Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2018., 21:03   #9961
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
mi nemamo ni jednog ni drugog.

To je ionako previše za tebe jer nisi asimilirao ni carine i cijene goriva u BiH.

Opet si pobjegao od odgovora kako ćeš odhebat banke devalvacijom.


Kakve blagajnice jer je slobodno tržište,kao što ti navodno tvojim šljakerims daješ.

Sa te dvije tri tvoje ribice nije moguće pokrit uvoz.

Možeš dobit povećanje koliko i drugima tvoj pero će u saborsku mirovinu.

Kako to da su još iz yuge kad si se nabrao dobre love?

U redu je što sjediš oko ribarnice i slušaš ribarske priče i zamišljaš da si ribar al nemoj sjediti na suncu cijeli dan jer vidiš da ti šteti.

Što se tiče priče narod je glup jer to nije znao i prije jer to je ionako relikt iz tvoje yuge (sistem isti samo su akteri drugi).
To je netočno,u odnosu na 1994 produktivnost radnika se drastično povećala.Zna se kako se radilo u Jugoslaviji i nekoliko godina nakon,a kako se radi sada!Pa strojevi i tehnologije koje su dodatno povećale produktivnost!

Ubi se ti da dokažeš da Bosna dobiva skuplju sirovu naftu,a ja neodgovaram ,jer na šta da odgovaram?Nikakve podatke nisi stavio!
Znači cijena sirove nafte može past pa rast i to u odnosu čak do 3:1 u samo jednoj godini,dao si link iz 2009 koji opisuje kupnju dizel goriva 2008,a te godine je cijena sirove nafte doživjela ogroman rast pa onda pad!I kako se pouzdat u te podatke,kad pritom niti ne uspoređuješ stanje u Hrvatskoj u istom vremenu!

Ovo drugo pitanje neprestano spominješ iako sam već 3puta odgovorio i to zadnji puta jučer na pitanje jednom drugom forumašu!
Tako da već počinjem sumljat,da li si ti uopće uračunljiv?
Zlatko99 is offline  
Old 16.02.2018., 21:40   #9962
https://www.youtube.com/watch?v=YETxBbwjsow
Pernar u svađi sa Martinom Dalić!
Zlatko99 is offline  
Old 17.02.2018., 05:59   #9963
Quote:
Zlatko99 kaže: Pogledaj post
To je netočno,u odnosu na 1994 produktivnost radnika se drastično povećala.Zna se kako se radilo u Jugoslaviji i nekoliko godina nakon,a kako se radi sada!Pa strojevi i tehnologije koje su dodatno povećale produktivnost!

Ubi se ti da dokažeš da Bosna dobiva skuplju sirovu naftu,a ja neodgovaram ,jer na šta da odgovaram?Nikakve podatke nisi stavio!
Znači cijena sirove nafte može past pa rast i to u odnosu čak do 3:1 u samo jednoj godini,dao si link iz 2009 koji opisuje kupnju dizel goriva 2008,a te godine je cijena sirove nafte doživjela ogroman rast pa onda pad!I kako se pouzdat u te podatke,kad pritom niti ne uspoređuješ stanje u Hrvatskoj u istom vremenu!

Ovo drugo pitanje neprestano spominješ iako sam već 3puta odgovorio i to zadnji puta jučer na pitanje jednom drugom forumašu!
Tako da već počinjem sumljat,da li si ti uopće uračunljiv?
Pa vidim koliko se produktivnost povećala,toliko da smo konkurentni sviđa i više izvozimo nego uvozimo.

Što se tiče nafte sve ti piše u člamku.cijena tolika,carime tolike,marža tolika,pdv toliki, akcize tolike.

Pa i dijete iz vrtića zna da će nešto bit skuplje ako se plate i carine,jedino matematičar ne zna.

Ja jesam uračunčjiv ali si ti nepismem a i ono drugo je upitno jer ne možeš shvatit.

A za banke nisi objasnio ništa jer se neće odseliti.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Old 17.02.2018., 06:26   #9964
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Evo Sivkiću , bio poslije dužeg vremena na perinom profilu i naišao na zanimljivo razmišljanje jednog njegovog pratitelja



Ima jedna priča koju narod priča: Krupni lopov koji ukrade nekliko desetaka , stotina milijuna je nesebičan lopov jer je ukrao za sebe, odvjetnike , suce i mnoge ostale i on se ne kažnjava , a onaj sitni lopov je sebično ukrao samo za sebe, a takva se drskost drastično kažnjava da to ne čini drugi put.

Slažeš li sa ovim mišljenjem i hoće li to postati dio tvog programa ??

ja sam za, kažnjavati kokošare a nagraditi profesionalce !
Lopov je i jedan i drugi.
Lopov je jedan Rojs koji za kazni boji jajca u staračkom domu i jedan Dražen koji je pod ovrhom jer nije plaćao račune.
Zar je to tako teško shvatiti?

Druga je stvar nekonzistentnost u kažnjavanju krađe. To je stvar zakonodavca i sudstva. Za koje znamo kakvi su.

No, lopovi su obojica.
Smotani2 is offline  
Old 17.02.2018., 06:57   #9965
[QUOTE]
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post

Kakve blagajnice jer je slobodno tržište,kao što ti navodno tvojim šljakerims daješ.
Hoće li se to pravilnikom urediti da će blagajnice imati šplaću zavisno od prodane ribe.
Ribari će to sigurno pšodržati, oni to primjenjuju već 1000 godina.
Bravo Sivkiću
Quote:
Sa te dvije tri tvoje ribice nije moguće pokrit uvoz.
Hebi ga Sivkiću
pa nisam samo ja građanim HR koji bi trebao pokrivati izvozom sve što ostali od uvozne robe.
Pa valjda ćemo svi biti ravnopravni i svi morati izvesti onoliko koliko uvezemo, kao nekad u Jugi, nema uvoza ako nisi izvezo
Hoće li maduraši ako hoće da se voze u uvoznim automobilima, morati izvesti u tolikoj vrijednosti naših lopova ili će u sezoni od turista ubrati toliko kazni u eurićima

Quote:
Možeš dobit povećanje koliko i drugima tvoj pero će u saborsku mirovinu.
Odližno
svi ćemo imati saborske penzije-
pa koji to pšenzić neće glasati za tebe, takvog nema.


Quote:
U redu je što sjediš oko ribarnice i slušaš ribarske priče i zamišljaš da si ribar al nemoj sjediti na suncu cijeli dan jer vidiš da ti šteti.
Hebi ga,
šta ćeš, odgovara mi drugovanje sa sadašnjim i bivšim ribarima, bar ti iskreno kažu što misle.

Quote:
Što se tiče priče narod je glup jer to nije znao i prije jer to je ionako relikt iz tvoje yuge (sistem isti samo su akteri drugi).
Ma jasno da je narod glup, prava sitnozuba stoka za šišanje.

Eto zbog tvog programa ja se odričem Juge i postit ću cijelu korizmu da se iakupim od silnog grijeha što mi je Juga mnogo toga dala.
A svaki dan ću dežurati pored kontejnera i naplaćivati kazne bombonjerašima koji nisu saznali za tvoj program i ne sjede pred biračkim mjestima da nebi propustili dati ti glas.
Evo časna biurtijaška,. svako jutro ću provjeriti dali je otvoreno moje biračko mjesto da slučajno nebi propustio izbore, znaš da ovi meistrem mediji lažu, pa bi mogli zatajit izbore.
Hebi ga ništa ne govoriš za cipelarinu a baš bi mi dobro došle nove tene, ove živozidaške neće trajati jer ćeš ih poslije pobjede na izborima zabraniti nositi.
No dobro , hebeš tene kad nam se svijetli ovakva svijetla budućnost.
Neću cjepidlačiti ni za nove šuze, neka idu u
#kocar# is offline  
Old 17.02.2018., 07:03   #9966
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Lopov je i jedan i drugi.
Lopov je jedan Rojs koji za kazni boji jajca u staračkom domu i jedan Dražen koji je pod ovrhom jer nije plaćao račune.
Zar je to tako teško shvatiti?

Druga je stvar nekonzistentnost u kažnjavanju krađe. To je stvar zakonodavca i sudstva. Za koje znamo kakvi su.

No, lopovi su obojica.
Ma sve su to lopovi, znaju to naši suci i sudstvo



http://www.novilist.hr/Vijesti/Crna-...diceve-imovine

Sve njih treba debelo kazniti
nekog da guli krumpire a nekog , koji je drmnuo kokošku
u kokošinjac da nese jaja umjesto kokice koja je završila u loncu.
#kocar# is offline  
Old 17.02.2018., 08:11   #9967
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post

Hoće li se to pravilnikom urediti da će blagajnice imati šplaću zavisno od prodane ribe.



Pa valjda ćemo svi biti ravnopravni i svi morati izvesti onoliko koliko uvezemo, kao nekad u Jugi, nema uvoza ako nisi izvezo

Hoće li maduraši ako hoće da se voze u uvoznim automobilima, morati izvesti u tolikoj vrijednosti naših lopova ili će u sezoni od turista ubrati toliko kazni u eurićima



Odližno
svi ćemo imati saborske penzije-
pa koji to pšenzić neće glasati za tebe, takvog nema.

Ma jasno da je narod glup, prava sitnozuba stoka za šišanje


Hebi ga ništa ne govoriš za cipelarinu a baš bi mi dobro došle nove tene, ove živozidaške neće trajati jer ćeš ih poslije pobjede na izborima zabraniti nositi.
No dobro , hebeš tene kad nam se svijetli ovakva svijetla budućnost.
Neću cjepidlačiti ni za nove šuze, neka idu u
Šta si toliki panjina da ne možeš shvatit napisano.dobit će blagajnica na istu šemu kao i šljaker kod ribara,koliko gazda kaže da će dobit.

Tovaru u ovoj državi uvoze poduzetnici a ne država.

Auti su na leasing a kad ne bude turista ostaješ ti.

Naravno da su za šišanje pa će i tebe pero ošišat.

Kad staviš osobnu pored glasačkog listića gdje si zaokružio peru i pošalješ mu dobit ćeš od njega cipele kakve su napravili njemu.

Zato si u yugi vozio par nepar al toga više nema.

Slušaš tuđe priče pa misliš da si ribar.

Kad ti vođa pobijedi onda ćeš ti ekonomski pametan napravit da su riječka brodogradilišta u plusu i punoj zaposlenosti (ako prije toga na njihovim mjestima ne izrastu privatne marine i hoteli).

A pero će naštampat dovoljno love da odblokira blokirane i skine ovrhe a deložiranima će kupit kuće.

Jedva čekam da poteče med i mlijeko.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Old 17.02.2018., 08:53   #9968
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Šta si toliki panjina da ne možeš shvatit napisano.dobit će blagajnica na istu šemu kao i šljaker kod ribara,koliko gazda kaže da će dobit.
Kod ribara baš nije kako gazda kaže, jer neće onda imati posadu .
To ti je po starim uzancama i dogovoru, ne ide drukčije.
Znači ništa od toga da blagajnice dobiju po istom modelu raspodjele dobiti.
Hebi ga, ,nekako ti je sve šupljiji taj program, morat bću još razmisliti prije nego ti ja i blagajnice daju glas.

Quote:
Tovaru u ovoj državi uvoze poduzetnici a ne država.
Ma zamisli ?

znači da država nikom nije dužna , nego samo poduzetnici, pa nas baš briga kako će oni vratiti dugove.

A postali smo i imenjaci , svkić ti sivkić ja, prava braća po imenu ali ne pameti
Quote:
Auti su na leasing a kad ne bude turista ostaješ ti.
A taj lizing je besplatan,
eto dao si mi dobru informaciju, uzet ćui ja jedan SUV na leasing
Odlično, znači da ću svake godine nekoliko pute u toplice

Quote:
Naravno da su za šišanje pa će i tebe pero ošišat.
Kako pero ??
pa sad si ti "moj", valjda ćeš me ti šišat a ne neki nepoznati

Quote:
Kad staviš osobnu pored glasačkog listića gdje si zaokružio peru i pošalješ mu dobit ćeš od njega cipele kakve su napravili njemu.
Hebeš peru
stavit ću ja osobnu pored listića , zaokružiti tebe i dobiti od tebe najfinije šuze, od krokodilske kože

Quote:
Zato si u yugi vozio par nepar al toga više nema.
Ma nema sada par nepar, nema ,
sad ih 80 % ne vozi, nema za benzu, baš neki dan galamim na ove svoje penziće susjede, koji kur... će vam auti kad se nikad ne vozite. Samo briga , sedmično paljenje i plaćanje registracije za stotinjak km koje sa njima naprave.

Quote:
Slušaš tuđe priče pa misliš da si ribar.
Znači laže selo , lažu ljudi, očito me netko nakon 40 godina lovljenja ribica hoće napraviti sivkićem
Quote:
Kad ti vođa pobijedi onda ćeš ti ekonomski pametan napravit da su riječka brodogradilišta u plusu i punoj zaposlenosti (ako prije toga na njihovim mjestima ne izrastu privatne marine i hoteli).
Znači kad pobjediš onda ćemo biti prvi u svijetu po brogradnji a ne deseti i treći u Evropi
Barem tako tvdi Precednican a kad ona kaže evo ti Vućka opet kod nas.

Quote:
A pero će naštampat dovoljno love da odblokira blokirane i skine ovrhe a deložiranima će kupit kuće.
Ma kako će to pero napraviti , kad ćeš ti čvrsto držati uzde u svojim rukama
neće smjeti nionako balaviti u sabornici, ako proba odmah će proraditi odgojne palice i saborska straža

Quote:
Jedva čekam da poteče med i mlijeko.
I ja, samo da dođu ti izbori i ti zbog izvaredno osmišljenog programa ,koji svima donosi svjetlo nakraju tunela, pometeš konkurenciju i osvojiš vlast sa minimum dvotrečinskom večinom ako ne i 100 %-nom.

Konačno malo olakšanja od ovih mračnih vremena kad pero ugrožava vladajuće, sve će se srediti kad birtijaška partija osvoji 100% vlasti, jedva čekam, nada se još dugom životu da uživam blagodati vremena koja su na pomolu.

a sad dosta zagadili smo temu i tko zadnji napiše post ,, magarac (sivkić) je bio
#kocar# is offline  
Old 17.02.2018., 08:58   #9969
Quote:
Frunky kaže: Pogledaj post
off: prijatelju Orione...

a vidiš kak ti sad mudro prešutiš izletavat.. znači malo smo pozitivno utjecali na tebe :-)
nabaciš tu i tam koju sitnu provokaciju.. al ne izletavaš s glupostima više ko Zlajo sad...
tak da.. pusti.. moramo ljude malo obrazovat... kak god to teško bilo i nekad zapekla riječ...

btw. ti si bil mala beba u odnosu na Zlaju :-)
off bogme jeste dobro utjecali . Ali evo da i ja utječem na vas malo pozitivno jer mislim da treba malo više obzirnosti u razgovorima bez suvišnih epiteta koji nikome ne pomažu. npr. sivkić meni kaže da su moji zaključci od tog što pijem šrot vino. Mislim znam i ja pijan ovdje banut prije više nego sada, ali ipak vino nabavljam u dobroj vinariji točeno 13kn/litra

Ljudi donose mišljenje i na temelju osobina i načina ophođenja ljudi prema drugim ljudima. Za primjer kad je Plenky rekao da će uništiti žz, to na neki način povećava šansu da žz radi ili djeluje na ispravan način, jer oni rade na krivi način očito.
Kad netko veli da su ljudi u žz-u maloumni to isto nije u redu.
Kad vidim da se ovdje isto epitetima i raznim smicalicama opisuju ljudi koji imaju dugi staž i životno iskustvo iza sebe kao npr. kockar i drugi, onda sam ipak žalostan zbog toga. Kad vidim da ti ljudi uglavnom ne vraćaju istim epitetima nazad onda pomislim da možda i jesu u mnogočemu u pravu.

Hoću li prije vjerovati nekome tko se kulturno izražava pa makar u idejama bio u krivu možda, ili nekome tko epitetima narušava ovu našu kvalitetnu raspravu? Pa prije ovome tko kulturno izražava stavove. Ljudska priroda bar kod mene
Quote:
Zlatko99 kaže: Pogledaj post
https://www.youtube.com/watch?v=YETxBbwjsow
Pernar u svađi sa Martinom Dalić!
Ova Dalićka ko da ću puknut ko kokica pitam se koju vrst tableta ona uzima.

Isto tako po govoru tijela rekao bih da je ekstremno nervozna i to nakon što je Pernar postavio pitanja. To mi govori da možda postavlja dobra pitanja.

Želim li zastupnike koji postavljaju dobra pitanja?Želim. Tko ih za sada postavlja?žz.
Orion1984 is offline  
Old 17.02.2018., 09:13   #9970
Jučer je u Saboru prihvaćen amandman Živog zida na neki zakon.

Sumnjam da se radi o političkoj trgovini, pa mi je jedino logično objašnjenje da neki zastupnici u Živom zidu kvalitetno rade svoj posao za dobrobit Hrvatske.
GemsBond is offline  
Old 17.02.2018., 09:32   #9971
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Pa vidim koliko se produktivnost povećala,toliko da smo konkurentni sviđa i više izvozimo nego uvozimo.

Što se tiče nafte sve ti piše u člamku.cijena tolika,carime tolike,marža tolika,pdv toliki, akcize tolike.

Pa i dijete iz vrtića zna da će nešto bit skuplje ako se plate i carine,jedino matematičar ne zna.

Ja jesam uračunčjiv ali si ti nepismem a i ono drugo je upitno jer ne možeš shvatit.

A za banke nisi objasnio ništa jer se neće odseliti.
Čekaj jel ti zbilja misliš da Hrvatska nikad ne plaća carinu za robu uvezenu van EU?
Osim toga u članku koji si dao stoji da na većinu uvezene nafte BIH nema naplate carine!Neznam jel čitaš ti uopće linkove koje stavljaš?
Osim toga u linku ne stoji da li je ta manjinski naplaćena carina ulaznog ili izlaznog tipa?,Ili kombinacija jednog i drugog!
Naplata carine izlaznog tipa znači da je nametnuta iz zemlje iz koje se izvozi!
A ona ulaznog tipa od vlastite države!
Mnoge države danas nemaju uopće naplatu carine izlaznog tipa!
Ako već daješ link iz 2009 koji prikazuje na uvezeno dizel gorivo iz 2008 u BiH pa to uvezeno gorivo ne premašuje 4kn/litri,tako da mi nije jasno uopće što pokušavaš dokazat?
Daj konkretne cifre koliko košta uvoz sirove nafte Hrvatsku,a koliko Bosnu i Hercegovinu u istom periodu pa ćemo razgovarat!Ovako se samo prepucavaš bez validnih argumenata!

http://www.energetika-net.com/vijest...-iz-kine-26158

Suverena zemlja uvijek štiti svoju industriju,eto baš me zanima oče li neki od "poznavatelja" odmah skočiti i izjavit da USA ovim potezima ide putem Sjeverne Koreje!

A za produktivnost!Sad shvaćam ti očito nisi nikad radio ništa teže pa ni neznaš kako se danas radi,a kako je nekad bilo!
Danas skladišta imaju masovno elektronske skenere,električne viljuškare,radi se na normu i stimulaciju,u uredima je sve opremljeno računalima sa naprednim softverima.Nema više peke roštilja na radnom mjestu,odlaska kući ranije,igranje nogometa na radnom mjesto,niko skoro nezavlači po bolovanjima,u penziju se ide sa 65!Mogao bi dalje nabrajat!
Zlatko99 is offline  
Old 17.02.2018., 09:59   #9972
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
A za banke nisi objasnio ništa jer se neće odseliti.
https://flash.hr/2017/08/u-eu-kamate...tvom-vlade-rh/

https://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/...---498684.html


Htio bi da ti ispričam jedan vic!
Bile dvije svinje i kaže jedna "mislim da se gazda sprema da nas zakolje i napravi od nas kobasice i čvarke!",kaže druga svinja "ma daj,on nas hrani,on nam čisti,on nas njeguje,šta ti zbilja vjeruješ u te teorije zavjere!"
Zlatko99 is offline  
Old 17.02.2018., 13:42   #9973
Quote:
GemsBond kaže: Pogledaj post
Jučer je u Saboru prihvaćen amandman Živog zida na neki zakon.

Sumnjam da se radi o političkoj trgovini, pa mi je jedino logično objašnjenje da neki zastupnici u Živom zidu kvalitetno rade svoj posao za dobrobit Hrvatske.
Ma kakvi, pa oni ništa ne rade.



Inače, i sami su se iznenadili prihvaćanjem amandmana (unatoč tomu što ga je HDZ malo izmjenio) da se Bunjac toliko zbunio da nije znao što reći.
Phlegma is offline  
Old 17.02.2018., 13:51   #9974
https://sites.google.com/site/financ...bodna-trgovina

eto jedan zanimljiv sajt

http://www.novilist.hr/Vijesti/Svije...a_refresh=true

I proširena verzija o Trampovom postroženju carina.
Zlatko99 is offline  
Old 18.02.2018., 06:03   #9975
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Ma sve su to lopovi, znaju to naši suci i sudstvo



http://www.novilist.hr/Vijesti/Crna-...diceve-imovine

Sve njih treba debelo kazniti
nekog da guli krumpire a nekog , koji je drmnuo kokošku
u kokošinjac da nese jaja umjesto kokice koja je završila u loncu.
A što sam ja drugo napisao?


Smotani2 is offline  
Old 18.02.2018., 07:31   #9976
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Kod ribara baš nije kako gazda kaže, jer neće onda imati posadu .
To ti je po starim uzancama i dogovoru, ne ide drukčije.
Znači ništa od toga da blagajnice dobiju po istom modelu raspodjele dobiti.
Hebi ga, ,nekako ti je sve šupljiji taj program, morat bću još razmisliti prije nego ti ja i blagajnice daju glas.
Nema dogovora plaća je tolika ili prihvati ili na drugi brod.ne pričaj priče iz 18 stoljeća.
Quote:
Zlatko99 kaže: Pogledaj post
Čekaj jel ti zbilja misliš da Hrvatska nikad ne plaća carinu za robu uvezenu van EU?
Osim toga u članku koji si dao stoji da na većinu uvezene nafte BIH nema naplate carine!Neznam jel čitaš ti uopće linkove koje stavljaš?
Osim toga u linku ne stoji da li je ta manjinski naplaćena carina ulaznog ili izlaznog tipa?,Ili kombinacija jednog i drugog!
Naplata carine izlaznog tipa znači da je nametnuta iz zemlje iz koje se izvozi!
A ona ulaznog tipa od vlastite države!
Mnoge države danas nemaju uopće naplatu carine izlaznog tipa!
Ako već daješ link iz 2009 koji prikazuje na uvezeno dizel gorivo iz 2008 u BiH pa to uvezeno gorivo ne premašuje 4kn/litri,tako da mi nije jasno uopće što pokušavaš dokazat?


http://www.energetika-net.com/vijest...-iz-kine-26158
pametnom je svr jasno osim panju,a panj još da link u kojem vjerovatno stoji da će poskupit ta roba iz kine.Pa je isti sistem kod svih carina.Ako na uvozni proizvod država naplati carinu krajnjem potrošaču raste krajnja cijena proizvoda.

i opet nema razloga da će banke otići iz rh jer bi bila devalvacija.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Old 18.02.2018., 08:49   #9977
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Nema dogovora plaća je tolika ili prihvati ili na drugi brod.ne pričaj priče iz 18 stoljeća.
AAAAhhhhh
odahno sam
taman dobili pravog vođu , sa pravim programom a njega nestalo,
no srećom se vratio, mora da je negdje obavljao važne državne poslove , točno tako

Ma lažem ti vođo, časna birtijaška, neće da rade ako im nedaš desetak tisuća

Jedva čekam da osvojiš vlast i da bude, kao što si reko,
udariš šakom po stolu i ima da bude kako gazda kaže
Lupiš mu tri milje (da ne bude baš minimalac) i ima da radi a ne da da traži 3 puta više, svaki dan uzme ribe "za doma" , oće provištu , nikad mu dobra i svašta drugo šta mu padne na pamet.
Ma zamisli, hoće da za provištu dobije negazirani sok, jer mu gazirani stvara kiselinu u želucu.

Ma samo da dođeš na vlast, vidjet će oni šta je po propisu a ne da se ponašaju anarhistički i ne brinu o dobrobiti gazde.
#kocar# is offline  
Old 18.02.2018., 09:10   #9978
Ne možeš dobit mene za vođu jer ja se ne kandidiram ni za mjesni odbor a još manje da bi osnovao stranku.

Bit će da će netko potpisat ugovor da će mu plaćat 5-6 milja kuna ako ima ribe i 0 kuna mjesečno ako ribe ne bude ,ajde pametni pokaži takav ugovor.Bit će da ne možeš jer ne postoji.

Jesi poslao vođi zahtjev za novim šuzama jer kad može vođa nosit može i glasač?

Ne napisa ti koliko će ti zidari povećat pemziju da ne bauljaš oko ribarničkih birtija?

Čak i sokove dobiju na brodu?Bit će da to ide iz gazdinog dijela?

Dobro se zarađuje na brodu,skoro ko Ramljakovi savjetnici.Eto glupog naroda godinama ide u školu umjesto da na brodu bude mali od palube jer uz malo manju plaću dobije i sok i svježe ribe za doma a zna se da je svježa riba najzdravija pa možeš na brodu radit do 80 te.

Šteta što danas ribarnica ne radi pa se ne možeš ogrebst za malo ribe ali ipak možeš zaradit jer cestari na Grobniku traže penziće da reguliraju promet autobusa iz Slavinije jer više ne idu u Njemačku nego na rad na ribarice jer je bolja plaća.Pošto nemaš za gorivo vozi trolej a sdp-ovci su uveli besplatne karte za vožnju penzića,još dobiješ marendu i sok.

Vidim da ti vođa pomaže gospodarstvo https://hr-hr.facebook.com/cipelestrugar/ ali onih koji dobro stoje a ne one kojima ne ide.Pa sam kaže "Novi otkazi." https://www.vecernji.hr/biznis/aktiv...kovaru-1226684

A kad zidari dođu na vlast svi će se vratit iz bijelog svijeta u brodogradilišta koja će nicat u svakoj vali a i u nove tvornice koje će pero štampanjem izgradit.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Old 18.02.2018., 11:41   #9979
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Nema dogovora plaća je tolika ili prihvati ili na drugi brod.ne pričaj priče iz 18 stoljeća.
pametnom je svr jasno osim panju,a panj još da link u kojem vjerovatno stoji da će poskupit ta roba iz kine.Pa je isti sistem kod svih carina.Ako na uvozni proizvod država naplati carinu krajnjem potrošaču raste krajnja cijena proizvoda.

i opet nema razloga da će banke otići iz rh jer bi bila devalvacija.
Ukupno 260.000 Amerikanaca radi u industriji povezanoj s fotonaponom, a njihova interesna asocijacija je naglasila da bi zbog ovog poteza bez posla moglo ostati između 48.000 i 63.000 ljudi.

Trump je znači glup što postrožuje carinu,jer će mu roba iz Kine bit skuplja?
A šta će bit sa zaposlenosti,šta će bit sa rastom duga?
Hoće li se pribjeći devalvaciji dolara da proizvod postane konkurentniji?
Šta povlači devalvacija?
Šta povlači devalvacija kad je neka država prezadužena?

Po tvojim stavovima Trump bi trebao dopustit raspad industrije i posljedičnu nezaposlenost,utonuće u dugove, i posljedičnu rasprodaju imovine i u konačnici neizbježni bankrot,rekonstruiranje dugova i neminovnu devalvaciju dolara!

Slobodna trgovina je odgovarala zapadnim zemljama dok su zbog tehnološke prednosti imale monopol nad većinom proizvoda,međutim kad se stvari okrenu,jedini način obrane je izgradnja bedema-carina.
Jer kinez koji radi za 2dolara po satu,a amerikanac za 15dolara ,kako će amerikanac bit konkurentan?Kinez i kad plati troškove prijevoza i porez opet će njegova roba u Usa bit jeftinija.
Mada postoji i dan danas među članicama Eu perfidna carina!
Porez,trošarine i vještački kreirana cijena goriva koja je skoro 4puta veća od cijene sirove nafte što drastično poskupljuje(u procentualnom smislu) distribuciju robe veće težine u odnosu na cijenu pri većim udaljenostima.
Tako da pri svakom pokušaju izvoza postoji jaka barijera!
Zlatko99 is offline  
Old 18.02.2018., 16:12   #9980
Quote:
Zlatko99 kaže: Pogledaj post
Ukupno 260.000 Amerikanaca radi u industriji povezanoj s fotonaponom, a njihova interesna asocijacija je naglasila da bi zbog ovog poteza bez posla moglo ostati između 48.000 i 63.000 ljudi.

Trump je znači glup što postrožuje carinu,jer će mu roba iz Kine bit skuplja?

Porez,trošarine i vještački kreirana cijena goriva koja je skoro 4puta veća od cijene sirove nafte što drastično poskupljuje(u procentualnom smislu) distribuciju robe veće težine u odnosu na cijenu pri većim udaljenostima.
Znači konačno smo riješili da će neki proizvod poskupjet ako se uvedu carine.

Postrože drugi i njemu pa neće moći izvozit.

I na kraju ameri koji su ga i izabrali neka trpe njegove postupke.S jedne strane zaposlit će 200 novih a na drugoj strani će otpustit 200 radnika (možda i kojeg više).

Svaka država živi (njen proračun) od poreza,carina i trošarina.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:11.