Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2005., 22:23   #21
"Spazila sam val kako dolazi ulicom i mete sve pred sobom"..blablabla.. i onda su se sa ocito spasili i poslije otisli na drugu stranu otoka a kada tamo:

"Kad smo tamo stigli, zatekli smo ljude kako se dobro zabavljaju na svojim jahtama", opisuje Kentis. "Bilo je upravo surealno. Dva sata kasnije, naša kćerka već se brčkala u prekrasnom hotelskom bazenu dok mi naručujemo večeru a la carte..."

lnk
bilde is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2005., 11:24   #22
Quote:
Tinchi kaže:


Dakle, jesi li sigurna da su ljudi baš toliko škrti i zli?
Nisam to uopce rekla. Ima nas svakakvih i zapravo jako puno ljudi daje na ovaj ili onaj nacin!
__________________
Looking into my future, I saw death...

upoznajtemojukokos
Leia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2005., 12:42   #23
jako zanimljivo da sam baš danas naletio na ovaj dio foruma ... jer ću vam ispričati što mi se dogodilo točno na današnji dan prije godinu dana ....

vraćao sam se sa nove godine ... provedene u Sarajevu ... i autobus je stao u Mostaru ... mi normalno izjurili zapaliti vani ... ja prijatelj i dvije gospođe .... jednu nisam upozno a druga je bila iz njemačke ...

prilazi nam mlada romkinja (moram priznati prekrasna ispod one silne prljavštine) i moli da joj damo šta novaca

ja se onako naivno uhvatim za džep a ova gospođa iz njemačke me zaustavi i kaže ovoj romkinji da ima u kutu metla i da će joj dati umjesto 10 km (konvertibilnih maraka) 100 ako pomete perone na kolodvoru ...

ona je samo buljila u nas ... nešto mumljala i onda ljuta otišla ...

ne može nitko reći da nije vjerovala "njemici" jer je žena izvadila novce ....


kasno sam se uključio u ovaj dio foruma pa imam potrebu reći nešto i o ovim vašim pozivima na one silne 060 telefonske brojeve .... mada ih i ja znam zvati .... mislim da ih ne bi trebali zvati dok se naša divna i humanitarna država ne odrekne ZARADE koju inkasira preko PDV-a .... zamislite svaki put kad kažu da je skupljeno milijun kuna u humanitarne svrhe od toga je državi otišlo 220 000 ... gdje je tu humanost .... samo su bogati bogatiji a siromašni dobiju mrvice ....
__________________
Mikilo the Miš
Mikilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2005., 13:54   #24
Quote:
Mikilo kaže:
mislim da ih ne bi trebali zvati dok se naša divna i humanitarna država ne odrekne ZARADE koju inkasira preko PDV-a .... zamislite svaki put kad kažu da je skupljeno milijun kuna u humanitarne svrhe od toga je državi otišlo 220 000 ... gdje je tu humanost .... samo su bogati bogatiji a siromašni dobiju mrvice ....
Porez na humanitarne akcije mora posojat jer bi se u suprotnom svi poduzetnici preregistrirali svoje firme u humanitarne zaklade i ne bi plaćali porez.
Mljackavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2005., 13:58   #25
Zato i postoje registrirane humanitarne udruge, kao Crveni križ, ali i Caritas. Oni ne plaćaju PDV!


Kad kupite nekom dar isto plaćate porez. I ne bunite se!
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2005., 19:14   #26
Pitanje...

Koji je vas nacin davanja milostinje, ako je dajete?

Osobno, siromasima
Telefon
Prilog na ziro racun
Volontiranje u djecjem/starackom domu
Darivanje odjece
... sto drugo?
__________________
Looking into my future, I saw death...

upoznajtemojukokos
Leia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2005., 19:40   #27
Re: Re: Licemjerje - ljuta sam!

Quote:
young.but.dead kaže:
i tako mu radiš medvjeđu uslugu
Kuzim sto mislis, Young. I na neki nacin si u pravu. Ipak, tesko je biti pametan u takvim situacijama, zar ne? U svakom slucaju, mislim da je bitno dati, na bilo kakav nacin. Zapravo, na onaj nacin u koji ti vjerujes da je ispravan i da donosi prave plodove.

Leia
__________________
Looking into my future, I saw death...

upoznajtemojukokos
Leia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2005., 23:12   #28
Pomoć možete pružiti u uplatom na žiro računa Hrvatskog Crvenog križa broj:
2360000-1101396032
uz poziv na broj 05 03271625-520
s naznakom " Apel za pomoć stradalima u Bengalskom zaljevu".

ILI:

http://www.tportal.hr/nezaboravime/
Klota is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2005., 04:00   #29
Quote:
Klota kaže:
Pomoć možete pružiti u uplatom na žiro računa Hrvatskog Crvenog križa broj:
2360000-1101396032
uz poziv na broj 05 03271625-520
s naznakom " Apel za pomoć stradalima u Bengalskom zaljevu".
Vidiš recimo, licemjerje koje mene jako ljuti je što svi počnu brinut SAMO o žrtva tsunanimja i to čisto iz razloga jer su mediji to istaknuli.
Prije im nikad nije palo napamet, a to što se društveni tsunamiji dešavaju svaki dan u Svijetu, tko njih jebe!!
Mljacko1977 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2005., 11:39   #30
prvo ono da će se firme registrirati kao humanitarne udruge i neće plaćati porez ... se riješi samo jednim člankom u zakonu ... (nisam siguran postoji li već) a to je da sve što ima predznak humanitarno ne smije poslovati sa nikakvim plusom ... tj kako većina pravih udruga i tako posluju sa nulom ... tj sve što dobiju rasporede i podjele (teoretski op. a.) znači nema dividendi vlasnicima niti velikih bankarskih računa .....

tako su naime riješene studentske udruge ... tj sve udruge koje se deklariraju kao neprofitne .... valjda ako je nešto humanitarno onda je i nepreofitno ...

problem je šta naši političari bi imali puno manje love za proračun a znamo koliko to njima znači ...
__________________
Mikilo the Miš
Mikilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2005., 11:47   #31
Kako je tema Licimjerje moram još i napisati da je meni najveće licimjerje kada bi se sa recimo 4 mil. kuna (poslanih žrtvama tsunamija op. a.) riješili mnogi naši problemi sa npr beskućnicima ... sa nedostatkom pučkih kuhinja .... i slične stvari za koje inače nemamo novaca ... ali se sad odjednom pojavilo tih 4 mil. ... ne kažem da nije trebalo slati pomoć ili da ne treba .... već hoću da se shvati kako mi nismo bogati i ne možemo si priuštiti velike priloge (pogotovo kad je njima taj prilog samo kap u moru potrebnog) a nama je ipak puno ....
__________________
Mikilo the Miš
Mikilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2005., 06:38   #32
a jel barem gledate kada dajete novce kome ih dajete? ne odlazi sav dio koji se uplati za humanitarnu pomoc, dosta veliki dio od ukupne uplate pojedu 'administrativni troskovi" bez obzira sto su to neprofitne organizacije netko mora platiti dio ljudi/neki volontiraju, ali ne svi/ a ima i raznih ostalih troskova, pa me zanimalo jel obracate paznju na to(koliki dio novca zavrsi zaista tamo di je namjenjen) kada vec dajete?
bilde is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2005., 10:56   #33
bilde da se nadovežem na tvoju priču ....

gledao sam na TV-u humanitarna večera ... ono zvijezde u Los Angelesu... uglavnom radilo se o večeri gdje je "zakup" stola koštao 1000 $ .... novinar je uspio ući ... te je vidio šta se sve unutra jede i pije (kavijar, najskuplji šampanjci .... )

poslije je pitao goste i organizatore kao koliko je skupljeno a ovi su davali odgovore kao ... to nije važno .... to nije bit ove ovakvih akcija .... da bi na kraju ispalo da ne samo da nije ništa skupljeno nego je organizator naglasio kako ... citiram : Nije važno to što nije ništa skupljeno, ipak je ljudima trebalo dati večeru za njihove novce, važno je da se podiže svijest o potrebi humanitarnog djelovanja.

to nije samo u slučaju kod amerikanaca naime imamo mi u Dubrovniku u organizaciji Tereze Kesovije ... koncert na kojem nastupaju poznati izvođači i gosti ....

nije tako drastično kao u američkom slučaju .... ali se skupio neki sitniš jer je naša Tere rekla da je lako za naše zvijezde koje su nastupile besplatno ali su neki njeni gosti bili plaćeni ... a dovedeni su tu kako bi "uveličali događaj"
btw. ti njeni gosti su neki šansonjeri iz francuske za koje ja nikad nisam čuo ... ali to je valjda prekulturno za mene...
nadalje nije dopušteno nekim našim ajde opet nazovi zvijezdama da nastupe jer "nisu na istom nivou kao ostali izvođači" ... a to što bi oni privukli više publike i svirali i pjevali besplatno nije uopće bitno ???????

a ja naivan mislio da je bitno da se skupi lova i pomogne nekome ...
__________________
Mikilo the Miš
Mikilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2005., 13:57   #34
Quote:
Leia kaže:
Bok Simona,

uglavnom se slazem s tobom, vise nije vrijeme otvorenih vrata za svakoga. Zivimo u malo divljem i opasnom svijetu.
Zatato sam si ja kupio dva dobermana, pa sad svakom otvaram vrata. doduše-najčešće pobjegnu glavom bez obzira al kaj je tu je

Kad se već hvalimo. I ja redovito okrećem telefonske brojeve razno-raznih dobrotvornih akcija, par puta sam furao stvari u Caritas, a godinama nam je, jedamput godišnje, dolazio neki stari prosjak i uvijek bi dobio i klopu, i nešto novaca i garderobu.

Zadnjih par godina ga nema , i fakat mi je žao, jer je lik bio skroz simpatičan
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2005., 14:33   #35
Bravo Leia!

U današnjem svijetu se empatija nažalost smatra prije manom nego vrlinom.
U zapadnom svijetu nije trendy misliti na druge i gubiti energiju na taj način ali sveprisutno je i nepovjerenje.
Osobno mi je teško odbiti nekoga tko me moli za nekoliko kuna jer me tih nekoliko kuna neće dovesti u financijske neprilike a njemu će puno više značiti.Ne zanima me da li će on kupiti kruh ,popiti kavu ili lozu...jer njegovo ponašanje je van granica MOJE odgovornosti.

Postoje sigurno izuzetci ali mislim da je većini ipak to očajnički korak izaći na ulicu i prositi ;najočajniji se ,čini mi se, na ulici drže najdostojanstvenije.
Zato ne podržavam ovo opće nepovjerenje .

Da se odmah obranim od napada sveprisutnih pragmatičara i skeptičara:
postoje ljudi poput klošara kod katedrale koji se nekim dijelom sebe očito svjesno odlučuju za takav način življenja,što ne znači da mu ne bi trebalo pomoći ,dati mu barem 4 metra kvadratna suhog prostora za život.
Nameće se pitanje kako crkva ne intervenira obzirom na to da im čovjek spava svaki dan s vanjske strane zidova katedrale .....?!
bounty is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2005., 12:43   #36
bounty

vjerovatno ako si čitala moje postove svrstavaš i mene u pragmatičare i skeptike ..... ja nisam rekao da ne pomažem ili da ne vrtim telefonske brojeve kao i svi drugi .....

samo hoću da ljudi budu svjesni kako kad se sve zbroji ako trećina onoga što oni plate završi na pravom mjestu možemo biti sretni ... i bunim se protiv PDV-a na humanitarne akcije .... i bunim se protiv akcija koje predstavljaju kao humanitarne a onda se pokaže da ni kuna nije skupljena jer su uz šampanjac i kavijar "promicali savjest o humanitarnom djelovanju" .... bunim se protiv mnogo toga jer mislim da su to nepravde prije svega prema ljudima kojima treba pomoć a onda i prema dobroti ljudi koji pomažu ....

ja to ne zovem pragmatičnost ni skeptičnost već realnost .....
__________________
Mikilo the Miš
Mikilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2005., 12:52   #37
drugoime is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:57.