Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2009., 17:29   #41
Posto imam staru vozacku koja mi vrijedi do 2043. Ako vadim novu vozacku jer bih morala ponovno trebala na lijecnicki?
ana-horvat is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2009., 13:28   #42
meni pise u vozackoj, kao uz obavezno nosenje naocala i kontaktnih leca.naocale uopce ni ne nosim nego samo lece.e sad,vozacka mi istjece u prvom mjesecu,bila je ona probna na 2 godine,pa me sad zanima trebam li ici na lijecnicki pregled,makar,velim nosim lece ne naocale i onda mislim da se ni nemoram slikati s naocalama kad ih ni nemam,jedino da ih posudim od nekoga za slikanje,bzvz i hocu li isto dobiti vozacku na 10 godina ili?
sanjulis is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 00:35   #43
Trebala bi za par dana mjenjati vozačku dozvolu... položila sam prije 2 godine, po starom zakonu, al se zakon promijenio. Hoću li dobiti novu vozačku ili će mi ovu samo produljiti?!
anek88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 14:33   #44
Quote:
anek88 kaže: Pogledaj post
Trebala bi za par dana mjenjati vozačku dozvolu... položila sam prije 2 godine, po starom zakonu, al se zakon promijenio. Hoću li dobiti novu vozačku ili će mi ovu samo produljiti?!

slicno sam i ja gore pitala, pa nisam dobila odgovor
sanjulis is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 19:41   #45
Quote:
anek88 kaže: Pogledaj post
Trebala bi za par dana mjenjati vozačku dozvolu... položila sam prije 2 godine, po starom zakonu, al se zakon promijenio. Hoću li dobiti novu vozačku ili će mi ovu samo produljiti?!
dobit ćeš novu
trebat će ti biljeg od 25 kn, dvije male fotografije i još će ti dati uplatnicu da uplatiš 35 kn

isto tako, ako ti je istekla liječnička, trebat ćeš ponoviti pregled
__________________
Talk to the face, talk to the face!
Starija Sestra is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 19:43   #46
Quote:
sanjulis kaže: Pogledaj post
meni pise u vozackoj, kao uz obavezno nosenje naocala i kontaktnih leca.naocale uopce ni ne nosim nego samo lece.e sad,vozacka mi istjece u prvom mjesecu,bila je ona probna na 2 godine,pa me sad zanima trebam li ici na lijecnicki pregled,makar,velim nosim lece ne naocale i onda mislim da se ni nemoram slikati s naocalama kad ih ni nemam,jedino da ih posudim od nekoga za slikanje,bzvz i hocu li isto dobiti vozacku na 10 godina ili?
dobit ćeš novu vozačku koja će ti važiti sve do ti važi i liječnička
__________________
Talk to the face, talk to the face!
Starija Sestra is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 11:37   #47
Vozacka dozvola

Pozdrav svima.
Ne znam dali je itko vec pisao o ovomslucaju jer nisam radio "search" pa oprostite ako se ponavlja.
Moja vozacka dozvola mi je izdata kad mi je bilo 18 godina i vrijedi do kad napunim 65 godina starosti.
Posto sam nesto nacuo da ce se vozacke dozvole mijenjati dali i ja moram mijenjati svoju? U MUP_u mi kazu da moram ali mi nitko nemoze objasniti zasto je moram mijenjati kad ima rok trajanja do moje 65 godine.
Ako je to neki legalni dokument i ako ima rok trajanja, kako to da se taj datum ne postiva od strane drzave?
Po nekoj mojoj logici, ja vjerujem da ni drzava nemoze ponistiti takav, ako ga mogu nazvati ugovorom, pravom da legalno vozim auto ako nisam skrivio nikakav prekrsaj.

Dali itko od vas zna nekakvu stavku u zakonu da govori o ovakvom primjeru?

Zahvaljujem
Inblues is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 16:20   #48
nemoraš je mjenjat. i bolje ti je da je ne mjenjaš jer tebi nepostoje u vozačkoj kategorije b+e, c+e i tako dalje ('e' je za prikolicu). tako da možeš vozit auto, kombi ili kamion s prikolicom za što mi moramo polagat posebno da bi smili vozit.


zato ne mjenjaj osim ako si lud
__________________
100 ljudi 100 čudi
100 žena 200 sisa
SinCity is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 16:30   #49
Sukladno novom Zakonu, ne postoji obveza zamjene vozačke dozvole izdane po prijašnjim propisima do 65. godine života.
Dakle, vozačka vrijedi do isteka roka na koji je izdana.
*Ami* is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 16:44   #50
Quote:
SinCity kaže: Pogledaj post
nemoraš je mjenjat. i bolje ti je da je ne mjenjaš jer tebi nepostoje u vozačkoj kategorije b+e, c+e i tako dalje ('e' je za prikolicu). tako da možeš vozit auto, kombi ili kamion s prikolicom za što mi moramo polagat posebno da bi smili vozit.


zato ne mjenjaj osim ako si lud

odakle ti ta informacija,to NIJE tocno....nemoze vozit kamion s prikolicom cak nit kamion..eventualno do 3,5t nosivosti(B.kat)....ako pricamo o tome da ima B-kategoriju
nisi duzan mijenjat vozacku,sve dok ti se ova koju imas-neizgubi,osteti ili ukrade...a u tom slucaju ces dobit novu pod tim uvjetima koji vrijede kad trazis...sto znaci ako bi sada trazio dobio bi na max.mislim da je za Bkat-10 god...a prof vozaci na max 5god...bez obzira na uvjerenje o lijecnickom-neograniceno
meni se to deslio..bila mi je neograniceno..pa sam priavio gubitak i sada dobio na 5....welcome to balkan.hehe
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 17:03   #51
Quote:
SinCity kaže: Pogledaj post
nemoraš je mjenjat. i bolje ti je da je ne mjenjaš jer tebi nepostoje u vozačkoj kategorije b+e, c+e i tako dalje ('e' je za prikolicu). tako da možeš vozit auto, kombi ili kamion s prikolicom za što mi moramo polagat posebno da bi smili vozit.


zato ne mjenjaj osim ako si lud
Kao što comi reće, nemože on voziti prikolicu ako ima samo C.
A ovo sa B kategorijom nisam siguran. Očito tu postoji rupa pa su uveli B+E

U novim vozačkim dozvolama još imaš neke A1+B, A+b koje pojma nemam šta znače.
Vjerovatno nešto sa motorima do određene kubikaže.

Ja sam isto negdje čuo da će se 2009. najkasnije morati zamjeniti dozvola.
Neznam jel to značilo da će se 2009. mjenjati propisi ili baš dozvola kao isprava.
__________________
E520 DZK
BaracudaVk is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 19:22   #52
Quote:
*Ami* kaže: Pogledaj post
Sukladno novom Zakonu, ne postoji obveza zamjene vozačke dozvole izdane po prijašnjim propisima do 65. godine života.
Dakle, vozačka vrijedi do isteka roka na koji je izdana.

Hvala na odgovorima. Znacipromjena ne treba osim ako je izgubim ili mi je netko ukrade onda se dobiva nova po danasnjim ili tadasnjim zakonima.
Samo da nadopunim, vozacka je samo A i B kategorije sta mi vise i ne treba.
Inblues is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 11:56   #53
imala sam vozačku izdatu 1998 i važila je do 65-te godine života, zatim sam izgubila vozacku 2005 i trazila novu i važi mi do 38 godine života a nema nikakvih zdravstvenih razloga za to.
znali netko moguci razlog ili je to greska ovih na policiji kad sam trazila novu vozacku.
kolt is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 12:00   #54
trebate samo uguglati mup.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 14:04   #55
posto nisam nasla na mupovim stanicama ,zanima me da li netko zna koji je rok za produzivanje vozacke dozvole prije nego posalju onu kaznu od 700kn?
Bumblee Bee is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 17:05   #56
kazna od 700 kn šalje se vlasnicima neregistriranih vozila.
zakonski nisi dužna produžiti važenje vozačke dozvole, ali ne smiješ voziti.
__________________
little piglet ebay <3
ish-mish is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 18:02   #57
hehe a mogu se dat kladit da se i za vozacku salje i jos sam se smijala takvoj bedastoci
a bitno da ne zivim vise u zabludi hehehe
Bumblee Bee is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 10:56   #58
Friško.Jučer nisam obavio lječnički pregled jer mi je falila potvrda od mog doktora da "nisam lud" i da ne pijem neke lijekove.Imam ograničenje svakih 5 godina zbog vida.Eto,kaže sestra gdje sam išao na pregled da je to sad po novom.To mi nikad prije nije trebalo .
fiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 18:36   #59
Imam jedno pitanje u vezi vozačke:

Položio sam krajem 9. mj 2007. i tada je još vrijedio zakon o 2 god. iskustva, odnosno, izdana mi je "probna" vozačka. Budući da je taj zakon ukinut, moram li svejedno produžiti dozvolu sad ili vrijedi do ponovnog liječničkog pregleda (2010.)
full_cool is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 16:33   #60
moraš je produžiti nakon što istekne, piše ti datum do kojega vrijedi,
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:45.