Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2006., 08:43   #61
meni su izgubili poreznu karticu. sto mogu/moram/smijem uciniti?
valnea is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 09:25   #62
Quote:
valnea kaže:
meni su izgubili poreznu karticu. sto mogu/moram/smijem uciniti?
A da izvadiš novu?!
splicanka4zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 21:04   #63
Quote:
valnea kaže:
meni su izgubili poreznu karticu. sto mogu/moram/smijem uciniti?
Bilo tko ju može izvaditi umjesto tebe. I mi u firmi smo jednu izgubili, napisali dopis da molimo novu i poslali dostavljača u poreznu upravu.
A možeš otići i osobno, ili opet netko drugi s tvojim podacima, reći da si ju izgubila i dobit ćeš novu.
__________________
Hello, is it me you're looking for?
icegirl78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 21:58   #64
Najljepsa zahvala Toncici (a i Vojkyu), ali izgleda da necu morati prolaziti svu tu torturu obilazenja ureda drzavne uprave i komuniciranja sa cangrizavim babama koje tamo rade.
Sve za sada ostaje kako je, novi ugovor je potpisan, ide se dalje u nove radne pobjede.
Zli_Ciko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2006., 14:56   #65
Pravo na povrat poreza

Bok svima!

Nedavno sam poceo raditi (prije 20-ak dana), a tokom 2006. godine sam bio student i radio sam preko student servisa.
Posto je poslodavac za kojeg sam radio preko student servisa platio porez kada mi je uplatio placu na ziro-racun, zanima me da li ja imam pravo na povrat poreza.
Kada se uopce podnose te prijave za povrat poreza?

Zahvaljujem se unaprijed.

pozz
dasso is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2006., 21:06   #66
Quote:
dasso kaže:
Bok svima!

Nedavno sam poceo raditi (prije 20-ak dana), a tokom 2006. godine sam bio student i radio sam preko student servisa.
Posto je poslodavac za kojeg sam radio preko student servisa platio porez kada mi je uplatio placu na ziro-racun, zanima me da li ja imam pravo na povrat poreza.
Kada se uopce podnose te prijave za povrat poreza?

Zahvaljujem se unaprijed.

pozz
Mislim da se prijave za povrat poreza podnose do kraja prvog ili drugog mjeseca. Nisam sigurna. A to da li imaš pravo na povrat poreza ne bih znala. Nazovi područni ured porezne uprave pa njih zamoli za savjet.
__________________
Maltezeri
Lela is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 08:16   #67
hvala!
dasso is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 09:13   #68
Strpi se malo, pa nije još ni završila godina. U veljači se podnose prijave i onda ćeš lipo ispunit obrazac, priložit sve šta treba.
Jedino ne znam kolika ti je zarada bila preko student servisa, veća od 50.000,00 kn?
splicanka4zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 13:39   #69
mislim da ne moze dobiti povrat jer je uzdrzavan. tako bi porez teretio one koji ga uzdrzavaju.
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2006., 13:52   #70
@splicanka4zagreb
Treba se raspitati na vrijeme
47.250,00 kn je bilo preko student servisa (toliko je moguce "natuci" po nekakvom povoljnijem porezu, a ako ti predje taj iznos onda placas neki dodatni porez).
dasso is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 11:12   #71
dokumenti za predavanje porezne prijave za 2006.g.

zanima me tko zna što se sve treba predati za poreznu prijavu.radila sam kod 2 poslodavca prošlu godinu,od jenog sam dobila platnu listu,od drugog ne-jel to potrebno?
uplaćujem si životno osiguranje-jel trebam od toga šta predati-uplatnice ili?
radila sam honorarno za erste banku,imala 2 uplate-jel mi to treba za priložiti?
hvala unaprijed!
martiniq25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 13:03   #72
ako si kod obojice poslodavaca bila prijavljena tada trebaš od svakoga dobiti obrazac IP-obavezno.
od drustva kod kojeg uplacujes osiguranje dobit ces potvrdu o uplacenim iznosima.
erste ti takodjer mora dati potvrdu o uplatama.
may@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 15:03   #73
Dakle,ti trebaš od oba poslodavca IP-obrazac(Nazovi ih i reci da ti ih pošalju),trebaš potvrdu uplate životnog osiguranja za 2006.godinu od društva u kojem uplaćuješ i trebaš potvrdu o honorarnim primanjima u 2006.godini od erste banke.
Također bi bilo dobro da imaš potvrdu od hzz za vrijeme nezaposlenosti(ako je bilo).
Obrazac za prijavu poreza kupiš u knjižari(4,5 kuna) i ispuniš na prvoj strani svoje osobne podatke i na kraju se potpišeš.
Cijelu prijavu ako neznaš ne moraš ispunjavati jer je to posao porezne uprave.
Možeš ih nazvati na njihov besplatni broj telefona ;vidi:

http://www.pu.mfin.hr/
Njufukasaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 18:25   #74
hvala vam puno! nisam znala kak se zove taj obrazac...........
martiniq25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 21:24   #75
Ljudi upomoć koji su dokumenti i podaci potrebni za idavanje porezne kartice?
scrat5645 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 11:58   #76
samo dođeš u ured pokažeš osobnu, kažeš jmbg i to je to, ne plaća se ništa
vukovarac69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 21:52   #77
Hvala puno
scrat5645 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 15:51   #78
Kod mene kolaju price da moras osobno ic dignut poreznu karticu.. navodno zbog potpisa. Jel su to nes novo uveli ili ovi moji na poslu nemaju pojma?
__________________
I said I'd write a letter
But I never got the time
sora is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 12:08   #79
ja sam prijavljena na maminu poreznu karticu..i sad sam se zaposlila i imam pitanje..da li moram njenu poreznu karticu nositi sa sobom u opcinu ili me ona samo odjavi na poslu?i da li moram kupiti neke formulare pa ispuniti i njih nositi sa sobom u opcinu? ..jel zena u knjizari mi kaze da ima kupiti neki formular i porezna pa nosis tamo pa ti ispune
__________________
..jednu kavu s mlijekom, molim...
emmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 12:16   #80
Kakvu opcinu sad , zaboga.. Mama te odjavi u poreznoj upravi sa svoje kartice (ne znam tocan postupak, moguce da ima neki formular), daj joj svoju osobnu, ona izdiktira tvoj jmbg i izvadi tebi zasebnu PK koju nosis poslodavcu..
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:14.