Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2012., 10:50   #81
Quote:
Radoboj29 kaže: Pogledaj post
Molio bih forumaše da mi kažu što ima toliko atraktivno u tim filmskim kanalima koje Evotv nudi za 1 kn?

Kakva je razlika između filmova koje emitiraju hrvatski nekodirani kanali, osobito tri HTV-ova, Nova i RTL, u odnosu na HBO i slične?

Je li filmovi na HBO-u proizvode hormone sreće ili nešto slično?

Ionako su u Hrvatskoj nagledanije serije dostupne bez ikakve pretplate.

http://image.dnevnik.hr/media/document//60708630.pdf

P. S.

Sada vidim da se na drugim forumima žale što na službenim stranicama nigdje ne možeš pronaći cijenu prijemnika.

Je li netko ipak uspio iskopati stranicu gdje je navedeno 449 kuna?
HBO kanali emitiraju puno puno puuuno novije filmove, cesto sa manje od godinu dana zakasnjenja od igranja u kinima. Imaju i puno kvalitetnije, novije serije od nacionalnih kanala. Nisu najgledaniji jer mozda 5 posto TV gledatelja u HR ima pristup njima
__________________
How about no?
Mister Stinsfire is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 11:32   #82
Jasno je meni da oni emitiraju novije serije, ali ne vidim razliku između vrhunskoga filma ili serije iz 2005. i 2011. godine.

Amerikanci ionako gotovo uvijek forsiraju nasilje i sudnice, ne vidim tu preveliku razliku u kvaliteti.

Humoristična serija iz 2000. nimalo ne zaostaje za onom iz 2012. godine.

Isto je i tako s drugim filmskim proizvodima.

Dobar dokumentarac može se gledati i nakon 20 godina.
Radoboj29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 12:33   #83
Quote:
Radoboj29 kaže: Pogledaj post
Jasno je meni da oni emitiraju novije serije, ali ne vidim razliku između vrhunskoga filma ili serije iz 2005. i 2011. godine.

Amerikanci ionako gotovo uvijek forsiraju nasilje i sudnice, ne vidim tu preveliku razliku u kvaliteti.

Humoristična serija iz 2000. nimalo ne zaostaje za onom iz 2012. godine.

Isto je i tako s drugim filmskim proizvodima.

Dobar dokumentarac može se gledati i nakon 20 godina.
u tome si u pravu.

ali problem je sta nacionalne televizije rijetko kad puste dobar dokumentarac u gledljivom terminu, od filmova se stalno reprizira jedno te isto, neaktualne, vise puta reprizirane serije (koliko god volio malcolma, puna mi ga je kapa vise, isto sa i kako sam upoznao vasu majku, prikazuju epizode do pete sezone po osmi put.). HBO repirzira- ali ne reprizira jedno te isto.

I ne mozes reci da serija iz 2001 ne zaostaje za onom iz 2012, kad je doslo do tolikih promjena u drustvu.

po tebi je pod istim krovom jednako dobra i aktualna serija kao i moderna obitelj. a nije.
__________________
How about no?
Mister Stinsfire is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 13:02   #84
HTV je uvođenjem trećega programa promijenio sliku o dokumentarcima u gluho doba noći, a vidiš da forsiraju i Hadžiselimovića.

Serija zaostaje, ali hrvatske televizije uglavnom otkupljuju nove serije poput Moderne obitelji, Dr. Housa i slično.

I ne vidim baš da četiri nacionalna kanala neprestano repriziraju filmove.
Radoboj29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 15:57   #85
za mene je ipak hbo preskup..znam da prikazuju novije filmove i tako..ali svejedno mogu sačekat još tri-četri godine da se prikaže na nacionalnim
ali ako mi je stvarno hitno skinem s interneta
fickdich is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 17:18   #86
Quote:
Josip Miško B kaže: Pogledaj post
Da ostavit Eurosprotove zbog Bundeslige Premier i Primera SU PREKO Sport Kluba .A šta je sa onima koji vole Calccco Italijansku ligu ? Onda bi trebali imat u ponudi i neki program koji prenosi to . Možda postoji koji osim arene sporta.
mA IMA SIGURNO
Arene sport su jedini nositelji prava za RH tako da ne postoji mogućnost da se uvrsti u ponudu Evo tv-a neki program koji prenosi Talijansku ligu. Sve ostalo bilo bi ilegalno. Osim možda nekakvog dogovora ali s obzirom da arenu sport u RH strogo kontrolira HT i da je on vlasnik većine sportskih prava sadržaja koji se emitiraju na toj televiziji. Jedino da se dogovore HT i Oiv tj. HP ali u to sumnjam.

Quote:
Radoboj29 kaže: Pogledaj post
Jasno je meni da oni emitiraju novije serije, ali ne vidim razliku između vrhunskoga filma ili serije iz 2005. i 2011. godine.

Amerikanci ionako gotovo uvijek forsiraju nasilje i sudnice, ne vidim tu preveliku razliku u kvaliteti.

Humoristična serija iz 2000. nimalo ne zaostaje za onom iz 2012. godine.

Isto je i tako s drugim filmskim proizvodima.

Dobar dokumentarac može se gledati i nakon 20 godina.
HBO je dobar jedino ako si pravi filmofil i serijalac a s obzirom da ne znaš za HBO predpostavljam da to nisi. HBO emitira dan nakon premijere neke svoje serije tipa Game of thrones i Boardwalk of empire ali i brojne druge vlastite serije tipa True blood koje premijerno možeš gledati samo kod njih... Filmove s ozbirom da su pay tv kanal imaju prava emitirati filmove prije drugih FTA kanala. E da i u vlasništvu su WB-a a snimaju dosta serija i filmova (kvalitetnih) oni sami. I naravno zadnje i nešto najvažnije sve to ide bez reklama.
vox is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 17:27   #87
Po meni je HBO u ovakvom obliku (bez OD) preskup. U kombinaciji s OD je već druga priča.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 18:01   #88
Quote:
Radoboj29 kaže: Pogledaj post
Molio bih forumaše da mi kažu što ima toliko atraktivno u tim filmskim kanalima koje Evotv nudi za 1 kn?

Kakva je razlika između filmova koje emitiraju hrvatski nekodirani kanali, osobito tri HTV-ova, Nova i RTL, u odnosu na HBO i slične?

Je li filmovi na HBO-u proizvode hormone sreće ili nešto slično?

Ionako su u Hrvatskoj nagledanije serije dostupne bez ikakve pretplate.

http://image.dnevnik.hr/media/document//60708630.pdf

P. S.

Sada vidim da se na drugim forumima žale što na službenim stranicama nigdje ne možeš pronaći cijenu prijemnika.

Je li netko ipak uspio iskopati stranicu gdje je navedeno 449 kuna?
Ovu poveznicu što si stavio je od Nove/Doma Tv jer Dnevnik hr je isto ta grupa.Tako d aje normalno da su njiovi emisije serije najgledanije.Da nađeš podatke RTLa il HRTa onda bi oni bili najgledaniji. Sječam se zanimljivog slučaja kako su Slavonska Osječka TV objavljivali svaki dan oko 23h koja je tv bila najgledanija u grdu županiji . STV : 1.RTL il NOVA 2. HRT1 3 ONI il 2.oni 3 hrt Osječka 7. il 8. OSJEČKA : 1. NOVA IL RTL 2. hrt il oni STV 7.il 8.
Tako da oprosti al meni ti podaci inisu baš pretjerano relavntni.

Na jednom forumu je jedan tip izjavio da je uzeo prijemnik. Napisao je koliko košta kako ga je platio .Dojmove o njemu.

A i meni su @ poslali odgovor : Prijemnik je 449 kn.

Tko vjeruje vjeruje tko ne nek pita nagovoriu komšiju da to uzme pa će znat kako se plaća
Josip Miško B is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 18:50   #89
Da, prijemnik košta 449 kuna.

Točnije, meni su naplatili 450 jer nisu vratili onu 1 kunu natrag
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 19:32   #90
Quote:
soundvision kaže: Pogledaj post
Da, prijemnik košta 449 kuna.

Točnije, meni su naplatili 450 jer nisu vratili onu 1 kunu natrag
˝Meni˝ znači uzeo si uslugu?
Pričaj nam!!!
Želim čuti sve i pozitivno i negativno.
vox is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 19:52   #91
Mislim da prije svega imaju jako lošu poslovnu srtategiju.Loše im je što će usluga biit dostupna cijloj HR tek iza nove godine. A poznato je da se najbolje prodaju oni proizvodi koji se plasiraju oko Božića il između njega i NOve G.
Onda cijena prijemnika 449 kuna.Plaća se odjednom , il na kartice. Al treba imati na umu da prosječnog gledatelja kupaca njihove usluge. Uopšte nije briga da li reciver može snimati ili nemože.Već šta može da gleda preko EVO TV resivera. Da li je potrebno odmah izdvojit par stotina kuna za resiver (što treba).Il netreba.

A kad pogleda da max tv,bnet daju besplatni resiver.Plaća se montaža antene i antena. Al maxtv nudi mogućnost da se njihova antena i montaža plaća mjesečno u obrocima po 20+5 kuna .(Instalacija-montaža od strane HT tehničara 20 kn+5 kn antena)Tako da mislim.Da će se prosječni korisnik prije odlučiit za max sat gdje resiver dobije besplatno ,antenu montažu iste može plačati mjesečno. Ili za bent gdje mra dat 435 kn odmah.Al također ko kod max tv ima bolji izbopr programa.Nego za EVO tv gdje mora dati 450 kn.
Ako misle privuči što više korisnika.Mislim da trebaju znatno snizit cijenu resivera il ga ponudit u najam.Koji bi mjesečno trebao biti max 20 kuna. 450 KUNA:24 MJ= 18.75 Mjesčno.
Josip Miško B is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 19:54   #92
Quote:
vox kaže: Pogledaj post
˝Meni˝ znači uzeo si uslugu?
Pričaj nam!!!
Želim čuti sve i pozitivno i negativno.
Imaš na drugom forumu sve u detalje.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 21:37   #93
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Imaš na drugom forumu sve u detalje.
tako je
Josip Miško B is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 23:55   #94
Quote:
vox kaže: Pogledaj post
˝Meni˝ znači uzeo si uslugu?
Pričaj nam!!!
Želim čuti sve i pozitivno i negativno.
Pitaj što te zanima. Već sam toliko toga napričo na jednom drugom mjestu da sam se već pomalo umorio od ocjenjivanja Evo tv-a

pozitivno
dobra kvaliteta slike na većini kanala (što se bojim da će se pogoršat kad se svi kanali uključe)
odlična multimedijalna podrška (film, glazba)
jednostavnost, brzina i izgled sučelja
kvaliteta signala bolja nego što sam mislio (i sa manjim signalom slika se ne raspada)

negativno
snimanje evo tv kanala onemogućeno,samo free kanali (hrt, rtl..)
loši sk kanali i hd kanali (po noći kad se bitrate u muxu smanji HD kanali su osjetno bolji)
5-6 kanala još uvijek ne radi

..itd

Zadnje uređivanje soundvision : 16.11.2012. at 00:01.
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 02:26   #95
Thumbs up

Quote:
soundvision kaže: Pogledaj post
Pitaj što te zanima. Već sam toliko toga napričo na jednom drugom mjestu da sam se već pomalo umorio od ocjenjivanja Evo tv-a

pozitivno
dobra kvaliteta slike na većini kanala (što se bojim da će se pogoršat kad se svi kanali uključe)
odlična multimedijalna podrška (film, glazba)
jednostavnost, brzina i izgled sučelja
kvaliteta signala bolja nego što sam mislio (i sa manjim signalom slika se ne raspada)

negativno
snimanje evo tv kanala onemogućeno,samo free kanali (hrt, rtl..)
loši sk kanali i hd kanali (po noći kad se bitrate u muxu smanji HD kanali su osjetno bolji)
5-6 kanala još uvijek ne radi

..itd
Ako snimanje na pay-pa EVO TV i bude omogučeno bit će vjreovatno kao kod drugih.Plati pa snimaj.
Još kad bi omogućili da uzmeš resiver u najam pa plaćaš mjesečno 20 kn + bukete Još da daju da možeš izabrat samo dva buketa il HBO i još jedan .

Zadnje uređivanje soundvision : 17.11.2012. at 21:08.
Josip Miško B is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2012., 17:31   #96
Nema ovdje ništa zanimljivo o EVO TV .
Josip Miško B is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2012., 18:35   #97
Quote:
soundvision kaže: Pogledaj post
Pitaj što te zanima. Već sam toliko toga napričo na jednom drugom mjestu da sam se već pomalo umorio od ocjenjivanja Evo tv-a

pozitivno
dobra kvaliteta slike na većini kanala (što se bojim da će se pogoršat kad se svi kanali uključe)
odlična multimedijalna podrška (film, glazba)
jednostavnost, brzina i izgled sučelja
kvaliteta signala bolja nego što sam mislio (i sa manjim signalom slika se ne raspada)

negativno
snimanje evo tv kanala onemogućeno,samo free kanali (hrt, rtl..)
loši sk kanali i hd kanali (po noći kad se bitrate u muxu smanji HD kanali su osjetno bolji)
5-6 kanala još uvijek ne radi

..itd
Vidio sam da su te kontaktirali iz službe za korisnike evo tv-a. Jesu li ti rekli što o novim kanalima, planovima, smanjenju cijena paketa?

Uzeo bih ja evo tv ali mi se čini previše novaca za 20 programa.
vox is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2012., 21:25   #98
Nisu ništa konkretno. Rekli su kao da su tek krenuli sa radom, da je ovo tek početak od ponude, da će se ponuda sa vremenom usavršavati i dolaziti novi kanali (to su nekoliko puta ko papige spomenuli i u Pošti i u SZK) i da nam spremaju "velika iznenađenja" u narednom periodu, ali sad pitanje je koliko tome zaista možemo vjerovati, odnosno koliko je to tek standardna "spika sa korisnicima" da ih zadrže kako ne bi otišli kod konkurencije, a koliko je to istina koja će se zaista ubrzo i dogoditi. Logično jest da će se ponuda mijenjati vremenom (niti jedan paket nije ostao onakav kakav je bio prvi dan kad je izašao na tržište pa tako neće niti Evo TV), no ja ne očekujem neke veće promijene u idućih barem 6 mjeseci do godine dana.

Stvarno je ugodno šaltati kanale imajući u vidu da ih gledaš preko najobičnije zemaljske antene, da možeš sad uzeti taj receiver i odnijet recimo u vikendicu ili na more i tamo sve to isto gledati, ali sa druge strane kad vidiš tu ponudu kanala nekako ti splasne to oduševljenje. 70 kuna mjesečno nikako nije puno, ali neka mi ponude kvalitetne kanale za tu cijenu a ne neki šrot koji nisam ni preko satelitske nikad gledao. Imaju u rukama odličnu stvar (koncesija za DVB-T mrežu) a ne znaju je iskoristiti kako treba, to je ono najtužnije.
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2012., 21:29   #99
Quote:
soundvision kaže: Pogledaj post
Nisu ništa konkretno. Rekli su kao da su tek krenuli sa radom, da je ovo tek početak od ponude, da će se ponuda sa vremenom usavršavati i dolaziti novi kanali (to su nekoliko puta ko papige spomenuli i u Pošti i u SZK) i da nam spremaju "velika iznenađenja" u narednom periodu, ali sad pitanje je koliko tome zaista možemo vjerovati, odnosno koliko je to tek standardna "spika sa korisnicima" da ih zadrže kako ne bi otišli kod konkurencije, a koliko je to istina koja će se zaista ubrzo i dogoditi. Logično jest da će se ponuda mijenjati vremenom (niti jedan paket nije ostao onakav kakav je bio prvi dan kad je izašao na tržište pa tako neće niti Evo TV), no ja ne očekujem neke veće promijene u idućih barem 6 mjeseci do godine dana.

Stvarno je ugodno šaltati kanale imajući u vidu da ih gledaš preko najobičnije zemaljske antene, da možeš sad uzeti taj receiver i odnijet recimo u vikendicu ili na more i tamo sve to isto gledati, ali sa druge strane kad vidiš tu ponudu kanala nekako ti splasne to oduševljenje. 70 kuna mjesečno nikako nije puno, ali neka mi ponude kvalitetne kanale za tu cijenu a ne neki šrot koji nisam ni preko satelitske nikad gledao. Imaju u rukama odličnu stvar (koncesija za DVB-T mrežu) a ne znaju je iskoristiti kako treba, to je ono najtužnije.
Eto sve si mi rekao, hvala. Nzn. di bi ugurali nove kanale, jedina mogućnost je da izbacu bespotribne ne lokalizirane kanale.

Meni je stvarno žao što to ne znaju iskoristiti jer sam se jako veselio ovoj platformi.
Što je sa kašnjenjem titlova? Čuo sam za to...
Je li riješavaju to ili? Nadam se da nisu ˝ažurni˝ koliko i oni iz max tv-a?
vox is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2012., 01:03   #100
Postoji li teoretska mogućnost za proširenjem ponude, npr da dobiju još koji mux, naprave solidan izbor programa, nekakav osnovni paket programa i HD? Kad bi se to moglo napraviti i kad bi bilo volje ugrozili bi konkurenciju jer dvb-t koristi 40% stanovništva, a potencijalni korisnici su i oni na satelitskim platformama...

Bez obzira na ogromne prednosti ovakvog emitiranja sve to pada u vodu s ovako lošom ponudom.
1brato is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:23.