Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2017., 16:35   #4361
razumijem tvoj strah. no ako ti ovdje i netko da konkretni odgovor, ja ga ne bih uzela zdravo za gotovo, jer je ovo ipak forum, a tvoja situacija nije crno bijela, već u potpunosti ovisi o procjeni dobrog ginekologa.
cvexter is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 17:14   #4362
i meni su razumljivi tvoji razlozi.
samo mislim da ovisi od slučaja do slučaja, čak i od dr. do dr. u istoj bolnici pa mislim da ćeš jedino kod dr. kod kojeg dođeš u bolnici dobiti konkretan odgovor za svoju situaciju. sretno!
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 23:05   #4363
Quote:
pinksky kaže: Pogledaj post
Hm, ako se u međuvremenu netko ovdje ne javi s konkretnim odgovorom, provjerit ću izravno u Vinogradskoj.
Pinksky, nitko ti ovdje nece dati konkretan odgovor jer to ne ovisi o forumasima vec procjeni tvoje situacije, fizickog stanja i ginekologa koji ce te poroditi.

Moj prvi porod je krenuo vaginalno pa zavrsio carskim. To je bilo 2014. i od toga ce proci 3 godine do mog idućeg poroda. Jos relativno sitno brojim do poroda ali moj ginekolog u kojeg imam 99.9% provjerenje mi ne moze reci kako cemo s drugim.
Puno toga ovisi o onome sto sam ti gore navela, a prvenstveno o odluci ginekologa koji te bude poradjao.
A za sve ostalo sto bi ti htjela bez obzira na indikacije, postoje dvije varijante; da se "dogovoris" s onim koji ce te 100% porodit u bolnici ili Podobnik. Nema trece opcije.
*narayan* is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 07:46   #4364
ali nit ne mora bit podobnik. ja idem privatno kod bolnickog specijalista, u kliniku. od sutra imam preglede u bolnici u TA, ali nastavljam ici u sihte kod tog svog gina. samo vise ne privatno, jelte.

kako me od pocetka prati, dogovorili smo indukciju zbog viska plodne vode i velike bebe, jer bi, zbog moje gradje, bilo tesko cekat termin. isprva mi je spominjao i carski.

u prosloj trudnoci sam bila u slicnoj situaciji, no nije mi trudnocu vodio ginekolog kojem je stalo, vec sam bila u klasicnoj redaljki. pa sam i prosla termin s bebom od 4 kg.

nadji si nekog dobrog da ti vodi trudnocu.
cvexter is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 12:29   #4365
Quote:
cvexter kaže: Pogledaj post
ali nit ne mora bit podobnik. ja idem privatno kod bolnickog specijalista, u kliniku. od sutra imam preglede u bolnici u TA, ali nastavljam ici u sihte kod tog svog gina. samo vise ne privatno, jelte.

kako me od pocetka prati, dogovorili smo indukciju zbog viska plodne vode i velike bebe, jer bi, zbog moje gradje, bilo tesko cekat termin. isprva mi je spominjao i carski.

u prosloj trudnoci sam bila u slicnoj situaciji, no nije mi trudnocu vodio ginekolog kojem je stalo, vec sam bila u klasicnoj redaljki. pa sam i prosla termin s bebom od 4 kg.

nadji si nekog dobrog da ti vodi trudnocu.
Da, to je ta opcija broj jedan, dogovoriti se s onim koji ce te porodit za indukciju, a to je u najboljem slucaju ako imas srece pa doguras do termina.
Ja sam se i u prvoj dogovarala za indukciju pa sam iznenada rodila 6 tjedana prije termina i dosla u ruke onome ko je tad bio dežuran.
U svakom slucaju bilo bi dobro imati nekoga kod koga mozes doci u trudnicku ambulantu pa da sve ide kako treba.
*narayan* is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 13:47   #4366
Quote:
*narayan* kaže: Pogledaj post
Pinksky, nitko ti ovdje nece dati konkretan odgovor jer to ne ovisi o forumasima vec procjeni tvoje situacije, fizickog stanja i ginekologa koji ce te poroditi.

Moj prvi porod je krenuo vaginalno pa zavrsio carskim. To je bilo 2014. i od toga ce proci 3 godine do mog idućeg poroda. Jos relativno sitno brojim do poroda ali moj ginekolog u kojeg imam 99.9% provjerenje mi ne moze reci kako cemo s drugim.
Puno toga ovisi o onome sto sam ti gore navela, a prvenstveno o odluci ginekologa koji te bude poradjao.
A za sve ostalo sto bi ti htjela bez obzira na indikacije, postoje dvije varijante; da se "dogovoris" s onim koji ce te 100% porodit u bolnici ili Podobnik. Nema trece opcije.
Hm... obzirom da si Podobnika ne mogu priuštiti ni da se trepavice postavim, mogu se jedino 'dogovoriti' s onim tko će me poroditi.

Samo što blage veze nemam niti kome bih se obratila. Naime, logično bi mi se bilo obratiti nekome tko je, pod a, kvalitetan ginekolog kao takav (u bolnici gdje ću roditi) i pod b, sklon rješenju carskog reza u slučajevima kao što je moj.

Što se tiče vođenja trudnoće, to nije problem, imam dobrog ginekologa no ključ je u onome tko će me voditi u zadnjoj fazi trudnoće i poroditi me.

Zadnje uređivanje pinksky : 27.11.2017. at 13:51. Reason: .
pinksky is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 14:11   #4367
Quote:
pinksky kaže: Pogledaj post
Hm... obzirom da si Podobnika ne mogu priuštiti ni da se trepavice postavim, mogu se jedino 'dogovoriti' s onim tko će me poroditi.

Samo što blage veze nemam niti kome bih se obratila. Naime, logično bi mi se bilo obratiti nekome tko je, pod a, kvalitetan ginekolog kao takav (u bolnici gdje ću roditi) i pod b, sklon rješenju carskog reza u slučajevima kao što je moj.

Što se tiče vođenja trudnoće, to nije problem, imam dobrog ginekologa no ključ je u onome tko će me voditi u zadnjoj fazi trudnoće i poroditi me.
Ni moj priv. ginekolog ne radi u bolnici ali zna kome ce me preporuciti ako doguram do onih tjedana kada se treba ici u trudnicku ambulantu.
E to tebi treba, ne znam u kojem si tjednu trudnoce ali ako imas povjerenja u svog ginica, razgovaraj sa njim, objasni mu sve ove svoje razloge i pitaj ga da li bi ti mogao preporuciti nekoga ko ce te u bolnici voditi zadnjih mjesec dana do poroda.
*narayan* is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 14:19   #4368
Quote:
*narayan* kaže: Pogledaj post
Ni moj priv. ginekolog ne radi u bolnici ali zna kome ce me preporuciti ako doguram do onih tjedana kada se treba ici u trudnicku ambulantu.
E to tebi treba, ne znam u kojem si tjednu trudnoce ali ako imas povjerenja u svog ginica, razgovaraj sa njim, objasni mu sve ove svoje razloge i pitaj ga da li bi ti mogao preporuciti nekoga ko ce te u bolnici voditi zadnjih mjesec dana do poroda.
OK, sad je sve jasno. Hvala!
pinksky is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 15:46   #4369
Zanima me ako netko zna do sada to nisam pitala ginekologa jer sam tek na pola trudnoce.
Dali ako sam rodila prije 2 godine na carski rez i sada idem na carski rez?
Ili se to ne zna do samog kraja?
calecaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 07:22   #4370
U vinogradskoj se radi carski rez odma ukoliko je dvije godine izmedju dva poroda.. ako ne proslo dvije godine mozda to vjerovatno ovisi o stanju reza i dogovoru sa doktorom.. meni je bilo 1,5 g izmedju dva poroda i rekli su da je obavezan carski
User90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 09:55   #4371
Radi li se carski rez ili ne ovisi o debljini ožiljka na maternici koji se u zadnjim tjednima provjerava na UZV. Tako mi je objasnio ginekolog, meni će proći 2,5 godine.

Same godine (koliko je prošlo) mogu biti indikacija, ali nužno ne moraju. Ako ožiljak nije dobro zacijelio, onda carski. Ako jest, može se vaginalno.

Kod svakog je drugačije.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 10:41   #4372
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Radi li se carski rez ili ne ovisi o debljini ožiljka na maternici koji se u zadnjim tjednima provjerava na UZV. Tako mi je objasnio ginekolog, meni će proći 2,5 godine.

Same godine (koliko je prošlo) mogu biti indikacija, ali nužno ne moraju. Ako ožiljak nije dobro zacijelio, onda carski. Ako jest, može se vaginalno.

Kod svakog je drugačije.
Znači, ako želim carski, moram se s ginekologom koji će me poroditi 'dogovoriti' da kaže da ožiljak nije dobro zacijelio. Ispada da se na to svodi cijela priča.
pinksky is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 15:39   #4373
Pozdrav,

ima li itko svježija iskustva sa carica u Petrovoj? Je li beba 24 sata na rooming in-u ili postoje iznimke, koje? Kakvo je stanje s odlaskom kući, pod uvjetom da je sve ok?
Kseniska is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 15:18   #4374
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Radi li se carski rez ili ne ovisi o debljini ožiljka na maternici koji se u zadnjim tjednima provjerava na UZV. Tako mi je objasnio ginekolog, meni će proći 2,5 godine.

Same godine (koliko je prošlo) mogu biti indikacija, ali nužno ne moraju. Ako ožiljak nije dobro zacijelio, onda carski. Ako jest, može se vaginalno.

Kod svakog je drugačije.

O, boze meni moj ginekolog kaze svaki drugi put da mi je oziljak lijepo zarastao.
Ja sam mislila on se samo divi "radu" kolege
Hvala ti na ovoj informaciji, znaci ubiti bi onda mogla i vaginalno roditi
calecaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 20:11   #4375
i meni moj svaki put naglasi kako je super to sve zaraslo.. ali i dalje veli da će drugi put biti carski opet
__________________
robica za curice-Beba
Evil-smile is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 10:00   #4376
Cure, tko je bio na carskom, danas mi je skoro 4 tjedna od carskog, rez baš ok izgleda, ali sam danas primjetila na jednom dijelu kao da malo curka prozirno/žućkasta tekućina, mrvicu onako ispod ispucane kože odmah kako je rez šivan, jer je većina krastica otpala. (nisam imala konce, nego onak, razgradivo sve) jel se to kome desilo tako?
minipanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 10:12   #4377
Quote:
minipanda kaže: Pogledaj post
Cure, tko je bio na carskom, danas mi je skoro 4 tjedna od carskog, rez baš ok izgleda, ali sam danas primjetila na jednom dijelu kao da malo curka prozirno/žućkasta tekućina, mrvicu onako ispod ispucane kože odmah kako je rez šivan, jer je većina krastica otpala. (nisam imala konce, nego onak, razgradivo sve) jel se to kome desilo tako?
Obavezno doktoru. Moze biti neka infekcija ili se zagnojit. Odi da to ociste i pogledaju.
Iz bilo kakvog šava ne smije nista curit, virit, oticati...
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 10:23   #4378
Quote:
minipanda kaže: Pogledaj post
Cure, tko je bio na carskom, danas mi je skoro 4 tjedna od carskog, rez baš ok izgleda, ali sam danas primjetila na jednom dijelu kao da malo curka prozirno/žućkasta tekućina, mrvicu onako ispod ispucane kože odmah kako je rez šivan, jer je većina krastica otpala. (nisam imala konce, nego onak, razgradivo sve) jel se to kome desilo tako?
Kako mislis "kao da malo curka"? Ili curka ili ne? Slazem se s Mistres, ako stvarno vidis da nesto curi te boje, to ne reakcija na nesto, ja bi u svakom slucaju otisla doktoru vim prije. Meni je patronazna znala tu i tamo pregledat rez, dolazi li ti ona ili ne vise?
*narayan* is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 11:36   #4379
Jutros je mrvica curnula sad nis.. Sve suho.. Doci ce mi jos jednom patronazna ovaj tj.pa cu joj reci.
minipanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 23:52   #4380
Je li netko vidio izložbu Mare Bratoš o tijelu nakon poroda? Ona je rodila u Petrovoj na carski i malo sam osupnuta ožiljkom (jer me moguće čeka ista sudbina).
Rez je okomiti i dosta traljavo zašiven. Koja su vaša iskustva? Je li ovo standardna "usluga" u Petrovoj?
http://www.fashion.hr/easyedit/UserF...7_840_472.jpeg
starwoman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:46.