Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2007., 21:51   #61
cure, kolika je mogućnost pogreške zbog lošeg UZV?
po mom izračunu, u 7. sam tjednu (7 + 4 dana), gest. vrećice su tu (dvije), a ploda se "ne vidi"... kontrola za 10 dana... ludim...
Maya_78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 22:36   #62
Pa ako su ti plodni dani bili kasnije moguće je. Ja sam imala takav problem, ali sa 7 tj. i par dana ( po njihovom računanju po zadnjoj mens. )mislim 4 da se napokon nešto vidjelo. Ako ne možeš čekati 10 dana , znam da je teško, odi za 3-4 dana kod drugog gin na ultrazvuk, koštat će te nešto novca, ali ćeš biti mirnija. Ne razumijem zašto te naručio nakon 10 dana, mene su svaka 3 dana pregledavali.
__________________
Curica ili dečko??? Pitanje je sad!
good girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 12:40   #63
Quote:
Maya_78 kaže: Pogledaj post
cure, kolika je mogućnost pogreške zbog lošeg UZV?
po mom izračunu, u 7. sam tjednu (7 + 4 dana), gest. vrećice su tu (dvije), a ploda se "ne vidi"... kontrola za 10 dana... ludim...
A da li si vadila beta HCG ?
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 13:44   #64
upravo danas idem po nalaz BETA hcg... nisam htjela paničarit pa nisam ni forsirala da kod dr. dođem prije 7. tjedna (po zajedničkom izračunu), a sad kaže: još se ništa ne vidi... znam i ja da bi trebalo, ali... samo nisam baš uvjerena u ispravnost uređaja pa sam mislila za par dana na 3 D color doppler. Ima li smisla, kakva su vaša iskustva? Ne želim se unaprijed živcirati, ali opet... nije mi svejedno i bolje da znam nego živim još tih 10 dana u iščekivanju... i što onda? kiretaža? kako odlučiti da li čekati spontani ili napraviti ju?
ma, pomalo, sada najprije BETA pa kod dr. pa dalje...
Maya_78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 14:52   #65
Nalaz BETA je nešto iznad 40.000 što je unutar ref. vrijednosti, valjda...
i ok za 7 tjedan... znači, koliko sam skužila, trebala bih za 2 dana vaditi ponovo pa viditi kako se "dupla"? a što je u slučaju "blighted ovum" (gest.vrećice bez embrija). Da li bi i tada vrijednost odgovarala "normalnima"?
Uh....
Maya_78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 19:20   #66
uglavnom, dr. rekla da moram u bolnicu na daljnje pretrage
nija baš uvjerena u sretan ishod...
baaaaaad
Maya_78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 09:45   #67
Maya drži se. I ja sam bila u sličnoj situaciji. Sa 7,5 tjedana (računato po zadnjoj menstruaciji) nije se vidio plod. Privatna ginička sa odličnim ultrazvukom nije vidjela ništa i poslala bi me već tjedan dana prije na kiretažu. Međutim, hajde prva beba pa da sačekamo još 1 tjedan. Očajna, s malo nade u srcu otišla sam 4 dana kasnije u dom zdravlja kod socijalca. I žena je našla embrio od 6 mm na starom, nikakvom ultrazvuku. Uvažila je i moju tvrdnju da je trudnoća 6 tjedana, što je odgovaralo i dimenzijama zametka. Naručila me za 10 dana da vidimo kako beba dalje napreduje. Ne daj se olako otjerati na kiretažu bez nekoliko lijećničkih mišljenja, posebno ako ne krvariš, nemaš bolove i dobro se osjećaš.
Lana99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 11:15   #68
Drage moje, nastavak priče: tri dana kasnije, dakle 27.09. baš kad sam trebala na taj kontrolni uzv odmah ujutro primijetila sam smeđi iscjedak. Smrzla sam se od straha. Kasnije se pokazalo, ne bez razloga. Na uzv se pokazalo da plod ne samo da nije narastao nego ce smanjio i ja sam zavrsila isti dan na kiretazi. Dijagnoza:blighteg ovum, ili tzv. anembrionalna trudnoća. Bad totalni.
Lana99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 00:01   #69
Quote:
Lana99 kaže: Pogledaj post
Drage moje, nastavak priče: tri dana kasnije, dakle 27.09. baš kad sam trebala na taj kontrolni uzv odmah ujutro primijetila sam smeđi iscjedak. Smrzla sam se od straha. Kasnije se pokazalo, ne bez razloga. Na uzv se pokazalo da plod ne samo da nije narastao nego ce smanjio i ja sam zavrsila isti dan na kiretazi. Dijagnoza:blighteg ovum, ili tzv. anembrionalna trudnoća. Bad totalni.


o, lana, mila

to se uopce ne bi smjelo dogadjati, pretesko je. drzite se oboje, dobro se odmori, oporavi od soka, a tu ces naci cura koje dijele tvoje osjecaje i strahove.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 13:58   #70
lana samo hrabro....
kako kaže putnica samo se dobro odmori, pomalo ćeš se oporaviti i nadam se uskoro opet nasmijana doći sa novim dobrim vjestima
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 14:51   #71
Lana znam da ti je teško jer i ja sam to prošla prije punih 10-11 mjeseci, a vidi me sada. Evo puna četri mjeseca ja i moj bebać iz dana u dan čekamo da se vidimo. Biti će i tebi tako, samo se nemoj previše deprimirat. Ja sam se najbolje utješila tako da sam si utuvila u glavu ovako:
"Nemaš za čime žalit, jer nažalost, ničeg nije niti bilo"
Bilo bi mi puno gore da sam na UZV vidjela bebicu kako raste i da sam čula srčeko i onda najednom ništa.
Vjerovatno mora biti jedan promašaj da bi ono što dolazi bilo savršeno. Samo naprijed.
Veronalona is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 15:04   #72
Evo da te utješim i ja sam prvo izgubila u 8 tj trudnoće. Danas sam ponosna mama 1 predivne curice, a drugo djete je na putu! Samo hrabro naprijed!
__________________
Curica ili dečko??? Pitanje je sad!
good girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 13:10   #73
Thnx svima na lijepim rijecima. Nadam se da cu uskoro ponovo biti +, a ne wanna be. Tocno je da mi je ipak malo lakse sto nije bio spontani pobacaj nego blighted...iako...da, svi se uvijek pitamo why me? No, kako bilo da bilo pokušat ćemo ponovo, pa što bude. Pusa svima.
Lana99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 13:26   #74
Quote:
Lana99 kaže: Pogledaj post
Thnx svima na lijepim rijecima. Nadam se da cu uskoro ponovo biti +, a ne wanna be. Tocno je da mi je ipak malo lakse sto nije bio spontani pobacaj nego blighted...iako...da, svi se uvijek pitamo why me? No, kako bilo da bilo pokušat ćemo ponovo, pa što bude. Pusa svima.
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 14:44   #75
Prvi pregled - nema otkucaja srca, nema ploda?

Cure, imam pitanje u ime svoje šogorice ( Sebać ). Bila je u petak kod gina koji joj je po ZM izračunao da je trudna 5+3. Kada ju je gledao ultrazvukom, rekao je da se vidi mjehurić, ali ne i otkucaji srca Naručio ju je za tjedan dana, i rekao da se ne brine... a kako to izvesti? Da li je bila koja u takvoj situaciji, i kako je završilo?
__________________
Borna
Goga_fina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 14:48   #76
5+3 je na granici da li je srce prokucalo ili ne....
Ovisi kad je bila ovulacija i kada začeće....
Neka se fino odmara i uživa, srce će već prokucat za koji dan....
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 14:50   #77
Quote:
Goga_fina kaže: Pogledaj post
Cure, imam pitanje u ime svoje šogorice ( Sebać ). Bila je u petak kod gina koji joj je po ZM izračunao da je trudna 5+3. Kada ju je gledao ultrazvukom, rekao je da se vidi mjehurić, ali ne i otkucaji srca Naručio ju je za tjedan dana, i rekao da se ne brine... a kako to izvesti? Da li je bila koja u takvoj situaciji, i kako je završilo?
Nisam sigurna ali mislim da se otkucaji vide tek sa 7 tjedana
ja sam bila 4tj trudna a droktorica nije ni skužila
tomka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 14:53   #78
Meni je na 5+5 na jedva jedvite jade skužio cirkulaciju!
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 14:59   #79
ne brini....mene je moj gin naručio sa 7 tjedana,jer je rekao da tek tada može vidjeti otkucaje srca...
sve će biti 5
any5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 15:32   #80
Curke, još tko ?
__________________
Borna
Goga_fina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:36.