Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Prijenosna računala

Prijenosna računala Omnia mea mecum porto

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2012., 21:38   #1501
Ok ok, nemoraš se odmah ljutiti, hvala na tvom vremenu, ali nažalost ništa od mog E303
joj10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2012., 11:30   #1502
stickovi barem danas nisu skupi. a ako imaš pametni telefon, onda ti stick niti ne treba.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2012., 14:35   #1503
Imam pametni telefon, ali ne poržava hotspot
joj10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2012., 15:36   #1504
to je druga stvar. onda ti ostaje ili traženje sticka koji je podržan ili kupovina tableta sa 3g modulom ili drugi mobitel ili kupovina mifi uređaja.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2012., 17:42   #1505
Da, razmišljam si o mifi uređaju, ali nisam još siguran kako to sve skupa funkcionira, pa ću se malo raspitati o tome
joj10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2012., 20:28   #1506
do nedavno su i vip i tcom prodavali huaweia, a sada je tele2 počeo prodavati alcatela

kako radi? jednostavno - ubaciš sim karticu, uređaj se spoji na 2g/3g mrežu i kada se spoji taj signal dijeli na 3, 5 ili 10 uređaja. naravno, što je više spojenih uređaja, veza je sporija. manje uređaja-brža veza. jedini problem je što imaš jednu stvar više za nositi po džepovima i jednu više za puniti.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2012., 22:16   #1507
Da, koliko vidim, cijena uređaja (na bonove) iznosi 445kn, a za te novce si mogu kupiti neki polovni android mobitel s opcijom hotspota, a to što ću imati još jedan uređaj u džepu mi ne smeta, pošto uvijek nosim sve i svašta sa sobom Mislim da ću tako i napraviti. Viking, puno hvala na tvojem vremenu i trudu, puno si mi pomogao prilikom mog odabira
joj10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2012., 12:02   #1508
da, 445 kn ali si miran dulje vrijeme. riješenje sa telefonom je isto ok, no, telefon isključuje wifi ako se koristi gsm tj. ako razgovaraš, troši više baterije (ekran) i moraš paziti da bude barem 2.3 android. starije verzije nemaju hot spot funkciju. 2.1 sigurno nema, ali sad me ubi' ne mogu se sjetiti da li 2.2 ima. mislim da da, ali... no, s druge strane opet imaš telefon više, drugi broj, taralala.

a ako ti treba dulje vrijeme, ne samo povremeno, onda ti se isplati uzeti ga na pretplatu. jedina stvar koja još nije riješena je unlock. koliko sam do sada vidio, te alcatele još nitko ne otključava, ni kod nas ni na ebayu. jedino treba probati sa sim unlock karticom. no, pogledaj malo po njuškalu da li postoji još koji huawei koje su prodavalo tcom i vip. oni se otključavaju preko imeia i za 5$ imaš lock-free uređaj.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2012., 17:54   #1509
A sa custom ROM-ovima bi se dalo riješiti pitanje hotspota?
joj10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2012., 18:14   #1510
ovisi koji je aparat, no, ne mogu sa sigurnošću reći, no teoretski da.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2012., 19:06   #1511
Aha, ok, kad nađem neki uređaj koji mi se sviđa, provjeriti ću situaciju sa custom ROM-ovima
joj10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2012., 20:29   #1512
bilo koji android telefon sa verzijom 2.2 i višom. 2.1 _nema_ tethering.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2012., 22:12   #1513
Može li se negdje u Hrvatskoj kupiti Ainol Novo Flame ili Google Nexus 7
Hvala.
rory957 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2012., 15:47   #1514
ainol preko oglasa (njuškalo), a nexus imaš u nekoliko trgovina. googlaj.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2012., 15:51   #1515
Unhappy

Quote:
renez kaže: Pogledaj post
Ne znam gdje bi pitao za pomoc/savjet pa cu pitati ovdje.
Dakle na Asus transformeru TF300 otisao mi je LCD - bio je na krevetu i dok sam djete stavljao u kinderbet koljenom sam pritisnuo rub tableta i to ga je zaboljelo, a mene jos vise. Gdje i kako mogu doci do novog LCD-a i vratiti osmjeh sebi i klincu na lice.

Hvala na svim informacijama!

Ima li neto neku ideju
renez is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2012., 20:58   #1516
@renez. nekako mi se čini, samo u novčaniku.... probaj nazvati, mailati u onaj servis u rugvici. ako se ne varam MR servis, ili pak asus asistenciju: +385 1 640 1111

ali, čak da i jest pod garancijom mislim da fizičko oštećenje neće prihvatiti. ali, oni će ti sigurno bolje znati odgovoriti. tako da ti ostaje pitanje cijene i isplativosti cijele zamjene. novi je cca 3000, nek je ekran 1000, još nekako, ali sve preko toga.... no, ionako nema smisla nagađati.

inače mi je žao što ti se to desilo. uglavnom, škola za ubuduće.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2012., 11:23   #1517
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
@renez. nekako mi se čini, samo u novčaniku.... probaj nazvati, mailati u onaj servis u rugvici. ako se ne varam MR servis, ili pak asus asistenciju: +385 1 640 1111

ali, čak da i jest pod garancijom mislim da fizičko oštećenje neće prihvatiti. ali, oni će ti sigurno bolje znati odgovoriti. tako da ti ostaje pitanje cijene i isplativosti cijele zamjene. novi je cca 3000, nek je ekran 1000, još nekako, ali sve preko toga.... no, ionako nema smisla nagađati.

inače mi je žao što ti se to desilo. uglavnom, škola za ubuduće.
Hvala na savjetu, zvao sam MR servis u Novom Zagrebu (ispostava od Rugvice vjerojatno) cijena je skromnih 1790 kn, novi je kod nas 3000, a vani 370 US$. Pokusao sam doci do kinskog LCD-a al ne mogu nikako naletiti na nesto, pa sam zato pitao ovdje.

Sto se moze, bilo je i gorih stvari u zivotu, a svaka skola se placa.. pa cu vjerojatno ipak pricekati nekoga iz USA da donese novoga a klinci ce do tada igre na iphone-u igrati.

Hvala puno!
renez is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2012., 12:09   #1518
huh, 1800.... plus ruke... i eto ti novog tableta. sad, jedino prodati taj model, ne znam da li imaš dock ili ne, izvući koju kunu, pa kupiti drugi.

žao mi je...
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2012., 12:46   #1519
Moze li mi tko reci postoji li trenutno bolji tablet od prestigio 7070c u vrijednosti 900 kuna?
faramir x is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2012., 16:34   #1520
Evo da se i ja javim nakon prošlog posta u kojem sam u postu napisala koliko sam razočarana nekorektnošću firme Links iz Zagreba gdje sam kupila LC Power Mira tablet. Naime, nakon što sam tablet reklamirala krajem kolovoza, dobila sam ga sad ovaj petak. Više od mjesec dana trebalo je da mi vrate tablet za koji tvrde da je ispravan, iako su prokomenitrali samo jednu od mojih kritika/prigovora (sporost), na ostale prigovore se uopće nisu osvrnuli. No, ne samo da nije bilo ni z od moguće zamjene, nego sam tablet primila u koma stanju!

Užasno prljav, ali užasno (fotka 1, fotka 2). Ne znam uopće s čim su to toliko oštetili foliju da se ista ne može više očistiti maramicama koje koristim za objektiv foto-aparata. Uz detalj, da je točno na mjestu gdje bude onaj krug za "pokretanje tableta" kad je u okomitom položaju, na dva su mjesta kao sa žari propaljene točkice. Ne znam je li oštećen i ekran ili samo folija, ali ovo je poražavajuće (fotka). Ne kužim uopće od čega je to nastalo, pretpostavljam od cigarete, osjeti se dodirom i vidljvo je okom. Na putu sam bila i kolega je podigao tablet umjesto mene i sam je rekao da ne može vjerovati kako izgleda.

Što reći? Links - grozno iskustvo, ne znam što dalje raditi. Ima li smisla išta ponovo reklamirati, jer će, garant, reći ili da je "tablet čist kao suza" ili "da sam ga sama uprljala". Ili ću, jednostavno, kako mi je i Viking savjetovao, izložiti proizvođaču situaciju s tabletom, kao i sve ono što se događalo u međuvremenu. Razočaravajuće poslovnost..
Isla Misla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:20.