Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2018., 19:46   #3681
Quote:
žaccko kaže: Pogledaj post
Ante Pavelić jedan pak živi sa mnom u kvartu čak u istoj zgradi,drugi je onaj famozni Kiropraktičar za kojega tvrde da boluje od šizofrene -psihoze živi u Dragonošcu . Ima jedan prijatelj iz Dugava isto ime i prezime,dakle,želim reći da je to ime i prezime toliko ukorijenjeno te učestalo kod nas,da je jedno od češćih ,npr. kao prezime Horvat. Nadalje U bujici je gost bio Vilim Karlović, (možete pogled. na ju- tubu tu emisiju) a javio se sa slikom svojom( vidi se i ratna slika , i to očito nije lice nikaka zločinca , več čovika sa blagim crtama lica ,koji znade što hoče) i KInez -koji ga je spasio ,te Kinez reče da je odrobijao 12 god. bespotrebno,ali je danas slobodan. Ispleti se ljudi,pa tko nije gledao ,slobodno neka....
Taj iz Dragonošca nije Pavelić, nego Pavlović.
__________________
I ovaj forum nabijem isto na kurac
agentprevarator is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 19:56   #3682
Quote:
mostsexy kaže: Pogledaj post
ima li možda negdi na netu za skinit ili pogledat dokumentarac Ovčara neispričana priča?
Prije dva-tri mjeseca je bio na netu za pogledati, ne mogu se sjetiti preko koga je bio link, al mislim da je bilo na Youtube.. Sad ga više ne vidim. Možda na nekim torentima ima za download, pa potraži.. Ili se strpi dok ga netko ne digne opet na yubito..
Quote:
žaccko kaže: Pogledaj post
onaj famozni Kiropraktičar za kojega tvrde da boluje od šizofrene -psihoze živi u Dragonošcu .
Kajropraktik se preziva Pavlović, ako mislimo na istoga.

@Rompy, o Veleprometu se malo priča možda iz razloga što je i tamo evidentno da je JNA imala nadzor nad situacijom.. Pogledaj ovu Bujicu od neki dan, sa Vilimom Karlovićem, pa ti bude jasnije..
.
__________________
"Dođite brzo stop dovoljno mjesta za sve u bačvi ruma stop nema posla stop odlična plaća stop piješ cijeli dan stop ševiš cijelu noć stop požurite možda neće dugo trajati"
U2dva is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 02:26   #3683
Dečki, sorita dakle,moja greška s pezimenom Pavlović, ali tko god se zanima za Vu bitku ili ga išta interesira, najbolja je za to(barem osobno moja vlastita procjena ,a pročitah i malte ne sve osim HOS-Kutinove) Vilimova knjiga , tko ima želudac da je čita, gdje sve navodi do potankosti,čak i svoje osječaje opisuje isl.
žaccko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 09:48   #3684
Quote:
žaccko kaže: Pogledaj post
Dečki, sorita dakle,moja greška s pezimenom Pavlović, ali tko god se zanima za Vu bitku ili ga išta interesira, najbolja je za to(barem osobno moja vlastita procjena ,a pročitah i malte ne sve osim HOS-Kutinove) Vilimova knjiga , tko ima želudac da je čita, gdje sve navodi do potankosti,čak i svoje osječaje opisuje isl.
Ja nisam mogla nažalost pročitati(ne preporučam preemotivnim ženama),možda jednog dana uspijem... a Vukovar je vječna tema još mi ovdje najdraže doći i čitati,sutra je rođendan legendi sa Trpinjske - Marku Babiću!
marrai is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 13:59   #3685
Quote:
žaccko kaže: Pogledaj post
Dečki, sorita dakle,moja greška s pezimenom Pavlović, ali tko god se zanima za Vu bitku ili ga išta interesira, najbolja je za to(barem osobno moja vlastita procjena ,a pročitah i malte ne sve osim HOS-Kutinove) Vilimova knjiga , tko ima želudac da je čita, gdje sve navodi do potankosti,čak i svoje osječaje opisuje isl.

Primijetio sam da se barata sa hrpom imena povezanih s ovčarom bez nekakve cenzure, ali nikada se nije spomenulo tko je onaj četnik Belgija. Čak ga ni Bujanec to nije pitao.
Čini mi se da Karlović namjerno taji taj podatak.


Sent from my iPhone using Tapatalk
montecito is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 18:30   #3686
Quote:
quadzilla kaže: Pogledaj post
Branitelji Vukovara koji su završili u logoru, su upoznali oficira koji je CIJELO vrijeme bio u Štabu za obranu Vukovara, kasnije kao ispitivača u logorima.
Dali se zna ime tog lika ?
zgfico is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 19:59   #3687
Quote:
zgfico kaže: Pogledaj post
Dali se zna ime tog lika ?
Taj lik nije bio u zapovjednistvu obrane grada. Vjerojatno se radilo o nekom isturenom zapovjednom mjestu. Koliko znam taj bio u "obilasku" polozaja.
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 10:38   #3688
Quote:
U2dva kaže: Pogledaj post

@Rompy, o Veleprometu se malo priča možda iz razloga što je i tamo evidentno da je JNA imala nadzor nad situacijom.. Pogledaj ovu Bujicu od neki dan, sa Vilimom Karlovićem, pa ti bude jasnije..
.
Hvala

Svaka čast vilimu što se još uvijek trudi za istinu
Rompy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 13:08   #3689
Ima li neka dobra dusa da mi kupi i posalje Vilimovu knjigu.
Zanima me i voleo bih da je imam u mojoj biblioteci.
Poslacu tom nekom novac, samo zelim tu knjigu.

Neka mi odgovori na PP
__________________
Ko sme taj i moze, ko ne zna za strah taj ide dalje...
husky011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 12:49   #3690
Quote:
husky011 kaže: Pogledaj post
Ima li neka dobra dusa da mi kupi i posalje Vilimovu knjigu.
Zanima me i voleo bih da je imam u mojoj biblioteci.
Poslacu tom nekom novac, samo zelim tu knjigu.

Neka mi odgovori na PP
http://verbum.hr/knjige/prezivio-sam...i-ovcaru-4798/

Imaš ovdje. Kada sam knjigu stavio u "košaricu" i otišao na "blagajnu" u popisu zemalja gdje dostavljaju bila je i Srbija.
zgfico is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 13:15   #3691
Probacu,hvala!
__________________
Ko sme taj i moze, ko ne zna za strah taj ide dalje...
husky011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 15:05   #3692
Quote:
žaccko kaže: Pogledaj post
Ante Pavelić jedan pak živi sa mnom u kvartu čak u istoj zgradi,drugi je onaj famozni Kiropraktičar za kojega tvrde da boluje od šizofrene -psihoze živi u Dragonošcu . Ima jedan prijatelj iz Dugava isto ime i prezime,dakle,želim reći da je to ime i prezime toliko ukorijenjeno te učestalo kod nas,da je jedno od češćih ,npr. kao prezime Horvat. Nadalje U bujici je gost bio Vilim Karlović, (možete pogled. na ju- tubu tu emisiju) a javio se sa slikom svojom( vidi se i ratna slika , i to očito nije lice nikaka zločinca , več čovika sa blagim crtama lica ,koji znade što hoče) i KInez -koji ga je spasio ,te Kinez reče da je odrobijao 12 god. bespotrebno,ali je danas slobodan. Ispleti se ljudi,pa tko nije gledao ,slobodno neka....
Nije on danas slobodan nego tek ide na odsluženje kazne od 20 godina zatvora s tim da će mu se uračunati ovih 12-13 što je već odležao kroz pritvor...

__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 15:17   #3693
Quote:
montecito kaže: Pogledaj post
Primijetio sam da se barata sa hrpom imena povezanih s ovčarom bez nekakve cenzure, ali nikada se nije spomenulo tko je onaj četnik Belgija. Čak ga ni Bujanec to nije pitao.
Čini mi se da Karlović namjerno taji taj podatak.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Vilim je na sudjenju Šešelju rekao da mu se taj Belgija predstavio kao jedan od vodja navijača Partizana (Grobara) u Beogradu.

Prema tom opisu to bi onda trebao biti ovaj lik: https://www.youtube.com/watch?v=nF7C3QyVV-c

Umro 2011.

Tko je čitao Karlovićevu knjigu vidi da ga Belgija oslovljava sa "Purger" dok ga odvodi u tu kucu gdje će ga mučiti, čisti navijački žargon, teško da bi ikoji četnik za "ustašu" govorio da je Purger.

Opet, ima i samih Grobara koji su po navijačkim forumima demantirali tu priču i da Belgija iz BG nikada nije bio u Vukovaru, sad, aj ga znaj...

__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 21:01   #3694
Quote:
Bubochka kaže: Pogledaj post
Vilim je na sudjenju Šešelju rekao da mu se taj Belgija predstavio kao jedan od vodja navijača Partizana (Grobara) u Beogradu.

Prema tom opisu to bi onda trebao biti ovaj lik: https://www.youtube.com/watch?v=nF7C3QyVV-c

Umro 2011.

Tko je čitao Karlovićevu knjigu vidi da ga Belgija oslovljava sa "Purger" dok ga odvodi u tu kucu gdje će ga mučiti, čisti navijački žargon, teško da bi ikoji četnik za "ustašu" govorio da je Purger.

Opet, ima i samih Grobara koji su po navijačkim forumima demantirali tu priču i da Belgija iz BG nikada nije bio u Vukovaru, sad, aj ga znaj...


Još kad je izašla knjiga sam dosta kopao oko toga i nije to taj 100%, bez ikakve sumnje.
Belgija četnik je navodno bio neki srbin iz RH navodno oko Vinkovaca.
E sada (ponavljam se) na suđenju u Beogradu je u svojstvu svjedoka bio jedan nedeljko stojsavljevic navodno s tim nadimkom međutim neki od optuženih su rekli da to nije taj. Ne sjećam se jesu li i mare i kinez isto potvrdili da to nije taj.


Sent from my iPhone using Tapatalk
montecito is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 22:30   #3695
Quote:
montecito kaže: Pogledaj post
Još kad je izašla knjiga sam dosta kopao oko toga i nije to taj 100%, bez ikakve sumnje.
Belgija četnik je navodno bio neki srbin iz RH navodno oko Vinkovaca.
E sada (ponavljam se) na suđenju u Beogradu je u svojstvu svjedoka bio jedan nedeljko stojsavljevic navodno s tim nadimkom međutim neki od optuženih su rekli da to nije taj. Ne sjećam se jesu li i mare i kinez isto potvrdili da to nije taj.


Sent from my iPhone using Tapatalk
U pravu si, nije on. Malo prije sam baš listao HRHB forum i netko je prije nekih godinu dana pitao Karlovića na facebooku jel to taj Belgija i on je rekao da nije i da ne treba griješit dušu o mrtvog čovjeka koji nije kriv.

Inače, nevjerovatno mi je da je naša država pokazalo tako jadno i nikakvo zanimanje kako za Ovčaru tako još više za Velepromet.

__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 12:24   #3696
ja sam pitao Karlovića jel to vođa Grobara Belgija i pokazao mu sliku Belgije. On tvrdi da to nije taj Belgija. Pitao sam i viđenije face Delija na hrhb.info , jedan od glavnih mi je rekao da nije Belgija bio u Vukovaru. BBB-ovci su govorili da nije to taj Belgija.

Ali..kad sam čitao Karlovićevu knjigu..bio sam uvjeren da je to taj Belgija..govori mu navijačkim žargonom ( koji bi pijani četnik nazivao Karlovića purgerom, ali ne samo to..cijeli njegov razgovor dok Karlovića muči i reže..ima elemenata navijačke spike..) Onda kad sam gledao Belgiju na clipu u navijačkim dokumentarcima..on mi je facom i glasom izgledao da bi mogao biti takav sadist..cijeli je mračan..i ima baš sličnu spiku kao kad je Karlovića omalovažavao i prijetio mu.

tako da ja ni danas nisam načistu s tim unatoč tome što je rekao Karlović..

Kinez je bio vođa Šešeljeve skupine..i imao je autoritet..negdje sam pročitao da je on ipak ubijao na Ovčari što je demantirao kod Bujaneca..a netko će reći zašto bi onda spašavao Karlovića..pa i Štuka je spasio Karlovića a ubijao je na Ovčari..to se može dogoditi da negdje želiš, osjetiš, da si gospodar života i smrti pa ponekad digneš palac gore..

Marko Ljuboja Mare je ustvari spasio Karlovića..iako je kako Vilim piše, žestoko zadojen četničkom ideologijom. Za njega, iz karlovićevog pisanja, vjerujem da ne bi mučio i ubijao zarobljene ljude..on je rekao Vilimu..na pitanje zašto ga spašava.."Ja sam Srbin koji vjeruje u Boga". Kinez je bio s njim i bio je veći autoritet od Mareta ali Mare je inicirao Vilimovo spašavanje i logičnije je da on bude gost Bujice..

Za Kineza ja ne bi stavio ruku u vatru.

inače tko nije čitao Vilimovu knjigu a želi je čitati mora imati dobre živce..ja sam nakon čitanja..iako sam bio u ratu..bio jedno vrijeme uznemiren..
sedan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 14:04   #3697
Quote:
sedan kaže: Pogledaj post
ja sam pitao Karlovića jel to vođa Grobara Belgija i pokazao mu sliku Belgije. On tvrdi da to nije taj Belgija. Pitao sam i viđenije face Delija na hrhb.info , jedan od glavnih mi je rekao da nije Belgija bio u Vukovaru. BBB-ovci su govorili da nije to taj Belgija.

Ali..kad sam čitao Karlovićevu knjigu..bio sam uvjeren da je to taj Belgija..govori mu navijačkim žargonom ( koji bi pijani četnik nazivao Karlovića purgerom, ali ne samo to..cijeli njegov razgovor dok Karlovića muči i reže..ima elemenata navijačke spike..) Onda kad sam gledao Belgiju na clipu u navijačkim dokumentarcima..on mi je facom i glasom izgledao da bi mogao biti takav sadist..cijeli je mračan..i ima baš sličnu spiku kao kad je Karlovića omalovažavao i prijetio mu.

tako da ja ni danas nisam načistu s tim unatoč tome što je rekao Karlović..

Kinez je bio vođa Šešeljeve skupine..i imao je autoritet..negdje sam pročitao da je on ipak ubijao na Ovčari što je demantirao kod Bujaneca..a netko će reći zašto bi onda spašavao Karlovića..pa i Štuka je spasio Karlovića a ubijao je na Ovčari..to se može dogoditi da negdje želiš, osjetiš, da si gospodar života i smrti pa ponekad digneš palac gore..

Marko Ljuboja Mare je ustvari spasio Karlovića..iako je kako Vilim piše, žestoko zadojen četničkom ideologijom. Za njega, iz karlovićevog pisanja, vjerujem da ne bi mučio i ubijao zarobljene ljude..on je rekao Vilimu..na pitanje zašto ga spašava.."Ja sam Srbin koji vjeruje u Boga". Kinez je bio s njim i bio je veći autoritet od Mareta ali Mare je inicirao Vilimovo spašavanje i logičnije je da on bude gost Bujice..

Za Kineza ja ne bi stavio ruku u vatru.

inače tko nije čitao Vilimovu knjigu a želi je čitati mora imati dobre živce..ja sam nakon čitanja..iako sam bio u ratu..bio jedno vrijeme uznemiren..

Za Kineza su svjedočili da je “ovjeravao” na Grabovu. S druge strane kaže da je jedini bio na poligrafu i prošao.

Vjerujem da Karlović nema razloga štititi nekog vođu navijačke skupine (pogotovo mrtvog) tim više što se u javnosti barata s hrpom imena koji imaju veze s Ovčarom. S sruge strane Karlović 100% zna tko je on.
Karlović je znao spomenuti da Belgija slobodno živi.



Sent from my iPhone using Tapatalk
montecito is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 15:19   #3698
Quote:
sedan kaže: Pogledaj post
ja sam pitao Karlovića jel to vođa Grobara Belgija i pokazao mu sliku Belgije. On tvrdi da to nije taj Belgija. Pitao sam i viđenije face Delija na hrhb.info , jedan od glavnih mi je rekao da nije Belgija bio u Vukovaru. BBB-ovci su govorili da nije to taj Belgija.

Ali..kad sam čitao Karlovićevu knjigu..bio sam uvjeren da je to taj Belgija..govori mu navijačkim žargonom ( koji bi pijani četnik nazivao Karlovića purgerom, ali ne samo to..cijeli njegov razgovor dok Karlovića muči i reže..ima elemenata navijačke spike..) Onda kad sam gledao Belgiju na clipu u navijačkim dokumentarcima..on mi je facom i glasom izgledao da bi mogao biti takav sadist..cijeli je mračan..i ima baš sličnu spiku kao kad je Karlovića omalovažavao i prijetio mu.

tako da ja ni danas nisam načistu s tim unatoč tome što je rekao Karlović..

Kinez je bio vođa Šešeljeve skupine..i imao je autoritet..negdje sam pročitao da je on ipak ubijao na Ovčari što je demantirao kod Bujaneca..a netko će reći zašto bi onda spašavao Karlovića..pa i Štuka je spasio Karlovića a ubijao je na Ovčari..to se može dogoditi da negdje želiš, osjetiš, da si gospodar života i smrti pa ponekad digneš palac gore..

Marko Ljuboja Mare je ustvari spasio Karlovića..iako je kako Vilim piše, žestoko zadojen četničkom ideologijom. Za njega, iz karlovićevog pisanja, vjerujem da ne bi mučio i ubijao zarobljene ljude..on je rekao Vilimu..na pitanje zašto ga spašava.."Ja sam Srbin koji vjeruje u Boga". Kinez je bio s njim i bio je veći autoritet od Mareta ali Mare je inicirao Vilimovo spašavanje i logičnije je da on bude gost Bujice..

Za Kineza ja ne bi stavio ruku u vatru.

inače tko nije čitao Vilimovu knjigu a želi je čitati mora imati dobre živce..ja sam nakon čitanja..iako sam bio u ratu..bio jedno vrijeme uznemiren..
Malo cudna izjava kako vjeruje u Boga, a sudjeluje u masovnom ubojstvu.
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 15:27   #3699
Quote:
zulualpha kaže: Pogledaj post
Malo cudna izjava kako vjeruje u Boga, a sudjeluje u masovnom ubojstvu.
pa ako misliš na Ovčaru i pokolje nakon pada Vukovara, Mare ne sudjeluje, barem koliko mi znamo iz knjige.
sedan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 15:29   #3700
Quote:
montecito kaže: Pogledaj post
Za Kineza su svjedočili da je “ovjeravao” na Grabovu. S druge strane kaže da je jedini bio na poligrafu i prošao.

Vjerujem da Karlović nema razloga štititi nekog vođu navijačke skupine (pogotovo mrtvog) tim više što se u javnosti barata s hrpom imena koji imaju veze s Ovčarom. S sruge strane Karlović 100% zna tko je on.
Karlović je znao spomenuti da Belgija slobodno živi.



Sent from my iPhone using Tapatalk
I ja mislim da nema razloga..ali jednostavno mi u primozgu ostaje sumnja..

taj nije bio na Ovčari..ako si čitao knjigu..to se događa tek posle Ovčare i Veleprometa..u nekoj kući..
sedan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:01.