Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.08.2008., 10:04   #81
Quote:
Velvet_Dreams kaže: Pogledaj post
.Hmm.
mislim da ovo ne spada tu,naziv topica je bog i njegova posla...
300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2008., 14:26   #82
Quote:
MoW kaže: Pogledaj post
Bog kakvog ga se spominje u većini starozavjetnih knjiga samo je iskrivljena slika Boga u nama. Kazna o kojoj je riječ nije kazna nego samo posljedica djelovanja u cilju napredovanja duše, koja se doduše doista i nasljeđuje u mnogo koljena. Krist kojeg spominješ nije nitko drugi nego ti Sam kad spoznaš da je Bog = Ljubav, a to znači ljubav prema ljudima i vječna ravnoteža, srednji Put. Ne možeš se okrenuti Kristu doslovno, nego ćeš provoditi Božje djelo tako da ćeš biti discipliniran i voljeti sebe i druge, jer smo svi zajedno Bog.
Reiki je samo majstorstvo upravljanja energijom koja nam je Dana. Na nama je da je upotrijebimo za ovu ili onu svrhu. Za to sestra od mladića mora učiti disciplinu i ljubav prema drugima, a to je nešto što se uči cijeli život i u što je mogu usmjeriti reiki učitelji, ali primarno su je dobroti i brizi trebali naučiti roditelji koji izgleda nemaju sluha.
Baš me zanima, s obzirom da je prošlo već više od godinu dana od prvog posta, što se dogodilo, je li naučili koristiti energiju ili ne.
Evo ti svjedočanstvo žene koja je imala prvi stupanj Reikia.

http://www.rijeczivota.hr/novost/art...ash=31d7071e45
JUŽNJAK is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2008., 14:38   #83
Pa kad već hoćete da budem ispravan, ja sam vidio demona, osjećao jako puno puta njihovu prisutnost i borio se s njima i uvijek izašao u kratkom roku kao pobjednik i sve zato što posjedujem Duha koji je iznad svih demona. isto tako i prisustvo andjela, ali to nije tema. Zato, sve je ostalo smješna prevara dok ne spoznaš Istinu koja te oslobodi, a to je sam On, Isusić dragi.
Isto tako, darovi od Boga dolaze samo preko Duha Sv. a ostalo je prevara.
Nemojte se naći povrijeđeni iako znam da je isstina gorka kad si dugo varan i to iz iskustva govorim, ali bolje je doć pred Njega i primiti svemoć i razonodu s Njim nego imati jedan mali čarobni štapić koji nekad zašteka, a nekad radi.
JUŽNJAK is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2008., 14:42   #84
Quote:
JUŽNJAK kaže: Pogledaj post
Pa kad već hoćete da budem ispravan, ja sam vidio demona, osjećao jako puno puta njihovu prisutnost i borio se s njima i uvijek izašao u kratkom roku kao pobjednik i sve zato što posjedujem Duha koji je iznad svih demona. isto tako i prisustvo andjela, ali to nije tema. Zato, sve je ostalo smješna prevara dok ne spoznaš Istinu koja te oslobodi, a to je sam On, Isusić dragi.
Isto tako, darovi od Boga dolaze samo preko Duha Sv. a ostalo je prevara.
Nemojte se naći povrijeđeni iako znam da je isstina gorka kad si dugo varan i to iz iskustva govorim, ali bolje je doć pred Njega i primiti svemoć i razonodu s Njim nego imati jedan mali čarobni štapić koji nekad zašteka, a nekad radi.
I tako evo ga još jedan što se sporadično, verovatno tokom pauze za doručak, bori protiv demona. I naravno obavezno pobedi
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2008., 15:07   #85
Quote:
JUŽNJAK kaže: Pogledaj post
Evo ti svjedočanstvo žene koja je imala prvi stupanj Reikia.

http://www.rijeczivota.hr/novost/art...ash=31d7071e45
Sve je to u redu. Samo dok je vjera u Krista njezin Put. Ona kao i svi mi ostali smo u stanju vječite promjene. Jer Krist ili Buda je probuđeni čovjek, onaj kome je jasan Život i način kako ga se treba živjeti. Ne može se ona vući za Isusom i u Njega gledati, ako će sebe zanemarivati. Upravo zato je važno da je Vjera upravi da sagleda život na ispravan način. Vjera, kao i sve drugo u životu, ne smije biti slijepa. Dapače, ona treba biti puna ispitivanja i istraživanja. Jer to inače nije vjera, već dogma. Krist nije njezin spasitelj, nego samo potpora da može uspjeti u životu i da razumije besmrtnost duše i vječnost postojanja
Zahvaljujem ti na poveznici.
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2008., 16:55   #86
Exclamation

pricaj mi pricu.....

ja vas ne kuzim, vi iz muhe radite slona

bog i duh sveti nisu ovdje samo da bi vas zastitili, pazili vas danonocno i slicne stvari......

ajde mi reci juznjak, zasto bi ti bio duhu poseban da te on pazi i umjesto tebe da se bori protiv demona koje ocito na neki nacin provociras........

ajde reci...

slusam!!!
FireHawk Elite is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2008., 19:42   #87
Quote:
FireHawk Elite kaže: Pogledaj post
pricaj mi pricu.....

ja vas ne kuzim, vi iz muhe radite slona

bog i duh sveti nisu ovdje samo da bi vas zastitili, pazili vas danonocno i slicne stvari......

ajde mi reci juznjak, zasto bi ti bio duhu poseban da te on pazi i umjesto tebe da se bori protiv demona koje ocito na neki nacin provociras........

ajde reci...

slusam!!!
Zato što je stalno sa svima koji su Krista pozvali u svoj život i ova "kuća" je Njegova i kad sam napadnut pitanje je samo moje odlučnosti da se suprostavim, što znači da On poštuje našu volju za razliku od drugih duhova koji se nameću sa svojom i tjeraju da nešto napraviš. On uvijek daje znak kad se približi nečisi duh i opremi te svojom silom koja se manifestira u obliku ugodnog elektriciteta po cijelom tijelu i tada znaš da trebaš krenuti u napad sa zapovijedi da taj duh odstupi u Isusovo ime i on nema izbora ako to govoriš u uvjerenju u Isusovu svemoć. Ubrzo nakon toga nastaviš hodati kao da ništa nije bilo, ali ako to rećeš sa strahom i sumnjom, tlačenje se nastavlja, odnosno borba.
JUŽNJAK is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2008., 19:45   #88
Quote:
Frater HPK kaže: Pogledaj post
I tako evo ga još jedan što se sporadično, verovatno tokom pauze za doručak, bori protiv demona. I naravno obavezno pobedi
Ljubav se ne ruga.
JUŽNJAK is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2008., 21:04   #89
Quote:
MoW kaže: Pogledaj post
Sve je to u redu. Samo dok je vjera u Krista njezin Put. Ona kao i svi mi ostali smo u stanju vječite promjene. Jer Krist ili Buda je probuđeni čovjek, onaj kome je jasan Život i način kako ga se treba živjeti. Ne može se ona vući za Isusom i u Njega gledati, ako će sebe zanemarivati. Upravo zato je važno da je Vjera upravi da sagleda život na ispravan način. Vjera, kao i sve drugo u životu, ne smije biti slijepa. Dapače, ona treba biti puna ispitivanja i istraživanja. Jer to inače nije vjera, već dogma. Krist nije njezin spasitelj, nego samo potpora da može uspjeti u životu i da razumije besmrtnost duše i vječnost postojanja
Zahvaljujem ti na poveznici.
Na žalost nemam izvor da bi točno pokazao gdje se nalazi izjava Budina gdje je na kraju života rekao da još traži istinu, ali meni je dovoljno da je to čovjek koji je posvetio život Kristu i Istini pa znam da nije lagao i sad da dam ime nebi vam ništa značilo. No, to nije tema i mislim da će je samo želj za istinom dovesti do Krista jer On nju vidi i sve što radi samo što nema ovlasti nad njenom voljom koju je Bog dao kao slobodnu da sama izabere. Ipak, znam da roditelji mogu u Kristovu autoritetu zaustaviti djela koja čine neugodu drugima jer nam je Bog dao obiteljski autoritet nad zlim silama akd su u pitanju bližnji. Isto tako znam da je naša molitva djelotvorna da joj Isus pomogne da dođe do Puta i sačuva je do tada kada bude mogla svjesno odlučiti gdje da pripada.
Evo jednog zgodnog svjedočanstva obraćenog sotoniste koji je imao plan za veliki pomor ljudi i kojemu je Isus došao te mu ponudio spasenje u zadnji čas što znači da On ima sve pod kotrolom i stoga nema brige

http://www.rijeczivota.hr/novost/art...ash=05bbcb6ecd
JUŽNJAK is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 02.08.2008., 21:41   #90
juznjak ak nastavis tako dalje morat cu te banirat i
onemoguciti ti daljnje offtopicarenje po alternativi.
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2008., 22:34   #91
Quote:
JUŽNJAK kaže: Pogledaj post
Na žalost nemam izvor da bi točno pokazao gdje se nalazi izjava Budina gdje je na kraju života rekao da još traži istinu, ali meni je dovoljno da je to čovjek koji je posvetio život Kristu i Istini pa znam da nije lagao i sad da dam ime nebi vam ništa značilo. No, to nije tema i mislim da će je samo želj za istinom dovesti do Krista jer On nju vidi i sve što radi samo što nema ovlasti nad njenom voljom koju je Bog dao kao slobodnu da sama izabere. Ipak, znam da roditelji mogu u Kristovu autoritetu zaustaviti djela koja čine neugodu drugima jer nam je Bog dao obiteljski autoritet nad zlim silama akd su u pitanju bližnji. Isto tako znam da je naša molitva djelotvorna da joj Isus pomogne da dođe do Puta i sačuva je do tada kada bude mogla svjesno odlučiti gdje da pripada.
Evo jednog zgodnog svjedočanstva obraćenog sotoniste koji je imao plan za veliki pomor ljudi i kojemu je Isus došao te mu ponudio spasenje u zadnji čas što znači da On ima sve pod kotrolom i stoga nema brige

http://www.rijeczivota.hr/novost/art...ash=05bbcb6ecd
Buda i Isus su jedno te isto. Oni su se prosvjetlili i postali su duhovni učitelji. Mogao bih puno toga navoditi, ali neću. Samo ću reći da ni ja, a ni mnogi drugi nemaju potrebe za ovakvim linkovima na kojima ću naći samo jedan te isti način razmišljanja. Kao kad se vergla ista gramofonska ploča.

Kako ne razumijete da je Krist-Bog naš zajednički cilj, svih ljudi, pa tako i Isusa i Bude i svih nas ostalih. Radi se o savršenom stanju balansiranja svijesti i podsvijesti pri čemu se dolazi do vrhunca evolucije čovjeka i doslovno, kraljevstva Božjeg na Zemlji, o čemu je i Isus govorio. Jer iz podsvijesti govori Bog, pojednostavljeno, naša podsvjest jest Bog i osvještavanju podsvjesnog (Boga) težimo. Približavamo se Bogu kao vrhuncu ljudskosti. Isus i svi ostali su bili izvrsni učitelji, a zlo je realna pojava odsustva ljubavi iz koje se čovjek može izvući, uvijek uz Božju milost, uz dar "Duha Svetoga", uz razumijevanje prave ljubavi.
Kad vidim gluposti koje pišu da je Isus spasio ljude od Sotone, dođe mi da plačem. Nemate apsolutno nikakvog dokaza da ih je Isus spasio. Spasila ih je milost Boga kao zajedničke podsvijesti cijelog Svemira. Previše, previše pojednostavljujete.
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 19:38   #92
Quote:
MoW kaže: Pogledaj post
Buda i Isus su jedno te isto. Oni su se prosvjetlili i postali su duhovni učitelji. Mogao bih puno toga navoditi, ali neću. Samo ću reći da ni ja, a ni mnogi drugi nemaju potrebe za ovakvim linkovima na kojima ću naći samo jedan te isti način razmišljanja. Kao kad se vergla ista gramofonska ploča.

Kako ne razumijete da je Krist-Bog naš zajednički cilj, svih ljudi, pa tako i Isusa i Bude i svih nas ostalih. Radi se o savršenom stanju balansiranja svijesti i podsvijesti pri čemu se dolazi do vrhunca evolucije čovjeka i doslovno, kraljevstva Božjeg na Zemlji, o čemu je i Isus govorio. Jer iz podsvijesti govori Bog, pojednostavljeno, naša podsvjest jest Bog i osvještavanju podsvjesnog (Boga) težimo. Približavamo se Bogu kao vrhuncu ljudskosti. Isus i svi ostali su bili izvrsni učitelji, a zlo je realna pojava odsustva ljubavi iz koje se čovjek može izvući, uvijek uz Božju milost, uz dar "Duha Svetoga", uz razumijevanje prave ljubavi.
Kad vidim gluposti koje pišu da je Isus spasio ljude od Sotone, dođe mi da plačem. Nemate apsolutno nikakvog dokaza da ih je Isus spasio. Spasila ih je milost Boga kao zajedničke podsvijesti cijelog Svemira. Previše, previše pojednostavljujete.
Ja samo znam da je Isus iscjeljivao sve bolesne i da je jedini USKRSNUO, a ostalo usporedite s Njim sami.
JUŽNI is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 06.08.2008., 18:22   #93
Quote:
JUŽNI kaže: Pogledaj post
Ja samo znam da je Isus iscjeljivao sve bolesne i da je jedini USKRSNUO, a ostalo usporedite s Njim sami.
Isusovo uskrsnuće je samo nit vodilja čovjeku kojom mu se poručuje da ako će slijediti Kristov put, da mu neće biti ograničenja, da će postati jedno s Bogom. On nije naravno fizički uskrnuo, jer je to nemoguće.
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2008., 20:25   #94
Quote:
MoW kaže: Pogledaj post
Isusovo uskrsnuće je samo nit vodilja čovjeku kojom mu se poručuje da ako će slijediti Kristov put, da mu neće biti ograničenja, da će postati jedno s Bogom. On nije naravno fizički uskrnuo, jer je to nemoguće.
On JEST fizički uskrsnuo, ali je dobio uskrslo tijelo (o uskrslom tijelu je pisano u Bibliji i to da ćemo ga dobiti (samo oni koji su u Kristu) kada se Isus vrati ponovo na zemlju i zavlada zemljom) i zato piše u Bibliji da su ga Apostoli tek poslije nego što je progovorio, prepoznali.
JUŽNI is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2008., 20:27   #95
Ispričavam se moderatoru ako sam skrenuo sa teme. Mislim da sam samo odgovorio na pitanja.
JUŽNI is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 18:23   #96
Quote:
JUŽNI kaže: Pogledaj post
On JEST fizički uskrsnuo, ali je dobio uskrslo tijelo (o uskrslom tijelu je pisano u Bibliji i to da ćemo ga dobiti (samo oni koji su u Kristu) kada se Isus vrati ponovo na zemlju i zavlada zemljom) i zato piše u Bibliji da su ga Apostoli tek poslije nego što je progovorio, prepoznali.
Ako svoje misljenje da je Isus uskrsnuo temeljis samo na Bibliji, onda je to samo misljenje. Poznato je da je pojam i motiv uskrsnuca od mrtvih prisutan i u religijama mnogo starijima od krscanstva, kao recimo u zoroastrijskoj religiji.
Ne postoji nikakav konkretan dokaz osim Biblije da je Isus uskrsnuo, pa bi trebao reci da vjerujes da je on uskrsnuo, a ne kategoricki tvrditi.
Ako se Biblija ne promatra doslovno, moze se doci do raznih drugih interpretacija, a osnovna je cinjenica besmrtnost duse. Oni koji su u Kristu znaci oni koji su s Bogom, a ljudi su. Oni su bozanski ljudi i predstavljaju Kristove. Oni ce se osloboditi iz inkarnacijskog ciklusa, tj. uskrsnuti i vratiti se Bogu. To je naravno ostvarivo kroz Ljubav, jer ona je Bog.
Zato bi trebao biti jako pazljiv prije nego kategoricki tvrdis da je Isus fizicki uskrsnuo.
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 03:21   #97
Quote:
MoW kaže: Pogledaj post
Ako svoje misljenje da je Isus uskrsnuo temeljis samo na Bibliji, onda je to samo misljenje. Poznato je da je pojam i motiv uskrsnuca od mrtvih prisutan i u religijama mnogo starijima od krscanstva, kao recimo u zoroastrijskoj religiji.
Ne postoji nikakav konkretan dokaz osim Biblije da je Isus uskrsnuo, pa bi trebao reci da vjerujes da je on uskrsnuo, a ne kategoricki tvrditi.
Ako se Biblija ne promatra doslovno, moze se doci do raznih drugih interpretacija, a osnovna je cinjenica besmrtnost duse. Oni koji su u Kristu znaci oni koji su s Bogom, a ljudi su. Oni su bozanski ljudi i predstavljaju Kristove. Oni ce se osloboditi iz inkarnacijskog ciklusa, tj. uskrsnuti i vratiti se Bogu. To je naravno ostvarivo kroz Ljubav, jer ona je Bog.
Zato bi trebao biti jako pazljiv prije nego kategoricki tvrdis da je Isus fizicki uskrsnuo.
Biblija je dokazala svoju izvornost na taj način što su proroci pisali o Mesiji i načinu kako će umrijeti i zašto te se sve to i ispunilo, a nisu se nikada vidjeli i u razdoblju od 1600 godina. Svjedoci svega su ljudi koji su tamo bili dok je živio, umirao i uskrsnuo i koji su to sve stavili na papir i to u 4 evanđelja da bi to bilo kao dokaz jer svjedoče istu stvar. Zar i danas to nije dovoljan dokaz za uvjerenje događaja! Što bi trebalo, imati pečat i potpis iz tog doba!
JUŽNI is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 13:58   #98
Quote:
adidas_ball kaže: Pogledaj post

Nismo svi za sve, to je točno.
Ipak, Bog ne poziva a onda bira. On ne podjebava kandidate i nije korporativni meštar poput Donalda Trumpa, nego Bog.
Kada pozove, to znači i da je odabrao.

I još važnije - on je taj koji bira.
Ne mi.
I nisu izabrani oni koji se smatraju elitom, nego su izabrani oni koje je On izabrao.
Po djelima se vidi tko je to, a ne po nekakvim pustim željama za višom kastom.
Najčešće ljudi koji zagovaraju odabranost i sebe redovito utrpavaju među odabrane - nisu ni uzeti u razmatranje. A bijes koji potom upućuju prema Bogu, zapravo je prozaični Salieri kompleks.
hm'
daki_ki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 14:24   #99
Quote:
psihijatar kaže: Pogledaj post
kako mislis magija, ne razumijem. forum je o magiji, a tema o bogu.
zasto ne zelis pisati o bogu?
zanima me tko je napisao svete knjige!
svete knjige su napisali sveti bozji ljudi.da pojasnim malo da shvatis da to nije izmisljeno jer i sam kad citas neku svetu knjigu npr u bibliji mozes viditi da je stvarno nadahnuta.tj da su pisci te knjige bili nadahnuti bozjim sv duhom i Bog je preko sv duha njima govorio.a to je i nama dostupno samo ovisi o nama dali mi dopustamo visoj sili da utjece na nas ili samo vjerujemo ono sto mozemo osjetiti s nasih 5-6 cula.a da bi si mogli priustit to moramo se i posvetit Bogu i cesto razgovarati s njim,a kako? kao sa prijateljem kroz molitvu a odgovor mozes dobiti preko savjesti.ima i vise nacina,sad sam skoro osao s teme ,ugl samo treba vjere.i ne sumnjati.
daki_ki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 15:08   #100
Quote:
FireHawk Elite kaže: Pogledaj post
Gle, tema je magija, a u to se uvlaci i Boga i sotonu, ako gledamo malo opsirnije, do temelja. E sada......

Kakvu sansu?????


Dao nam je zivot, vode, hrane itd......
Stvorio je ovaj svijet za nas, a sotona je sve blize i blize......
Ovaj svjet je trebao biti zajednica Boga i covjeka, a sada je ratno polje......
Za to sve je kriv jednim dijelom covjek, on je poslusao sotonu..... tj. nije slusao Boga, kada mu je rekao da se drzi njega, a ne drugih.......

I pogledaj sada......

Sotonista je sve vise, sire se lazi da Jahve jede duse, ubija, da je sotonizam relligija (sekta) bez imalo zla......da su demoni dobra bica koja znaju voljeti.....

SRANJE!!!!!!

Malo sam izasao iz teme ali......

Takvu sansu.....
Ti kad najmanje sumnjas u to, Bog ti pomaze.....
da,sotona vlada ovom planetom,ali nece jos dugo a i sam je napravio pobunu na nebu sjecate se bio je najljepsi andjeo pa se uzoholo.bog je mogao treptajem oka ga unistit odma...dali bi onda bio isti onaj pravedan Bog koji pravo sudi pred cijelim svemirom..eh nismo sami u svemiru ima jos i inteligentnijih od nas koje sotona nije mogao zavarat.ali sta je tu je Bog je mogao stvoriti umjesto nas neke robote koji ne grijese,ali nam dao slobodu izbora ipak je on ljubav,pa i sam je isus prosao vise patnje od nas kad mu je puklo srce na krizu od tuge,mada je imao tjelesne snage jer su ljudi po 2 dana visili na krizu a da neumru.
daki_ki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:39.