Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.12.2010., 18:35   #61
Pozdrav svima! Zanima me ako netko zna, trebala bi početi stažirati u Varaždinskim toplicama (bacc.fizioterapije), a inače sam iz Zagreba. Zanima me kako je organiziran prijevoz i dali je uopće organiziran? Hoče li mi bolnica pokrivati troškove prijevoza iz Zagreba do Varaždinskih toplica? Eto, bila bi mi zahvalna ako netko ima kakvu informaciju pliz pišite

Zadnje uređivanje marija99 : 27.12.2010. at 19:06.
marija99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 00:51   #62
pozdrav fizići... 3 sam godina studija fizioterapije... moze li netko reci koliko se u prosjeku ceka na staz?? ne mogu vjerovati da ima onih koji moraju cekati po 2 godine... mozda su to oni koji imaju tocno odrediste (grad) u kojem zele stazirati... ako sam voljan ici na bilo koji kraj hrvatske mogu li dobit staz i u razumnom roku??? netko je spomenuo da je stazirao u Puli...?? citajuci ovaj forum, dode mi da se propucam... jos da moram nakon 3 godine studiranja (plaćenih školarina i svega ostalog) stazirat volonterski, pa mislim stvarno koma...
anthony1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 22:06   #63
mhm, godinica i pol strpljivog čekanja na staž
pravila ti nema, ja sam htjela zg, bome sam se i načekala za zg. ako tražiš manje mjesto veće su ti šanse jer se manje ljudi prijavi. ali uvijek postoji šansa da se sjeti stažirat netko to je završio 2 god prije tebe i da ima prednost. ti ne možeš radit volonterski, jer se prijavljuješ preko hzzo-a i staž ti je plaćen, jedino ako se ti ne dogovoriš s ustanovom da ćeš volontirat, a toliko lud valjda nisi...
fizikalka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 20:08   #64
u zadnje vrijeme svi na faxu pricaju o staziranju... pa cujem svakakvih informacija i poluinformacija... inace sam iz sl broda i znam jednu iz broda koja je stazirala volonterski (ocito joj se zurilo). ako ce bit plaćeno, naravno da cu cekati, pa ako treba i 1,5 god... i nije mi vazno gdje ce to biti.

kako si sada zadovoljna? 1,5 godina je po meni velik period izvan struke... jesi li u međuvremenu sta radila, imala doticaja sa strukom ili nest nevezano za struku?

hvala ti na odgovoru!
tony1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 20:36   #65
radila sam, nimalo srodno sa strukom morala sam nešto radit dok nisam dobila staž. da je dug period je, ja sam se isto bojala kako ću se vratiti ali treba ti oko 2 tjedna da se sjetiš kako što ide, dosta ti ovisi i o radilištu i o ekipi. U principu se brzo sjetiš. Da ćeš se načekati, hoćeš kreni tražiti posao dok još imaš svoj ugovor jer bi mogao provest vrijeme gubeći živce ...
fizikalka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 21:51   #66
bit ce red šljakat do staža... al dobro, nije mi to ni do sad bilo strano...
znaci ti si vec zavrsila sa stazom??? ej da, i to je da je plaća tijekom staza 70% je tocno jel da? to je negdje oko 4???
tony1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 13:19   #67
Nisam gotova, stažiram.
Plaća ti je 85% plaće, bar je takav moj ugovor. Ukupan iznos ti ovisi o lokaciji jer ti ne plaćaju svi prijevoz...
fizikalka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 00:37   #68
hej... jos me nesto interesira... kad se preko HZZO-a prijavljujem na natječaj za pripravnički staž, imam pravo prijavit se za jednu ustanovu + jednu ustanovu kao alternativu... i sta nakon toga??? da li se nakon nekog vremena mogu prijavit na drugo mjesto?????
tony1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 17:14   #69
Quote:
tony1989 kaže: Pogledaj post
hej... jos me nesto interesira... kad se preko HZZO-a prijavljujem na natječaj za pripravnički staž, imam pravo prijavit se za jednu ustanovu + jednu ustanovu kao alternativu... i sta nakon toga??? da li se nakon nekog vremena mogu prijavit na drugo mjesto?????
na svakom natječaju se možeš prijaviti za drugo mjesto...primjer, na jednom natječaju staviš kbc zg, alternativnu vinogradsku. ako ne dobiješ, na idućem biraš druga 2 mjesta koja primaju pripravnike. natječaj ide svaka 3-4 mjeseca i nitko ti ne može odrediti gdje da se prijaviš. sam biraš svoj krug pakla
fizikalka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2011., 12:42   #70
Prekid pripravnickog staza

Evo da ne otvaram novu temu, možda će mi netko tu znati odgovoriti. Ovakva je situacija:

Na zadnjem HZZO-ovom natječaju sam dobio pravo na plaćeni pripravnički staž u jednoj zdra. ustanovi, ali u međuvremenu sam saznao da sam isto tako primljen na studij u inozemstvu koji bih trebao započeti krajem kolovoza. To znači da bih mogao odraditi samo 6 mjeseci staža, nakon čega bih ga morao prekinuti.

Zanima me ima li tko iskustva sa prekidom staža koji je financiran od strane HZZO-a tj. postoji li kakva posebna procedura i da li rade probleme oko toga?
arco is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 01:45   #71
To moraš pitati u HZZO-u, odnosno Ministarstvu. sigurno ti možeš prekinuti staž, no pitanje je hoćeš li ga moći nastaviti da dobivaš plaću. Ako nije tajna - kud ideš, na koji program?
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 12:19   #72
Quote:
lahor kaže: Pogledaj post
To moraš pitati u HZZO-u, odnosno Ministarstvu. sigurno ti možeš prekinuti staž, no pitanje je hoćeš li ga moći nastaviti da dobivaš plaću. Ako nije tajna - kud ideš, na koji program?
Da to sam si mislia, nazovem ih sutra. Nije mi bitno hoce li mi platiti ostatk staza zanima me samo da ne rade kakve probleme, da se nebi sto zakompliciralo kad budem trebao otici. Nije tajna, idem na studij vezan za informaticke tehnologije u zdravstvu (bioinformatika, ezdravstvo, upravljanje inf. sustaviima)
arco is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 22:33   #73
Ima li kakvih novosti u vezi +2 god za fizioterapeute, sta se ovo sprema u splitu, nije vise strucni diplomski nego sveucilisni diplomski odnosno taj famozni masters studij.
Zna li netko nesto vise o tome?
dmitar_zvonimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 22:42   #74
Ništa se još ne zna, ali koliko ja znam to će krenuti tek kad prva generacija završi prediplomski, znači za tri godine. Možda se u međuvremenu nešto promijeni pa krene radije. Iduće godine sigurno ne.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 15:30   #75
Quote:
kredozag kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

imam jedno pitanje za vas upućene u pripravnički...
srednji fizioterapeut, započeo staž kod privatnika, odradio 4mj(volontiranje)...
može li me taj privatnik uputiti u neku ustanovu (bolnica, spec bolnica itd...) da odradim ostatak pripravničkog staža a da on uplaćuje doprinose, jer bih vjerojatno nastavio raditi kod njega nakon položenog pripravničkog ispita. Ako netko zna je li to moguće i koja je procedura.

Zahvaljujem!
Pozz
prije par godina dosta kolegica je stažiralo u patronaži kod privatnika, a pošto su dio staža trebale odraditi u bolnici, procedura je bila takva da je privatnik nabavio potpis iz bolnice kao da je taj dio staža odrađen tamo....dok je ona nastavila crnčiti po suncu, kiši i snijegu....
natasa83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 15:32   #76
Quote:
fizikalka kaže: Pogledaj post
na svakom natječaju se možeš prijaviti za drugo mjesto...primjer, na jednom natječaju staviš kbc zg, alternativnu vinogradsku. ako ne dobiješ, na idućem biraš druga 2 mjesta koja primaju pripravnike. natječaj ide svaka 3-4 mjeseca i nitko ti ne može odrediti gdje da se prijaviš. sam biraš svoj krug pakla

gledam tamo popis ustanova za pripravnički staž i na popisu su sve županije osim zagrebačke....ne kužim...jel to negdje posebno ili kak to ide?
natasa83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 23:41   #77
Thumbs up

lipi pozdrav kolegama!
inace nisam po forumima al nakon ovoga sta sam procitala, morala sam se javit...slijedi moje iskustvo:
nakon zavrsene gimnazije odoh ja na višu...uspanicena jer nisam znala nista o tome teoretski, al brojne ozljede u sportu su me natirale da naucim sve o elektro i kinezi...3 godine po kojekakvim privatnicima. nema veze...
diplomiram u roku...nije neki prosjek al s obzirom na princip skolovanja, ja zadovoljna....s obzirom na 0 predznanja....jedina solucija posli toga je bila odradit staz o vlastitom trosku (doprinosi, marende, putni trosak)...te godine dana se ne zelim ni prisjecat.ko je to prosao zna o cemu pricam.odmah iza staza polozila drzavni...dakle, diploma 2006., staz 2007., drzavni ljeto 2008. (cekala poziv jaaaako dugo)...odradila jedan turbo tecaj...od tada sami crnjak.snalazim se, nije lose, al nema sigurnosti, nema planiranja familije,...kao i drugi razmisljala o prekvalifikaciji...puna mi kapa "zanimanja buducnosti", veza i vezica, podcjenjivanja...drzim nam svima fige...inace optimist veliki, al ova situacija...a sta je najgore, volim svoje zanimanje...
pozdrav veliki kolegama...
physio is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 19:58   #78
dobar dan!!

Quote:
physio kaže: Pogledaj post
lipi pozdrav kolegama!
inace nisam po forumima al nakon ovoga sta sam procitala, morala sam se javit...slijedi moje iskustvo:
nakon zavrsene gimnazije odoh ja na višu...uspanicena jer nisam znala nista o tome teoretski, al brojne ozljede u sportu su me natirale da naucim sve o elektro i kinezi...3 godine po kojekakvim privatnicima. nema veze...
diplomiram u roku...nije neki prosjek al s obzirom na princip skolovanja, ja zadovoljna....s obzirom na 0 predznanja....jedina solucija posli toga je bila odradit staz o vlastitom trosku (doprinosi, marende, putni trosak)...te godine dana se ne zelim ni prisjecat.ko je to prosao zna o cemu pricam.odmah iza staza polozila drzavni...dakle, diploma 2006., staz 2007., drzavni ljeto 2008. (cekala poziv jaaaako dugo)...odradila jedan turbo tecaj...od tada sami crnjak.snalazim se, nije lose, al nema sigurnosti, nema planiranja familije,...kao i drugi razmisljala o prekvalifikaciji...puna mi kapa "zanimanja buducnosti", veza i vezica, podcjenjivanja...drzim nam svima fige...inace optimist veliki, al ova situacija...a sta je najgore, volim svoje zanimanje...
pozdrav veliki kolegama...


Vidim , jučer si se javila na ovu temu, ajde super da ima još netko aktivan.
Ja sam viši fizio. Već sedam godina raqdim u jednoj priv. ustanovi za zdr. njeg. i rehab. u kući. ...i sad nakon tih godina robovanja i mučenja... osjećam da više ne mogu to obavljati!! Već par godina javljam se na sve moguće oglase u državnim ustanovama na njihovim natječajima, ali svuda odbijenica. Svuda jake veze i nepravedno eliminiranje bez obrazloženja. Grozno. Zanima me - kako je vani situacija za našu struku, da li znaš možda??? Ovdje vidim da više nema smisla.Da li netko drugi zna, neko iskustvo, info???
Bio bih zahvalan!!!
khari is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 12:09   #79
Question

Quote:
khari kaže: Pogledaj post
Vidim , jučer si se javila na ovu temu, ajde super da ima još netko aktivan.
Ja sam viši fizio. Već sedam godina raqdim u jednoj priv. ustanovi za zdr. njeg. i rehab. u kući. ...i sad nakon tih godina robovanja i mučenja... osjećam da više ne mogu to obavljati!! Već par godina javljam se na sve moguće oglase u državnim ustanovama na njihovim natječajima, ali svuda odbijenica. Svuda jake veze i nepravedno eliminiranje bez obrazloženja. Grozno. Zanima me - kako je vani situacija za našu struku, da li znaš možda??? Ovdje vidim da više nema smisla.Da li netko drugi zna, neko iskustvo, info???
Bio bih zahvalan!!!
ne znam detalje, ali cujem da je u zemljama eu odlično. u prevodu, ima posla, imas dobru placu (swis kažu oko 3.500-4.000e) i ne radis maratone na poslu sa 10 min po pacijentu... ako mene lazu, lazem i ja vas.samo je jako tesko dobit papire ako nemas koga bliskoga vani
physio is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 13:26   #80
Ma, da , tko nema nikog i to postaje nemoguća misija. Ja razmišljam i o prekvalifikaciji, mada mi to jako teško pada jer sam jako puno uložio u sebe na polju fizikalne th. Skupo sam platio sve skupa. Plaćanje studija, svaka godina 8400 kn, mjesećna stanarina 3 godine, literatura, put, hrana...sve to financijski trošak, da ne govorim o znoju i žrtvi obaveza (ajd tamo na praksu, ajd vamo, putuj tu, pa tu) , kao i sami ispiti a nakon svega toga godine iskustva u struci ...a sad početi ispočetka nešto drugo. Pregrozno. U kojoj ja državi živim??? Gadi mi se...nepravedno i odvratno. Samo postaje problem, koliko vidim i otići van!!! Osjećam se prevarenim!
khari is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:33.