Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2014., 20:47   #641
Quote:
Grga-os kaže: Pogledaj post
Previše serendaš, a obzirom na napisano očito je da baš i nemaš pojma o onom što pišeš ...

Ovi iz pričuve su vjerovatno prisegnuli dok si ti još imao pelene. Neki od njih su prisegli i u onoj i u ovoj državi ... tako da oni danas sigurno nisu prisezali ... u pričuvu su pozivani uglavnom oni koji imaju odslužen OBVEZNI vojni rok ili su bili u HV još tijekom DR, tako da su gotovo svi (ako ne i svi) stariji od 30 godina.

"Ova iza" nije s rukama u džepovima već joj je jakna "malo" velika, pa samo vrhovi prstiju vire iz rukava, što i nije čudo obzirom da je 600 ljudi obučeno u manje od 4 sata s ono opreme što je bilo na lageru.

Dalje ako si ikada bio u vojsci mogao si primjetiti da se nalazi u postroju odmah do državne zastave što bi reklo da se radi o zapovjedništvu bojne, i da se vrlo vjerovatno radi o predzadnjoj vrsti postroja (zapovjedništva) koja se ne popunjava (obrati pozornost da je vrsta iza nje popunjena, a u njenoj vrsti su dva mjesta upražnjena i onda se opet vide čizme desno od nje (gledano s naše strane ili s njene lijeve strane ako se okreneš kao i ona) u ravnin s njom ...
U pravu si. Nisam dobro vidio i ispričavam se, no sasvim sigurno mi nije jasno da li ti imaju ikakve fizičke provjere?
Vidim da je iza nje mladić i da su pričuve sastavljene od svih mogućih godišta. Btw ovakve uniforme smo i mi imali prije 11 godina samo kape su imale još i metalni grb. Odslužio sam vojni rok i otišao sa činom razvodnika jer se dalje od toga nije moglo kao ročnik. Barem ja nisam upoznao nikoga sa većim činom.

Također, salutiranje ovako odjeven bez remena i naramenica je bilo strogo zabranjeno. Stav mirno je bio obavezan ali ne i salutiranje.


Zadnje uređivanje dynamomagician : 08.11.2014. at 20:59.
dynamomagician is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 08:22   #642
Quote:
dynamomagician kaže: Pogledaj post
U pravu si. Nisam dobro vidio i ispričavam se, no sasvim sigurno mi nije jasno da li ti imaju ikakve fizičke provjere?
Vidim da je iza nje mladić i da su pričuve sastavljene od svih mogućih godišta. Btw ovakve uniforme smo i mi imali prije 11 godina samo kape su imale još i metalni grb. Odslužio sam vojni rok i otišao sa činom razvodnika jer se dalje od toga nije moglo kao ročnik. Barem ja nisam upoznao nikoga sa većim činom.

Također, salutiranje ovako odjeven bez remena i naramenica je bilo strogo zabranjeno. Stav mirno je bio obavezan ali ne i salutiranje.

Da u tih 6-7 sati koliko je ukupno trajala aktivnost s njih 600 je uz administraciju i azuriranje podataka, postrojavanje i zaduzivanje opreme sigurno provedena i provjera motorike, gadanja iz svog moguceg oruzja skakanje iz aviona i jos pokoja sitnica ... osim toga ljude koji svoju subotu trose na dolazak i odazivanje na ovakav poziv umjesto da su s obitelji i prijateljima bez da se zna koja su im tocno prava sigurno treba zajebavati i s provjerama motorike...
Po pitanju godina pise ti uglavnom sve u tekstu, ali generalno raspon je od 30 (najmladi su mozda imali 27-28) do 50 godina (mozda je bilo i starijih ali ne vise od 55 godina).
Prije 11 godina se u vojsci nije salutiralo vec pozdravljalo i nije se stajalo mirno vec u stavu pozor ... naramenice za pozdravljanje nikada nisu bile obveza, dok je opasac bio obvezan na odori, ali na novoj, digitalnoj, odori se u pravilu ne nosi opasac.
Grga-os is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 22:07   #643
Molim za savijet

Ako se sa 24 godine postane DVO, kolke su šanse u napredovanju kao dočasnik, cini mi se da je dobna granica za prvi docasnicki čin 25 godina. Dali je to onda uopće izvedivo tj dali ima neki uvijet za broj godina staža u službi.

Ili se za napredovanje (zbog spomenutih godina) mora riješit VŠS ili VSS pa u časnike do 30. godine, i kad smo već kod toga kakva je praksa u zadnje vrijeme s uzimanjem ljudi iz sustava sa VSS u casnicku, rijec je o faksu Upravljanje u kriznim uvijetima

Iskreno rađe bi u dočasničku da nemoram ovo zlo od faksa završavat do kraja ali zanima me dali uopće mogu skupljat dočasničke činove s obzirom na godine ( i naravno ako potpišem ugovor u 9. mj)
Rocnik91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 13:01   #644
negdje na ovom forumu, ili na pod forumu vojska sam vidio tekst aktivnog vojnika koji piše o pravilniku oko godina života, godina službe i dočasničke obuke, mislim da je to bilo cca prije 10ak dana
Mathasar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 19:11   #645
Question

Quote:
Mathasar kaže: Pogledaj post
negdje na ovom forumu, ili na pod forumu vojska sam vidio tekst aktivnog vojnika koji piše o pravilniku oko godina života, godina službe i dočasničke obuke, mislim da je to bilo cca prije 10ak dana
Hvala našao sam tu raspravu u Temi "stanje u OSRH", al nisam baš dobio odgovor.
Pronašao sam i taj zakon koji spominju di piše
Quote:
Dodjela čina skupnika

Članak 94.

Čin skupnika dodjeljuje se djelatnim vojnicima/mornarima koji su završili prvu razinu slijedno-rastuće dočasničke izobrazbe i s kojima je prethodno raskinut ugovor o vojničkoj službi te su primljeni u djelatnu vojnu službu na dočasničku dužnost.
A na stranici morha pronađoh i odgovor na svoje pitanje
Quote:
Dočasnikom može postati osoba mlađa od 28 godina, koja ima odgovarajuću civilnu i vojnu izobrazbu. Glavni izvor popune su najbolji vojnici koji su se iskazali svojim znanjem, vještinama i sposobnostima vođenja koji će nakon odgovarajuće dočasničke izobrazbe potpisati prvi dočasnički ugovor.
Al me zanima u praksi do kad si uopće potencijal za dočasničku školu, jel to prvenstveno ovisi o tvom zapovjedniku, tvojem zalaganju, godinama, potrebi službe, vezi..

Ajde ako ko ima kakvu korisnu informaciju bio bih zahvalan
Rocnik91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 16:02   #646
teško ostvarivo..
alenbenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 15:03   #647
Quote:
alenbenka kaže: Pogledaj post
teško ostvarivo..
Moilim te malo detaljnije ako ti nije teško
Rocnik91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 15:10   #648
pa ako s 24 postaneš DVO, tek s potpisivanjem drugog ugovora mogu te poslati u dočasničku, znači 27, dok dođeš na red ti već star
alenbenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 18:22   #649
eto nisam znao taj detalj da te tek na drugom ugovoru mogu poslat
korisna informacija, hvala ti
ocito mi negine završavanje faksa, a i onda je pitanje oce me primit u casnicku
Rocnik91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2015., 22:19   #650
Quote:
Rocnik91 kaže: Pogledaj post
ocito mi negine završavanje faksa, a i onda je pitanje oce me primit u casnicku
Ako te netko ne pogurne, neće
(govoreći da u časničku dolaziš iz sustava)
abc1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2015., 22:12   #651
Pozdrav, zanima me prijem kandidata za tči iz sustava, postoji li mogućnost da se ta opcija ugasi i da za dvije - tri godine u sustav dolaze samo časnici za smjerove koje morh unaprijed odredi na ovom novom studijskom programu. Unaprijed hvala na informacijama.
legaf is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2015., 17:29   #652
Naravno da postoji.... Ali tko zna šta će mozgovi smislit....
abc1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2015., 10:53   #653
pozz! zanima me ispit u morhu ,za casnike,da li je moguce da traje i do 10 sati u komadu? crtanje operacije na karti i smišljanje operacije za podređene?
hvala
GGbaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2015., 17:35   #654
Quote:
GGbaby kaže: Pogledaj post
pozz! zanima me ispit u morhu ,za casnike,da li je moguce da traje i do 10 sati u komadu? crtanje operacije na karti i smišljanje operacije za podređene?
hvala
Kakav ispit? Tko,gdje, šta? Koja razina izobrazbe?
(ali da, poneki "ispiti" znaju trajat cijeli dan)
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2015., 17:41   #655
Quote:
Pero_Kanister kaže: Pogledaj post
Kakav ispit? Tko,gdje, šta? Koja razina izobrazbe?
(ali da, poneki "ispiti" znaju trajat cijeli dan)
morh,drugi casnici,radi se o ispitu gdje moras smisljati operaciju za svoje podređene,i crtati ju na karti,izracunavanje kretnji i obrane u slucaju da se dogodi napad ? da li je moguce da toliko traje? o cemu se tu uopće radi ako netko zna? i hvala na odgovoru
GGbaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2015., 18:03   #656
koji su to drugi časnici? Ako se ne varam tako nešto se radi na završetku zapovjedno stožerne škole. Ima poprilično stvari koje se moraju napraviti, nacrtati, napisati (ako nisi u tome, jako teško bi shvatila šta se točno radi) Čak bi rekao da i više traje....
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 13:58   #657
pozdrav
zanima me da li MORH još raspisuje natječaje za primanje u časnike. ja ove godine u 9. mjesecu završavam studij povijesti, pa me zanima kolke su mi šanse za zaposlenje, naravno nakon odrađenog vojnog roka
Kilgore1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 02:51   #658
Pozdrav,
nemam vremena čitati cijelu temu. Imam blitz pitanje i očekujem isto takav odgovor.
Imam završen bakalarski stadij jednog fakulteta i pišem dva diplomska za završetak dva smjera drugog fakulteta. Imam 27 godina.
Koliko je moguće da se završi vojni rok, i prijavi za časnika u mojim godinama?
Također postoji li nekakva časnička naobrazba za funkcioniranje? Totalno mi je nelogično da te samo puknu bez ikakvog prethodnog znanja na ćelo voda.
Hvala na odgovoru grgaOS
__________________
Policia para quem precisa?!?
coa86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 12:35   #659
Šanse su poprilično male
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 23:30   #660
Quote:
coa86 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
nemam vremena čitati cijelu temu. Imam blitz pitanje i očekujem isto takav odgovor.
Imam završen bakalarski stadij jednog fakulteta i pišem dva diplomska za završetak dva smjera drugog fakulteta. Imam 27 godina.
Koliko je moguće da se završi vojni rok, i prijavi za časnika u mojim godinama?
Također postoji li nekakva časnička naobrazba za funkcioniranje? Totalno mi je nelogično da te samo puknu bez ikakvog prethodnog znanja na ćelo voda.
Hvala na odgovoru grgaOS
Obzirom da ljudi nema i to jako puno nije isključeno i da uspiješ. Ove godine imaju još dva DrVO na koja stigneš, a onda kada si u sustavu moguće ja da te upute na časničku izobrazbu.
Vojska je blago rečeno kadrovski na klocnama, a ministar će reći da zbog velikog interesa za ulazak u vojsku dobnu granicu dižu na 30 godina ...
Naravno dosta toga ovisi o tome koje fakultete imaš, tehničke ili za filozofiranje, jer tehničari dobro prolaze, dok filozofi baš i nisu na cijeni ...
Isto tako godine ako si baš punih 27, dakle ove godine 28 onda je jako nategnuto a bi uspio, ako ove godine puniš 27 onda malo manje panike, ali moraš djelovati odmah...
Po pitanju obuke i naobrazbe časnika je nezahvalno govoriti, ali formalno postoji, ali nije ni za k....
Grga-os is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:26.