Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2007., 14:36   #41
sve ok. :):):):):)

ola. kako obecah - javljam se nakon pregleda kod druge doktorice. sve je u redu !!!!!!!!!!
Nasla je zenska malu mrvicu... dobro se razvija i srceko joj kuca za pet!
Uz uzdahe olaksanja, zahvaljujem svima koji su se javili, podrskom i savjetom. Ljubim vas presretna - ipak pricamo o mom buducem kumcetu
anorexia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2007., 14:41   #42
Quote:
anorexia kaže: Pogledaj post
ola. kako obecah - javljam se nakon pregleda kod druge doktorice. sve je u redu !!!!!!!!!!
Nasla je zenska malu mrvicu... dobro se razvija i srceko joj kuca za pet!
Uz uzdahe olaksanja, zahvaljujem svima koji su se javili, podrskom i savjetom. Ljubim vas presretna - ipak pricamo o mom buducem kumcetu


jeeeee supaaaaaaaaačččččččč

eto što stari uzv-radi.... samo zbunjuje....
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2007., 14:42   #43
hvala ti sta si momentalno javila, bas sam se bila zabrinula, mogu misliti tek tvoja kuma!Htjela sam te pitati zasto se to dogadja, al vjerojatno nisu se puno objasnjavale nego nasle odmah mrvicu na uzv?

Oprosti ako cu pitat jos samo jednu stvar?prije koliko je tocno dana bio pregled kod ove druge doktorice koja nije vidjela bebicu?

P.S.naravno, sretna sam jako za kumicu i saljem joj veliku pusu!
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2007., 14:46   #44
Drago mi je što je sve dobro završilo.
Čestitke kumi
__________________
...
MAX-factor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2007., 14:48   #45
Quote:
cukerino77 kaže: Pogledaj post
hvala ti sta si momentalno javila, bas sam se bila zabrinula, mogu misliti tek tvoja kuma!Htjela sam te pitati zasto se to dogadja, al vjerojatno nisu se puno objasnjavale nego nasle odmah mrvicu na uzv?

Oprosti ako cu pitat jos samo jednu stvar?prije koliko je tocno dana bio pregled kod ove druge doktorice koja nije vidjela bebicu?

P.S.naravno, sretna sam jako za kumicu i saljem joj veliku pusu!

Pregled kod one... (nemam rijeci) ... bio je u ponedjeljak. u utorak i jutros vadjenje krvi za beta hcg...
dakle, od ponedjeljka smo lude/i
no, sad je iza nas ta trauma. hrabro dalje... jos sedam mjeseci radosti
anorexia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 15:07   #46
ja sam samo htjela dodati nesto za cure sa slicnom frkom.....prije 10 dana me posebno bila zainteresirala ova tema, jer sam i sama bila u toj situaciji....kad sam prvi put zatrudnila, isla sam na pregled u 5.tj i vidjela se samo gest.vrecica, za tjedan dana se vidio i plod, a za jos tjedan dana i srcana akcija....za drugu trudnocu sam isla na pregled u 6.tjednu, dakle, onda kad mi se u prvoj vec vidio plod, a doktorica taj put plod nije vidjela i ja sam odmah zabrijala da nije mozda anembrionalna trudnoca....nakon prvog dana suza, skulirala sam se i cekala i na slijedecem pregledu se stvrano vidjelo i srceko....dodusem jako tesko, jer je uzv star, al sad sam 8+nesto i nadam se da ce dalje bit sve ok....ne dajte se obeshrabrit s prvom losom vijesti jer moze ispasti ipak sve ok, a a ko imate sumnje u nesto ili nekog, odite kod drugog doktora
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 15:12   #47
Quote:
cukerino77 kaže: Pogledaj post
ja sam samo htjela dodati nesto za cure sa slicnom frkom.....prije 10 dana me posebno bila zainteresirala ova tema, jer sam i sama bila u toj situaciji....kad sam prvi put zatrudnila, isla sam na pregled u 5.tj i vidjela se samo gest.vrecica, za tjedan dana se vidio i plod, a za jos tjedan dana i srcana akcija....za drugu trudnocu sam isla na pregled u 6.tjednu, dakle, onda kad mi se u prvoj vec vidio plod, a doktorica taj put plod nije vidjela i ja sam odmah zabrijala da nije mozda anembrionalna trudnoca....nakon prvog dana suza, skulirala sam se i cekala i na slijedecem pregledu se stvrano vidjelo i srceko....dodusem jako tesko, jer je uzv star, al sad sam 8+nesto i nadam se da ce dalje bit sve ok....ne dajte se obeshrabrit s prvom losom vijesti jer moze ispasti ipak sve ok, a a ko imate sumnje u nesto ili nekog, odite kod drugog doktora
hvala u ime svih curki koje se boje/bojat će se....

nego, imam jedno pitanje, ak znaš - koliko vremena treba proći do novog začeća, nakon anembrionalne trudnoće??
__________________
Ljubav je...
keki005 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 15:21   #48
meni je rekla doktorica u bolnici barem 2-3 ciklusa, a moja ginekologica mi je rekla da mozemo krenuti i odmah....jedna cura koja radi sa mnom je zatrudnila 2 mj nakon spontanog i sve je bilo ok, a mi smo pricekali 4-5 mj. i uspjeli....valjda se nece ponovit spontani...ako bude sve u redu, krajem 03/2008 cu drzati svoju srecicu u rukama, jedva cekam....sretno ti
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 15:25   #49
Quote:
cukerino77 kaže: Pogledaj post
meni je rekla doktorica u bolnici barem 2-3 ciklusa, a moja ginekologica mi je rekla da mozemo krenuti i odmah....jedna cura koja radi sa mnom je zatrudnila 2 mj nakon spontanog i sve je bilo ok, a mi smo pricekali 4-5 mj. i uspjeli....valjda se nece ponovit spontani...ako bude sve u redu, krajem 03/2008 cu drzati svoju srecicu u rukama, jedva cekam....sretno ti
ma sigurna sam da će sve bit ok!!!
__________________
Ljubav je...
keki005 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 19:06   #50
Quote:
keki005 kaže: Pogledaj post
hvala u ime svih curki koje se boje/bojat će se....

nego, imam jedno pitanje, ak znaš - koliko vremena treba proći do novog začeća, nakon anembrionalne trudnoće??
Isto sam imala tu anembrionalnu trudnoću ili tzv. blighted ovum i napravila sam kiretažu 06.12.2007.
Odmah sam pitala kada mogu ponovo i rekli su mi da u pravilu koliko je trajala anembrionalna trudnoća toliko bi trebao trajati i oporavak i priprema za novu trudnoću. Tako je i bilo. U 10-tom tjednu sam napravila kiretažu i nakon toga sam čekala opet novih 10 tjedana i išla na novu trudnoću.
Ne bih ti preporučila ništa prije jer je veća mogućnost da će doći do spontanog. A na kraju krajeva tko ti garantira da ćeš od prve ostati trudna. Meni je prvi puta trebalo sedam mjeseci, a drugi puta dva. (jedino je dobro što kažu da nakon kiretaže puno prije ostaneš trudna nego prije, a tako je i bilo)

Sretno!!!!!!!
Veronalona is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 12:05   #51
evo i ja sam imala anembrionalnu ....

ostala sam trudna 6 mj nakon toga.....
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 12:36   #52
Quote:
iva1608 kaže: Pogledaj post
evo i ja sam imala anembrionalnu ....

ostala sam trudna 6 mj nakon toga.....
ej Iva, vidim da si napokon na netu da ti mogu čestitati!!!
kako napreduje bebać?
jesi bila na pregledu!
puno sreće!
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 13:05   #53
Jao, baš mi je drago da sam nabasala na ovu temu. Naime prije pola sata sam došla od gin.
Prvi put sam bila na ultrazvuku prije 10 dana, sad ponovo sa 6 tjedana trudnoće, gastacijsku vrećicu vidi i porasla je od zadnji put u granicama normale,ali ne vidi unutra plod. Slijedeći pregled mi je zakazan za 10 dana i rekla je da se tada MOOOORA vidjeti plod inače mi ne gine kiretaža. Umrla sam od strave i užasa na mogućnost trudnoće bez ploda.
Lana99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 13:11   #54
Quote:
Lana99 kaže: Pogledaj post
Jao, baš mi je drago da sam nabasala na ovu temu. Naime prije pola sata sam došla od gin.
Prvi put sam bila na ultrazvuku prije 10 dana, sad ponovo sa 6 tjedana trudnoće, gastacijsku vrećicu vidi i porasla je od zadnji put u granicama normale,ali ne vidi unutra plod. Slijedeći pregled mi je zakazan za 10 dana i rekla je da se tada MOOOORA vidjeti plod inače mi ne gine kiretaža. Umrla sam od strave i užasa na mogućnost trudnoće bez ploda.
puno toga ti ovisi o tome kakav UZV ima tvoja ginekologica. uglavnom, pričekaj još tih 10 dana. bit će to sve ok. ni meni se nije vidjelo ništa osim gestacijske vrećice a danas smo napunili 32 tjedna
stella24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 13:17   #55
Stella hvala.

Nadam se da je tako, preživjet ću nekako tih 10 dana. Stvarno silno oboje želimo tog malog kikića. Ovaj forum i iskustva svih vas doista su veća psihološka pomoć od svih tih ginića sa svim tim njihovim testovima i aparatima.
Lana99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 13:21   #56
Quote:
Lana99 kaže: Pogledaj post
Stella hvala.

Nadam se da je tako, preživjet ću nekako tih 10 dana. Stvarno silno oboje želimo tog malog kikića. Ovaj forum i iskustva svih vas doista su veća psihološka pomoć od svih tih ginića sa svim tim njihovim testovima i aparatima.
znam. dođi nam na zbor. tamo sve možeš pitati i uvijek ima netko kome se dogodilo ono što se događa tebi
stella24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 19:41   #57
Mislim da dosta ovisi i kada je beba začeta. Ako ne možeš izdržati još deset dana do slijedećeg uzv. uvijek možeš skočit na hitnu. Reci da te boli i da želiš da te pregleda jer si trudna. Oni to moraju napravit i to besplatno. Tako sam ja bila napravila kod prve trudnoće. Došla sam predvečer sa prijateljicom i rekla da smo šetale po gradu i da su me ulovili jaki grčevi i da bi voljela da me ginekolog pregleda jer sam trudna.
Veronalona is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 07:58   #58
Quote:
Veronalona kaže: Pogledaj post
Mislim da dosta ovisi i kada je beba začeta. Ako ne možeš izdržati još deset dana do slijedećeg uzv. uvijek možeš skočit na hitnu. Reci da te boli i da želiš da te pregleda jer si trudna. Oni to moraju napravit i to besplatno. Tako sam ja bila napravila kod prve trudnoće. Došla sam predvečer sa prijateljicom i rekla da smo šetale po gradu i da su me ulovili jaki grčevi i da bi voljela da me ginekolog pregleda jer sam trudna.
Ha...ha...ha, svaka čast, ovo se zove ženska snalažljivost,hehe. Ma znaš, gledala sam na www.trudnoca.net sličice trudnoće iz tjedan u tjedan. I lijepo kaže, da je sa 4 tjedna plod vidljiv tek kao točka. Kod mene je začeće bilo 4 ili 5.08. a na uzv me gledala 3.08. Nije bez naočala čak ni primijetila malu bijelu točkicu, koju sam ja tek kod kuće uočila unutar gastacijske vrećice. Prema zadnjoj mengi računala je da sam trudna 6 tjedana. Mož' računato od kad hoće kad ja znam da je bilo nepuna 4 tjedna. Nadam se da će sve biti ok i da će moja točkica rasti i lijepo me razveseliti prvim srčanim titrajima na slijedećem pregledu.
Lana99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 11:07   #59
Mislim da smo imale iste plodne dane, ja sam u ponedjeljak bila opet na kontroli i doktor je rekao da vidi nešto, ali nije siguran jer je jako malo. Taj dan mi je bilo 6 tj i koj dan, pa me na kontrolu naručio za sutra. Nadam se da te to malo uješilo, a i po netu sam malo prčkala i vidjela da se cirkulacija vidi tek od 6 pa čak do 7 tj. Drži se.
__________________
Curica ili dečko??? Pitanje je sad!
good girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 13:59   #60
Quote:
good girl kaže: Pogledaj post
Mislim da smo imale iste plodne dane, ja sam u ponedjeljak bila opet na kontroli i doktor je rekao da vidi nešto, ali nije siguran jer je jako malo. Taj dan mi je bilo 6 tj i koj dan, pa me na kontrolu naručio za sutra. Nadam se da te to malo uješilo, a i po netu sam malo prčkala i vidjela da se cirkulacija vidi tek od 6 pa čak do 7 tj. Drži se.
Utješilo me dakako,thnks. Viš' kako smo ovisne o internetu, hehe. MA imam ja goog feeling da su te bebice ok samo nas malo zafrkavaju, tek toliko da se vidi tko je gazda.
Lana99 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:13.