Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.12.2016., 22:11   #81
kako bilo nekad je

https://www.youtube.com/watch?v=WYX0sjP6Za8

Wham! - Club Tropicana


zapisano u vječnosti
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 00:45   #82
Nadam se da neću uvrijediti nekoga ali mene čudi da su svi iznenađeni sa smrću George Michaela.

Ovo se pripremalo već dugo, već je jednom bio na samrti. Čak je i pjesmu napisao ''White light''. Radilo se o upali pluća ali je bilo i tračeva da se zapravo radi o hiv-u. Isto je bilo vrijeme Božića.

Sjećam se kako sam čitala u vrijeme smrti Whitney Houston twittove ljudi upućene njemu gdje ga mole da se čuva i da ne umre. Bilo je nekako nadrealno. U to vrijeme kad su svi tugovali za Whitney njega su se prvog sjetili.

Elton John je nekoliko puta urgirao da mu se pomogne George Michael needs our help
Kao i Bono Vox i Geri Halliwell

Njegova pjesma Careless whisper mi je najdraža pjesma 80-ih i jedna od najdražih ikada.

Ali uz nju obožavam i Heal the pain koja mi je puno značila i pomogla u nekim teškim vremenima.
George Michael - Heal the Pain

Sjajan pjevač (možda čak i najbolji) ali i sjajan glazbenik.
šafrona is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 01:21   #83
Zbogom majstore.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 01:32   #84
Quote:
šafrona kaže: Pogledaj post
...
Ne znam kako to objasniti, čovjek je nekoliko puta plesao po rubu, ali ....na njegovu smrt se ne možeš nikako pripremit. Na svačiju zapravo. Mislim da je još veća tragedija (i ironija) što je skončao baš na Božić. Sam. Pa valjda i tu čuđenje. Bolje bi bilo reći šok. Ja sam isto nedavno nešto pročitala o njemu, da je opet netko zabrinut za njega, eto....nije završilo dobro.

A možda se većina nadala da je ipak na dobrom putu budući da je kanio objaviti novi album i najavio izlazak dokumentarca. Valjda je to on onaj tip glazbenika na kojeg gledaš "ma dići će se on, izbacit još par dobrih stvari i sve će bit ok". Pa i Elton John je bio takav. Ne znam, taj je valjda pošmrkao cili Grand Canyon i vidi ga. Čiča živi punom parom, još ima i djecu i sam će reći da je sritan ko guzica što nije umra mlad. Ista stvar sa mnogim glazbenicima.

Mislim da je tu bilo još stvari i da je GM ozbiljno bio u nekakvoj depresiji. Teško se nosio sa slavom i x stvari zadnjih 20-ak godina. Ko zna što će sve na kraju isplivat, ali nebitno na kraju...ode još jedna legenda.

I ono što je linkao dragi kolega kvart, ono pismo Sinatre javno upućeno Georgeu, govori dosta. Čovjek je već 90-e donio odluku da se neće pojavljivat u videospotovima i odlazit na turneje. Srećom ovo prvo je prekršio relativno brzo, a drugo je trebalo čekat 15-ak godina. Tu su bili kumovali i problemi sa Sonyjem, ali i dosta toga kasnije što se izdogađalo.

Nitko na njega i na njegove odluke nije mogao utjecat, pa ni pismo jednog Sinatre. Tako je valjda htio i na samom kraju. Žao mi je samo što od njega zadnjih 15-ak godina nisam čula nešto opet pravo njegovo.

U svakom slučaju, jedan od rijetkih pop umjetnika kojemu sam se istinski divila. Kompletan glazbenik, totalno svoj.
I jedan od najljepših glasova ikad. Pogotovo uživo. Kad bi čovjek uzeo neku obradu, to je bilo maestralno napravljeno i otpjevano.

They Won't Go When I Go
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 12:05   #85
.....evo, ja sam sebe smatrao nekakvim znalcem u vezi njegovog opusa, a promakne mi ovakav detalj - tek nedavno sam registrirao da je ovo u stvari obrada:

Wham! - Where Did Your Heart Go (1986)

Nadam se da se Don (Was Not Was) nece naljutiti ako kazem da je u glazbenom pogledu debelo kvalitetom nadmašio njihov original - a da uopce ne govorim o interpretaciji....
kvart99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 12:33   #86
Quote:
babunovich kaže: Pogledaj post
last chrismas 12 miliona novih otvaranja na jutubu u zadnjih 28 sati

fredi mercuri je umro na sličan način, tek zadnji dan se doznalo, vjerojatno opet aids, mada s današnjim metodama liječenja za imućnije teško
S druge strane tako naizgled vitalna osoba pa da se muči s upalom pluća, ne vem
i koliko su se vremena promjenila, 1991 vijest o smrti fredija merkurija dobila par crtica negdje u sredini novina pod kultura , je kod nas bio vrhunac ratnog pakla ali ipak
Nazalost, vise nije izgledao vitalno kakvog ga se sjecamo. Otvori link u gornjem postu #61 cijenjenog kolege old soula, G.M. nije za prepoznati.
Da, ta osoba s vise osvijetljenim licem je upravo on. Prije 2,5 mjeseca.
To sto nije izgledao vitalno nije ni bitno, ali izgleda nezdravo, tu cemo se sloziti?

Od svih muzickih velikana koji su nas napustili ove 2016. godine najvise me potresla smrt Georga Michaela, priznajem.
dsvbo is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 16:41   #87
Da stvar bude jos ironicnija nebi me zacudilo da bas sad posle njegove smrti a i zbog blagdanskog ozracja last christmas prvi puta u svojoj 30+ godina dugoj povijesti bude no 1 singl u uk.
__________________
I watched as fear took the old men's gaze, Hopes of the young in troubled graves, 'I see no day' I heard him say So grey is the face of every mortal
fairy feller is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 21:58   #88
I tako ode Đokica, onako potiho bez previše pompe.
Šta drugo reći nego, pretužno, ali očito se čovjek borio sa svojim demonima.

Ali ništa ne može zasjeniti činjenicu da je bio jedan od najboljih muških izvođaća prošlih 30-ak godina, meni osobno najdraži solo izvođač.

Kako je taj čovjek pjevao, ta emocija, ma nitko ne može otpjevati baladu kao on.
A da ne spominjem samo obrade koje je radio pa to je savršeno, jedan primjer


Sva sreća da sam ga imao sreće vidjeti i čuti uživo.

Ostaju nam divne pjesme i sjećanja.

Feels good
To be free...
NarizGrande is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 22:30   #89
Nijedan video ne može dočarat njegov glas uživo, ali kad sam nakon brdo godina čekanja uživo čula ovo (a zvuči ni blizu kao tamo u areni) nisam se prestala ježiti. Falit će taj glas, jebemu.

__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 01:16   #90
Moram priznati da za ovaj duet nisam znao do sada. Oboje nas napustili do danas. Ako koga tješi, autor pjesme je još živ

old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 22:53   #91
George je imao ozbiljnih problema sa plucima, a bio je strastveni pusac...pa nakon upale 2011 nikada se nije ni oporavio sasvim.

U zadnjih 5 godina doslovno nije niti izlazio iz kuce pored rijeke u Oxfordshire, gdej se preselio iz Sjevernog Londona, gdej je zivio stalno. Svake godine na Badnju vecer bi isao na ponocnu misu, sve godine osim ove, kada je na Bozicnu noc mirno umro u snu....Sto je valjda najvaznije - pred kraj izgleda je ipak pronasao mir. i Put.
Upravo je zavrsio dokumentarac o sebi, a koji ce biti na malim ekranima u proljece, kako Britanci najavljuju.


R.I.P prekrasni George. Volimo Te. Usprkos svemu, ti si bio svjetlo i 'svjetlonosa', u to, cini se, nema sumnje XXX


Father Figure

One More Try
Gigi G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2016., 00:08   #92
RIP ---You Have Been Loved

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx



.
Gigi G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2016., 00:32   #93
predivno ....

__________________
and guess what ... I'm just fine ... :lol:
↑ click ↑
malčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 20:41   #94
... još uvijek kao da je tu ......

__________________
No Guts No Glory !!!
bRAINmaker is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 01:27   #95
Andrew Ridgeley na twitteru proslijedjuje.....

....konacno jedan članak u sluzbenoj štampi koji se fokusira na ono najbitnije i odaje čovjeku počast kakvu svakako zasluzuje.....

George Michael : The Music Is All That Matters
kvart99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 15:50   #96
Andrew Ridgeley with Pepsi & Shirley - A Tribute To George Michael - Brit Awards 2017

Prije dva dana rijetko javno ukazanje mr.Ridgeleya......
Vrlo dostojanstveno, prigodno, odmjereno.....
kvart99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2019., 20:39   #97
Smile Last Chrismas video u 4k

Znam, vidim da ovdje nema GM fanova koji bi bili aktivni, ali toliko vremena nakon sto je ovakva glazbena legenda napustila ovaj svijet, danas je objavljena verzija video spota Last Christmas u 4K, a kako bas ova pjesma nije nikada u svojih 35 godina uspjela biti br.1 na ljestvici hitova radi raznih okolnosti, mozda sada to konačno postane. Zato evo mog malog skromnog doprinosa...

Pjesmu bi trebalo 'streamati' uživo više puta dnevno na jednoj od platformi i nekoliko puta pogledati službeni 4K video pjesme na YT, koliko se računa prema ljestvicama hitova (Billboard UK ili USA).
Budući da 10 streamanja vrijedi isto koliko i jedan download, pjesmu bi trebalo slušati barem 10 puta dnevno.

Evo link i uzivajte a usput mozda bas neki od nas iz ovog kraja svijeta doprinesemo da se ova velika nepravda ispravi :

https://www.youtube.com/watch?v=bwNV7TAWN3M
sluzbeni FB:
https://www.facebook.com/LastXmas2019
Ice Ice Baby is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2019., 21:59   #98
GM - remastered video clips- HD

+ nova pjesma This Is How

...nedavno objavljeno, očito 'Team George' nesto radi na nasljeđu i promociji (uz film 'Last Christmas' koji je upravo došao nedavno u kina, a uzitak za fanove jer je popraćen skoro samo glazbom Wham ili GM-a )

Wake Me Up Before You Go-Go
https://www.youtube.com/watch?v=ELfl...ature=emb_logo
Careless Whisper
https://www.youtube.com/watch?v=QwMK8JVWkBE

Na kraju filma se mogla prvi puta nakon Georgove smrti čuti i jedna još neobjavljena pjesma:

This Is How (We Want You To Get High)
https://www.youtube.com/watch?v=M1kWLPGUKcs
Ice Ice Baby is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2019., 03:06   #99
Quote:
Ice Ice Baby kaže: Pogledaj post
Znam, vidim da ovdje nema GM fanova koji bi bili aktivni, ali toliko vremena nakon sto je ovakva glazbena legenda napustila ovaj svijet, danas je objavljena verzija video spota Last Christmas u 4K, a kako bas ova pjesma nije nikada u svojih 35 godina uspjela biti br.1 na ljestvici hitova radi raznih okolnosti, mozda sada to konačno postane. Zato evo mog malog skromnog doprinosa...
4k, 3k, 2k ili 17k......meni totalno svejedno. Iskreno - čak niti ne znam što to sve znaci. Niti me ne zanima. Kad smo prvi put vidjeli spot na TV, nismo ni znali što je HD, niti smo marili. Samo je bilo bitno da nema previse snijega na slici, ako bi htjeli gledati drugi program Austrijske televizije ili TV Koper Capodistria (iz ZG-a) da bi uhvatili neki videospot. Oni koji su dezurali (zajedno sa mnom) znaju o čemu govorim....

Što se tiče toga da Last Christmas nije nikad došao na UK no.1 1984, oko toga se stvorila velika fama. Ja bih rekao - totalno nepotrebno. Postoji sasvim dobar i opravdan razlog što se to nije desilo - a to je, jasno, Band Aid. I hvala Bogu da je bilo tako. Bez obzira koliko je Last Christmas predivna stvar, Band Aid je ipak, čak i iz one perspektive, a kamoli iz ove danas, bio puni značajni na brojnim planovima. I zasluzio je svoje mjestu u povijesti. Baš kao i Last Christmas.

A ovog sa danasnjim top-listama - streamanjima - i štotijesveznam - su IMHO, čiste kajgodarije. Ali tu smo gdje smo. I to je, na zalost, stanje muzičke industrije danas.

Da li će Last Christmas ove godine uspjeti doći do no.1 - ne znam. Mozda je bolje pitanje - ima li uopce smisla i značenja da se to dogodi ? Kad je uopce neka prava Bozicna pjesma zadnji put bila UK no.1 za Bozic ? Koliko mene sjećanje sluzi - i uz mali pogled na listu svih slavodobitnika - to je bio Cliff Richard sa Saviours Day 1990.g......ako naravno diskvalificiramo sve ove druge laganice koji nisu prave Bozicne pjesme + onu grozomornu verziju Do They Know Its Christmas od Band Aid 20 2004.g.....

Last Christmas je pjesma koja IMHO uopce ne pripada ovom vremenu i radije bih da ostane na svojem mjestu u povijesti kao UK no.2 Christmas 1984 i najprodavaniji single u povijesti UK charta koji nikad nije zasjeo na broj 1. Mislim da mu to dovoljno sluzi na čast.

Izgleda da ipak ima GM fanova koji su aktivni......
kvart99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2019., 20:22   #100
Procitah nekoliko puta gornji post, samo po par riječi bi se reklo da to piše GM fan, no isprika ako sam nešto krivo 'pokopčala' i svakako je osvježenje da netko tko je obožavatelj GM-a ipak malo 'proviri' u ovu temu
...svatko naravno, ima pravo na svoje mišljenje no samo malo iz mojeg ugla:
Što se tiče samog prvog mjesta na ljestvici, ne bi to uopće (meni osobno) imalo neku veliku važost, ali i tada, a i nedavno u svojoj knjizi o bandu 'George and Me' te u puno nedavnih intervjua, Andrew Ridgeley potvrđuje da (cit.): 'George was genuinely sad that 'Last Christmas' wasn't a number one single.'
Meni kao fanu to je više nego dovoljno i nije mi apsolutno nikakav problem pokušati barem na ovaj način ponavljanja gledanja videa, doprinjeti, a iz moje perspektive to je vrlo malo što mogu učiniti.
Svi koji nisu fanovi zaista se oko ovoga ne trebaju naprosto osjećati uznemireno ili se time uopće opterećivati, vrlo jednostavno.
A, jest, na razne načine smo dolazili do gledanja MTVa, čekalo se i na radio Luxemburgu objave hit singlova i sl.
Kvart 99 - sjećate li se mozda gdje ste bili i kako Vam je izgledao život prije 35 godina kada je Last C. objavljena...?
Isto, sviđa li Vam se Christmas Song od GMa od prije 10 god.? Mene nikada nije uspjela oduševiti... žao mi je da su tada nakon njegovog nastupa uživo, planuli svi cd-i jer nije bilo dovoljno odštampanih, a kasnije ljudi više nisu toliko kupovali pa je opet bio 'fiasco' jedne vrste...
Ice Ice Baby is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:54.