Natrag   Forum.hr > Društvo > Seniori

Seniori O ljubavi i seksu, životu i smrti. Ne preporučuje se mlađima od 50. Ali su dobrodošli.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2018., 10:42   #381
Quote:
Cisco Kid kaže: Pogledaj post
Jedino sam u ratu živio u trenutku, tj u realnom vremenu, život od minute do minute bez razmišljanja o prošlosti ili budućnosti.

Zanimljivo.
Ja sam u ratu živio samo u budućnosti.
servantes is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 11:14   #382
Mislio sam u ratu su jedino u svakoj sekundi širom otvorene oči, naćuljene uši, sve je podređeno trenutku da preživiš nema vremena za razmišljanje što je bilo i što će biti jer ako nije tako već u idućoj sekundi me nema i sve je bilo uzalud.

S druge strane čitao sam knjigu "Moć sadašnjeg trenutka" i nije loša.
Cisco Kid is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 11:20   #383
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post
Na primjer...?

Inače, kao žemska, jel', nisam baš uvjerena da se lijepo osjećam nezamijećenom!
Nemam primjera recimo, ne treba se više trudit oko komunikacije, više mira, vremena za sebe itd.
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 19:14   #384
Quote:
Cisco Kid kaže: Pogledaj post
S druge strane čitao sam knjigu "Moć sadašnjeg trenutka" i nije loša.
Odlična.

Strzneš sve sa sebe, da te fino ništa ne dotiče...

Ispod je prazan list
duhovnjakinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 19:30   #385
Quote:
Cisco Kid kaže: Pogledaj post
...

Nismo baš samo ali uglavnom jesmo i na kraju se jednino broji imamo li potomke ili ne, sve drugo je sporedna stvar.
Kada bi bilo tako kako misliš, onda bi, na primjer, život Nikole Tesle bio besmislen.

Nismo svi kao Tesla, i ne možemo to biti, važni za čovječanstvo, ali možemo ostaviti mali trag u svom okruženju, čineći nešto dobro ili lijepo, po čemu će nas pamtiti. To može biti materijalno ili nematerijalno, recimo, kap dobrote!

Quote:
Jedino sam u ratu živio u trenutku, tj u realnom vremenu, život od minute do minute bez razmišljanja o prošlosti ili budućnosti.
I ja, isto. Mislim da je to povezano s intenzivnim doživljavanjem, lijepim ili ružnim, svejedno, a u tvom slučaju s najsnažnijim iskustvom - blizinom smrti.

Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Ajmo penzionerkičke moje forumske i one koje to budu, glavu gore, uživajmo do zadnjeg daha.


https://www.youtube.com/watch?v=VivlJQongBU

Dobro jutro, nudim šalicu kapućina i rundu jutarnjeg plesa.
Dobra večer, Johabi!

Nešto si uranila sa tom kavom! Moja jutarnja je obično u 11h! A vidi kada tek Špranja ide spavati, kako misliš da ćemo ti se pridružiti?!

Quote:
hašismotko kaže: Pogledaj post
Nemam primjera recimo, ne treba se više trudit oko komunikacije, više mira, vremena za sebe itd.
Ne znam, meni komunikacija nikada nije teško padala. Valjda brbljavo žensko!
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 17:41   #386
Dobar dan,danas sam nesto uspavana kao i ovo vrijeme,kako se vi snalazite dok su promjene vremena ima li dosta meteoropata?
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 18:23   #387
Quote:
Zenabr1 kaže: Pogledaj post
Dobar dan,danas sam nesto uspavana kao i ovo vrijeme,kako se vi snalazite dok su promjene vremena ima li dosta meteoropata?
Ah, ne pitaj... Glavobolja, kostobolja i nesanica, hvala Bogu, ne u isto vrijeme (bar za sada!).
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 18:32   #388
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post
Kada bi bilo tako kako misliš, onda bi, na primjer, život Nikole Tesle bio besmislen.
Pa što se tiče nasljednika zapravo mu život i je bio besmislen

Quote:
saurus kaže: Pogledaj post
Nismo svi kao Tesla, i ne možemo to biti, važni za čovječanstvo, ali možemo ostaviti mali trag u svom okruženju, čineći nešto dobro ili lijepo, po čemu će nas pamtiti. To može biti materijalno ili nematerijalno, recimo, kap dobrote!
Ako se gleda romantičarski onda se slažem. :-)
Cisco Kid is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 18:52   #389
Quote:
Cisco Kid kaže: Pogledaj post
Pa što se tiče nasljednika zapravo mu život i je bio besmislen


Ako se gleda romantičarski onda se slažem. :-)
Njemu nije bio, jer je uživao stvarajući, a nije ni čovječanstvu jer uživa u tome što je stvorio. A nasljednike, tko šiša! I tako se nisu rodili!

Mislim da je to racionalno, ali ne razmišljamo svi isto.
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 02:09   #390
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post
...A vidi kada tek Špranja ide spavati, kako misliš da ćemo ti se pridružiti?!


Evo mene, opet u kasni sat...
Pokušavam se prisiliti ranije, ali uvijek se produži...

Imam sasvim "pokvaren" ritam... ali ne spavam premalo. Zapravo sam spavanje podijelila u dva dijela: u noći idem u krpe oko 2-3 sata, dižem se oko 9 ujutro, ali zato nadoknadim popodne nakon ručka, kad obavezno odspavam 1,5 do 2 sata. Tako da se satnica od 8 sati sna uredno odrađuje svaki dan!

E, sad zbilja idem, laka vam noć!
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 13:45   #391
Znaš li ti da je najbolji dio noći za spavanje između 22h navečer i 2h ujutro, jer se tada melatonin najjače luči u tijelu, pa san u to vrijeme najbolje okrepljuje!?

Šalim se, naravno, te doktorske mudrolije su važne samo za nas loše spavače!
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 13:55   #392
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post
Znaš li ti da je najbolji dio noći za spavanje između 22h navečer i 2h ujutro, jer se tada melatonin najjače luči u tijelu, pa san u to vrijeme najbolje okrepljuje!?

Šalim se, naravno, te doktorske mudrolije su važne samo za nas loše spavače!
Dilema, melatonin ili dobar film...
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 14:30   #393
dobra igra na kompu, samo vas pozdravljam i sad nakon rucka bezim odmarati oći
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 21:57   #394
Već sam rekao da sam prije par mjeseci operirao mrenu na lijevom oku ali nisam rekao da mi je teta doktorica rekla da po potrebi u oko kapnem umjetne suze i čim sam došao kući kupim ja u ljekarni neke, nemam pojma koje i pošto su, do sada nisam imao potrebu da ih stavim u oko ali danas mi u birtiji palo na pamet da sam pogriješio kada sam ih kupio jer u birtiji sam se toliko nasmijao da su mi suze tekle pa mi je palo na pamet kako bi mogao skupljati te suze sretnice i prodavati ih samo dobra tema i suza koliko hoćeš (onih smiješnih), uvijek se netko upeca
Cisco Kid is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 22:31   #395
Morat ću i ja u birtiju, u posljednje vrijeme se slabo smijem!

Neka je tebi bilo lijepo, smijeh je najbolji lijek!
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 04:55   #396
I evo jutros se probudim sa prehladom, moram sad ići po neki andol C ili nešto slično
Cisco Kid is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 12:29   #397
Quote:
Cisco Kid kaže: Pogledaj post
Već sam rekao da sam prije par mjeseci operirao mrenu na lijevom oku ali nisam rekao da mi je teta doktorica rekla da po potrebi u oko kapnem umjetne suze i čim sam došao kući kupim ja u ljekarni neke, nemam pojma koje i pošto su, do sada nisam imao potrebu da ih stavim u oko ali danas mi u birtiji palo na pamet da sam pogriješio kada sam ih kupio jer u birtiji sam se toliko nasmijao da su mi suze tekle pa mi je palo na pamet kako bi mogao skupljati te suze sretnice i prodavati ih samo dobra tema i suza koliko hoćeš (onih smiješnih), uvijek se netko upeca
jel osjetis bol dok ti to rade?
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 16:31   #398
Quote:
Zenabr1 kaže: Pogledaj post
jel osjetis bol dok ti to rade?
Što mi rade? Ja pokrenem temu i onda se smijem do suza reakcijama, tj svi se zajedno smijemo.
Cisco Kid is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 18:43   #399
Quote:
Cisco Kid kaže: Pogledaj post
Što mi rade? Ja pokrenem temu i onda se smijem do suza reakcijama, tj svi se zajedno smijemo.
dok su ti skidali mrenu?
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 18:46   #400
Quote:
Zenabr1 kaže: Pogledaj post
dok su ti skidali mrenu?
Nema boli, skroz bezbolno.
Cisco Kid is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:21.