Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2013., 22:55   #201
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
.............................
uh, ovo je nešto novo. Nisam ja skonto. Ispričavam se Nepoznati

Zadnje uređivanje Meadow : 28.05.2013. at 02:42. Reason: quote
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 23:03   #202
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post

Opet ti tumačiš ZAŠTO je on to rekao. To uopće nije bitno.

Pa to je JEDINO bitno.


Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
IZMIŠLJAŠ ono što ne piše. Ne piše ako se ne poprave, nego da je većina pakla napučena ženama.
Koncept pokajanja i oprosta je najprimarniji kad je riječ o griješenju, i spominje se x puta u Kur'anu. Stoga ne mora eksplicitno pisati baš u svakom hadisu. U suprotnom bi, ako ništa drugo, ispalo kao da je hadis iznad Kur'ana, ili neovisan o njemu.
__________________
Čuvaj ljubav u svom srcu. Život bez ljubavi je kao vrt bez sunca i pun mrtvog cvijeća. - Oscar Wilde
dux pessimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 23:23   #203
Najprimarniji

Quote:
dux pessimus kaže: Pogledaj post


Quote:
Nepoznati kaže:
Opet ti tumačiš ZAŠTO je on to rekao. To uopće nije bitno.

Pa to je JEDINO bitno.

To uopće nije bitno, samo je skretanje fokusa s bitnoga. Bitno je da je izjavio da je pakao napučen golemom većinom žena. O tome zašto je to rekao, kada, u kojoj prigodi, na kojem mjestu, u koje vrijeme, s kojim društvom, što je prije popio ili pojeo, je nebitno.

Možda je tebi jako bitno, jer si ti prihvatio da je pakao napučen većinom ženama, prema Muhamedu???? Što nam to govori o njegovu mišljenju o ženama?

Quote:
Quote:
Nepoznati kaže:
IZMIŠLJAŠ ono što ne piše. Ne piše ako se ne poprave, nego da je većina pakla napučena ženama.
Koncept pokajanja i oprosta je najprimarniji
Najprimarniji? lol

Quote:
kad je riječ o griješenju, i spominje se x puta u Kur'anu. Stoga ne mora eksplicitno pisati baš u svakom hadisu. U suprotnom bi, ako ništa drugo, ispalo kao da je hadis iznad Kur'ana, ili neovisan o njemu.
Što s time? Ništa nisi rekao novoga.

__________________
Prema Muhamedu, VEĆINA stanovnika pakla su žene (mlaćenje maljevima, mijenjanje spaljenih koža, kipuću vodu Allah izlijeva po njihovim glavama... itd.).
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 23:31   #204
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post

To uopće nije bitno, samo je skretanje fokusa s bitnoga. Bitno je da je izjavio da je pakao napučen golemom većinom žena. O tome zašto je to rekao, kada, u kojoj prigodi, na kojem mjestu, u koje vrijeme, s kojim društvom, što je prije popio ili pojeo, je nebitno.
Ok, za tebe nije bitno. Za muslimane međutim, jest. A budući da su oni i napisali i istumačili hadise...

Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Možda je tebi jako bitno, jer si ti prihvatio da je pakao napučen većinom ženama, prema Muhamedu????
To si TI tako protumačio. Ja prihvaćam tumačenje da će i nazahvalnih muškaraca biti kao i nezahvalnih žena, jer ne ignoriram kontekst.

Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Najprimarniji? lol



Što s time? Ništa nisi rekao novoga.
Pa ne mora biti novo, bitno je da ne možeš tumačiti hadis bez oprosta i pokajanja, on se podrazumjeva jer je garantiran Kur'anom.

__________________
Čuvaj ljubav u svom srcu. Život bez ljubavi je kao vrt bez sunca i pun mrtvog cvijeća. - Oscar Wilde
dux pessimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 23:49   #205
Quote:
dux pessimus kaže: Pogledaj post
Ok, za tebe nije bitno. Za muslimane međutim, jest. A budući da su oni i napisali i istumačili hadise...
Što im je bitno? Da je žena daleko više u paklu od muškaraca? Jel to?

Quote:
Quote:
Nepoznati kaže:
Možda je tebi jako bitno, jer si ti prihvatio da je pakao napučen većinom ženama, prema Muhamedu????
To si TI tako protumačio.
Opet ja protumačio, a piše crno na bijelome.

Quote:
Ja prihvaćam tumačenje da će i nazahvalnih muškaraca biti kao i nezahvalnih žena, jer ne ignoriram kontekst.
Pa bit će i jednijeh i drugijeh, ali NAJVIŠE ĆE BITI ŽENA u paklu, prema Muhamedu.

Quote:
Pa ne mora biti novo, bitno je da ne možeš tumačiti hadis bez oprosta i pokajanja, [B]on se podrazumjeva jer je garantiran Kur'anom.
Što to ima veze sa činjenicom da je Muhamed rekao da je pakao napučen većinom sa ženama?

__________________
Prema Muhamedu, VEĆINA stanovnika pakla su žene (mlaćenje maljevima, mijenjanje spaljenih koža, kipuću vodu Allah izlijeva po njihovim glavama... itd.).
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 00:08   #206
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post

To uopće nije bitno, samo je skretanje fokusa s bitnoga. Bitno je da je izjavio da je pakao napučen golemom većinom žena. O tome zašto je to rekao, kada, u kojoj prigodi, na kojem mjestu, u koje vrijeme, s kojim društvom, što je prije popio ili pojeo, je nebitno.

Možda je tebi jako bitno, jer si ti prihvatio da je pakao napučen većinom ženama, prema Muhamedu???? Što nam to govori o njegovu mišljenju o ženama?



Najprimarniji? lol



Što s time? Ništa nisi rekao novoga.

__________________
Prema Muhamedu, VEĆINA stanovnika pakla su žene (mlaćenje maljevima, mijenjanje spaljenih koža, kipuću vodu Allah izlijeva po njihovim glavama... itd.).
a ti si kao bio u paklu pa znas

on je isao u pakao i vratio se da nam isprica kako je allah nepravedan i da je vecina muslimanskih zena u paklu
zato po njemu islam je kriv jer je nepravedan prema zenama

kako drobis ovdje da je smijesno vise i citat,serviras nama muslimanima sto pise u kuranu a nisi tu svetu knjigu u ruke uzeo,treba te bit sram za ovo sto pises,lazi i obmane
__________________
Gates of Morpheus are like a twin to my guidance
kriv is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 00:17   #207
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Što im je bitno? Da je žena daleko više u paklu od muškaraca? Jel to?



Opet ja protumačio, a piše crno na bijelome.



Pa bit će i jednijeh i drugijeh, ali NAJVIŠE ĆE BITI ŽENA u paklu, prema Muhamedu.



Što to ima veze sa činjenicom da je Muhamed rekao da je pakao napučen većinom sa ženama?

__________________
Prema Muhamedu, VEĆINA stanovnika pakla su žene (mlaćenje maljevima, mijenjanje spaljenih koža, kipuću vodu Allah izlijeva po njihovim glavama... itd.).
ti vjerujes u pakao? vjerujes u muhameda i njegove rijeci? vjerujes u kuran i hadise? pa ti si musliman
__________________
Gates of Morpheus are like a twin to my guidance
kriv is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 00:37   #208
Quote:
kriv kaže: Pogledaj post
a ti si kao bio u paklu pa znas
Ja ne, ali Muhamed ti veli da je bio.

Quote:
on je isao u pakao i vratio se da nam isprica kako je allah nepravedan i da je vecina muslimanskih zena u paklu
Allah nepravedan? Muhamed reko? Mora da se šališ.

Quote:
zato po njemu islam je kriv jer je nepravedan prema zenama
Što? lol

Quote:
kako drobis ovdje da je smijesno vise i citat,
Pa ti drobiš, a ja sve argumentiram.

Quote:
serviras nama muslimanima sto pise u kuranu a nisi tu svetu knjigu u ruke uzeo,
Ne laži. Čak sam detaljno čitao komentare a ne samo čitao Kuran.

Quote:
treba te bit sram za ovo sto pises,lazi i obmane
A tebe za neargumentirano pisanje.

__________________
Prema Muhamedu, VEĆINA stanovnika pakla su žene (mlaćenje maljevima, mijenjanje spaljenih koža, kipuću vodu Allah izlijeva po njihovim glavama... itd.).
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 00:42   #209
Quote:
kriv kaže: Pogledaj post
ti vjerujes u pakao?
Ma nemoj me nasmijavat. Tko to vjeruje?

Quote:
vjerujes u muhameda i njegove rijeci?
Jok, niti najmanje. Samo iznosim što većina muslimanskih stručnjaka i "naučenjaka" misli da je Muhamed rekao o ženama u paklu. Da ih je najviše tamo.

Quote:
vjerujes u kuran i hadise?
Jok. To su same praznovjerice i diskriminacija.

Quote:
pa ti si musliman
Ja sam ateist, a ti?
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 01:10   #210
Quote:
dux pessimus kaže: Pogledaj post
Povloviću, kao prvo - dobro nam došao natrag!
Thank you.

Quote:
Kao drugo, bez brige, po običaju se napuhava dimenzija hadisa,
Ne samo to, već se i izbjegava činjenica da ipak ima značajan broj Muslimana (Šiti) koji odbacuje sve Buharijeve hadise, a isto tako oni koji odbacuju kompletno sve hadise. Ne želim ulaziti u raspravu ko je upravu, jer će onda tema otići u drugom pravcu, vezano za Namaz, Abdest, Hadž, itd., a ovdje nije mjesto za to.

Quote:
bez uzimanja ičeg u obzir, kao da je hadis jedini koji referira na žene. Usporedbe radi, Poslanik nekad kaže da je najbolje djelo osloboditi roba, nekad biti hrabar i ići u obrambeni rat, a nekad otići na hadž. To je stoga što se on ne obraća bilo kome, već specifičnoj grupi ljudi ili pojedincu - za kojeg je upravo to najbolje djelo. Dakle, nije univerzalno i bezvremenski već ovisi o kontekstu. A u konkretnom hadisu se obraća ženama koje su uzimale svoje muževe zdravo za gotovo i prigovarale im i na najmanju sitnicu bez obzira na to što su se oni trsili da učine najbolje. Nažalost, takvih ima uvijek - i stoga ih Poslanik upozorava da će većina pakla, ukoliko se ne poprave (dakle, nije determinirano, jer pokajanje uvijek vrijedi), biti ispunjena nezahvalnicama kao što su one.
Lijepo si ovo objasnio, i maloprije sam čitao o tome na jednoj stranici. Nažalost, tvoje objašnjenje neće uticati na ljude koji ne žele da iskreno shvate o čemu se radi. Hadis se izvadi iz konteksta, izbaci se početak i kraj, i onda stvoriš sliku koja je u suprotnosti ne samo sa Kuranom, već i sa drugim Hadisima.

Quote:
Jasna stvar da se hadis može primjeniti i na muškarce, što islamski učenjaci često i ističu. Tako bi sa druge strane mogli prigovoriti i da nekad samo muškima spočitava nešto što bi moglo vrijediti i za žene, no to je stvar toga kome se Poslanik obraća u datoj situaciji.

Više o samom hadisu i objašnjenje:
http://spa.qibla.com/issue_view.asp?...=7547&CATE=375
Hvala.
Povlović is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 09:06   #211
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Ma nemoj me nasmijavat. Tko to vjeruje?



Jok, niti najmanje. Samo iznosim što većina muslimanskih stručnjaka i "naučenjaka" misli da je Muhamed rekao o ženama u paklu. Da ih je najviše tamo.



Jok. To su same praznovjerice i diskriminacija.



Ja sam ateist, a ti?
musliman,zasto pitas?
__________________
Gates of Morpheus are like a twin to my guidance
kriv is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 14:17   #212
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post

Što to ima veze sa činjenicom da je Muhamed rekao da je pakao napučen većinom sa ženama?
On to nije rekao. To ti tako tumačiš. Ne znam doduše što su ti žene skrivile...
__________________
Čuvaj ljubav u svom srcu. Život bez ljubavi je kao vrt bez sunca i pun mrtvog cvijeća. - Oscar Wilde
dux pessimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 16:14   #213
Ja koliko vidim Nepoznati iznosi citate direktno iz Hadisa u kojima to pise, e sad je druga stvar ko ih priznaje, a ko ne.

U svakom slucaju za barem pola muslimana je Hadis validan pa i to nesto govori!

Mene sad interesuje jedna druga stvar pa postavljam pitanje onima koji su bolje upuceni u Kuran i Hadise:

Postoji li i jedan citat ili spis (moze biti sporan, nepriznat, nebitno) u kojem su muskarci stavljeni u podredjeni polozaj u odnosu na zene, odnosno koji ide na stetu muskaraca?
__________________
secret love
just curious is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 16:34   #214
Quote:
dux pessimus kaže: Pogledaj post
Ok, za tebe nije bitno. Za muslimane međutim, jest. A budući da su oni i napisali i istumačili hadise...
zanimljiva konstrukcija Dux i jos zanimljivije priznanje

..nego kako bi bilo da sad muslimani napišu neke nove i moderne Hadiše za dobrobit žena i ostale raje ? što veliš? ili neke koje se neće kršiti sa zakonima znanosti i zdravog razuma?
__________________
“Some people like me, some don't. I don't understand, Where the difference comes from. My heart like them all. For a simple childish reason. We all are created equal, we all are humans.”
hellaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 16:40   #215
Quote:
hellaa kaže: Pogledaj post
zanimljiva konstrukcija Dux i jos zanimljivije priznanje

..nego kako bi bilo da sad muslimani napišu neke nove i moderne Hadiše za dobrobit žena i ostale raje ? što veliš? ili neke koje se neće kršiti sa zakonima znanosti i zdravog razuma?
ovo je sve sto imas rec,pecnes,uvrijedis i ocekujes da netko lijepo prica i diskutira s tobom?
__________________
Gates of Morpheus are like a twin to my guidance
kriv is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 16:54   #216
Quote:
hellaa kaže: Pogledaj post
zanimljiva konstrukcija Dux i jos zanimljivije priznanje

..nego kako bi bilo da sad muslimani napišu neke nove i moderne Hadiše za dobrobit žena i ostale raje ? što veliš? ili neke koje se neće kršiti sa zakonima znanosti i zdravog razuma?
Vrlo inteligentno pitanje gospođo Hella. Vrlo inteligentno. Bogami, vi žene vrijedite puno više slobodne i emancipirane nego kao robinje ili o mužu ovisne. Evo sjedam pisati Novu Bibliju za sve svijetove i sva vremena. Najbolju, najpravedniju,... Božica, jedna jedina Majka priroda
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 17:13   #217
Quote:
hellaa kaže: Pogledaj post
zanimljiva konstrukcija Dux i jos zanimljivije priznanje
Priznanje? Pa nitko ne poriče da su muslimani, konkretno Buhari, Muslim i drugi sakupljači hadisa zapisali ono što je Poslanik govorio. A ulema (učenjaci) dali tumačenja.

Quote:
hellaa kaže: Pogledaj post
..nego kako bi bilo da sad muslimani napišu neke nove i moderne Hadiše za dobrobit žena i ostale raje ? što veliš? ili neke koje se neće kršiti sa zakonima znanosti i zdravog razuma?
A koji se hadisi kose sa zdravim razumom i znanošću? Prema islamu, vjera ne smije biti u suprotnosti sa zdravim razumom. Plus, pa nisu hadisi nečija privatna domena pa da upisuje štogod mu padne na pamet. Kako rekoh, oni su koliko-toliko odraz onog što je Poslanik činio ili govorio.
__________________
Čuvaj ljubav u svom srcu. Život bez ljubavi je kao vrt bez sunca i pun mrtvog cvijeća. - Oscar Wilde
dux pessimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 17:16   #218
Quote:
just curious kaže: Pogledaj post
Postoji li i jedan citat ili spis (moze biti sporan, nepriznat, nebitno) u kojem su muskarci stavljeni u podredjeni polozaj u odnosu na zene, odnosno koji ide na stetu muskaraca?
ne mogu ti navesti citat ali
ali muškarac koji potvori ženu da je bludnica a to ne dokaže, prema šerijatu mora biti kažnjen, isto ne važi obrnuto
zatim postoji hadis koji govori o tome da djetetu majka dolazi na prva tri mjesta a tek na četvrtom otac
raj se nalazi pod majčinim nogama
u tesavvufu žena isti duhovni put za koji muškarcu treba 40 godina ona može preći za 40 dana.
prilikom nadijevanja imena dijete kojem se nadjeva ime se oslovljava prema majci.
dok je s jedne strane muškarcu stroga dužnost da izdržava porodicu izdržavanje porodice od strane žene se tretira kao veliko doborčinstvo i ima veći nagradu za to nego što je ima muškarac
žena u islamu ne daje miraz a prima mehr u vrijednosti koji ona sama odredi.
šerijatom nije opravdano da muž traži bilo šta od ženine imovine a muškarac je dužan da sve njene materijalne potrebe ispunjava iz svoje imovine.
muškarac ne smije napustiti kuću sve dok je žena ljuta na njega
žena ima šerijatom pravo da se razvede od muža ako ovom smrdi iz usta
...

ima još ali mi je ovo palo na pamet
__________________
Milostivi; Poučava Kur'anu; Stvara Čovjeka; Poučava Bejjanu(objelodanjujućem govoru) (55:1-4)
MukaFFa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 18:18   #219
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
Vrlo inteligentno pitanje gospođo Hella. Vrlo inteligentno. Bogami, vi žene vrijedite puno više slobodne i emancipirane nego kao robinje ili o mužu ovisne. Evo sjedam pisati Novu Bibliju za sve svijetove i sva vremena. Najbolju, najpravedniju,... Božica, jedna jedina Majka priroda
Hvala hvala dominče a što da ti kažem ja vjerujem da bi čuli puno inteligentnih pitanja kad bi više žena bilo slobodno da pita .....

Quote:
dux pessimus kaže: Pogledaj post
Priznanje? Pa nitko ne poriče da su muslimani, konkretno Buhari, Muslim i drugi sakupljači hadisa zapisali ono što je Poslanik govorio. A ulema (učenjaci) dali tumačenja.
ljepo priznanje da je to sve djelo nesavrsenih ljudi sa svim njihovim težnjama strahovima, losim i dobrim stranama .. odnosno jedan veliki mish mash

al kad vec nitko ne porice ,zbog čega se još uvijek o njima prića kao o nekoj univerzalnoj nauci ..kad je očito da kasni jedno 1000 godina za sadašnjim dobom ? ...

Quote:
dux pessimus kaže: Pogledaj post
A koji se hadisi kose sa zdravim razumom i znanošću? Prema islamu, vjera ne smije biti u suprotnosti sa zdravim razumom. Plus, pa nisu hadisi nečija privatna domena pa da upisuje štogod mu padne na pamet. Kako rekoh, oni su koliko-toliko odraz onog što je Poslanik činio ili govorio.
kako ne ... ako ovo ima veze sa zdravim razumom onda ja imam malo problema ..
Quote:
Rekao je Božji poslanik: «Pet je obaveza muslimana prema njegovu bratu (muslimanu): da odgovori na njegov selam,da mu nazdravi kada kihne, da se odazove njegovu pozivu, da ga obiđe u bolesti i da ga isprati na vječiti počinak”. (Buhari i Muslim)

meni ovo vuće na debelo praznovjerje ..dobro nije pisalo da treba pljunut kad crna mačka pređe preko ceste

a znanost sigurno nećemo pronći u ovim zapisima:

Quote:
„Obavljaj propisane namaze kad sunce s polovine neba krene, pa do noćne tmine i namaz u zoru, jer namazu u zoru mnogi prisustvuju.“ (El-Isra’, 78)
Quote:
U jednom drugom hadisu koga također navodi Ibn Kesir, Poslanik, s.a., detaljnije govori o prisustvu meleka, te kaže: “Početkom dana i noći među vama se smjenjuju meleki, sakupljaju se u vrijeme sabahskog i ikindijskog namaza. Potom se podižu Allahu i on ih pita, a Allah sve najbolje zna: “Kako ste ostaviti moje robove.” Meleki odgovaraju: “Kada smo im došli, oni su ibadet činili, a i kada smo ih ostavili oni su bili u ibadetu.”
S obzirom na tekst i značenje ovog i drugih hadisa islamski učenjaci smatraju da je najvrednije učenje Kur’ana u namazu, učenje noću, naročito u njegovoj drugoj polovini odmah iza pola noći i između akšama i jacije.

ovo je očito nepoznavanje biološkog ritma čovjeka i samim tim je u kontradikciji sa znanošću ..
ima toga jos al neda mi se ako ćes biti objektivan sam češ ih naći
__________________
“Some people like me, some don't. I don't understand, Where the difference comes from. My heart like them all. For a simple childish reason. We all are created equal, we all are humans.”
hellaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 19:13   #220
Muslimova zbirka, hadis 1153 ?
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:14.