Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.05.2012., 03:46   #641
Peticija protiv novih cijena struje

evo ekipa, tko ne zna, traje potpisivanje peticije na Cvjetnom, do subote 11. 5.
dobro bi bilo otić potpisat, zbilja treba jedna žešća šamarčina ovom gazimiru i kompletnoj vladajućoj ekipi

http://www.advance.hr/vijesti/sindik...je-nezakonita/
IQ007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 06:37   #642
Quote:
Rogerer kaže: Pogledaj post
što se struje tiče, sad malo gledam na hepovim stranicama nove cijene, pa to u usporedbi sa starim cijenama izgleda ovako (u zagradi je stara cijena):

viša tarifa (7-22): 0,91 kn/kWh (0,7439) - poskupljenje 22,328%
niža tarifa (22-7): 0,45 kn/kWh (0,3769) - poskupljenje 19,395%
mjerna i opskrbna usluga: 17,40 kn/mj (16,00) - poskupljenje 8,75%

ako znamo da se viša (dnevna) tarifa koristi ipak više od niže (noćne), poskupljenje je bliže 22% nego 20%. kad se na to doda pdv koji je nedavno "poskupio" za 1,626%, vidimo da je danas struja dosta skuplja nego što je bila do prije 2 mjeseca.

ljudi će, dakle, morati pričati na mobitel još manje nego što je to čačić rekao, jer na račun od 200 kn poskupljenje je sigurno veće od 40 kn, a baš me zanima koliko je kućanstava u hrvatskoj do 1.5. imalo "mjesečnu novčanu obvezu" do 200 kn
A jednotarifno? Tamo je poskupljenje jos manje od nize tarife u dvotarifnom. A ima itakvih potrosaca.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 10:36   #643
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
A jednotarifno? Tamo je poskupljenje jos manje od nize tarife u dvotarifnom. A ima itakvih potrosaca.
jednotarifno: 0,84 kn/kWh (0,7042) - poskupljenje 19,284%

poskupljenje praktički isto kao i kod niže tarife, ali onaj tko ima jednotarifno brojilo ili troši toliko malo struje da komotno može i bez nje, ili ima toliko para da mu se živo jebe za poskupljenje struje od 20, 30 ili 60%
Rogerer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 11:08   #644
Quote:
Rogerer kaže: Pogledaj post
jednotarifno: 0,84 kn/kWh (0,7042) - poskupljenje 19,284%

poskupljenje praktički isto kao i kod niže tarife, ali onaj tko ima jednotarifno brojilo ili troši toliko malo struje da komotno može i bez nje, ili ima toliko para da mu se živo jebe za poskupljenje struje od 20, 30 ili 60%
To je tvoj nicim potkrijepljeni zakljucak. Ne isplati se uvijek dvotarifno brojilo. Imas i tu na forumu temu o tome. No to nije ni bitno. Takvih potrosaca ima sasvim dovoljno da ih se ne moze zanemariti.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 11:11   #645
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
To je tvoj nicim potkrijepljeni zakljucak. Ne isplati se uvijek dvotarifno brojilo. Imas i tu na forumu temu o tome. No to nije ni bitno. Takvih potrosaca ima sasvim dovoljno da ih se ne moze zanemariti.
tako je, kome se isplati nek izvoli
Rogerer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 13:18   #646
inače nema se tu što puno analizitrati oko brojila. iz cijena se jednostavnom matematikom dolazi do zaključka da je dvotarifno brojilo isplativo ako se bar 15,22% potrošenih kWh troši u vrijeme niže tarife
Rogerer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 15:01   #647
isto se tako doslo do zakljucka da Živimo u jednoj od najskupljih zemalja Europe
__________________
>>Vratio im se Ivo. Lopovi, lupeži, kriminalci, oni koji daju i primaju mito, neće više mirno spavati!<<
Melron is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 12:55   #648
Poskupljuju struja, plin... - hoćemo li gladovati?

HEP je u šest gradova poslao zahtjeve za poskupljenjem grijanja i do 37%. Pogođeni će biti stanovnici Zagreba, Osijeka, Velike Gorice, Siska, Zaprešića i Samobora, oko 123.000 kućanstava.
__________________
>>Vratio im se Ivo. Lopovi, lupeži, kriminalci, oni koji daju i primaju mito, neće više mirno spavati!<<
Melron is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 13:14   #649
Quote:
Melron kaže: Pogledaj post
HEP je u šest gradova poslao zahtjeve za poskupljenjem grijanja i do 37%. Pogođeni će biti stanovnici Zagreba, Osijeka, Velike Gorice, Siska, Zaprešića i Samobora, oko 123.000 kućanstava.
Svima ostalima već je poskupjelo grijanje, sad je stiglo i ovima. Kako kaže Čačić, shit happens.
GemsBond is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 21:27   #650
Odrekao se ja plina odavno,nemoš se ugrijat ni da ga kuneš.Samo za kupanje i kuhanje,a grijanje na drva.drva zakon,temperatura najmanje 25 i uživaj cijelu zimu za jeftine pare!!!
DARIOHOS is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 14:43   #651
ovo ocito nije pretjerano zanimljivo

Za režije ćemo izdvajati 300 kuna više!

Najavljeno poskupljenje grijanja od čak 37 posto, sa socijalno-ekonomskog terena prešlo je na politički. Parlamentarna oporba, koja je na vlasti u gotovo svim gradovima u kojima bi grijanje trebalo poskupjeti, koristi se time za žestok politički udar na Vladu kojoj mnogo ne pomaže ni predsjednik Republike. Teški za HEP i građane, no za lokalnu samoupravu dileme nema. Tko bi poskupio grijanje pola godine prije lokalnih izbora.
__________________
>>Vratio im se Ivo. Lopovi, lupeži, kriminalci, oni koji daju i primaju mito, neće više mirno spavati!<<
Melron is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 07:22   #652
Ponavljam još jednom: kad je poskupio plin (i time porasli naši računi za grijanje) nitko od navedenih dušebrižnika nije ni pisnuo.
Sad, kad to isto poskupljenje treba provesti kroz cijenu toplinske energije za stanove, diže se bura...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 07:50   #653
Quote:
DARIOHOS kaže: Pogledaj post
Odrekao se ja plina odavno,nemoš se ugrijat ni da ga kuneš.Samo za kupanje i kuhanje,a grijanje na drva.drva zakon,temperatura najmanje 25 i uživaj cijelu zimu za jeftine pare!!!
Drva su ti jeftin(ij)a samo ako ne računaš svoj rad, prostor za skladištenje, ili ako drva imaš badava.
felixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 08:00   #654
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Ponavljam još jednom: kad je poskupio plin (i time porasli naši računi za grijanje) nitko od navedenih dušebrižnika nije ni pisnuo.
Sad, kad to isto poskupljenje treba provesti kroz cijenu toplinske energije za stanove, diže se bura...
Pa tu ti se ogleda licemjerje političara.
Oni se u stvari zalažu da ovima povlaštenima koji su dobili stanove (90% centralnog je u bivšim 'društvenim' stanovima) račune za grijanje i dalje subvencioniraju svi građani kroz poreze i veću cijenu struje.
A najviše oni koji to centralno nemaju.
felixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 08:28   #655
Quote:
felixx kaže: Pogledaj post
Pa tu ti se ogleda licemjerje političara.
Oni se u stvari zalažu da ovima povlaštenima koji su dobili stanove (90% centralnog je u bivšim 'društvenim' stanovima) račune za grijanje i dalje subvencioniraju svi građani kroz poreze i veću cijenu struje.
A najviše oni koji to centralno nemaju.
Ajde malo porazmisli o čemu pišeš. U dvadeset godina postojanja tržišta nekretnina da je 90% stanova koji se griju na toplovod u vlasništvu ljudi koji su ih dobili na poklon. Ima nas dosta koji su takve stanove kupili po tržišnoj cijeni. Najlakše ovako napmet vitlati katanom ko pijani samuraj. Također ima čitav niz bivših društvenih stanova (barem u Osijeku) koji se griju na plin.

Inače ovo je jebeno pokvaren potez. Ja otkad sam u stanu tiskam da nam se ugrade razdjelnici. Četiri ulaza je na jednu podstanicu. To je preko stotinu stanova, a HEP inzistira 50% (za kalorimetre ak se ne varam bilo je 100%, ne kužim se baš u te stvari) zainteresiranih. Nevolja je da je zgrada puna penzionera kojima je to puno love, a i odgovara ima da mi ostali malo subvencioniramo njihov cjelodnevni boravak kod kuće. No, da je ovo najavljeno na proljeće, možda bi ih se dalo nagovoriti i preko ljeta ugraditi razdjelnike i termostate. Ovako pred sezonu grijanja možež ga piriti.
__________________
"you don't need a weatherman to know which way the wind blows"
Tuli_Kupferberg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 09:07   #656
Quote:
felixx kaže: Pogledaj post
Drva su ti jeftin(ij)a samo ako ne računaš svoj rad, prostor za skladištenje, ili ako drva imaš badava.
A zakaj bih računao prostor za skladištenje?Ajde rad i kupovinu drva,ali skladište?

I uvijek možeš kupiti balvane s željeznice,pa sam raditi,to ti je najjeftinija opcija...meni je to osobno opuštanje od svega...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 09:10   #657
Quote:
Tuli_Kupferberg kaže: Pogledaj post
Ajde malo porazmisli o čemu pišeš. U dvadeset godina postojanja tržišta nekretnina da je 90% stanova koji se griju na toplovod u vlasništvu ljudi koji su ih dobili na poklon. Ima nas dosta koji su takve stanove kupili po tržišnoj cijeni.
Pročitaj još jednom post koji napadaš.
Napisao sam kao napomenu u zagradi da je 90 % stanova koji imaju centralno preko HEP-a - bivši 'društveni' stanovi. Neporeciva istina.
I ovo 'povlašteni koji su dobili stanove' je jedna dopustiva generalizacija, jer ipak u ogromnoj većini tih stanova i danas žive ti koji su stanove dobili ili njihovi nasljednici. Moja procjena je da je možda 20% takvih stanova prodano u zadnjih dva desetljeća. Mnogo više su se tržili novoizgrađeni stanovi.
Ako si ti kupio takav stan i osjećaš se povrijeđenim jer misliš da sam te strpao u kategoriju 'povlaštenih' - takve kupce uopće ne smatram povlaštenima.

Quote:
Najlakše ovako napmet vitlati katanom ko pijani samuraj.
Baš i nije neka usporedba, jer samuraji nikada nisu pijani mlatili katanama.


Quote:
Inače ovo je jebeno pokvaren potez. Ja otkad sam u stanu tiskam da nam se ugrade razdjelnici. Četiri ulaza je na jednu podstanicu. To je preko stotinu stanova, a HEP inzistira 50% (za kalorimetre ak se ne varam bilo je 100%, ne kužim se baš u te stvari) zainteresiranih. Nevolja je da je zgrada puna penzionera kojima je to puno love, a i odgovara ima da mi ostali malo subvencioniramo njihov cjelodnevni boravak kod kuće. No, da je ovo najavljeno na proljeće, možda bi ih se dalo nagovoriti i preko ljeta ugraditi razdjelnike i termostate. Ovako pred sezonu grijanja možež ga piriti.
To sa kalorimetrima je malo kompleksniji problem.
Te zgrade su konstruirane 'da jedan stan grije drugi', osim na vanjskim zidovima.
Ako je netko penzić i cijeli dan je u stanu, uvođenjem kalorimetara bi mogao na kraju potrošiti više. Netko tko je cijeli dan na poslu stan grije dva-tri sata dnevno i nedjeljom. A ostalo vrijeme će mu stan temperirati na 12-14 stupnjeva susjedi penzići svojim gubitcima topline kroz zidove.
felixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 09:21   #658
Od ugrađenih 5 radijatora ( grijanje s toplane ) u sezoni su u pravilu zatvorena 2 jer nema potrebe da griju, a plaćam grijanje po kvadraturi. Razdjelnik/kalorimetar bi mi se jamačno isplatio je bi vjerojatno plaćao manje ( stan je u "sendviču" sa svih strana), samo se pitam tko će u zgradi pristati da onda plaća više ( račun za isporučenu toplinu dolazi u zbirnom obliku za toplinsku stanicu), naročito oni koji ustraju u danonoćno nakipanim prozorima i grijanju vrabaca...
panorama is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 09:22   #659
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
A zakaj bih računao prostor za skladištenje?Ajde rad i kupovinu drva,ali skladište?
Pa gdje bi držao drva?
Ako si na selu, ili bar imaš svoje dvorište, možeš sklepati kakvu šupu.A i ta šupa nije badava.
Ali ako si u gradu, moraš drva čuvati u objektu. Treba ti prostorija od desetak kvadrata, a čak i ako je u podrumu, i taj podrum vrijedi 500 ojra kvadrat.
Pa ti računaj.
Quote:
I uvijek možeš kupiti balvane s željeznice,pa sam raditi,to ti je najjeftinija opcija...meni je to osobno opuštanje od svega...
Misliš pragove od pruge?
To ti je živi otrov. Ni ne možeš ih više kupiti. A ni balvane.

Možeš otići po svom gruntu i počistiti drveće po živicama. Ja tako radim, to mi je zimska zanimacija/fizička aktivnost.
felixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 09:36   #660
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Ponavljam još jednom: kad je poskupio plin (i time porasli naši računi za grijanje) nitko od navedenih dušebrižnika nije ni pisnuo.
Sad, kad to isto poskupljenje treba provesti kroz cijenu toplinske energije za stanove, diže se bura...

Tako je,onda nitko nije dignuo glas koliko će to poskupjeti grijanje.Onda Bandić nije laprdal o vetu kao ni ostali gradonačelnici. :bljuv:
fiser is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:18.