Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2005., 15:09   #41
Quote:
Phil Lynott kaže:
Prema procjenama religioznih iz 80-tih temperatura ce u Australiji prekosutra dosegnuti 120C. Sve sta treba uciniti je staviti bojler van i pogoniti malu parnu turbinu.
Neeee. Trebas jedan spremnik topline staviti u proslost, a drugi u buducnost. Globalno zagrijavanje ce osigurati razliku u temperaturi i eto ti parne turbine!
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 15:25   #42
Quote:
El Tomo kaže:
Ja bas Australiju i ne razumijem previse. Sa mojeg gledista, gotovo je nemoguce dobiti ikakav posao ili doktorat u znanstvenim institucijama Australije, sto znaci da oni bas i ne ulaz u razvoj, znanost, protok i dotok novih ideja. Sa druge strane, u americi i evropi posao mozes dobiti bez nekih vecih problema. Kod vas nema apsolutno nikakve sanse.
To je upravo ono o cemu govorim. Nitko ovdje vise ne kuzi tu politiku. Svi je kritiziraju, svi kukaju zbog "starinske ekonomije" dok nam ostatak svijeta sve brze izmice.

Pad ulaganja u znanstvena istrazivanja te istrazivanje i razvoj u industriji, je za nevjerovati od kako sam dosao ovdje. A kada sam ovdje dosao davali su 150% porezne olaksice za R&D.
To je bilo za vrijeme Laburista. Oni misle da ako bacis negdje hrpu love na zemlju, da ce poceti rasti zlatni krumpiri. Tih 150% se koristilo tako da su se dizale place inzinjerima, kojima ti isti poslodavci, a zapravo strane kompanije nisu davale da bilo sto korisno proizvedu. Posto su ti inzinjeri radili u R&D-ju, na osnovu tog troska se odbijao porez od zarade kod uvoza, Naravno, kompanije su uvozile vlastiti proizvod, a ovdje su bili "corporate citizen" posto su ulagali u R&D.
Laburisti nabili dug do nebesa i onda ih je smijenila koalicija Liberala i Nacionalista. Kao umjereno desne stranke, koje samo zanima bottom line, ovi su pak zavrnuli sve slavine do pucanja.
Za faks moras platiti brdo love, koju kasnije otplacujes kada se zaposlis. Faksovima diktira drzava da posluju kao profitabine organizacije. Da bi to postigli, zaposljavaju manje predavaca, a veliki dio slobodnih mjesta se daje stranim studentima koji donose veliku lovu, i imucnijim starijim Australcima kojima je dosadno pa se idu zajebavati nekoliko godina na faks.
Ukoliko netko ima neku ideju za nesto, jednostavno ode u USA i tamo je eventualno pretvori u proizvod koji mi kasnije uvozimo.
Mogu pisati romane o ovome. To ti je Jugoslavija down under. Uz sve to jos imamo i federalne drzave sa neujednacenim zakonima, pa cak i razlicitim profilima zeljeznickih tracnica.
Dok se nije ovdje pocelo Amerikanizirati left right and center, ovo je bila zemlja dangubija. Zlatna kosa, suncem opaljena koza, pod rukom surfboard, a kada si gladan lezi pod bananu i cekaj.
Zemlja bivsih robijasa, u jednom se periodu pretvorila u zemlju tehnologa i znanstvenika. I onda je to stalo, sada smo zemlja , a kaj ti ja znam cega.
No boli me dzon, ako ih ne mozes pobijediti, pridruzi im se. Uzivaj u zivotu, dosta daleko od svjetskih problema...
BladeRunner is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 17:56   #43
Ma ne bih ja bas toliko gnojio po Australiji kume. To je drzava sa jednom od najstabilnijih rastuci ekonomija u svijetu. Cetrnaesta godina neprekinutog rasta (otkako su desni na vlasti ).

Nema nista lose u tome sto univerziteti posluju kao profitne organizacije. Tako posluje i Harvard pa je odavno po kvaliteti presisao Oxford i Cambridge, koji su pretrpjeli socijalisticku uravnilovku pod nazivom 'jednako i besplatno obrazovanje svima'.

Nema nista lose niti u neujednacenim zakonima medju federalnim drzavama. Pa to ima i USA pa joj nista ne fali. I Svica isto. EU naprotiv ide ka 'harmonizaciji' pa od te silne harmonizacije EU ekonomija raste toliko kilavo da je to uzas. Evo Njemacka, Talijanska i Francuska ekonomija su se smanjile u posljednjem kvartalu prosle godine (GDP je pao!). Jebes ti harmonizaciju, poreze i socijaliste.

Sta se tice, R&D-ja, tu ti vrijedi ona narodna 'nije nicija bila do zore'. Razlicite drzave u razlicitim periodima imaju odredjene prednosti. Evo recimo Ameri su izumili proizvodnju integriranih kola a danas je NEC top proizvodjac. Motorola se trga, ali top pet kompanija je iz Japana. To ne znaci da je americka ekonomija losa ni da je japanska dobra.
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2005., 00:10   #44
Quote:
El Tomo kaže:
Pa ionako je Ivica K. izjavio kako je zlato u spustu Janice K. ravno odlasku 'rvata na mjesec ili mars
Mozda se buas prvi rvacki svemerski brod bude zvao Janica...koji ce ici na linij Zagreb, Split, Mjesec( itako ce onda Ivicina izjava imat potpuni smisao)...

Ja mislim kada bi se nama HRVATI ( tako sloznom narodu ) dalo da napravimo svemerski brod ba bi uspjeli.... i da naravno sastavljli bii ga u orbiti, a Australija jos uvijek nebi imamla svoju nuklearku...

Quote:
Laburisti nabili dug do nebesa .....
nasi mogu vise....
Osorkon is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2005., 02:18   #45
Quote:
Phil Lynott kaže:
Ma ne bih ja bas toliko gnojio po Australiji kume. To je drzava sa jednom od najstabilnijih rastuci ekonomija u svijetu. Cetrnaesta godina neprekinutog rasta (otkako su desni na vlasti ).
Kume, ja samo govorim ono sto i sami (rodjeni) Australci pisu po novinama i govore na radiju i televiziji. Australci jako vole sami sebe kritizirati, a ne svaljuju krivice ni na lijeve, ni na desne.

Zato za desne i glasam, bas kao i vecina drugih. Ali to desno ovdje je jako daleko od desnoga u Europi. Uopce desno-lijevi odnosi su ovdje vrlo zanimljivi. Laburisti su se uvijek jako distancirali od komunista, iako nesto manje za vrijeme Whitlama (veliki pljugin friend). Danas vise ne vrijede stereotipi, no nekada je laburisticka stranka pretezno bila stranka Iraca i opcenito katolika, posto su ti ljudi pretezno sacinjavali radnistvo. Moderna Laburisticka stranka se znatno promijenila. Oni idu ruku pod ruku sa krupnim kapitalom, stranim firmama, dok Liberali (nasa gradjanska desnica) zastupaju pretezno mali biznis i nacionalne interese. Njihovi koalicijski partneri Nacionalna stranka, zastupnici su sela. Nema tu kod nasa ama bas nikakve desne ili lijeve demagogije.
BTW, danas svi priznaju da je ovaj rast ekonomije zapoceo dramaticnim promjenama u ekonomoji koji su napravili Laburisti, cak usavsi u velike sukobe sa sindikatima koji ih financiraju. Liberali su samo pametno nastavili i tu im skidam kapu, i kao sto rekoh, glasam za njih. Ako mi Laburisti imaju sto bolje za ponuditi, glasati cu za njih.
Problem Australije je svu koncentraciju stavila u izvoz rudaca, poljoprivrednih proizvoda i turizam. Anglosi sami kazu da nije dobro sva jaja staviti u jednu kosaru.
Stvar je u tome da politika obeshrabruje inovaciju, jer se tvrdi da mi ne mozemo nikada konkurirati Kini, posto je nasa radna snaga skupa. E ako nemamo proizvodnju, sto ce nam onda tehnologija? Traktore i rovokopace uvozimo, rezervne dijelove isto. Vanjski dug Australije je skoro 400 milijardi dolara. Mi mjesecno ostvarujemo negativnu trgovinsku razmjenu sa svijetom od 2.5 milijarde u prosjeku.
Ova zemlja je dala svijetu jako puno inovacija, iako se o tome puno ne zna. Kada pronadjem neke stvari koje su se ovdje izumile, ne mogu vjerovati, jer sam uvijek mislio da je to ucinjeno u GB ili USA.

Quote:

Nema nista lose u tome sto univerziteti posluju kao profitne organizacije. Tako posluje i Harvard pa je odavno po kvaliteti presisao Oxford i Cambridge, koji su pretrpjeli socijalisticku uravnilovku pod nazivom 'jednako i besplatno obrazovanje svima'.
Da ali Harvard, Oxford ili Camridge ne mozes usporedjivati sa ovim ovdjem. Njihova kvaliteta ne opada. Istovremenu uz privatni Harvard imas drzavni Berkeley koji je u nasoj struci top of the crop. Tocno je da ima problema u skolstvu i u GB and USA, ali to su bogate zemlje sa stabilnim ekonomijama i velikim materijalnim i intelektualnim rezervama. Ovo ovdje je divna zemlja i zelio bio da takva i ostane, samo me brine sto ce sa njom biti ako se pamet obeshrabruje i odlazi u prekomorske zemlje. Pazi ovo...Ovdje klinci idu u skolu i srednju skolu samo u jutarnjem turnusu, i to od pola 9. Domace zadace su minimum od minimuma, a sada se poteze debata da se potpuno ukinu domace zadace, jer neka djeca zbog toga zamrze skolu. Roditelji, stovise traze to isto, jer ucitelji ne haju, a roditelji rade do kasno i ne mogu jos i djeci pomagati.

Vec sam ti prije pisao kako se (vec 2 godine) bavim project managementom. Od kada sam ovdje kompletno podigao i opremio data center UPS room, iskljucivo sam se prebacio na IT infrastrukturu. Svakodnevno srecem "strucnjake" i "konzultante". Covjece, to nema pojma o nicemu. Ja ne samo da sam planer i organizator posla, vec moram biti i inzinjer, jer oni koji bi mi trebali pomoci sa savjetom, nemaju pojma. Prije neki dan mi jedan rece kako je meni lako jer su sveucilista u istocnim zemljama skolovala dobre tehnicke kadrove, a ja njemu kazem: "Covjece ja sam to ucio u osnovnoj skoli, to su samo zakon o odrzanju energije i omov zakon". Eto, to je relanost naseg skolsta. Sveucilista su samo vrh sante.

Quote:

Nema nista lose niti u neujednacenim zakonima medju federalnim drzavama. Pa to ima i USA pa joj nista ne fali. I Svica isto. EU naprotiv ide ka 'harmonizaciji' pa od te silne harmonizacije EU ekonomija raste toliko kilavo da je to uzas. Evo Njemacka, Talijanska i Francuska ekonomija su se smanjile u posljednjem kvartalu prosle godine (GDP je pao!). Jebes ti harmonizaciju, poreze i socijaliste.
Ovdje neujednaceni zakoni puno kostaju i vremena i novaca. Recimo work relationship legislation ima definiranih preko 400 razlicitih awards. Onda na to jos dodas one saveznih drzava, pa dodatke. Koalicija vec 8 godina pokusava progurati kroz senat zakon koji sve to dize na federalni nivo. Laburisti, Demokrati i zeleni pederi to do sada nisu dozvolili da prodje. E sada smo koaliciji dali vecinu i u senatu, pa da vidimo hoce li se ti problemi konacno rijesili. Isto dupliciranje odgovornosti postoji u skolstvu zdravstvu. Zdravstvo je otislo niz brdo od kako je koalicija na vlasti. Nema dovoljno medicinskog osoblja. Dolaze nam sestre iz Britanije raditi ovdje. Odrzavanje bolnica je drasticno smanjeno. U dvije bolnice su nam ljudi poceli umirati prosle godine zbog gresaka osoblja koje radi pod stresom. Za to grijeh snosi koalicija. Ne samo sto je zdravstvo otislo u klinac, vec su i cijene zdravstvenih usluga u uzlaznoj spirali.

Quote:

Sta se tice, R&D-ja, tu ti vrijedi ona narodna 'nije nicija bila do zore'. Razlicite drzave u razlicitim periodima imaju odredjene prednosti. Evo recimo Ameri su izumili proizvodnju integriranih kola a danas je NEC top proizvodjac. Motorola se trga, ali top pet kompanija je iz Japana. To ne znaci da je americka ekonomija losa ni da je japanska dobra.
I Ameri i Britanci su drzavnim stimulacijama potpomogli stvaranju Silicon Valeya i Sun Belta. Ja sam ovdje dosao iz USA kada je Oz poceo nesto slicno. Ne mozes vjerovati kako je to tada islo lako. Bio sam upravo idealan za njih. Konzul me je osobno intervjuirao i onako u caskanju i zajebanciji mi je dao 100% na interview sheet. tako je poceo "uvoz mozgova". Ovdje se poelo raditi na tehnoloskoj zoni na jugu NSW-a. Tada je ba snazi bilo i onih 150% poreznog povrata. E vidis, tu su laburisti popusili kao i uvijek. Oni naprave veliki dug (sto je dobro ako se od toga napravi novac), a zatim ga samo bace i ocekuju da ce od toga nesto samo nastati. Jedino sto je nastalo je bio lopovluk i hvatanje krivina. A da su se malo potrudili i donijeli pratece propise i drzali cvrsto uzde u rukama, danas bi i mi imali know how u punom zamahu. E jebiga, laburisti uvijek popuse na istu foru. Nisu oni ljevica. Imaju oni svoje lijevo krilo koje nitko ne sljivi ni .5%. Oni su ti ljevi centar, dok su Liberali desni centar
BladeRunner is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2005., 02:27   #46
Quote:
Phil Lynott kaže:
Vjetra, mora i sunca? Nece vam trebat ni more ni vjetar. To ce, kazu religiozni, globalno zagrijavanje rjesit. Prema procjenama religioznih iz 80-tih temperatura ce u Australiji prekosutra dosegnuti 120C. Sve sta treba uciniti je staviti bojler van i pogoniti malu parnu turbinu.
Aha, opet podvaljujes. 120 stupnjeva Farennhajta, ne Celsiusa.
BTW, 40 stupnjeva celisusa je bilo zabiljezeno ove godine na istoku NSW-a. Znaci 120 F nije tlapnja. 46 je jedan dan bilo u zapadnom dijelu Sydneya, a grad je na obali.
Neki ovdje i imaju male parne turbine na suncevu energiju, ali to je samo zezancija.

Und so, ima li nesto drugo osim potoka niz brda i viseslojnog luka, dobri moj fratre?
BladeRunner is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2005., 02:29   #47
Quote:
El Tomo kaže:
Neeee. Trebas jedan spremnik topline staviti u proslost, a drugi u buducnost. Globalno zagrijavanje ce osigurati razliku u temperaturi i eto ti parne turbine!
Ne ide. To je u kontradikciji sa zakonom za ocuvanje energije.
Ali zato mozes zakriviti prostor pa opet dobijes dva udaljena spremnika.
BladeRunner is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2005., 09:28   #48
Quote:
BladeRunner kaže:
Da ali Harvard, Oxford ili Camridge ne mozes usporedjivati sa ovim ovdjem. Njihova kvaliteta ne opada.
Bas naprotiv. Opada.
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2005., 09:30   #49
Quote:
Istovremenu uz privatni Harvard imas drzavni Berkeley koji je u nasoj struci top of the crop.
Berkeley je pun komunistickih govnara. Ne znam sto ti mislis pod 'nasa struka' ali u onome sto ja radim MIT je na vrhu.
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2005., 09:32   #50
Quote:
BladeRunner kaže:
E jebiga, laburisti uvijek popuse na istu foru. Nisu oni ljevica. Imaju oni svoje lijevo krilo koje nitko ne sljivi ni .5%. Oni su ti ljevi centar, dok su Liberali desni centar [/B]
Semantika.
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2005., 22:31   #51
Quote:
Phil Lynott kaže:
Berkeley je pun komunistickih govnara.
BladeRunner is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:12.