Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2015., 21:56   #4281
Quote:
FIŽA kaže: Pogledaj post
Beba se može okrenuti i u zadnji čas. Znam priču gdje se okrenula dva sata prije poroda ali što je dalje, manje je šanse da će se okrenuti jer ima sve manje mjesta.
I koliko su meni rekli, kod prvorotkinja je posebno manja vjerojtnost da će se okrenuti u visokim tjednima. Ali, ti si tek 30. tjedan. Mislim da ima još vremena i prostora.
__________________
Postujte bakterije - to je jedina kultura koju vecina ljudi ima u sebi.
Sanja :o) is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2015., 06:31   #4282
Nadam se da ce se okrenuti, htjela bi roditi prirodno i dozivjeti taj osjecaj dolaska moje bebe na svijet.
FIŽA is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2015., 14:15   #4283
Ma carski rez je zakon...ja sam se prije dva i pol mjeseca porodila na carski i stalno govorim da bi se onako sto puta porodila,cini mi se teze mi je bilo nositi stomak onih devet mjeseci nego se poroditi...

Kad su me uspavali uh ljepote,nista ne znate,a kad se probudila tako mi se spavalo,cini mi se da sam se i odmorila na taj nacin,stomak me je malo bolio kao da cu dobiti menstruaciju a rez kao da sam se posjekla.nakon par sati poslije carsko bolovi su prestali u stomaku,sve dok sa lezala nista nisam osjetila samo malo kad se pomaknem rez se osjeti,meni je jedino bilo zeznuto zato sto mi se kasljalo od anestezije a nisam se mogla zakasljati cestito zbog reza...

Treci dan sam izasla iz bolnice,peti dan hodala sam po shopingu kao da mi nije nista,stomak mi se skroz evo sravnio,cak sam jos vise smrsala nego sto sam bila prije trudnoce...

Jedina mana je bila sto sam imala zelju vidjeti kako izgleda kad rodim bebicu,kako je kad pukne vodenjak,kako izgleda kad posteljica izadje,ja nisam ni osjetila porodjajne bolove,uopce ne znam ni kako izgledaju,jednotavno porod mi je prosao kao da se nisam ni porodila,zaspala,probudila se,stomaka nema a pored mene bebica...
Sharlotte is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2015., 14:40   #4284
CR je isto kao i vaginalni- netko ima super iskustvo, a netko nocu moru.
Moja sestra je imala grozan carski- jako lose joj je sjela anestezija, u bolnici je ostala tjedan dana, sav ju je grozno bolio tako da bebu prva dva tjedna prakticki nije mogla ni podici, trebalo je dosta dugo da mlijeko nadodje (tek nakon 5 dana)... A evo Sharlotte ima super iskustvo, tako da pravila nema.

Inace, moja curka se okrenula u 30tt (Sad sam 37+4) na zadak i sad se psihicki pripremam da me mozda ceka CR.

Izravnavanje trbuha, kilaza i sl. nemaju veze s nacinom poroda, eventualno ako su ti za vrijeme carskog dok si bila pod anestezijom jos napravili kakav estetski zahvat.
Atia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2015., 15:10   #4285
Quote:
Bejbi3 kaže: Pogledaj post
U Hrvatskoj je znaci po tom pitanju bolje. U Mk dok si u sok sobi nitko osim sestre i ljecnika ne smije u sobi, bebu vidis tek kada te otpeljaju u sobu.. Nadalje, vidjela sam da su kod vas, u Hr dozvoljene i posjete - u Mk nisu.
Da, posjete su dozvoljene, 2013. je na Vinogradskoj bilo bilo 1 osoba na 30 minuta. Prije toga je bio običaj pokazivanja beba pa je mogla doći sva rodbina, ali su to onda ukinuli.
Samozatajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 11:10   #4286
Carski stvarno ima dug oporavak po mom iskustvu, rana pekla s jedne strane jako mjesec dana prilikom dizanja iz lezeceg polozaja, mlijeko kasnije doslo, mozda je sigurniji za bebu u prvu ruku ali ako se ne mora bolje ga izbjeci po mom iskistvu.
petroslava is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 11:34   #4287
Quote:
petroslava kaže: Pogledaj post
Carski stvarno ima dug oporavak po mom iskustvu, rana pekla s jedne strane jako mjesec dana prilikom dizanja iz lezeceg polozaja, mlijeko kasnije doslo, mozda je sigurniji za bebu u prvu ruku ali ako se ne mora bolje ga izbjeci po mom iskistvu.
A vidis, kao sto su rekli, iskustva su jako razlicita.

Ja sam imala dva carska. U oba slucaja se oporavila u brzo. U oba slucaja mlijeko doslo dosta brzo: prvi put nakon par dana, drugi put drugi dan (moje mladje dijete je nadoknadilo postporođajni gubitak i još dobio 300 grama u tjedan dana nakon poroda). U oba slucaja dojenje uspostavljeno bez problema.

Drugi put sam zapravo zahtijevala da me puste cetvrti dan (dosla u petak, izasla u ponedjeljak iako su me htjeli drzati do utorka) jer sam se osjecala dobro i nije mi se dalo biti u bolnici.

Nisam bila uspavana tako da sam i vidjela bebu odmah, i dojila je vrlo brzo nakon operacije.

(nisam u Hrvatskoj rodila).
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 12:55   #4288
Da li oporavak ovisi i o tome da li je rađen hitan carski ili ako dođeš na dogovoreni?
Koliko sam malo čitala temu, čini mi se da su žene koje su završile na hitnom carskom imale duži oporavak od dogovorenih CR, što mi se čini logično ali naravno da i ovisi od organizma do organizma.
FIŽA is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 13:38   #4289
Quote:
FIŽA kaže: Pogledaj post
Da li oporavak ovisi i o tome da li je rađen hitan carski ili ako dođeš na dogovoreni?
Koliko sam malo čitala temu, čini mi se da su žene koje su završile na hitnom carskom imale duži oporavak od dogovorenih CR, što mi se čini logično ali naravno da i ovisi od organizma do organizma.
ja sam završila na hitnom carskom. oporavila sam se stvarno brzo. bez ikakvih komplikacija. opća anestezija me oduševila. naspavala sam se i odmorila ko nikad u zivotu. jedino što mi je mliko nadošlo tek 4-5 dan pa je s tim bilo malo komplikacija ako je to uopće povezano.
guštam is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 15:58   #4290
Quote:
FIŽA kaže: Pogledaj post
Da li oporavak ovisi i o tome da li je rađen hitan carski ili ako dođeš na dogovoreni?
Koliko sam malo čitala temu, čini mi se da su žene koje su završile na hitnom carskom imale duži oporavak od dogovorenih CR, što mi se čini logično ali naravno da i ovisi od organizma do organizma.
Da, to kažu, meni se to čini logično jer su te žene nerijetko prošle kroz dobar dio kompliciranog/produženog prirodnog poroda (jer inače ne bi završile na carskom!) plus carski. Moji su oba bili dogovoreni. No kao što kažeš velike opet razlike.

Za nedolaženje mlijeka, a tko to zna, dobar dio je tu i do bebe, kako sisa, koliko vuče.. pa onda, kakva je podrška u majčinom okružju. Moji su oboje bili tu jako "dobri" a primalje u bolnici su me često podsjećale da ih stavljam na prsa tako da je stimulacije bilo puno.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 18:08   #4291
Quote:
FIŽA kaže: Pogledaj post
Da li oporavak ovisi i o tome da li je rađen hitan carski ili ako dođeš na dogovoreni?
Koliko sam malo čitala temu, čini mi se da su žene koje su završile na hitnom carskom imale duži oporavak od dogovorenih CR, što mi se čini logično ali naravno da i ovisi od organizma do organizma.
I ja sam završila na hitnom nakon 10 sati na dripu. Oporavila sam se jako brzo. Mlijeko došlo 3. dan. Nema nikakve šanse da ću drugi put na prirodan porod. Drugi dan sam sjedila u turskom sjedu.
Liana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 21:55   #4292
Evo, ja javljam da sam ipak zavrsila na CR (dogovoreni, nismo ni pokusavali vaginalno jer se mala na kraju okrenula poprecno u 38tt) prije 10 dana.
Dobro smo, mlijeko krenulo 4. dan i fino cicamo, ja se brzo oporavljam... Iskreno, radje bih da je bio vaginalni kao i prvi put- jednostavno mi je totalno drugacije iskustvo i imala sam osjecaj kao da mi nesto u cijeloj prici fali..
Ali vec zaboravljam na sve to i uzivam s malom koja je prekrasna zdrava bebica
Atia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 10:12   #4293
Suludo mi je da nakon 6.5tjedana od poroda rana curka i da su lohije jos u crvenim izljevima. Ali bila na hitnoj i sve je to ok...
angelina333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2015., 20:29   #4294
Ako idem na dogovoreni carski, da li poslije idem na intenzivnu, gdje ide beba i kad je daju da bude uz mene?
FIŽA is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2015., 07:13   #4295
Hitni ili dogovoreni, nakon poroda procedura je ista. Intenzivna pa postintenzivna pa soba. Na postintenzivnu se bebe donose na mazenje i hranjenje. U sobi ostaju s tobom kad si vec pokretna.
angelina333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2015., 07:35   #4296
Prvi porod,vodenjak puca kod kuće,bolova ništa tu i tamo malo presječe,došla u bolnicu obavili klistir brijanje i onda luđački trudovi,nekih šest sati sam htjela samu sebe pojesti od muke a onda dolazi u moj box čak pet doktora,babica,sestre čak se i čistačica naviruje,dovoze drugi krevet i jurisaju samom prema šali,hitan carski radi disproporcije zdjelice,spavala sam,buđenje je bilo ubij Bože ali iste sekunde tražila sam bebicu,skinula ga skroz i stavila sebi na prsa bez obzira što je histerična sestra urlala pored mene,bebica se fino napapala i zaspala...drugi porod,dogovoreni carski pod spinalnom, predivno iskustvo ali kako mi nisu stavili dobro kateter dobila sam sepsu ostala u bolnici još 15 dana jedva živu glavu izvukla,a mlijeka sam imala da nahranim pola rodilišta....SAD sam u 17 tjednu i znam da me čeka carski i iskreno frka me da opet ne krene sta krivo ali trudim se što manje razmišljati negativno...i naravno nadam se spinalnoj.
crna dama 83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 14:52   #4297
Quote:
FIŽA kaže: Pogledaj post
Da li oporavak ovisi i o tome da li je rađen hitan carski ili ako dođeš na dogovoreni?
Koliko sam malo čitala temu, čini mi se da su žene koje su završile na hitnom carskom imale duži oporavak od dogovorenih CR, što mi se čini logično ali naravno da i ovisi od organizma do organizma.

Ja sam na prvi carski zavrila hitno nakon jedno 10 sati dripa i mozda tri sata nakon epidurala ,mada mi je OBG savjetovala carski odmah ,ja sam htjela prirodno jbg .nije islo nisam se otvarala .Dali su mi onda jos i spinalnu i bilo je ok ,samo sta muz nije mogao presjeci pupcanu vrpcu ,nisu mu dali .,samo nam pokazali malog i stavili mi ga na prsi ali minut samo , posli ga donjeli donili nako sat mozda sat ipo ,inzistirali na dojenju bilo je ok .Nakon 12 sati skinili mi kateter ,otusirala se malo zatezalo ali nista strasno ,sjedila sam odmah ,3. isla doma ,sve ok ,dojila ,
Drugi put sam sam isto cekala 38 tjedan ,nisam se otvarala i otisla sam na dogovereni termin isto spinalna ali nekako me osamutilo ,imala sam masku kisik stalno ,anasteziolog je stalno bio tu i nesto nadodavao ,i nekako sam duze ostala u postoperativnom djelu ,nikako da popusti spinalna jedno sigurno 4-5 sati .Ali opet isto posli ,brz oporavak 3. dan doma ,dojila .mali rez
dobro iskustvo
__________________
Zbog jedne ljubavi s kojom se rodimo .....
Zloba je neograničeno oružje ograničenih ljudi!

Zadnje uređivanje spalatinaS : 13.11.2015. at 15:23.
spalatinaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2015., 05:41   #4298
Quote:
FIŽA kaže: Pogledaj post
Ako idem na dogovoreni carski, da li poslije idem na intenzivnu, gdje ide beba i kad je daju da bude uz mene?
Bez informacija koja bolnica i koji tip anestezije, nije moguce dati tocan odgovor. U Hr nema pravila za sve bolnice.
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2015., 09:27   #4299
evo imala i drugi carski. oba hitna. prvi pod općom drugi spinalna. oporavak mi je bija isti. brzo se oporavila. sve ok. jedino što mi sad kod spinalne nije bilo bas ugodno dog su mi je davali tj. bockali u kriza . čudna nekakva bol i pritisak. al odmah vidit bebu neprocjenjivo.
ja stvarno nemam loša iskustva sa carskim. nemojte se bojat ako već morate na carski.. nije tako strašno. prvi -drudi dan ste malo koma al kasnije sasvim ok i sposobne da se same brinete o bebici.ja sam imala carski prije 8 dana. sad sam sama doma sa bebicom. radim sitne kućanske poslove. mm odrađuje ostalo. nis me ne boli.
guštam is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2015., 23:23   #4300
Carski rez

Quote:
Atia kaže: Pogledaj post
Evo, ja javljam da sam ipak zavrsila na CR (dogovoreni, nismo ni pokusavali vaginalno jer se mala na kraju okrenula poprecno u 38tt) prije 10 dana.

Dobro smo, mlijeko krenulo 4. dan i fino cicamo, ja se brzo oporavljam... Iskreno, radje bih da je bio vaginalni kao i prvi put- jednostavno mi je totalno drugacije iskustvo i imala sam osjecaj kao da mi nesto u cijeloj prici fali..

Ali vec zaboravljam na sve to i uzivam s malom koja je prekrasna zdrava bebica
U kojoj bolnici je bio carski ? Dali to bude na dan kad si narucena da dodjes ili dan nakon ? Ako je spinalna, dal treba doci nataste ? Ja imam dogovoreno da dodjem u cetvrtak u 8 ujutro radi dogovorenog carskog, al mi nitko nije rekao dal treba doci nataste i dal ce taj dan napraviti carski ? Ima li smisla da lezim cijeli dan bezveze i cekam carski slijedeci dan , ako je carski dogovoren i beba nema sanse da se rodi vaginalno ?


Sent from my iPhone .
Cahla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:20.