Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.06.2017., 13:04   #141
Ima li netko iskustva s Mirzatenom? Kakav je to AD? Je li novije ili starije generacije? U kojim se slucajevima najcesce propisuje?
Berigoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 10:08   #142
Dižem malo ovu temu budući da pijem seroxat 20 mg ujutro ima mjesec dana. Uz Seroxat mi je propisan i mirzaten za usnivanje ali sam od njega odustala. Naime, bez problema zaspem, budim se nakon 5-6 sati sna. Koliko ste ga vi uzimali, da li vam se san s vremenom produžio? Iskustva molim...
__________________
“Pokvareni ljudi poštuju iz straha; dobri ljudi, iz ljubavi.” Aristotel
Lea Sun is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 18:55   #143
Prije nekoliko mjeseci kad sam prestala uzimati Seroxat, u očaju sam se ovdje jadala zbog nuspojava od odvikavanja. Međutim, sad kad uzmem u obzir sve skupa, meni je Seroxat bio odličan lijek, dok sam bila na njemu osjećala sam neki mir, spokoj, pozitivu, ispunjenost. Nisam imala nuspojave dok sam ga uzimala već samo tada kad sam se odvikavala, ali i to je prošlo kroz cca 2 tjedna i mislim da je vrijedilo to izdržati za dobrobit koju mi je donio. Jedina nuspojava za vrijeme uzimanja bila mi je potpuna sexualna disfunkcija, ali to mi je itekako odgovaralo pošto sam bila solo, ali onda sam ušla u vezu, a to je i bio razlog zašto sam ga prestala uzimati. Sada uzimam Wellbutrin jer on ne utječe na libido. Iskreno, kao da ne uzimam ništa. Niti primijetim da bilo što pomaže, ali nemam ni nikakvih nuspojava. Uzimam ga samo zato jer mi je anksiolitik neophodan, a njega ne smijem duži period uzimati bez antidepresiva. Ako opet budem solo, definitivno se vraćam na Seroxat. Samo, pročitala sam cijelu ovu temu i vidim da je podjednako i pozitivnih i negativnih iskustava, što me opet navodi na dobro znani zaključak da je sve to individualno i da svatko mora metodom pokušaja i promašaja tražiti svoj idealni lijek. Tako da ne znam koliko ima smisla što svi prepričavamo svoja iskustva, teško da će to nekome pomoći.
BLANQUETTE is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 19:05   #144
Ja recimo nemam problema sa sexualnom disfunkcijom. Isto sam na seroxatu. Jedino sta se teze zavrsi, treba dugo vremena, a posto sam musko, tu se zene nece bunit previse jer koliko cujem dosta ih se zali na kratku akciju
salevart is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2018., 13:32   #145
Lijepi pozdrav svima ) Prvi put se logiram na ikakvi forum, nadam se da sam uspjela te da će netko pročitati moje pitanje, jer mi je malo slabija strana surfanje...MOLIM VAS, svi koji pijete Seroxat, da mi kažete dali su normalne baš tolike nuspojave prvih par dana, glavobolja, mučnina, pritisak u grudima toliki da misliš da ćeš umrijet (( Moram ga piti jer imam tešku anksioznost, nemogu iz kuće izaći van od straha i fobija, jakih napadaja panike...pila sam ga prva tri dana ali sam odustala....krenuti iznova ili ne...?
Ma Ree is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2018., 15:42   #146
Quote:
Ma Ree kaže: Pogledaj post
Lijepi pozdrav svima ) Prvi put se logiram na ikakvi forum, nadam se da sam uspjela te da će netko pročitati moje pitanje, jer mi je malo slabija strana surfanje...MOLIM VAS, svi koji pijete Seroxat, da mi kažete dali su normalne baš tolike nuspojave prvih par dana, glavobolja, mučnina, pritisak u grudima toliki da misliš da ćeš umrijet (( Moram ga piti jer imam tešku anksioznost, nemogu iz kuće izaći van od straha i fobija, jakih napadaja panike...pila sam ga prva tri dana ali sam odustala....krenuti iznova ili ne...?
Ja ga pijem i meni nije uzrokovao nikakve nuspojave, tako da vjerojatno moras mijenjati, ali to se ipak dogovori sa doktoricom ili psihijatricom.
follow the heart is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2018., 16:15   #147
Seroxat je izvrstan AD. U početku, a to je najviše 3 tjedna, puno češće i manje od toga mogu se imati nezgodne nuspojave, ali vrijedi biti s tim strpljiv dok ne počne djelovati. U svakom slučaju ne može se ništa procijeniti o njegovom stvarnom djelovanju dok se ne prođe taj period privikavanja. Seroxat će nakon tih otprilike najviše tri tjedna početi davati svoj blagotvorni učinak, a ako neće sve one neugodne nuspojave će se ionako nakon tog vremena ublažiti do neznatnosti. Naravno, kad sve te u početku intezivne nuspojave prođu, a vi ipak ne osjećate poboljšanje u smislu dobivanja ne životnom elanu, smanjenju anksioznosti i problema s opsesivnim neurozama, potrebno se je posavjetovati s psihoterapeutom o pokušaju s nekim drugim lijekom.
Berigoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2018., 23:12   #148
Quote:
Ma Ree kaže: Pogledaj post
Lijepi pozdrav svima ) Prvi put se logiram na ikakvi forum, nadam se da sam uspjela te da će netko pročitati moje pitanje, jer mi je malo slabija strana surfanje...MOLIM VAS, svi koji pijete Seroxat, da mi kažete dali su normalne baš tolike nuspojave prvih par dana, glavobolja, mučnina, pritisak u grudima toliki da misliš da ćeš umrijet (( Moram ga piti jer imam tešku anksioznost, nemogu iz kuće izaći van od straha i fobija, jakih napadaja panike...pila sam ga prva tri dana ali sam odustala....krenuti iznova ili ne...?
Da, prvih dana su nuspojave kakve opisuješ uobičajene, pa ne treba odustajati od lijeka zbog njih. Zato se počinje s manjim dozama (četvrt tablete prvih tjedan dana, pa pola drugih tjedan dana...) i obično se prepišu i anksiolitici (npr. Xanax, Normabel i sl.) kako bi ublažili te nuspojave.
Ja sam već dugo godina na Seroxatu i dobar je lijek. Dakle, preporučujem ti da kreneš iznova.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2018., 08:27   #149
Update stanja

Ja sam od početka mjeseca siječnja na seroxatu. Nikakvih nus pojava nisam imala. Nakon tri mjeseca smanjila sam sa 20 mg na 10 i baš nikakve simptome ustezanja ne osjetim. A osjećam se savšeno. Pribojavala sam se poteškoća zbog seroxata ali kod mene negativnosti vezane za taj AD uopće nisu prisutne.
Sad me to čudi..Ima li netko logično objašnjenje?
Počela sam ga uzimati zbog blage depresije.
__________________
“Pokvareni ljudi poštuju iz straha; dobri ljudi, iz ljubavi.” Aristotel
Lea Sun is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2018., 13:32   #150
Počela ponovno danas sa četvrt tablete, pa što Bog da. A xali je istina da se od njega jako mršavi jer se izgubi apetit? I da...hvala svima na odgovorima, jako ste dragi <3
Ma Ree is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2018., 23:45   #151
Quote:
Ma Ree kaže: Pogledaj post
Počela ponovno danas sa četvrt tablete, pa što Bog da. A xali je istina da se od njega jako mršavi jer se izgubi apetit? I da...hvala svima na odgovorima, jako ste dragi <3
Ja gubim apetit od depresije, a ne od Seroxata. Sad sam puno bolje nego preko zime i opet mi se vratio apetit.
No to ti je (slično kao i nuspojave i djelovanje bilo kojega lijeka) dosta individualno.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2019., 16:11   #152
Lp svima ja sam tek na pocetku sa seroxatom od 20 mg + xanax 0.5 mg ujutro i uvecer. provao sam sa svakakvim ljekovima od fevarina,citaloprama,venlafaxima,brintelixa i do nedugo zooloft.Nista od navedenog nije mi pomoglo,a anksioznost me razbija nesnosljivo u toj mjeri da nisam sposoban uopce raditi i komunicirati sa kolegama na poslu i radi toga i popusio na nekoliko poslova jer nisam bio produktivan.Nisam depresivan nesto jako ali anksioznost me razbija.Sad se nadam da bi seroxat mogao pomoci pa me zanima koliko vam je trebalo da osjetite pomak na bolje?
chicano is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2019., 19:05   #153
Pijem seroxat deveti dan i nemam apsolutno nikakvih nuspojava pa me to cudi posto vidim da se svi zale da imaji problem u vezi toga.seroxat je kao jaci lijek od zolofta na kojem sam imao prilicno problema sa nuspojavama.mozda je moja doza od 20 mg premala pa zato ne osjetim nuspojave.ima li netko takvih iskustava?
chicano is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2019., 15:27   #154
Unhappy

Ima li novih Serkotaša da napiše nešto pametno.Došao malo da se utješim.
chicano is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2020., 21:23   #155
Seroxat i alkohol

Ljudi, kakva su vam iskustva sa seroxat-om u kombinaciji s alkoholom?
Oće škodit jedan il 2 pifkana vikendom?
free.thinkerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2020., 12:31   #156
Quote:
free.thinker kaže: Pogledaj post
Ljudi, kakva su vam iskustva sa seroxat-om u kombinaciji s alkoholom?
Oće škodit jedan il 2 pifkana vikendom?
Trebalo bi pisati u nabrojenim nuspojavama.
Znam da je kao strogo zabranjeno konzumirati alkohol uz psihofarmake, ali ja sam procijenila da je manje zlo ako jednom u mjesec-dva popijem jedno pivo, nego da šizim jer ne smijem popiti ni trunku alkohola.
__________________
:-)
Sačuvaj malo sebe sebi.
Moj mali krug velikih ljudi.
eternally85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2020., 16:03   #157
I kak se osjećaš nakon konzumiranja alkohola? Jel osjećaš kakve fizičke/psihičke smetnje?
free.thinkerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2020., 16:08   #158
Quote:
free.thinker kaže: Pogledaj post
I kak se osjećaš nakon konzumiranja alkohola? Jel osjećaš kakve fizičke/psihičke smetnje?
Ja sam prošlo lijeto popio malo vina, a pijem antidepresive i prejako me ošamutilo, zaspalo mi se puno više nego što je moralo od tolike količine koliko sam popio...
mfranic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2020., 16:26   #159
Quote:
free.thinker kaže: Pogledaj post
I kak se osjećaš nakon konzumiranja alkohola? Jel osjećaš kakve fizičke/psihičke smetnje?
Ne. Piše da je moguća nuspojava pospanost.
Ali to mi je i nuspojava nakon uzimanja psihofarmaka tako da..
__________________
:-)
Sačuvaj malo sebe sebi.
Moj mali krug velikih ljudi.
eternally85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2020., 16:28   #160
S time da ja uzimam minimalnu dozu...
__________________
:-)
Sačuvaj malo sebe sebi.
Moj mali krug velikih ljudi.
eternally85 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:14.