Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > iOS

iOS Apple uređaji pokretani iOS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2018., 23:05   #181
Okej su mi slike i bez blica. Ako su i malo tamnije, magic wand taman to posvijetli za koju nijansu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Dyma is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 10:00   #182
Negdje sam procitala da je slika bolja na JPG formatu nego na onom Heif? Meni je bilo stikirano Heif.Jeste li vi primjetili razliku ili su to samo glasine?
Trudna foka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 21:30   #183
Prije nekoliko tjedana sam kupio iphone X i danas se ispostavilo da sam jedsn od "sretnika" kojima se pojavila ona bljesteca zelena linija koja ide okomito preko ekrana.
Sad me zanima koji je sljedeci korak. Trebam li se javiti u istyle, Hgshop (tamo je mob kupljen) ili u bilo koji ovlasteni servis?
Imam garanciju, ali sam racun bacio pa me zanima hoce li zbog toga biti problema?
Hvala na pomoci
Telomere is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 14:33   #184
iPhone X (iPhone 10)

Kada sam ja za iphone 7 bio pitao mogu li donijeti mob u istyle, kao ovlasteni zastupnik, a nisam imao ni racun ni garanciju, rekli su mi da moze, jer se po datumu aktivacije uredaja na apple stranicama vidi vrijedi li ti apple garancija jos ili je istekla. Tako da, mozes uredaj reklamirati i bez garancije i bez racuna.
Dok ti opcenito racun vise vrijedi nego garancija. Ako imas racun, imas pravo na garanciju od dvije godine, godina apple i godina prodavac.

Sto se tice Hgspota, kod njih je praksa da ti racun ni ne treba, jer te registriraju u svoj sustav kao kupca i sto si kupio. Bar su mene regali kad sam kupio Airpods i rekli mi da mogu sad reklamirati ako bude nesto i bez racuna.

I ja imam X, daj jedan screenshot da vidim kako to izgleda, nadam se da ja necu biti takav sretnik. Malo je tragikomicno kad das tolike novce i dobijes zelenu crtu, ali dobro, svaka proizvodnja ima svoje lose proizvode, to je tako svugdje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Dyma is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 10:46   #185
Nakon koliko ti se pojavila ta crta?
Trudna foka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 13:49   #186
nakon nekoliko tjedana. piše na početku posta.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 05:51   #187
Ja koliko znam bez obzira da li imao netko pisanu garanciju i račun od prodavača, on se aktivacijom na Apple stranici vodi pod Appleovu garanciju tj u sustavu je i to je baza za izvršenje garantnih obaveza koje u konačnici podmiruje Apple. Ne treba ti ni račun ni papir garancije, sve ti to imaš online kao Apple user.

Evo jedno pitanje. Zašto je općenito iPhone X prodajni promašaj, tj. zašto se ovako slabo prodaje?
Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 06:45   #188
Ja bih rekao da je za to najzaslužnija jako velika cijena i činjenica da je izašao skupa s odličnim iphone 8 i 8 Plus. Mislim 8 Plus je identičan mobitel, isti procesor isto sve, samo nema Face ID i taj zaslon. Imao sam i 8 Plus i moram priznati da su stvarno dosta slični. Jedina razlika je ergonomija, tj. iphone X puno bolje leži u ruci i puno je praktičniji za korištenje. E sad koliko to nekome znači da promijeni sličan mob i doplati još novaca, ne znam.

Osobno, meni se X jako sviđa i ne kajem se što sam ga kupio. Ustvari, X mi je sve što sam htio od iphone uređaja. Taman pogođena veličina, super zaslon i sve ono što apple uređaje čini onim što jesu. Tako da po prvi put planiram na njemu ostati jedno duže vrijeme, dvije - tri godine.
Dyma is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 09:36   #189
Skup je. Volim i imam Apple uređaje ali toliko za X ne dam.
Jarvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 15:06   #190
Quote:
Caeruleus kaže: Pogledaj post
Evo jedno pitanje. Zašto je općenito iPhone X prodajni promašaj, tj. zašto se ovako slabo prodaje?
Iphone X je jedan od najbolje prodavanih mobitela, siguran sam da je i najbolje prodavani mob ako povežemo cijenu s prodajom.

Jer nije isto prodat 30 milijuna komada u 3 mjeseca po cijeni od 10.000kuna/$1000 i prodat 35 milijuna komada u 3 mjeseca po cijeni od 6.000 kuna/$600.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 15:10   #191
Tesko da je jedan od prodavanijih. iPhone 8 je nesto jeftiniji ali je daleko prodavaniji model od X-a. Osobno nisam ljubitelj X-a nego Plusa ali ako izadje X2 npr, mogao bi ga probati...


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
...Try it, than talk about it...
Juventino85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 15:43   #192
“The flagship iPhone X made it into the top three best-selling devices in the month of December across Europe, Urban China, Japan, Australia and the United States,” Kantar’s report says. iOS loyalty (existing iPhone owners upgrading to another iPhone) hit a new high of 96 percent in the US, while iOS market share in Europe creeped up to 24.8 percent, an improvement of 0.7 percent.

Apple hasn’t revealed how many iPhone X units it sold in the fourth quarter, but a new study from researcher Canalys has put a number on it.

The tech giant sold 29 million iPhone units in the fourth quarter, including 7 million in the U.S., Canalys said in a statement on Tuesday. That was enough to make the iPhone X the most popular iPhone Apple sold during the period, topping the iPhone 8 and iPhone 8 Plus.

http://fortune.com/2018/01/23/apple-iphone-x-sales-2/
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 19:04   #193
"Once more Apple is making a deeper than expected cut to the production line of its flagship smartphone. This year that means the iPhone X, which was already underperforming in Q4 2017 is the handset that is missing its sales targets.
Details through the supply line come from Nikkei Asian Review, which suggests that iPhone X manufacturing will be cut by fifty percent this quarter. This is on top of Samsung’s reduction in OLED production for Apple’s smartphone. Apple had planned to manufacture 40 million units in Q1. 20 million now looks like a more realistic target."




Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
...Try it, than talk about it...
Juventino85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 21:23   #194
Citat bez linka? Lijepo te molim izvor.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 23:49   #195
iPhone X (iPhone 10)

Pardon, izgleda da mi nije uhvatio C/P...

http://www.forbes.com/sites/ewanspen...roduction/amp/


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
...Try it, than talk about it...
Juventino85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 01:04   #196
iPhone X (iPhone 10)

Forbes je toliko uporan u pljuckanju po Appleu/spinnanju informacija da ih i fake Jony Ive ismijava

https://twitter.com/JonyIveParody/st...80656554459137

https://twitter.com/JonyIveParody/st...49637435695105

https://twitter.com/JonyIveParody/st...86203550584834

https://twitter.com/JonyIveParody/st...89761931075584

https://twitter.com/JonyIveParody/st...21885066317824

Edit: malo sam se zaboravila u vremenu, zabavan je profil
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 06:10   #197
Quote:
Dyma kaže: Pogledaj post
I ja imam X, daj jedan screenshot da vidim kako to izgleda, nadam se da ja necu biti takav sretnik. Malo je tragikomicno kad das tolike novce i dobijes zelenu crtu, ali dobro, svaka proizvodnja ima svoje lose proizvode, to je tako svugdje.
Na screenshotovima se ne vidi nista. Kao da se ta linija pojavljuje iznad osnovnog sloja ekrana, pa kad se screenshoota, ona nestane.
Update: odmah sljedeci dan je linija skoro pa nestala, sad je puno tanja i narancaste je boje (slicna takva je bila i par dana prije nego se pojavila ona fluorescentno zelena), ali ta se jedva i primjeti pa se jos nisam natjerao otici na servis.

Inace, meni je X puno drazi od Plus modela. Ta divovska velicina mi je jako smetala i cinila mobitel neprakticnim u mnogim situacijama. X stvarno izvrsno lezi u ruci i jako je ugodan za koristenje. Glavna zamjerka mi je sto bi ekran trebao biti barem koji milimetar siri, jer je sada tipkovnica preuska, tj.slova su nabacana jedno na drugo pa cesto grijesim kad tipkam. Onaj zub isto nije nesto atraktivno, ali to barem ne uzrokuje dodatne probleme jer je mob dosta visok pa se ne bi puno postiglo cak i da ga nema (osim estetike).
Telomere is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 15:08   #198
Meni zub uopce ne smeta. Koliku su halabuku napravili oko njega, mislio sam da ce mi smetati i ono upadati u oci i ici na zivce, a ono bas suprotno. Od prvog dana mi je sjeo i bas se uklopio u sam uredaj.
Slazem se da, velicina Xa je odlicna, meni super lezi u ruci, to mi je cak najveca prednost u odnosu na 8Plus, po svemu ostalom su dosta slicni uredaji.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Dyma is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 23:54   #199
Na youtube kanalu Everythingapplepro frajer koji vodi taj kanal kaže da Apple gasi proizvodnju iPhone X u svibnju ili lipnju što ima smisla jer za 3 mjeseca dolaze novi uređaji taman da potroše zalihe za stati model. Što se tiče prodaje ona ja takva po meni zbog cijene. Malo je Apple postao bahat što se toga tiče jer ako Samsung može uključiti punjač za brzo punjenje zašto oni ne mogu. Osobno planiram kupnju X u krajem 2019 i to polovnog jer za novog dam toliko ( moj did je kupio Corsu '98 za nekih 5,000 21.9.2017).
Cezos is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2018., 11:18   #200
iPhone X (iPhone 10)

Gase jer ne zele spustati cijenu Xa, a spustanje bi naskodilo novim uredajima koji dolaze. A kad pogledas koji novi uredaji dolaze? Dolaze desetke s vecim ekranima, nista drugo.
Iako osobno mislim da je sadasnja velicina desetke najidealnija velicina koju mobitel treba imati.
No okej, ima i ljudi s vecim rukama i moze izaci i Plus verzija, nije naodmet.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Dyma is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:35.