Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2024., 15:46   #8841
Koji vam je najtezi kolegiji na FSB?
niko55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2024., 15:47   #8842
termodinamika i mehanika fluida

kad to daš, ostalo je ok
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2024., 16:32   #8843
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
termodinamika i mehanika fluida

kad to daš, ostalo je ok
Ne pričaj gluposti...
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2024., 16:34   #8844
Quote:
niko55 kaže: Pogledaj post
Koji vam je najtezi kolegiji na FSB?
Puno je zahtjevnih...problem nastaje kad se dođe u zaostatak. Svakom se treba posvetiti ozbiljno.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2024., 18:16   #8845
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
Ne pričaj gluposti...
znači ispiti iz terme i mehanika je pičkin dim
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2024., 19:14   #8846
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
znači ispiti iz terme i mehanika je pičkin dim
Nakon sto su jadnog Halasza izbacili s faksa, a Galovica poslali u mirovinu, Termodinamika je zaista postala pickin dim. A Fluidi su nakon smrti Dolinera postali mlaka vodica, sad kad je i Virag otisao tko zna sto je i od te vodice ostalo.
Zmijonosac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2024., 09:42   #8847
U moje doba su bili elementi strojeva (konstrukcija), termodinamika i mehanika fluida. Tzv. "tri kralja". Kad to položiš, završio si faks. Ne kažem da su ostali predmeti lagani, ali ova 3 su bila najteža.

Quote:
Zmijonosac kaže: Pogledaj post
Nakon sto su jadnog Halasza izbacili s faksa, a Galovica poslali u mirovinu, Termodinamika je zaista postala pickin dim. A Fluidi su nakon smrti Dolinera postali mlaka vodica, sad kad je i Virag otisao tko zna sto je i od te vodice ostalo.
Tko je sad glavni za termu? Borasica?
__________________
Charly says: Always tell your mummy
before you go off somewhere
periodičar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2024., 09:45   #8848
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
znači ispiti iz terme i mehanika je pičkin dim
Ne, nego nisi studirao FSB...

FSB nije terma + fluidi nego općenito kolekcija svega zajedno te pojede...
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2024., 10:55   #8849
Quote:
Zmijonosac kaže: Pogledaj post
Nakon sto su jadnog Halasza izbacili s faksa,
izbacili?! šta je bilo?

vezano za težinu faksa, FSB mi se čini kao da je namjerno ili umjetno 'otežan', pogotovo kada sam iskusio studiranje na nekim drugim strojarskim fakultetima,
a težak je ne zbog gradiva nego zbog zaposlenika,
plus toga, fluide i neke druge predmete učio sam iz stranih literatura i bilo je užitak učiti gradivo nakon (dosta negativnog) iskustva sa FSB-om...
Glavni frajer kaže: is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2024., 11:10   #8850
Quote:
periodičar kaže: Pogledaj post
U moje doba su bili elementi strojeva (konstrukcija), termodinamika i mehanika fluida. Tzv. "tri kralja". Kad to položiš, završio si faks. Ne kažem da su ostali predmeti lagani, ali ova 3 su bila najteža.



Tko je sad glavni za termu? Borasica?
treba položiti termodinamiku kad imaš sa strane još par solidnih kolegija...meni polaganje terme, fluida je više bio problem posvećivanja vremena, a da ne pate druge stvari. u mom iskustvu 2,3 godina za sve sam morao zagrijat stolicu.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2024., 17:28   #8851
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
Puno je zahtjevnih...problem nastaje kad se dođe u zaostatak. Svakom se treba posvetiti ozbiljno.
Koju knjigu preporucate za ucit matematiku I i II ?
niko55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2024., 21:28   #8852
jel vrijedilo?

Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
Ne pričaj gluposti...
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
znači ispiti iz terme i mehanika je pičkin dim
Quote:
Glavni frajer kaže: kaže: Pogledaj post
vezano za težinu faksa, FSB mi se čini kao da je namjerno ili umjetno 'otežan', pogotovo kada sam iskusio studiranje na nekim drugim strojarskim fakultetima,
a težak je ne zbog gradiva nego zbog zaposlenika,
plus toga, fluide i neke druge predmete učio sam iz stranih literatura i bilo je užitak učiti gradivo nakon (dosta negativnog) iskustva sa FSB-om...
Jel vrijedilo polaganje tih ispita?
dummee is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2024., 09:48   #8853
Quote:
dummee kaže: Pogledaj post
Jel vrijedilo polaganje tih ispita?
to je metafizičko pitanje, i je i nije. treba uzeti u obzir i osobnu satisfakciju...
u RH kad bi se gledalo kroz utrošene godine studiranja, razlika od cca 350 €/mjesečno u odnosu na ne studiranje isplati se za nekih 7 god. radnog staža.
svatko za sebe neka odluči.
Glavni frajer kaže: is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2024., 22:42   #8854
Quote:
Glavni frajer kaže: kaže: Pogledaj post
to je metafizičko pitanje, i je i nije. treba uzeti u obzir i osobnu satisfakciju...
u RH kad bi se gledalo kroz utrošene godine studiranja, razlika od cca 350 €/mjesečno u odnosu na ne studiranje isplati se za nekih 7 god. radnog staža.
svatko za sebe neka odluči.
Osobna satisfakcija je lova (na to si mislio)?
dummee is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2024., 08:15   #8855
satisfakcija da završiš nešto započeto i što te zanima.
prema onom što sam vidio izvan sustava 'hrvatskog studiranja' vani je strojarstvo sigurno užitak studirati. pogotovo recimo u SAD-u...
vjerujem da je FSB-u 400 kandidata koje su upisivali u moje vrijeme služilo samo da povećaju likvidnost kroz plaćanje, odnosno znali su da će ih završit u roku cca <10% i do 25% svih upisanih...
pošto sam radio neko vrijeme prije upisa, bilo mi je jasno već na prvoj godini da 'tu nešto ne štima', da sam zaglavio na dulji rok, i da se ne radi baš o propulzivnoj grani hrv. gospodarstva...
ali eto, nastavio sam studirati kao loš do prosječan student, i na prvom poslu, u prvom tjednu, na papiru sam izradio skicu za izradu pogonskog zupčanika za toyotin viličar, a bio sam plaćen kao monter tog zupčanika koji je došao u firmu zajedno sa mnom...
sada sa godinama otvaraju mi se poslovi gdje se može višestruko zaraditi, ali svaki do jednog zahtjeva hodanje po terenima nerijetko i svijeta... pa sad vidi cost-benefit...
najbitnije u cijeloj priči je završit u 'preduzeću' gdje je upravi uopće jasno što radiš, jer je za mnoge strojarstvo i srodna područja nešto previše apstraktno, a kupljenim ispitima/diplomama u upravi istog je ranga tehničar i inženjer
Glavni frajer kaže: is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:06.