Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2017., 00:37   #61
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Aha oprosti

Mislila sam da mislis na navodjenje svakog racuna kojeg si kroz godinu izdao - to vise ne treba.

Ovo sto si linkao treba.
Hehe OK. Znači ovu tablicu mogu koristiti kakva je?

Imaš li možda primjer kako izdani račun treba izgledati? Ono "oslobođen PDV-a". Ujedno, ja poslujem samo preko računa, nema gotovine pa ne trebam fiskalizaciju.
Sasha2807 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 15:07   #62
Ajd prekopam malo kasnije inbox pa ti posaljem primjer.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 15:08   #63
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Ajd prekopam malo kasnije inbox pa ti posaljem primjer.
Hvala ti!
Sasha2807 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 17:53   #64
Quote:
Sasha2807 kaže: Pogledaj post
Hvala ti!
Pls posalji mi mail u pm.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 13:25   #65
Quote:
Hopinka kaže: Pogledaj post
Netko je jednom spomenuo radni laptop, stariji model, snažan, koji je kupio na Ebayu, pohvalio ga dva puta. Ne mogu naći taj post ni za ljubav božju.
osjećam se prozvanim, lenovo L440 ?
darQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 18:15   #66
@Dragonfly

Ti misliš da ljudi koji nisu freelanceri i rade "na stalno" vole uplaćivati zdravstveno i mirovinsko, tj da se svi slažu sa tim sistemom? I ja bih radije zdravstveno koje plaćam svaki mjesec štedio sa strane i onda platio privatno negdje kad mi zatreba...a ne čekao pola godine na neki pregled. Ali to tako ne ide. Možeš ti otići privatno, ali i dalje plaćaš ovo normalno.

Ontopic:

https://imgur.com/gallery/nWYHt
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 21:52   #67
Quote:
Quorgyle kaže: Pogledaj post
Umirem
snake1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 22:58   #68
Kako se moze kontaktirati upwork support? Ne snalazim se bad najbolje na njihovoj stranici.
atoni is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 00:58   #69
Kraj Find Jobs imas onaj upitnik. Kliknes na njega i odaberes help and support. Pa onda get help.
snake1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 15:33   #70
Udemy ima sniženja na courseove, jel ima tko iskustva? Isplati li se?
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 19:14   #71
Quote:
Quorgyle kaže: Pogledaj post
Udemy ima sniženja na courseove, jel ima tko iskustva? Isplati li se?
Kupila ja par. Nisu losi.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 19:46   #72
Kupio par prije, vrijedi $10 definitivno... Čitaj recenzije ispod uglavnom možeš vidjeti tko valja a tko ne odmah po tome..
turboCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 20:18   #73
Tako sam i mislio. Hvala na odgovorima.

P.S Ima li netko za preporučiti neki stvarno dobar video? Znam da je ovo vrlo specifično jer se svatko bavi nekim drugim zanimanjem ali ako ima neki koji bi stvarno preporučili dok je ovaj popust.
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 20:33   #74
iz kojeg područja ?

A inače oni ti imaju svakih 10tak dana spuštanje svih cijena na $10 tako da ako i fulaš za par dana opet možeš kupiti..
turboCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 20:59   #75
evo malopre mi baš iskočilo na fejsbuku da prodaju po 10$ pa možeš da iskoristiš priliku...
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 09:54   #76
Tema mrtva, kik.
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 11:36   #77
Quote:
darQ kaže: Pogledaj post
osjećam se prozvanim, lenovo L440 ?
Morala bih vidjeti originalni komentar da mogu biti sigurna.
Hopinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 15:06   #78
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post

Glede VAT odi u poreznu i pitaj ima li Hrvatska s tom zemljom ugovor o dvostrukom oporezivanju.
Daju ti tocno popis zemalja s kojima je isti ugovoren i temeljem toga mozes dalje sastavljati ugovor.
Bila i kod računovođe i u PU:
dakle info za one koji će poslovati sa zemljama koje nisu EU (konkretno je kod mene Afrika u pitanju), ako ste paušalac, a naručitelj je privatna osoba, ne morate nikakav VAT ID vaditi, ne morate zapravo ništa, samo uredno isporučite račun na engl. jeziku, uknjižite ga u KPR i to je to. :klap:
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 15:23   #79
Quote:
Quorgyle kaže: Pogledaj post
@Dragonfly

Ti misliš da ljudi koji nisu freelanceri i rade "na stalno" vole uplaćivati zdravstveno i mirovinsko, tj da se svi slažu sa tim sistemom? I ja bih radije zdravstveno koje plaćam svaki mjesec štedio sa strane i onda platio privatno negdje kad mi zatreba...a ne čekao pola godine na neki pregled. Ali to tako ne ide. Možeš ti otići privatno, ali i dalje plaćaš ovo normalno.

Ontopic:

https://imgur.com/gallery/nWYHt
O tome se i radi: dati ljudima na izbor. Nigje nisam spomenula da su "ne-freelanceri" zadovoljni ovakvim sustavom. Baš suprotno. Većina anketiranih zagovara bruto plaću. No, to bi imalo smisla kada bi se tržište otvorilo privatnom zdravstvenom osiguranju.
Postavlja se pitanje zašto HR još uvijek to ne dopušta. Za sada imaš samo dopunsko i dodatno, ali ne i privatno.

Isto tako, zašto freelanceri imaju isključivo opciju otvaranja paušalnog obrta? Plati porez i prirez po dogovorenom poslu i ugovoru i ostalo si dalje razvrstavaj sam.

Ako netko smatra da je plaćanje ovakvog zdravstvenog i mirovinskog super stvar, neka ga plaća. Ako netko želi uz to dodatno i dopunsko, super. Ako netko želi privatno plaćati, omogući mu to.
A ne: svi su obavezni plaćati mirovinsko i zdravstveno po cijeni koju mi odredimo, iako od tog mirovinskog nećeš vidjeti ništa, a zdravstveno ti je takvo da ako hoćeš preživjeti, odeš privatno. Ostalo prema afinitetu.

On topic:
http://www.quirkyworks.co.uk/wp-cont...on-728x520.jpg
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 16:17   #80
Quote:
Dragonfly kaže: Pogledaj post
O tome se i radi: dati ljudima na izbor. Nigje nisam spomenula da su "ne-freelanceri" zadovoljni ovakvim sustavom. Baš suprotno. Većina anketiranih zagovara bruto plaću. No, to bi imalo smisla kada bi se tržište otvorilo privatnom zdravstvenom osiguranju.
Postavlja se pitanje zašto HR još uvijek to ne dopušta. Za sada imaš samo dopunsko i dodatno, ali ne i privatno.

Isto tako, zašto freelanceri imaju isključivo opciju otvaranja paušalnog obrta? Plati porez i prirez po dogovorenom poslu i ugovoru i ostalo si dalje razvrstavaj sam.

Ako netko smatra da je plaćanje ovakvog zdravstvenog i mirovinskog super stvar, neka ga plaća. Ako netko želi uz to dodatno i dopunsko, super. Ako netko želi privatno plaćati, omogući mu to.
A ne: svi su obavezni plaćati mirovinsko i zdravstveno po cijeni koju mi odredimo, iako od tog mirovinskog nećeš vidjeti ništa, a zdravstveno ti je takvo da ako hoćeš preživjeti, odeš privatno. Ostalo prema afinitetu.

On topic:
http://www.quirkyworks.co.uk/wp-cont...on-728x520.jpg

Ovo me podsjeća na neke moje poznanike koji su pljuvali po Hrvatskoj i sustavu i svemu . Da je vani bolje i odselili se u Irsku , Austriju itd. Jedino je problem kad se razbole ili pokvare im se zubi ili trebaju djeci srediti aparat za zube kod ortodonta onda se vrate u Hrvatsku i sve tu sređuju jer vani je ipak skupo otići kod doktora . Jeftinije se vratiti u Hrvatsku i ovdje sisati proračun iako u njega ne ubacuješ niti kune.
Pa ako je vani sve bolje i zelenije imaš izbora ili piši peticije , mailove lokalnim političarima neka predlože zakon....
zaccc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:47.