Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.07.2011., 23:03   #61
Quote:
maxina kaže: Pogledaj post
nimalo glup!!osim što ti kućica poslije bude na ponos i diku, napravit ćeš je sigurno 100 put bolje nego što su ove koje imaš za kupit u pet shopovima. treba ti samo čekić i čavli-materijal ti ispile tam di kupiš.
ako ne znaš ili ne možeš sam/a, više ti se čak isplati nać nekog stolara, pa se dogovorit s njim kaj hoćeš,kakvog oblika i kojeg materijala.
kućice iz pet shopova su čisto smeće i sr****.materijal od kojeg su rađene ja sam koristila samo kao unutrašnji zid,čisto izolacije radi(moja ima dupli zid-izvana brodski pod,iznutra izolacijske ploče).idealno bi bilo da je kućica u obliku slova L,kako kiša i snijeg ne bi ulazili drito unutra.
ako se odlučiš napraviti sam/a,javi se slobodno, apsolvirala sam kućice za psa ako se pak odlučiš za stolara, isto se javi,vidim da dosta ljudi ovdje ima iskustva sa kućicama, pa ćemo ti savjetovat kaj da veliš stolaru(koji materijal,koji oblik...).
najjeftinije će ti izać ako radiš sam/a-ja sam utošila maximalno 500kn(sve ukupno-dakle,kućica i to velika, izolacija, stiropor, šindra na krovu..).dosta toga ti mogu dati tamo di se prodaje građevni materijal-ono što odbace kao škart,daju ti ili jeftino ili čak na poklon.
stolar će bit vjerovatno skuplji-dosta će tražit za sam rad-materijal ili ima,ili ga može povoljno nabavit,ipak mu je to struka.

najgora solucija ti je pet shop- omjer kvalitete i cijene je enorman!
Dobar dan! ja bih htio pitati kako napraviti krov nakučici i sve sam napravio samo mi još treba krov molim neku pomoč oko krova samo da nije šindra, hvala =)
zelen is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2011., 23:19   #62
ploče od punog drva preko kojih prebaciš linoleum, dobro ga utisneš i zakucaš. bitno je da je krov duži od kućice i da linoleum štiti i bočni i donji dio krova (onaj koji viri izvan okomica kućice).
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2011., 17:24   #63
evo kucice koju sam izradio za svoju jazavcarku.
Dimenzije su 90x60.

Izrađena je od drvenih stupova od struje.
Prepiljeni su na pola. poravnati da ljepo pase jedan na drugog, prebrušeni i namazani bojom bora u 3 premaza.
Krov je od crijepa. Svaki crijep ima oko 4kg.
debljina zida je 10cm.
slike su slikane jos dok nije bilo poda (u fazi izgradnje)






nije se dala iz nove kucice


Ukupni troskovi su me ispali 0kn
Sve sam imao doma. Stupova imam oko 15kom po 3m duzine. Crijep mi je visak od kuce. Boju imam. Obradu stupova (piljenje, ravnanje) obavio mi je ujak u svojoj stolariji. Ostale sitnije poslove obavila je bušilica i ubodna pila.
i naravno samo malo dobre volje i truda.

gledao sam malo po njuskalu takvu kucicu za takvog psa kvalitetniju nemoze se nac ispod 100€. Ovo jeftinije su kucice sa tankim zidovima, od nekih losijih materijala...


PS: kucica jos nije gotova skroz.
Pred zimu dolazi pod u podkrovlju tako da je skuceniji prostor. I na taj pod dolazi izolacija.
Po zidovima nema potrebe za izolacijom kad su i sami po sebi dosta debeli.
posto se skolujem za elektrotehnicara, razmisljam o ugradni kliznih vrata na ulaz. Da joj po zimi ne puse unutra.
Ali to tek kad dođu malo bolja vremena...:S

Zadnje uređivanje staffmen : 01.08.2011. at 17:36.
staffmen is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2011., 14:01   #64
Quote:
staffmen kaže: Pogledaj post
Da joj po zimi ne puse unutra.
Nije loše napraviti, nešto kao predvorje, s tim da je jedan ulaz na jednu stranu, a drugi na drugu da ne puše direktno.
jablanib is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 22:58   #65
Quote:
kpt. Willard kaže: Pogledaj post
Definitivno ju probaj napravit sama ili pozvat nekoga ko zna s daskama da ti pomogne.

Ja sam sa starim 3 komada napravil.

Za napravit kućicu ti stvarno ne treba puno alata.
Znam samo daske čavli pila i čekić
zelen is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 17:11   #66
kolikih dimenzija bi trebala biti kucica za haskija?
farc is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 09:46   #67
Pozdrav svima,
Radim kućicu za psa, drvenu. Na krov bih stavio šindru, ali mi se čini da bi ispod šinder na drvo trebalo prvo neku hidroizolaciju.

Šta da stavim ispod šindre?

Pozdrav,
Danijel
Danijel Domazet is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 09:52   #68
Mi također imamo krov drvo+šindra, s time da se krov da dignuti, da mogu počistiti kućicu.
edit: sad sam se sjetila da imamo ono nešto crno, jbg ne mogu se sjetiti kako se zove
ono kao guma možeš staviti npr

A stranice su nam drvo, duple stranice, a između stranica je stiropor. Također je kućica odignuta od zemlje, znači nije podloga direkt na betonu.
Ta mi je kućica ispod krova

a u boksu imam zazidane kućice od cigle plus gore beton plus između stiropor, drvo, staklena vuna, svašta nešto
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 10:02   #69
Quote:
Timbalandica kaže: Pogledaj post
Mi također imamo krov drvo+šindra, s time da se krov da dignuti, da mogu počistiti kućicu.
edit: sad sam se sjetila da imamo ono nešto crno, jbg ne mogu se sjetiti kako se zove
ono kao guma možeš staviti npr

A stranice su nam drvo, duple stranice, a između stranica je stiropor. Također je kućica odignuta od zemlje, znači nije podloga direkt na betonu.
Ta mi je kućica ispod krova

a u boksu imam zazidane kućice od cigle plus gore beton plus između stiropor, drvo, staklena vuna, svašta nešto
Da, ja radim vrlo slično kao i ti, krov se diže, sendvič zidovi (4 cm izolacije), itd. Samo kod mene će kućica imati dvije prostorije, ljetnu i zimsku , zimska je odvojena od ulaza tako da ne puše hladno direktno.

Još uvijek ne znam šta staviti uspod šindre...?
Danijel Domazet is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 12:12   #70
Ispod šindre može OSB ploća, mogu biti dvije a između stiropor pa opet imaš sendvić izolaciju.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 12:13   #71
Još uvijek ne znam šta staviti uspod šindre...?[/QUOTE]

Pa nazovi trgovinu sa šindrom i pitaj što se stavlja ispod šindre, kod pokrivanja kuće. Pitaj ih i za savjet što bi mogao staviti psu, možda se može kupiti neki manji komad.
Feja 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 12:20   #72
Stavi ter papir
Moj tata je krov kucice opsio plehom, a ispod je ter papir i stiropor
__________________
Dugonjuska osoba
holly-trooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 13:46   #73
Quote:
holly-trooper kaže: Pogledaj post
Stavi ter papir
Moj tata je krov kucice opsio plehom, a ispod je ter papir i stiropor
Imate li link na "ter papir", što je to?
Koja ja rezlika prema "lepenki" koju mi savjetuje susjed?
Da li je ovo OK Katran lepenka?
Danijel Domazet is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 15:23   #74
Quote:
Danijel Domazet kaže: Pogledaj post
Imate li link na "ter papir", što je to?
Koja ja rezlika prema "lepenki" koju mi savjetuje susjed?
Da li je ovo OK Katran lepenka?

Ok ti je taj katran lepenka = terpapir
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 15:39   #75
Da, to je isto. Mi govorimo ter papir, nisam znala za ovaj drugi naziv
__________________
Dugonjuska osoba
holly-trooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2014., 19:18   #76
gotova kućica

Vidim da pričate o gradnji kućice, zanima me znate li gdje se povoljno može kupiti gotova kućica?

Ovo izgleda solidno i povoljno, šta mislite?

http://www.zooplus.hr/shop/psi/kucic...bito_popularne

btw, ne treba mi za psa, nego za vijetnamske svinje.
__________________
Minute su duge, a godine kratke...
TotalnaParezija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2014., 19:37   #77
Quote:
TotalnaParezija kaže: Pogledaj post
Vidim da pričate o gradnji kućice, zanima me znate li gdje se povoljno može kupiti gotova kućica?

Ovo izgleda solidno i povoljno, šta mislite?

http://www.zooplus.hr/shop/psi/kucic...bito_popularne

btw, ne treba mi za psa, nego za vijetnamske svinje.
Bok,

već si imao/la svinje? Nebitno jesu li Vijetnamske ili Hrvatske il kojegod?

Svinji ne treba kućica već dobar kotac/svinjac. Najidealniji su oni zidani sa izlazom u ograđeni nenatkriveni dio. Jasno,najnaj je ukoliko će ti svinja biti stalno puštena u prostoru adekvatnom za nju - a to znači ispaša koju će ona vrlo brzo prerovati, pregaziti, napraviti od dijela kaljužu i tako to.
Svinja je predivan ljubimac no potrebe su joj drugačije nego za psa i tako ju treba tretirati.
Da, uče i bolje od pasa no sretnija je u blatu i na travi sa jednim dobrim i toplim svinjcem.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2014., 20:26   #78
Nisam do sad imao svinje, ali raspitao sam se i saznao dosta o njima.

Planiram da budu upravo u prostoru kakav si opisao/la, dakle u velikom ograđenom vrtu.

Nastamba vjerojatno i nije mjesto na kojem će se zadržavati, nego je tu za slučaj lošeg vremena i sl.
Osoba od koje ih nabavljam rekla mi je da joj je dobro bilo što, bilo kakav zaklon u koji se može skloniti, tako da bi i kućica za psa trebala poslužiti.
Dolaze za par dana, pa mi je bitno da im osiguram bilo kakav krov nad glavom, lako ćemo kasnije razmišljati i o nekoj boljoj opciji.
__________________
Minute su duge, a godine kratke...
TotalnaParezija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2014., 21:12   #79
A čuj, ne znam kaj da ti velim. Osobno, nebih kupovala kućicu namjenjenu psima - prvenstveno kaj je to preskupo. Ukoliko si vješt, možeš sve to sam napraviti u jednom danu. OSB ploće, stiropor ko izolator i udri. Podnica može biti i zemlja, čvrsta i nabita jasno kojoj češ mjenjati stelju a stelja će biti slama/sjeno. U tvom slučaju će biti idealno da krov nastambe bude pomićan poradi lakšeg čišćenja. No, svinje su čiste životinje za razliku kako ih se stalno predstavlja pa tako ni one ne obavljaju nuždu di spavaju. Ako baš baš imaš namjeru kupiti pogledaj onda kućice koje su kockastog oblika, kosi krov ti zbilja ne treba. Vrata obavezno po strani a ne na sredini.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 09:06   #80
Quote:
TotalnaParezija kaže: Pogledaj post
Vidim da pričate o gradnji kućice, zanima me znate li gdje se povoljno može kupiti gotova kućica?

Ovo izgleda solidno i povoljno, šta mislite?

http://www.zooplus.hr/shop/psi/kucic...bito_popularne

btw, ne treba mi za psa, nego za vijetnamske svinje.
evo ovako,
1. ova najveca kucica bit ce svinji premala jer se svinja nece sklupcat kao i pas.
2. Ove kucice nisu izolirane i svinjici ce bit hladno.
3. ovakvu drvenu kucicu bit ce vrlo tesko drzat na nekom solidnom higijenskom nivou jer drvo je drvo

4. ostalo ti je napisala ja u kutu
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:45.