količina rama-a za rad sa takvim fajlovima? sa androidima nemam apsolutno nikakvih iskustava (odbijam koristit bilo kakav novi mob dok E52 ne crkne, a nemam ni potrebe)...
kad bi uzimao tablet, to bi mu bila primarna namjena i uglavnom doma, eventualno mail i pokoji filmić na putu (što je sve rjeđe u zadnje vrijeme)...
moram malo prekopat cbr-ove da vidim koji bi mi format ekrana bio najbolji jer stripova stvarno ima u svakakvim formatima...
idem se prošetat do chipoteke da vidim kolika je uživo razlika između veličina ekrana M6, M8 i A3-A10...
__________________
best-buy sound v1: SanDisk Sansa Clip + SoundMAGIC PL30 / Koss KSC75 (Kramer mod)
best-buy sound v2: SanDisk Sansa Fuze + Blox M2C / MEElectronics HT-21 / Superlux HD668B

Zadnje uređivanje salonitanicus : 29.09.2014. at 20:31.
salonitanicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 20:41   #4286
gle, moram priznati da još do sada nisam našao na e-knjigu (nebitno sadržaj ili format) koji je veći od par desetaka megabajta. tako da nisam siguran kako će e-knjiga raditi. no, pdf od 100+ mb ide bez problema, dapače, zoom, scroll sve5.
za čitanje ti je za početak najlakše uzeti neki office paket i s njime gledati pdf, doc i čak jpeg format.
za e-pub, a i veći dio drugih formata - "aldiko" čitač.
a za cbr, možda "perfect viewer".

s time da ti aldiko ima najveće mogućnosti prilagodbe, i rezultat (font, margine, veličina) je u pravilu jako jako dobra. no, ako sa perfect viewerom čitaš cbr, tj. kolekciju od 50 jpeg fajlova, onda ti tu već dolazi do degradacije slike. odn, ne slike nego stranice. uostalom, kao da na pc-u povećavaš slabije kvalitetnu jpg sliku i na 200% imaš pixele, mutne dijelove slike ili kraće rečeno - slabiju kvalitetu.

tako da bi svakako rezolucija tableta trebala biti 1200*800 ili više, no, ne više od ful hd-a, jer jednostavno nema smisla. nećeš moći iskoristiti toliku rezoluciju jer su slike slabije skenirane.

e, sad. acera bih odmah prekrižio jer je on wide ekran i nisam siguran koliko će biti ugodno čitati, bez obzira na 10". m6 je najidealniji omjer ekrana 4:3 i tu je gušt čitati. a m8 ti je nešto između, ali još uvijek dovoljno ugodno za čitanje. ili ugodnije od wide formata. no, najbolje bi bilo da ih vidiš (upaljene) jednog kraj drugog pa sam odlučiš.

što se pak tiče samog hardvera - dual ili quad proc, giga rama svakako, ali bilo bi bolje da je više. za sve ostalo ostaje na tebi, tj. što ćeš i koliko toga imati instalirano i podignuto. računaj da ti sustav sa osnovnim aplikacijama i par korisničkih uzima oko 600mb rama do kakvih 800. u prosjeku. no, android je dovoljno pametan sustav da će sam pogasiti ono što je nepotrebno ili neotvarano, pa će osloboditi memoriju.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 01:21   #4287
u principu M6 i Quantum imaju omjer 4:3, veliku rezoluciju i 2GB ram-a i pristojnu cijenu... al nekako me više vuče na Pipo nego na Prestigio... a i interna memorija je veća... svi ostali 4:3 formati imaju rezoluciju 1024x768, a to mi nekako izgleda premalo za 10''...
sve mi se čini da ću klepnit M6, a onda ću te davit dalje
šta se tiče readera, ima tu dosta toga, ComicRack, Comitton, Comics, Droid... šteta šta nema android verzije MMCE... ili bar ne znam za nju...
doduše, većina američke produkcije je formata 3:2 šta je bliže 16:10 nego 4:3, al ono šta je u 4:3 (ili nekom sličnom širem formatu, obično europski stripovi) je bogatije i detaljnije crtano tako da mi je neusporedivo lakše preživit 3:2 strip na 4:3 ekranu, nego 4:3 strip na 16:10 ekranu...
__________________
best-buy sound v1: SanDisk Sansa Clip + SoundMAGIC PL30 / Koss KSC75 (Kramer mod)
best-buy sound v2: SanDisk Sansa Fuze + Blox M2C / MEElectronics HT-21 / Superlux HD668B
salonitanicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 23:21   #4288
i tako to inace biva...
primjetio sam da je plastika pocela malo skripati na vrhu gdje su vratasca za kartice
i poceo je zastekavati i to nicim izazvan preko noci. navecer sam igrao igrice normalno i ujutro kad sam opet upalio trza.
inace stavio sam red bull air race i asphalt 8 (ostalo je jos 5 slobodnih giga prostora tak da nije do čepa pun)
restartao, cistio sa clean masterom i dalje zeza.
dok se pise zasteka na sec i onda napise sa zakasnjenjem...
nekuzim koji mu je vrag

ponasa se ko moj 3god star mob (sa puno losijim hardverom),
snake1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 13:14   #4289
mislim da je do rama. od gige, ostane ti za "ostalo" cca 300-400mb. plus što to nije procesor koji je za igre. one će raditi, ali će tu i tamo zastati.
probaj malo u clean masteru upaliti onaj "game mod". imaš pod memory management (nije mi tablet u blizini) game mod ili tako nešto. uglavnom, trebao bi skenirati aplikacije i igre, i napraviti ti launcher za pronađene igre. nekada to ne radi, pa možeš sam ubiti pozadinske procese. a taj "launcher". odn. launcher ikona, radi upravo to - ubije sve nepotrebno u pozadini i starta igru.
a ovo oko čitanja i pisana ne kužim što to "piše sa zakašnjenjem", no, to ti je do brzine zapisa na unutarnju (ali i vanjsku) memoriju.

mislim da je samo do toga, odn, da firmver kao takav nije problem.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 19:04   #4290
najbolji dio, kako dodlo tako proslo
nakon sto istih restartanja i cescenja samo se od jednom vratio ns staro i normalno radi
snake1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 19:43   #4291
hm... cache od browsera? njega se nakupi jako puno u malo vremena. ali, ok, bitno da se popravilo!
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 18:52   #4292
jeste vidli da je izasla iconia a1-840
izgleda skroz zgodna igracka za ne puno para
snake1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 19:49   #4293
je, ali ima "krivi" omjer ekrana. teško ga je rootati, i navodno da je kitkat napravio probleme. tako da bih za sada od acera u tom manjem formatu ipak ostao na modelu 810, ako ga još negdje ima za nabaviti.
a s druge strane imaš za 200kn više, lg pad 8.3 koji je već dovoljno na tržištu, i bolji izbor od acera.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 20:04   #4294
http://m.gsmarena.com/samsung_galaxy_tab_4_7_0-6251.php

Jel ga ima netko da ga malo opise kakav je i dali se isplati kupit? Imam priliku da ga kupim ali mi treba i drugo misljenje.

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
__________________
"A friend is one who believes in you when you have ceased to believe in yourself."
Red Butterfly24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 20:11   #4295
osim ako cijena nije jako povoljna, nisam siguran da ćeš dobiti puno više nego da uzmeš SGT 3. nije loš, ali ništa da te baci na dupe od kvalitete.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 16:12   #4296
lenovo ideatab a10 7600

bas gledam clanak o lenovo ideatab a10 7600, naravno vrlo pozitivan. ali s obzirom da bi forum trebao biti pouzdaniji, molim mišljenje...
rocc is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 19:12   #4297
a ne znam.... giga rama i to ddr2. da je barem brži pa još pređeš preko manjeg kapaciteta. mtk čip koji jest štedljiv, ali nije za neko veliko igranje. stari firmver, odn. verzija androida. ok, možda još dobije nadogradnju. osobno bih uzeo ili model a5500, i zažmirio na wide ekran, ili pak platiti oko 200kn više i uzeti jedan od yoga modela. isto od lenova.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 23:43   #4298
zasto se na tabletu tako brzo trosi baterija ,,prakticki mora bit na punjaci non stop??
__________________
_______________________________
TikiFiesta is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 00:05   #4299
Dobro da si napisao o kojem je tabletu riječ i slično...
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 17:37   #4300
ma mislim opcenito mi je to cudno ,,ako vec proizvodis tablet napravi nesto normalno a ne da je batery life 20 min
__________________
_______________________________
TikiFiesta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:00.