Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 05.08.2015., 22:12   #29
Quote:
Slovak kaže: Pogledaj post
Zdravo prijatelji,

Sada sam u Dalmacije na odmoru (dolazio sam iz Slovačkoj, gde živim). Iz autoceste A1 sam video tenk na nekom malom brdu, oko kilometara od autocesti. Ima problema da se nesećam, gde je taj tenk tačno bio. Jedino šta se sećam je da smo bili već izvan odmorišta Nadin, smer Šibenik, ali neznam kako daleko, možda 20-30 minuta od odmorišta, nisam siguran. Hteo bih da pitam, da li neko nezna, gde tačno se naleza ovaj tenk, i da li je hrvatski ili srpski (i možda nešto više o njegov istoriji ako neko zna) Hteo bih ga slikati kad ćemo se vratiti, zato hoću da znam gde se naleza.

Oprostite moj jezik, nisam hrvat ni srbin, samo imam porodicu u Vojvodine i prijatelja u Dalmacije, zato malo govorim i srbohrvatski, ali znam da je to strašno :-) Nikad sam se ovaj jezik neučio.

Hvala za pomoć.


Adam Lacko, Slovačka republika (ovu nedelju na odmoru u Trogiru)
Ražovljeva glava pokraj sela Škabrnje, buduće središte o Domovinskom ratu.
Ključna pozicija za držanje sela, natopljena krvlju i hrvatskom i srpskom.
Tenk je hrvatski T-55 i HV ga je ustupila na molbu lokanih vlasti i udruga.
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:13.