Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2018., 16:32   #121
Quote:
raptured_insomniac kaže: Pogledaj post
ja psujem ko kočijaš, ali iz zdravstvenih razloga. naime, bojim se da je to jedino osim pijavica i puštanja krvi što sprečava da mi u kritičnim situacijama tlak odleti na 800 i da me moždani pokosi ovako mladu i lepu.

ne psujem uvijek. mogu se kontrolirat. nisam nepismena, neobrazovana ni jezično lijena nego me jednostavno veseli, omogućava mi verbalnu katarzu, propušem dizne tu i tamo. jel bolje da pucam il da psujem?

ovo

meni osobno zdrav nacin za ispuhat se. takoder nisam neobrazovana, dapace, moje zanimanje trazi odlicno izrazavanje.
normalno treba imati granice u svemu, pa tako i sta se ovoga tice.pokusavam se ogranicit na "lakse" psovke i ne mijesat boga u sve to kad znam da pricam s vjernikom.

u drustvu ne psujem ni priblizno koliko doma i to bez ikakve pretjerane kontrole. ne vidim nista ruzno u ovoj "navici" niti me to smeta kod drugih ljudi.. volim i prost humor. koliko sam primjetila, vecina ljudi se uvijek vraca na seksualne aluzije, jednostavno sex je u sve umijesan. iz nekog razloga ljudima vrlo zanimljiva tema
abbii is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 16:51   #122
Sjetio sam se kad ipak psujem al ne pred ljudima. Kad mi zadnjih 10 minuta na poslu počnu curit i postane moguće da ću ostat 5 minuta dulje al meni i tih 5 minuta znači kašnjenje na bus. Ipak, u većini slučajeva ostane samo na panici i ne dogodi se tih dodatnih 5 minuta.
__________________
Tabasco "Zlatna Džezva" Sauce
Tabaxacum is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 16:59   #123
Quote:
abbii kaže: Pogledaj post
, jednostavno sex je u sve umijesan. iz nekog razloga ljudima vrlo zanimljiva tema
Zato što ogroman broj ljudi ima problem sa samopouzdanjem. Najlakši način da (na silu) ispadneš faca je aludirati na sex. Za mene ljudi koji inzistiraju na tome samo lupaju po svom samopouzdanju i uopće nisu opasni. Opasnija mi je neka žena koja na prvi pogled djeluje frigidno i onda te u sobi rastavi kao lego kockice.
__________________
Tabasco "Zlatna Džezva" Sauce
Tabaxacum is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 17:38   #124
Quote:
tabasco sauce kaže: Pogledaj post
Zato što ogroman broj ljudi ima problem sa samopouzdanjem. Najlakši način da (na silu) ispadneš faca je aludirati na sex. Za mene ljudi koji inzistiraju na tome samo lupaju po svom samopouzdanju i uopće nisu opasni. Opasnija mi je neka žena koja na prvi pogled djeluje frigidno i onda te u sobi rastavi kao lego kockice.
hmm pa mislin da ima svega. cini mi se da ne mislimo na iste situacije. jer drugacije je kad si u nekoj birtiji i lik ti se ide upucavat nekin bas vulgarnin "doskocicama" (to je stvar samopouzdanja) od onoga kad pricas s likon i nebitno jel flert il nije,jednostavno se suptilno provlaci taj prosti humor (to mi je vise neki zacin razgovoru..i da te druga strana ne kuzi, ti se zabavljas)

naglasak ocito na toj suptilnosti kao sta je i ta sta te rastavi suptilna..
abbii is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 02:14   #125
Moje skromno misljenje o takvim ljudima i zasto se tako ponasaju,smatram da je u pitanju vokabular,odnosno
deficit istoga.Sto bi se u narodu reklo "nisu potkovani" ili u prijevodu nisu nadareni. Ljudi se zbog toga
oslanjaju na psovke,vulgarizme i najprimitivnije moguce mjere.U tome traze spas i zastitu.

Posto sam ja veliki protivnik psovki i ne rabim ih nikad,biti u drustvo takvih mi nije nimalo ugodno,osjecam se
kao uljez,kao "prase u Teheranu".

Druga stvar,nedostatak samopouzdanja.

Eto,to je moje misljenje,ukratko,mozda nisam u pravu,mozda robujem predrasudama ali tako ja vidim
situaciju po tom pitanju.

Ako sam nekoga uvrijedio,unaprijed se ispricavam.
balkanunited is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 03:08   #126
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Zavisi u kojem su stadiju ovisnosti.
Sad sam nešto krenula tipkat, al totalno nebi bilo u duhu teme, pa ću biti suzdržana .

Slažem se, ja još nisam spremna odreći se kurca .

Quote:
balkanunited kaže: Pogledaj post
Moje skromno misljenje o takvim ljudima i zasto se tako ponasaju,smatram da je u pitanju vokabular,odnosno
deficit istoga.Sto bi se u narodu reklo "nisu potkovani" ili u prijevodu nisu nadareni. Ljudi se zbog toga
oslanjaju na psovke,vulgarizme i najprimitivnije moguce mjere.U tome traze spas i zastitu.
Zaštitu od čega?

Elokventnost je priča za sebe. Znati baratiti jezikom dovoljno dobro da uklopiš baš onu prigodnu riječ da dočaraš emociju nije nuklearna znanost. Ipak, ponekad sranje bolje dočara ono što želiš opisati od "velike hrpe smrdljivog truleža". Jer čemu bacati biserje pred svinje, ionako će te idiotom smatrati onaj tko si je zacrtao da to jesi.

Uostalom, ljudi koji pokušavaju u svakoj situaciji pokazati svu puninu svog vokabulara nerijetko ispadnu pretenciozni i preseratorski nastrojeni. Po meni prijateljska komunikacija treba biti opuštena, a ne u maniri obrane doktorske disertacije. Svakome njegovo, naravno, ali mi koji psujemo barem ne gledamo svisoka one koji se moraju prekrižit kad čuju "prostu riječ".

Dijelit dijagnoze i pripisivat komplekse se može i u drugom smjeru, pa nitko od nas nije spomenuo 'Rvat-katolik odgoj zbog kojeg se oni koji ne psuju vjerojatno seksaju kroz rupu u plahti (google it, it's a thing) jedino kad žele začeti dijete s kojim će onda pohodit razno razna svetišta i dane provoditi čitajući Bibliju.
Mislim zaje... Ovaj, šalim se, zezam se, nadam se da nisam nikog uvrijedila .

Poznavanje jezika je poznavanje svih dijelova istog. Uz toliko maštovitih načina za nekome spomenuti majku , stvarno je šteta ograničiti se isključivo "pravim" riječima jer su one druge sigurno dokaz manje inteligencije. Sigurno. Uvijek.

Osobno mi se nikad nije desilo da sam u poslovnoj komunikaciji rekla išta iole prosto, a u školi/na faksu mi definitivno nije falilo riječi kad bi trebala pisati seminare i radove in general. Koliko god u neformalnoj komunikacija koristila anglizme ili psovke, toliko znam kojim riječima ih zamjeniti u formalnoj jer nisam neandertalac.

Naš jezik se može rastavit na proste faktore ako makneš anglizme, turcizme, hungarizme i sve ostale -izme, ali smo zato toliko inovativni i svoji po "kurac pička dinamo" pitanju da je naprosto šteta ograničavat se po pitanju biranja riječi jer će se nečija baka okrenut u grobu ako ja kažem "jeeeebote ".
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 12:11   #127
Quote:
balkanunited kaže: Pogledaj post
Moje skromno misljenje o takvim ljudima i zasto se tako ponasaju,smatram da je u pitanju vokabular,odnosno
deficit istoga.Sto bi se u narodu reklo "nisu potkovani" ili u prijevodu nisu nadareni. Ljudi se zbog toga
oslanjaju na psovke,vulgarizme i najprimitivnije moguce mjere.U tome traze spas i zastitu.
Psovka je ekspresija i to je sve. Netko ju koristi netko ne. Nije ni u kakvoj izravnoj vezi sa deficitom vokabulara. Jer postoje ljudi s deficitom vokabulara koji nikada ne psuju, a po ovome što pišeš, ispalo bi suprotno.

Drugim riječima, ispalo bi da ''seljačine'' i primitivci uskih obzora te ograničenog znanja i jezičnog blaga, psuju jer se ne znaju drugačije izraziti. Netočno, to nema nikakve veze s tim.
U skladu s tim, ispalo bi da intelektualci širokog znanja i bogatog vokabulara, ne psuju - što je također netočno.

Ukratko, nema ti tu pravila.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 16:27   #128
Meni psovanje, najiskrenije, olakšava dušu. Normalno da pazim šta i kad pred kim govorim, neću na poslu psovat, ispred djece i u društvu ljudi koje površno poznajem ali sa prijateljima i doma ću se pošteno ispičkat i bit će mi lakše momentalno.

Što netko kaže, bolje to nego ispalit na mozak.
__________________
Unbowed, Unbent, Unbroken
Garfieldica 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 17:45   #129
Mislim da s vokabularom nemam problema, odnosno, s deficitom navedenog. Niti s elokvencijom, niti sa smislenim slaganjem riječi u minimalno relativno gramatički ispravni oblik. Rekla bih i da sam samopouzdana osoba. (sometimes even a bit too much )

Kako pismeno tako i usmeno.

Ali...jebemu..."omakne" mi se (ne omakne se zapravo)
I baš mi je gušt (užitak, zadovoljstvo i slično).
A kad ostanem bez riječi, recimo, utjehe za nekoga, potpuno je svejedno za tu osobu hoću li reći "jebemu miša" ili "a joj". Ovo prvo mi čak i zvuči pristupačnije-više "poziva" na zagrljaj.

Svaka psovka je postavljena s razlogom. Vrlo efektivan način komuniciranja također, ako se zna upotrijebiti na "pravom" mjestu, poput svake druge riječi. Pretjerano korištenje neke riječi vodi u- zasićenje.

Smatram ljude koji psuju (do određene mjere ipak, ili, ovisno o situaciji) poprilično-relativno zdravim individuama.

Psovke drugačije zvuče upotrijebljene u različitim solucijama.
Najsočnije psujem kad se blesavo povrijedim, primjerice, opalim svom snagom vrlo osjetljivim dijelom tijela (da budem pristojna, neću spomenuti kojim) o rub (lokacijski dodatno specifirano-kantun) stola žureći u postavljanju. Tu najbolje do izražaja dolazi moja elokvencija. Nema ništa slađe nego zaboraviti na bol smišljajući što besmisleniju psovku.
Još je bolje kad imam publiku iza sebe koja se odvali od smijeha.
Draže mi je da se dragi smije a s njim i ja nego da jaučem u mukama kotrljajući se po podu.
To su one koje ne dijelim s javnošću.

Psovke i pošalice seksualnog karaktera mi ne odgovaraju. Osim ako ne dolaze od ženskog
roda
U poslovnom okruženju ne toleriram psovke iz svojih usta.
Ovisno, naravno, da li se radi o kolegama ili poslovnim suradnicima.
Ispred svakoga drugoga slobodna sam psovati koliko hoću. Priznajem da nije previše.

Vulgarnost? Sve ima mjeru.
Osim forumskog izdrkavanja
__________________
Don't linger, it's only words.
Verdadera is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 17:48   #130
U određenim trenutcima pokušavam naći pristojnu zamjenu za nepristojnu riječ ali mi ipak teže ide.
tirkizno is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 22:20   #131
Slažem se sa većinom. Okrešem prilično često, ali mogu se kontrolirati, ako se to od mene traži, ili je takvo okruženje. Nisam se ispovjedio, jedno 5 godina, pa ako ću biti iskren kad budem išao, a tamo bi bilo red, dobit ću jedno 10 očenaša, zdravomarijo, slavaocu za pokoru!
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 12:59   #132
Psovka ima u sebi energiju koju u ljutnji ispucaš ili u ništa (što je bolje) ili prema nekome (što nije dobro znamo zašto i iz više scenarija..nekad ipak valja nekome reći; j.. se ili tko vas j...! i otići)
teško i vulgarno psovanje je krajnost, takvi ljudi nemaju baš puno riječi za reći a i time (njohove psovske su tabui) ispadaju važni pogotovo među sebi sličnima a i onima kojima se to kao ne sviđa ili se drže kulturnima i sl. (dakle i zbog publike to čine)
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2018., 02:04   #133
Quote:
iowa kaže: Pogledaj post
sta mislite o takvim ljudima, koji jako cesto u drustvu ili opcenito naginju vulgarnom izrazavnju i govor im je cesto podpracen nekim seksualnim konotacijama te vole sokirati ?
kakvi su to ljudi i kako se vi osjecate u njihovom drustvu?

sta mislite zasto neki ljudi imaju potrebu na nekin nacin iskakati kroz vulgaran govor ili pricati non stop u seksualnim konotacijama?
Primitivizam.

Nekad davno sam slušala predavanje jednog psihijatra koji je govorio da osoba koja je završila fakultet, a psuje treba da se podvrgne psihoterapiji, tj. da to nije sasvim prihvatljivo ponašanje za obrazovanog čoveka.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2018., 15:09   #134
Ne psujem i smeta me. Zapravo sam bijesna na te što psuju. Jedan dio mene želi ih prebiti kao vola.

To je nekakav raspršeni bijes i gledati nekog kako psuje npr. svece, meni je to jezovito, na stranu moja vjera. Isto je kao da gleda u neki sat koji mu nije ni kriv ni dužan i sve po spisku.

Kukavičluk.

A ja se najviše plašim upravo kukavica.
duhovnjakinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2018., 15:14   #135
I te vulgarne ljude isto nabijem nakurac.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2018., 15:24   #136
Jesu li meni krivi ti iz telekoma što mi još nisu poslali karticu... Nisu... Radi glupe kartice psovati nepoznate ljude?

Mislim da nije lijepo ni što se moj bijes ispoljava mržnjom i destrukcijom, no ta jezičina u ustima je sveta stvar. Praktički je ljudskije kričati ko životinja, negoli ne birati riječi.

Ne mogu više slušati "jebote", dođe mi da tresnem tom glavom o zid svaki put kad krene, pa da prestane izlaziti "potštapalica", neće me jebat ni xy, niti automatizirani mozak.
duhovnjakinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2018., 23:17   #137
Kad se netko jako naljuti, pa mu izleti psovka, to mi je OK, to mogu razumjeti.

Ali kad netko psuje, osobito ako psuje Boga, samo zato što može, to mi je specijalno odvratno.

Ružno mi je i kad netko ima proste poštapalice.
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2018., 23:30   #138
Quote:
Enchantress kaže: Pogledaj post
Primitivizam.

Nekad davno sam slušala predavanje jednog psihijatra koji je govorio da osoba koja je završila fakultet, a psuje treba da se podvrgne psihoterapiji, tj. da to nije sasvim prihvatljivo ponašanje za obrazovanog čoveka.
I Božo Petrov je psihijatar, i on svašta govori poput ovog tvog.

Po toj logici bi ljudi bez formalnog visokog obrazovanja trebali po defaultu psovati kao kočijaši, i ići na psihoterapiju ako ne psuju.
__________________
I want Flatlands
Federico Robles is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2018., 03:19   #139
shit, piss, fuck, cunt, cocksucker, motherfucker, and tits..
__________________
This is not an exit.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:49.