Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2010., 10:44   #2041
Quote:
stella24 kaže: Pogledaj post
Još malo pitanja...
Jel u rađaonu sa mnom idu sve stvari koje sam ponijela ili je bolje da si nekako odvojim ono što mi baš tamo treba?
Jeste stvari nosile u torbi ili u koferu?
ja sam tamo rodila 2007 g. i može s tobom cijela torba u predrađaonu i rađaonu...samo na vrh torbe stavi (ili u neki đep torbe) nužne stavri za predrađaonu da lakše dođeš do njih ...kamo sele tebe ...nose i tvoje stvari...ili nosiš sama ako možeš

ormarići u sobama su mali pa ti tamo stanu sitnice - sok, maramice i sl. - torbu sam držala ispord kreveta...samo ju je čistačica pomakla kad je čistila

i da uloške i jednokratne gačice stavi negdje blizu vrha kad ti sestra to vadi nakon poroda da ti ne mora kopati po cijeloj torbi

SRETNO!!!!

P.S. kad ti je termin?
Leptiricazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 16:17   #2042
moja frendica kaj je rodila prije 15 dana je isto rela da su ti ormarići po sobama mali i da ih se ni ne koristi nego se torbe stave pod krevet.... ja sam isto 35+ tak da za par tjedanna javljam informacije iz prve ruke!!!!
__________________
16.05.2009.
13.08.2010.petak 13 stiglo naše malo zlato Fran
ivana3101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 16:23   #2043
ormarici su mali i u njih u principu nista ne stane
na ormaricu sam drzala vodu/sokove, neseser (to je jedva stalo )
u minijaturnoj ladici vrecicu s pelenama, vlazne maramice i kremu za guzu
problem je ako rodis na carski ili si jako rezan saginjati se i dohvacati stvari iz torbe koja je ispod kreveta, ali nema pomoci

moj savjet - posjete neka vam nose samo ono sto narucite, kojekakve poklone i cvijece nek vam donesu doma, u rodilistu necete imati kud s tim

Zadnje uređivanje mom2be : 02.07.2010. at 16:35.
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 18:12   #2044
Quote:
Leptiricazg kaže: Pogledaj post
ja sam tamo rodila 2007 g. i može s tobom cijela torba u predrađaonu i rađaonu...samo na vrh torbe stavi (ili u neki đep torbe) nužne stavri za predrađaonu da lakše dođeš do njih ...kamo sele tebe ...nose i tvoje stvari...ili nosiš sama ako možeš

ormarići u sobama su mali pa ti tamo stanu sitnice - sok, maramice i sl. - torbu sam držala ispord kreveta...samo ju je čistačica pomakla kad je čistila

i da uloške i jednokratne gačice stavi negdje blizu vrha kad ti sestra to vadi nakon poroda da ti ne mora kopati po cijeloj torbi

SRETNO!!!!
P.S. kad ti je termin?
ja rodila u listopadu 2009.

imala u rađaoni i kofer i svoju torbu, bčicu s vodom stavi negdje da ti u rađaoni bude pri ruci, meni je muž pazio na to

ja sam kofer u sobi držala pod krevetom, a u ormariću i na ormariću- voda, sokovi, keksi,novine

i ovo boldano potpisujem

sretno i do mene!!!
__________________
18.10.2009.Klara, 31.05.2011. Katja
freya7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 18:17   #2045
Quote:
Leptiricazg kaže: Pogledaj post
čestitam na bebici!

i koliko je beba bila velika? zanima me jer je i moja velika...pa nitko ne spominje carski?!
Beba je bila 4650g sitnije sam građe, visoka sam 164cm. Uz to što je veeeeeliki ima i malo veću glavicu pa je i to razlog. Nije ni meni spominjao carski do zadnjeg tjedna jer je mislio da ću se možda početi bar malo otvarati pa da vidimo ali ni makac pa sam dva dana prije termina na carski.

sretno
nika7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 19:51   #2046
Jos malooo
Uglavnom, cure su ti sve rekle. Meni su se sestre smijale koliku sam torbu imala, a ja ponjela sve sto sam nasla na googlu da treba za bolnicu. I 90% mi nije trebalo al nisam znala
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 20:15   #2047
Quote:
lopticica kaže: Pogledaj post
Jos malooo
Uglavnom, cure su ti sve rekle. Meni su se sestre smijale koliku sam torbu imala, a ja ponjela sve sto sam nasla na googlu da treba za bolnicu. I 90% mi nije trebalo al nisam znala
da sam te ja srela u trudovima u prenatrpanoj predradjaoni ja ti se ne bi smijala nego bi te psovala
(sad mi je to smijesno, al tada...ono, peru me trudovi, nema slobodnih kreveta i dobim pilates loptu, sto mi je bilo okej, al gdje god sam se pomakla sve puno kofercina )

ovo boldano je tolko tocno, i zaista, zaista,zene ne pretjerujte!
zadobrobit vas, drugih zena tamo i osoblja koje se mora kretati okolo!
(stavite vi to ispod kreveta, al se onda oni sjete da moraju malo pomaknut krevet, pa vam nesto treba iz te torbetine pa ju ne vratite nazat itd)

pogotovo ak ste u zagrebu, sve vam se moze donjeti naknadno, ne putujete u juznu ameriku, nego idete rodit i bit cete u bolnici 3 dana.
neki koferi koje sam ja vidjala bili su veci nego moja torba za 4 tjedna mexica , a ono sto je bilo najtuznije, jedna zena u trudovim nije niti mogla pomaknut taj kofer

al uzimite si 2 litre vode, labelo i mobitel (na koji nasnimite muziku da mozete slusati dok vas zaebavaju trudovi-ja to nisam planirala, nego sam u "dosadi" kliktala po mobitelu i otkirla da si mogu pustat Janice da vristi umjesto mene
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 20:26   #2048
Znam za drugi put Al nije zauzela puno mjesta jer je bila teniska na kotacice pa su je postavili okomiti a ona je uska. Mislila ja na sve
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2010., 14:50   #2049
Da li se na SV. Duhu u rađaoni može birati alternativni položaj pri porodu ili su noge u stremenima?

Čitam često tekstove na Rodi pa me zanima kako je na Sv. Duhu. Još malo o položaju žene pri porodu.

Hvala!

P.S. Također me zanima da li se potpisuje Bianco izjava o suglasnosti?
__________________
Love rules!

Zadnje uređivanje Alara : 08.07.2010. at 15:45.
Alara is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 10:47   #2050
Quote:
GOTA kaže: Pogledaj post
da li je netko bio kod dr. Ujević na Svetom Duhu. pratim trudnoću kod njegove žene i ona mi je super pa se baš pitam kakav je on. Vaša iskustva?
Meni je vodio trudnoću od 17 tjedna do kraja i radio mi carski. I sad imam nekakvih problema za koje sam se opet obratila njemu.
Imam povjerenja u njega i sve najbolje za reći
BUBEK is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 12:54   #2051
Quote:
BUBEK kaže: Pogledaj post
Meni je vodio trudnoću od 17 tjedna do kraja i radio mi carski. I sad imam nekakvih problema za koje sam se opet obratila njemu.
Imam povjerenja u njega i sve najbolje za reći
znaš li možda kojim danom on prima za pregled?
GOTA is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 09:59   #2052
Quote:
GOTA kaže: Pogledaj post
znaš li možda kojim danom on prima za pregled?
mislim da srijedom ima ambulantu. nazovi bolnicu pa pitaj
BUBEK is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 10:28   #2053
Ljudi su mi govorili da dr. Hafner ima srijedom ambulantu. Sad sam malo zbunjena jer idem danas na prvi pregled. Naručila sam se kod njega a termin dobila ponedjeljkom. Možda je to tako zbog godišnjih odmora
__________________
#timBabyLasagna
stella24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 10:33   #2054
nemoraš mi ništa govoriti,. ja sam od 30-og tjedna bila u teškom šoku
"ami" is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 10:36   #2055
A znam da nazad ne mogu... Van nekako mora
__________________
#timBabyLasagna
stella24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 11:58   #2056
Quote:
stella24 kaže: Pogledaj post
A znam da nazad ne mogu... Van nekako mora
javi kak je bilo-jel dobre volje ili je otišao na godišnji, ja bila prošli pon., ali ga nije bilo-otišao iz dežurstva pa me naručili za idući pon. 19.7.
ako dočekam
i meni je termin 5.8.
ava1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 14:42   #2057
Quote:
stella24 kaže: Pogledaj post
Ljudi su mi govorili da dr. Hafner ima srijedom ambulantu. Sad sam malo zbunjena jer idem danas na prvi pregled. Naručila sam se kod njega a termin dobila ponedjeljkom. Možda je to tako zbog godišnjih odmora
Išla sam 3 puta na uzv na SD ponedjeljkom i uvijek je u trudničkoj bio dr. Hafner....jel znate tko je onda srijedom jer sam onda, naime, naručena
__________________
Ponosna na svoju djecu!!
Fae is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 14:47   #2058
Quote:
Fae kaže: Pogledaj post
Išla sam 3 puta na uzv na SD ponedjeljkom i uvijek je u trudničkoj bio dr. Hafner....jel znate tko je onda srijedom jer sam onda, naime, naručena
srijedom je matijevic
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 20:16   #2059
Evo izvještaja:
Bio dr Hafner! Meni je ovo bio prvi susret s njim i sve pohvale!!! Strpljiv, topal, ljubazan, oprezan, odgovara na pitanja, ima smisla za humor,... Na godišnji navodno ide 5.8.
Kod mene sve štima osim porođajne težine bebe. Procjenjuju ga na 2400 a ja sam sad 36+4. Hospitalizirat će me u četvrtak i pratiti razvoj situacije. Malo sam u šoku...
__________________
#timBabyLasagna
stella24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 21:24   #2060
Stelić, što to kažeš?
Hm, pa nije baš premalo 2400, ne moraju bit svi 3400...
Ajde ok je to.
Zagazila si u 37tj, još malčice...
Malo će te pratit na CTG, malo na UZV...

Šta kaže, kakvi su protoci?
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:09.