Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2006., 23:04   #41
Quote:
icegirl78 kaže:
...
I da, moraš tražiti da te učlane u taj klub za sakupljanje bodova.
To se uredno naplaćuje
Čini mi se 150 kn na godinu
Doduše ja sam računao da se i isplati, al evo već 3,4 godine koristim Amex i to 1500-2500 kn mjesečno, a još se nisan prijavil za bonus
Bemti lijenost
alfred stokes is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 23:07   #42
Quote:
icegirl78 kaže:
Ne pitaju jer to ovisi o tvojim željama, svaki mjesec možeš birati hoćeš li platiti samo dio (obično 10%), nešto više ili sve.
Pošalju ti račun i uplatnicu bez iznosa, tako da si sam možeš odrediti koliko ćeš platiti.
Ako ništa ne uplatiš oni ti automatski na dogovoreni datum skidaju sa tekućeg cijeli iznos računa.

Mislim da si u krivu šta se tiče automatskog skidanja cijelog iznosa
Ja imam isto mastercard u RBA i kod zahtjeva za izdavanje kartice su pitali kolko hoću plaćat mjesečno.
Isto imam trajni nalog i skidaju mi 10% troškova mjesečno jer sam tako tražio na zahtjevu. Također dobijem praznu uplatnicu doma i uglavnom i uplatim ostali iznos da mi ne idu kamate ako mi nije neka stiska s novcima

BTW - nikad nisam razumio ove gorljive protivnike kartica
Pa nisu namjenjene retardiranim ljudima
Ja koristim dvije i obje mi odlično služe i olakšavaju plaćanje, a članarina za MC RBA je 100 kn, a za amex 250 kn. Mislim da 350 kn godišnje i nije neki ogroman iznos s obzirom na prednosti.
Amex malo dere članarinom, ali šta se može. Neću bojkotirat nešto šta mi skroz dobro služi. Uvijek negdje omoguće uzimanje na par rat bez kamata i slično, a u nekim trgovinama omogućuju i gotovinsku cijenu za amex.

Ne plaćam skoro nikad kamate i trošim koliko mogu komotno platit
Znam i ja neke slučajeve koji se zadužuju ko muhe bez glave, ali to nema veze s kartičarskim kućama, nego s razumom dotičnih
alfred stokes is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2006., 08:51   #43
Alfred, ne znam za tvoj slučaj, meni zaista skidaju cijeli iznos računa jednom mjesečno. A za American (T Com) karticu plaćam gorišnju članarinu 150,00 kn. American ima različite kartice sa različitim članarinama.
I ja mislim da kartice danas olakšavaju život, pogotovo što se na nekim mjestima može plaćati na rate bez kamata.
__________________
Hello, is it me you're looking for?
icegirl78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2006., 10:14   #44
Inače, kaj se tiče kartica, Visa je najprihvatljivija kartica u svijetu. Nema te države ni dućana di ne možeš plaćat Visom i Mastercardom, dok AMEX nije toliko rasprostranjen, stoga ja ne bih preporučila nikom da si uzima Amex.
Kaj se pak ZABA modela tiče, da, ti plaćaš 40 kn mjesečno, ali to znači da dobivaš Master i Visu te Visu electron besplatno, imaš određenih popusta s tim modelom (npr. u Martimexu, Billi i Algoritmu), imaš popust na kućanske popravke, na transport vozila u slučaju kvara itditd...zapravo dobiješ knjižicu s popisom svih dućana, restaurana itd za koje vrijedi popust. Isto tak ti nalog za plaćanje košta 0,5 kn. Popust nije veliki, i ne ulazim sad u to da li se je to sve baš vrijedno 40 kn mjesečno, ali je poprilčno handy.
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2006., 10:24   #45
[QUOTE=Crow Jane]Inače, kaj se tiče kartica, Visa je najprihvatljivija kartica u svijetu. Nema te države ni dućana di ne možeš plaćat Visom i Mastercardom, dok AMEX nije toliko rasprostranjen, stoga ja ne bih preporučila nikom da si uzima Amex.
QUOTE]
nase iskustvo: amex primaju posvuda, po americi i eu. nigdje nisam naisla da ga nisu primali. uz to redovno placam maestrom. MC nemam.
diners... muz svakih malo pa ima velikih problema sa placanjem hotela po njemackoj jer ga odbiju. ja zovem nas info, vele svo ok, ali gore kartica ne prolazi. totalna banana.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2006., 22:59   #46
Quote:
Crow Jane kaže:
Inače, kaj se tiče kartica, Visa je najprihvatljivija kartica u svijetu. Nema te države ni dućana di ne možeš plaćat Visom i Mastercardom, dok AMEX nije toliko rasprostranjen, stoga ja ne bih preporučila nikom da si uzima Amex.
...
Ima nas koji se ne mičemo prečesto iz Lijepe naše
A za po doma je Amex najjači, bar po onim mjestima gdje ja trošim novčiće
Informatičke butige imaju jedino za amex cijenu ko za keš (čak i kad je kreda u pitanju), bezkamatno se može uzimat i na rate dosta često, a to jel ju primaju vani me previše ne muči za onaj jedan,dva put nagodinu kad idem van
Ja sam doduše u Poljskoj (Krakow) i Italiji više puta plaćal amexom bez beda
alfred stokes is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2006., 12:58   #47
oke, možda mi je promaklo
koliko dođe vađenje mastercarda u zabi
znam da na paket imam 50% popusta, al me zanima kolika je osnovica i koliko me još godišnje to košta
hvala
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2006., 13:05   #48
okej našla sam:
ovo je za kreditnu mastercard:
Upisnina za korisnika osnovne kartice 150,00 jednokratno
- za vlasnike paket-računa - modeli
Optimum, Ekspert, Zlatni i Senior
bez naknade
Upisnina za korisnika dodatne kartice 75,00 jednokratno
- za vlasnike paket-računa - modeli
Optimum, Ekspert, Zlatni i Senior
bez naknade
Članarina za korisnika osnovne kartice 200,00 godišnje
- za vlasnike paket-računa - modeli
Ekspert, Zlatni i Senior
bez naknade
- za vlasnike paket-računa - Optimum model
50 % popusta
Članarina za korisnika dodatne kartice 150,00 godišnje
- za vlasnike paket-računa - Ekspert i Zlatni model
bez naknade
- za vlasnike paket-računa - modeli
Optimum i Senior
50 % popusta

dakle upisnina za vlasnike paket računa besplatno - drago mi je to
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 00:28   #49
Evo mene sam nes zanima....pa ak neko pomogne ok ak ne..ok...

Uglavnom planiram ubost mastercard u ersteu...i kod postotka placanja...uzeo sam 15 %....od ukupno nacinjenih troskova na kartici...a sad mene..zanima ovo....koja je spreha....kad ja sad dodjem u duckas sa recimo biciklima i ocu si ubost ovaj....za tri soma kuna....i tam pise da primaju master i da mogu birat ocu jednu ratu..dve ili 24..i ja si ubodem na 12 rata....i sad jedna rata mjesececno ispada....cirka...250 kuna....onda odem dalje i u drugom si kupim majcu i hlace i spiskam 500 kuna.....pa neki drugi dan potrosim na netu jos 700 kuna....plus polozim si u istom mjesecu na net racun u kladi 500 kuna.....i to je to napravljeno na masteru za taj mjesec...

Sad me zanima.....dal se zbraja ovih 250 rate od bajka sa ovim ostalim(500 za obleku+700 za net obleku i 500 za kladu=1700kn) djeljeno sa ovih mojih odabranih 15 posto.....plus da mogu sve otplatit...odjedno kad dodje racun za master....ili ide nekak drukcije...???
__________________
“You spend the first years of a child’s life teaching it to walk and talk, then you spend the rest of its life telling it to shut up and sit down”
Dwarfinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2006., 07:56   #50
DWARF, obično je 15% od ukupnog iznosa (znači 3.000+xxx, pa od toga 15%). Vodi računa da imaš ukupan odobreni limit potrošnje na karticu (mislim da je meni čak 15.000 kn) i da možeš UKUPNO potrošit do tog iznosa. I dok ne otplatiš nema još

Doduše, frend mi kaže da su njemu u Zabi (greškom?) računali 15.000 kuna svaki mjesec isponova, bez obzira na to koliko je do tada potrošio...ali mislim da je to bila greška jer bi tako u godinu dana mogao napucat 200.000 kuna minusa na Master, a to niti jedna banka ne bi dozvolila nekome s prosječnom plaćom.
imago2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2006., 17:36   #51
ma ok vecinu tog kuzim.....al me sam zanima dali ja sa tom revolving MC karticom mogu doc u duckas sa bajkovima.....i ubost bike za 3 soma kuna......i ubost ga na 12 rata....ako ducan ima tu opciju.....jer kolko vidim erste nema obicnu MC karticu... bar ju ja ne vidim....

I ja sam u ersteu....i ubo bi si..amex zeleni jos usput....al koja je spreha..dal trebam tekuci imat u pbz-u...jerbo mi se sad bas neda mjenjat banke.....

U biti meni sam treba amex zeleni da tu i tam koji put godisnje...si ubodem nes.....za kaj mi se neda davat kes u komadu.....vec da mogu to razlomit na 6-12 rata...
__________________
“You spend the first years of a child’s life teaching it to walk and talk, then you spend the rest of its life telling it to shut up and sit down”
Dwarfinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2006., 23:24   #52
sam da se nadovežem, netko je spomenuo da li moraš biti korisnik tekućeg da bi dobil MC il VISA revolving - u rajfici ne moraš biti korisnik tekućeg al onda platiš upisninu 100kn i gleda se da imaš nešto jaću ćupla
Miichelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2006., 18:31   #53
ja imam amex zelenu karticu, mastercard od zabe, revolving od zabe, te visa classic od Hypo banke.

Na amex i mc se može kupovati na rate i dizati gotovina, visa od zabe je revolving što znači da ti banka dodjeli limit potrošnje cca 15000,00 kn i ti nešto kupiš u toj vrijednosti ( ne na rate) i onda si sam odrediš koliko ćeš i i kad ćeš vraćati. Naravno Banka za to naplaćuje ktu.
Na visu classic kreditnu karticu od hypo banke ne postoji mogućnost plačanja na rate već samo plačanje sa odgodom od mjesec dana.

Maestro cirrus od zabe je debitna kartica isto kao i voisa electron od Hypo banke!! Što znači da se odmah tereti račun ...
Upisnine su obično 100,00 kn a godišnje članarine se kreću oko 150,00 što naravno opet ovisi o banci kod koje se uzima kartica...
Joannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 13:57   #54
ljudi, samo pitanjce. imam mastercard karticu (klasičnu, s odgodom plaćanja, u zabi) pa me zanima da li itko ikad imao problema s plaćanjem istom u inozemstvu, budući da se tada tereti devizni račun, a kako se meni ne da prebacivat pare s tekućeg kunskog (maestro) na devizni kad odem na put van, ja bi novce pustila na kunskom računu pa nek njega terete kad plaćam. jel može tu šta zaštekat? hvala!
marija82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2009., 17:23   #55
Quote:
marija82 kaže: Pogledaj post
ljudi, samo pitanjce. imam mastercard karticu (klasičnu, s odgodom plaćanja, u zabi) pa me zanima da li itko ikad imao problema s plaćanjem istom u inozemstvu, budući da se tada tereti devizni račun, a kako se meni ne da prebacivat pare s tekućeg kunskog (maestro) na devizni kad odem na put van, ja bi novce pustila na kunskom računu pa nek njega terete kad plaćam. jel može tu šta zaštekat? hvala!
s mastercardom i visom nisam nigdje imala problema, dok s amexom i diners da
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 19:10   #56
koja je razlika između maestro i mastercard kartice i koja je bolja
bigdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 22:23   #57
Quote:
kunjavac kaže: Pogledaj post
Radim vec 2 godine, imam i nesto ustedjene love, ali bih radi kupovine preko interneta htio uzeti MC i to ne revolving karticu vec onu sto odmah stize na naplatu iduci mjesec.

Negdje sam nacuo da neke banke daju karticu besplatno i clanarinu i upisninu, ako potrosis preko te kartice odredjenu lovu, pa me zanima tko ima tu karticu koliko je vas kostala (osim naravno onoga sto ste potrosili)
Vrlo je opasno kupovati na netu kreditnim karticama, po meni puno bolja debitna - ja konkretno koristim visa od pbza, i nema nikakve clanarine...
kiklop0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2011., 18:43   #58
Jel može netko da objasni šta je to revolving kartica, a šta charge kartica? Koje su razlike
lenas84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 08:43   #59
Quote:
lenas84 kaže: Pogledaj post
Jel može netko da objasni šta je to revolving kartica, a šta charge kartica? Koje su razlike
Na revolving kartici imaš mjesečni postotak koji obavezno uplaćuješ npr 5% ukupne svote, a ostali iznos možeš na puno malih rata. Naravno da možeš uplaćivati i više mjesečno za potrošenu robu od tih minimalnih 5%.

Račun za charge karticu ti dolazi jednom mjesečno, i možeš kupovati na više rata u dućanima s kojima imaju ugovor.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 09:20   #60
imam u zabi mogućnost za mastercard u okviru jednog modela kojeg imam i dođe me besplatno članarina i upisnina.Ako ju uzmem i nebudem ju nikada koristio,dali ću imati kakvih troškova i dali se ista kartica može vratiti/ukinuti?
RunfaZ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:06.