Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kupovanje na internetu

Kupovanje na internetu Shopping iz fotelje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2018., 19:52   #9341
Ma gdje treba ti žiro, to je on mislio. Imaš prepaid Master I Visu. Isto povežeš i stavljaš koliko ti treba, ili deviznu vizu ako imaš. To su sve bez limita, može ti potrošit samo koliko imaš. Možeš i otvorit ovaj HPBov besplatni tekući s M bankom.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Old 12.02.2018., 20:32   #9342
Ziro racun je za obrtnike i firme da porezna ima uvid u taj račun.. iako sad imaju uvid u sve ali ziro tome sluzi. Radje si otvori jos jedan tekuci racun ako je ikako moguce pa na njega salji koliko ti treba.
lenda is offline  
Old 13.02.2018., 11:37   #9343
Ma, ja krivo govorim. Savjetuju me da otvorim devizni račun.
-hrco- is offline  
Old 13.02.2018., 12:12   #9344
Quote:
-hrco- kaže: Pogledaj post
Ma, ja krivo govorim. Savjetuju me da otvorim devizni račun.
Haha. Thats it!
lenda is offline  
Old 14.02.2018., 07:21   #9345
Quote:
dalen091 kaže: Pogledaj post
Ziro racun je za obrtnike i firme da porezna ima uvid u taj račun.. iako sad imaju uvid u sve ali ziro tome sluzi. Radje si otvori jos jedan tekuci racun ako je ikako moguce pa na njega salji koliko ti treba.
Jedino s limitom.
Puno ljudi ima žiro na PayPal..

Poslano sa mog Moto E (4) koristeći Tapatalk
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Old 14.02.2018., 08:20   #9346
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Jedino s limitom.
Puno ljudi ima žiro na PayPal..

Poslano sa mog Moto E (4) koristeći Tapatalk
Obicni tekuci racun bez dozvoljenog minusa.
lenda is offline  
Old 14.02.2018., 09:51   #9347
Mislim da je zgodnije devizni, ne znam kako konverzije onda idu, možda ću tu manje gubiti. Nego, jutros novci vraćeni na karticu iako je blokirana i čekam novu. Tako da sve je dobro prošlo.
-hrco- is offline  
Old 15.02.2018., 10:12   #9348
samo odaberi da konverziju radi banka umjesto paypala, ovi deru na tečaju.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Old 15.02.2018., 10:20   #9349
Jučer sam otvorio devizni, za 10-ak dana ću dobiti karticu pa ću sve vidjeti. To je vjerojatno u postavkama paypala? Makar, kada prebacujem novce s tekućeg rekli su mi da ću odabrati u kojoj valuti želim prebaciti na devizni. Znači da će mi konverziju raditi erste banka sa tekućeg kunskog na devizni. I onda ja na deviznom recimo imam 10 dolara. kupim nešto za točno 10 dolara onda tu nebi trebalo biti neke daljnje konverzije?
-hrco- is offline  
Old 15.02.2018., 16:58   #9350
Kad će biti dostupna Paypal prepaid za EU? Nešto se pisalo da će biti ove godine,ali ne vidim ništa novo
bond007 is offline  
Old 15.02.2018., 17:35   #9351
Za dvije kartice iz dvije različite države treba imat dva PP računa, jel tak?
peachwoman is offline  
Old 15.02.2018., 22:26   #9352
Quote:
peachwoman kaže: Pogledaj post
Za dvije kartice iz dvije različite države treba imat dva PP računa, jel tak?


Ne, moze na istom.

Cak dapace, ako imas 2 racuna to je protivno paypal pravilima osim ako je jedan private, a drugi business.
Anonimi is offline  
Old 16.02.2018., 15:44   #9353
Kaj me kod plaćanja svaki put PP pita koju ću karticu teretit? Tipa jedna je kartica njemačka, jedna hrvatska..
peachwoman is offline  
Old 16.02.2018., 15:45   #9354
Pamti ti odabranu/zadnju korištenu, al imaš opciju ako je želiš promijenit.
tiluriumm is offline  
Old 16.02.2018., 17:37   #9355
Ok
peachwoman is offline  
Old 18.02.2018., 00:03   #9356
Tražeći po netu vec dva tri dana, jedva sam uspio naći nešto na ovu temu...
Ukratko cu opisat situaciju, pa bih molio za Vaša mišljenja i savjete.
Dakle, skupljam razna virtualna sredstva u World of Warcraft igrici te ih prodajem za sitne novce tako da mi se uplaćuje na PayPal račun.
Krenuo sam prošle godine u 10 mjesecu i do sad sam skupio oko 500€.
Sad me zanima par stvari oko toga. Pitao sam vlastitu tetku koja radi u PBZ-u oko podizanja tog novca u PBZ poslovnici gdje imam otvoren nekakav studentski racun (jos uvijek studiram pa to koristim), ali ona me je malo preprasila oko nekih stvari.
Pocela mi je pricat o tome kako se svaka transakcija danas gleda u poreznoj upravi, da je to sve crn novac, te da mogu skinut poreznu olaksicu koju imaju moji starci radi mene studenta itd itd.
Ako ja dobijem otprilike godisnje od ovoga do 10 000 kn, nije valjda da ce na to gledat kao da radim preko studentskog ugovora pa da imam limit od 12 000 ili 13 000 kn godisnje i slicne stvari?
Jel to sve bullshit? Zanima me mogu li ja barem 100 do najvise 200€ mjesecno dizat, a da se ne brinem o poreznoj na vratima i slicno.
Shvacam da Vas mnoge moze puno nazivcirat sto se uopce ne razumijem jos u ove stvari oko poreza, poslovanja, ugovora koje kakvih pa da zato ne napadate ako sam preglupo napisao ovaj post
ivkanzi is offline  
Old 18.02.2018., 07:24   #9357
Na tvom mjestu ja bih trošila direktno s PayPala. Već neko vrijeme možeš koristiti PayPal balance za plaćanje na eBayu i raznim drugim stranicama, mislim i VIP bonove ako nisu makli... Možeš i prijateljima nešto kupiti, oni ti daju gotovinu, a ti im naručiš što im treba (u tom slučaju nemoj trošiti dok ne stignu stvari da ne bi što zapelo da možeš vratiti im novac i naravno tražiti refund). Ako želiš dizati onda povlačiš na VISU. Hoće li ti ili neće porezna to detektirati kao priljev nitko nema garanciju. Možda prođeš ispod radara, a možda ti baš budu radili problem.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Old 18.02.2018., 10:22   #9358
Pa stavi karticu od staraca pa si povuci lovu na njihov racun
lenda is offline  
Old 18.02.2018., 11:51   #9359
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Na tvom mjestu ja bih trošila direktno s PayPala. Već neko vrijeme možeš koristiti PayPal balance za plaćanje na eBayu i raznim drugim stranicama, mislim i VIP bonove ako nisu makli... Možeš i prijateljima nešto kupiti, oni ti daju gotovinu, a ti im naručiš što im treba (u tom slučaju nemoj trošiti dok ne stignu stvari da ne bi što zapelo da možeš vratiti im novac i naravno tražiti refund). Ako želiš dizati onda povlačiš na VISU. Hoće li ti ili neće porezna to detektirati kao priljev nitko nema garanciju. Možda prođeš ispod radara, a možda ti baš budu radili problem.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
S obzirom da sam saznao da se svaka kuna prijavljuje danas poreznoj, ovo ce mi vjv bit jedina alternativa.
Vec sam vidio da se mogu cak putovanja uplacivati preko paypala tako da se moze svasta zgodnog naci
ivkanzi is offline  
Old 18.02.2018., 19:23   #9360
Quote:
ivkanzi kaže: Pogledaj post
Tražeći po netu vec dva tri dana, jedva sam uspio naći nešto na ovu temu...
Ukratko cu opisat situaciju, pa bih molio za Vaša mišljenja i savjete.
Dakle, skupljam razna virtualna sredstva u World of Warcraft igrici te ih prodajem za sitne novce tako da mi se uplaćuje na PayPal račun.
Krenuo sam prošle godine u 10 mjesecu i do sad sam skupio oko 500€.
Sad me zanima par stvari oko toga. Pitao sam vlastitu tetku koja radi u PBZ-u oko podizanja tog novca u PBZ poslovnici gdje imam otvoren nekakav studentski racun (jos uvijek studiram pa to koristim), ali ona me je malo preprasila oko nekih stvari.
Pocela mi je pricat o tome kako se svaka transakcija danas gleda u poreznoj upravi, da je to sve crn novac, te da mogu skinut poreznu olaksicu koju imaju moji starci radi mene studenta itd itd.
Ako ja dobijem otprilike godisnje od ovoga do 10 000 kn, nije valjda da ce na to gledat kao da radim preko studentskog ugovora pa da imam limit od 12 000 ili 13 000 kn godisnje i slicne stvari?
Jel to sve bullshit? Zanima me mogu li ja barem 100 do najvise 200€ mjesecno dizat, a da se ne brinem o poreznoj na vratima i slicno.
Shvacam da Vas mnoge moze puno nazivcirat sto se uopce ne razumijem jos u ove stvari oko poreza, poslovanja, ugovora koje kakvih pa da zato ne napadate ako sam preglupo napisao ovaj post
Sve što ti sjeda na žiro račun gleda se u taj limit, bilo da sjeda preko studentskog ugovora, da prebacuješ sa Paypala ili da ti tetka uplaćuje na žiro račun mjesečno džeparac (što nije nikakva izmišljotina jer se mome prijatelju upravo to dogodilo da je zbog džeparca kojeg mu je tetka misečno davala prešao taj limit i roditelji su mu morali platit porez ).
be.redy is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:17.