Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2008., 09:16   #21
Quote:
spoza kaže: Pogledaj post
Ljudi pričate svašta.
Imam puno njih koji rade u vojsci i kojima je ludilo, al da se razumimo to su visoko obrazovani ljudi, koji nakon časničke škole su brzo napredovali i na pozicijama se vec popeli u godinu dana.
Kao šta nije svaki posao za svakoga, tako nije ni vojska.
Netko će reči da je uredski posao dobar, a za druge to je gubitak vremena.

Vojska nudi magisterije, doktorate, što očeš, jer takvih ljudi uvijek treba u vojsci.
Ne zaboravite da se približava NATO i da će u vojsci biti plaće kao u Europi jednom profesionalnom vojniku.

Svaki sat prekovremeno je plaćen, oni koji su krenili u časničku školu sada imaju dopust več ove godine od 23.12-06.01.09.Sve im je besplatno, tamo jedu, piju, treniraju,...čista plača.Na kojem poslu ti to imaš????

A da vam ne zaboravim reći da imaju BENEFICIRANI RADNI STAŽ!
Pa ti zbroji naših 12mjeseci, njimna se računa da su odradili 15mjeseci.
Besplatni obroci, besplatni prijevoz...i niz dr. pogodnosti.

Jednom riječju VOJSKA JE DRŽAVA U DRŽAVI.
Svaki prekovremeni sat je placen!?!? E prijatelju moj zahebo si se gadno...a i ne znam u kojoj drzavi radis!? Ovo je najvece sranj... koje sam ikada cuo....oprosti! Pa meni ni izdvojene straze nisu bile placene kada sam isao, ni dezurstva....nista.....
Besplatan prijevoz!?!?! Hmmm...jesi siguran u to?
U ugovoru koji ima obican vojnik lijepo stoji stavka gdje pise da vojnik NEMA PRAVO NA REDOVNU VOJNU LINIJU, vec na jednom placenu povratnu kartu kuci....a ti ako si casnik, to bi trebao znati kao i ostali koji tu od nas rade u vojsci.
U godini dana su se sa pozicije porucnika popeli na sta!?!?! Po zakonu je to NEMOGUCE.....
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."
win32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 19:46   #22
Quote:
win32 kaže: Pogledaj post
Znas sta..radim u vojsci i znam sta pricam....a kada dodes tamo onda skuzis zsto se tako malo ljudi javi za taj posao, a i onda kada se jave mole Boga da istekne taj prvi ugovor od tri godine i da pobjegnu iz sustava.
A to da mozes birati kuda da ides zaboravi...hehehe....ovo je uistinu smjesno, ali hebiga ne mozes znati dok ne pitas...
Ekipa, bjezite od vojske...pogotovo od Gardijskih brigada.....a ako mislite da vam se i u vojsci sve plati....dajte molim vas. Da je tako to bi bilo super, ali daleko je to od prave istine. Uz to kada vidite sa kime radite i kako...ma uzas... A te spike da imas sve placeno zaboravi!
win32 tvoje pljuvanje po HV-u je sramotno i žalosno.

ekipo, ovaj gore potpisani je (vrlo vjerojatno) okvalificiran kao neperspektivan, u statusu je vojnika (jer da nisi, da si završio dočasničku ne bi te tjerali iz sustava s 35 godina ili nakon 3 god.+ 5 god. ugovora) i nema nikakvu mogućnost napredovanja radi inih razloga, može biti i radi NKV-a....

međutim, znam i hrpu ostalih vojnika, koji su SSS i još su vojnici te će biti upućeni u dočasničku prije ili kasnije i ne žale se i ne omalovažavaju sustav kao ti. prestani cendrat i biti cvilidreta, jer si očito zalutao u ovu sferu.

nadalje, prestani odgovarati mlade ljude zainteresirane za rad u vojsci, posebice one s VŠS ili VSS-om, jer takvi ljudi nakon završetka časničke izobrazbe (koja btw od ove godine traje 10 mjeseci plaća ti je za vrijeme školovanja poručnička, znači oko 6100 kn - što je zbilja divno za osobe koje možda prije nisu nigdje radile ili koje su tek završile faks) i specijalističke obuke unutar časničke se raspoređuju na xy dužnost, gdje će primati min. 6100 kn kao poručnici, imati zapovjedni dodatak kao zapovjednici vodova, terenske dodatke, da ne govorim o dodacima koje određene postrojbe poput BSD-a (50%) ili VOb-a (30%) daju. što je zaista lijepa svota.

nadalje, niti unutar stožera nisu loše plaće, naravno zavisi o ustrojbenom mjestu i ustrojbenom činu, tako da ni tamo neće imati manje od 7000 kn ni u kojem slučaju.

da ne govorim o beneficiranom radnom stažu, sigurnosti posla itd.

win32, jedino što si u pravu je da prekovremeno nije plaćeno, no imaš zato slobodne dane.
također, spoza - u krivu si u svezi napredovanja iz čina poručnika u natporučnika, minimalno ti je 2 godine s time da bi trebao biti VSS i imati zadnju ocjenu "osobito se ističe" ili stupanj izobrazbe više - znači magisterij - da te netko nominira za čin natporučnika.
inače, prijelaz iz nižeg u viši čin ti je najkraći upravo iz čina poručnika u natporučnika, koji ti je za VŠS 5 godina, za VSS 3 godine, ali kao što rekoh ukoliko imaš jedan od navedenih uvjeta zadovoljen, možeš biti 1 godinu ranije promaknut, znači ili nakon 2. ili nakon 4. godine u činu (ovisno o spremi). piše ti sve u zakonu o službi u oružanim snagama RH.

a ti win32, malo bi ekipa iz VSOA-e trebala popričati s tobom i samom ti uručiti otkaz kad ga već toliko silno želiš.
takav kadar poput tebe niti nama nije od nikakve koristi.

ekipo koja zaista imate volju postati časnici, prijavite se u matični vojni ured, predajte sve papire, nek vam kažu što sve trebate, slijedeća generacija časničke izobrazbe vam počinje u rujnu 2009. godine, ako ništa mladih časnika sustav treba, ići ćete na školovanje, dobiti čin, zezat ćete se s ekipom, ići po poligonima, malo učiti itd. i uz to dobivati 6100 kn - poručničku plaću. nakon toga ostanite u sustavu nakon što dobijete raspored na dužnost pa sami za sebe vidite da li ste za to i da li to želite raditi, ako ne ne, nitko vas ne zadržava, budući da za razliku od win32 kao časnici ne dobivate nikakav ugovor na određeno vrijeme, već na neodređeno, te možete otići kad vas volja.
i zato učinite onako kako sami mislite da je najbolje za vas, a ne slušajte isfrustiranu ekipu.

pozz
bhoy82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 20:27   #23
bhoy82 a što vi u vojsci radite osim što se postrojavate ujutro? Ja bi i možda išao u tu "vojsku" da se neki k***c radi u njoj.
Kolembo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 23:24   #24
ljudi meni se čini da vi ne razlikujete "običnog vojnika" od časnika....
__________________
Ako želiš pobjediti, nikako ne smiješ izgubiti!!!!!
kico912 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 04:01   #25
win32 ja neznam koji kurac ti pricas? al ozbiljno...ja sam tek usao u sustav,i cini se vrlo dobro...i to bas na nagovor svojih 5 prijatelja koji su tamo godinama,i apsolutno se nitko ne zali...ja neznam sta ti hoces,cijeli radni vijek skakat po obukama i valjat se u blatu?....mislim,treba radit naravno,ali ti imas neke lude zelje zbilja onda,odi kopaj kanale po cijeli dan ak toliko zelis ''raditi''....i prestani odgovarat ljude od vojske,ja neznam u kojem si mjestu i postrojbi zavrsio,al to takvo stanje nije kakvo kazes bas...ima stvari u kojima si u pravu,ali alo,daj mi nadji ijedan posao,organizaciju,u kojoj nema sranja? ovo za neplacanje straza,terena,neznam ko tebe jebe,mojim kolegama uredno se svaki kurac plati...i također imaju bus besplatan svaki dan na posao...tebe il je netko tesko zajebao,ili si kao sto kazem popusio mjesto rada,neznam u cem je stvar,ali ne pricaj ipak o vojsci kao o zadnjoj rupi na kugli zemaljskoj i najgorem poslu za radit... napredovanje...svih 5 je nakon 2-3 godine poslano u docasnicku skolu...2 neidu jos,jer imaju obuku za afganistan/golan...napredovat lagano ako si ok vojnik...a za ljude sa faksom,tih treba masa,i maze ih i paze....cijela vojska ce se uskoro potpuno sastav promijenit,svi stari odose u mirovine,i nemos ni ocekivat da te uvijek ''iskusni prekaljeni ratnik'' uci nekim stvarima...navikni se na to...
vale123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 09:04   #26
win znam i ja čovjeka koji je časnik u OSRH i kaže da nije loše, istina nije niti sve blistavo ali opet se ne žali.
mislim da bi svatko htio biti časnik u gardijskoj brigadi (danas bojne, jel da) tam su i veće plače i normalniji vojnici.
čuo sam od jednog vojnika, a su plače redovne a za prekovremene se ipak mora malo čekati, ali ako pogledaš kak je u civilstvu onda skužiš da su plače u vojsci mila majka. danas poslodavci izrabljuju radnike(i one s faksom) a plača možda i je veća ali je sigurno i posao veći.
lepotan1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 11:36   #27
ne bih se bas slozio da većina friških časnika žude za radom u gardijskim brigada, iako će za većinu to biti izvjesno......
bhoy82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 23:30   #28
zna li netko kakvi su uvjeti za žene? je li obuka ista kao i za muškarce?
evo par dana razmišljam o vojsci kao jednoj od mogućnosti za posao (trenutno sam nezaposlena).....imam VSS (ekonomija)...
vojska mi je "privlačna" isključivo zbog sigurnosti posla...a čula sam da ni plaće nisu loše...
postoji li ograničenje za godine?...imam 26...
carrie77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 23:33   #29
...

zna li netko kakvi su uvjeti za žene? je li obuka ista kao i za muškarce?
evo par dana razmišljam o vojsci kao jednoj od mogućnosti za posao (trenutno sam nezaposlena).....imam VSS (ekonomija)...
vojska mi je "privlačna" isključivo zbog sigurnosti posla...a čula sam da ni plaće nisu loše...
postoji li ograničenje za godine?...imam 26...
carrie77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 14:58   #30
mene zanima u vezi ovog pitanja što je s mjestom rada? da li se ti tu i tu prijaviš i tu ostaješ, ili gdje te oni stave?
pitam za vss, dakle časnika
hvala unaprijed
comeback is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 15:03   #31
uvjet za godine je 30 godina, to ti je maximum. znaći ti još imaš 4 godine fore.
znaći kao prva stvar trebaš odraditi vojni rok koji je sada dorovoljan.
prije mjesec dana je bio natječaj za vojni rok, tak da si na njega zakasnila sljedeći će vjerojatno biti u 7 mjesecu jer se u 9 mjesecu ide na odsluženje. to traje 3 i pol mjeseca, nakon toga ti kao osoba sa VSS bi vjerojatno dobila posao kao časnik, ali naravno nakon časničke škole a mislim da i neke dodatne obuke...
uglavnom žene imaju lakše kriterije i lakše je upasti ženama u vojsku jer nemaju toliku konkurenciju a na natječaju se traži i određen broj žena 30 od 250 ljudi koje su primili na prvi naraštaj a mislim da je tak i sad za ovaj drugi za koji je upravo selekcija u tijeku.
3. naraštaj (u 9 mjesecu kreće) će biti prvi sa 400 ljudi tak da će biti lakše ući bar ja predpostavljam.
mislim da tvoje godine i nisu neka prepreka jer ipak imaš VSS. a i ekonomija se traži za pješaštvo.
znaći obuka za žene nije jednaka kao i za muškarce žene imaju niže kriterije slabije norme.
lepotan1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 15:06   #32
tam di te stave iako to mogu malo izać u susret pa recimo ako si iz zagreba neće te staviti u pjkešaštvo koje je u kninu nego pješaštvo koje je u petrinji (nema bliže zagrebu) isto tak slavonce najviše stavljaju u gašince (đakovo) dalmatince u knin i tak ali sve je to jako daleko od velikih gradova.
lepotan1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 08:07   #33
Quote:
a i ekonomija se traži za pješaštvo.
Quote:
dalmatince u knin
mom su dragom rekli na broj koji je stavljen na netu za info da dipl. ekonomiste ne trebaju.... samo promet i informatika i elektrotehnika... mi iz splita....
comeback is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 17:56   #34
uglavnom na stranicama MORHa pod stranicama vezanim uz program kadet piše da se za pješaštvo može upisati ekonomija. tak piše, za kadet ali ja sad mislim da je isto tak i za one sa završenim faksom koji neidu u sustav preko kadeta.
e sad ja na kraju neznam ali najbolje je pitati u uredu za obranu vrlo su susretljivi.
lepotan1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 20:12   #35
Biti časnik:
1.)
-odgovarati za živote i sudbine svojih 30-100 vojnika.
-biti im prijatelj,brat,sestra,mama,tata,psiholog,liječnik. ...
- nebrojeno puta pojesti g...o iako nisi kriv jer te onaj odozgo riba što je nešto napravio tvoj vojnik.
-stati na stranu i štititi svoje ljude bez obzira na sve.
-biti prvi,vikati: "ajmo za mnom!!, mi moramo!!..."
-biti ogledan primjer humanosti, dobrote, poštenja, čestitosti, etičnosti, nesebičnosti.
-imati 10 000% razumijevanja za želje nadređenih i podređenih.
- imati "kičmu" i "želudac" za sva ratna i mirnodopska s.anja i obaveze.
-biti hrabar,nepokolebljiv i odlučan, a u isto vrijeme taktičan,pronicljiv vođen zdravim razumom i logikom.
2.)imati adekvatno obrazovanje
3.)imati adekvatnu plaću.

P.S.-Prosječan životni vijek američkog poručnika od trenutka uključenja u borbenu akciju (u ratnom vihoru Vijetnama)=27 minuta.
seno is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 19:06   #36
nažalost, uvjet za primanje je dobna granica do 29 godina, ni dan preko toga
comeback is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 20:34   #37
Quote:
comeback kaže: Pogledaj post
nažalost, uvjet za primanje je dobna granica do 29 godina, ni dan preko toga
Nažalost,netko je zaključio da sve te vrline (i mane) već imaju ljudi sa 24+ godina.
Ili da ljudi stariji od 29 godina nemaju sve te vrline(i mane)


P.S. Bez uvrijede mlađoj populaciji,vi ste nam budućnost!!

Zadnje uređivanje seno : 27.02.2009. at 21:01.
seno is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 14:19   #38
I? Jeli se netko prijavio? Molim sve iscrpne informacije, od potrebnih dokumenata, liječničkog, fizičke spreme, i opći dojam o obuci časnika.
Atila_Baby is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2009., 22:16   #39
kako se ide u mirovinu casnici i docasnici, koliko god. staza i sl
enko751 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 09:31   #40
mislim da dočasnici idu u penziju sa oko 40 a časnici i sa 50+ jel tak?
lepotan1990 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:25.