Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2009., 18:02   #61
Ja sam u bolnici bila na kiretazi i nije bilo tako strasno osim jednog ginekologa mesara....
Iskreno se nadam da cu docekat novo rodiliste,a ako ne,stas....al opet ne virujem da je tako strasno kako pricaju,ja mislim da to sve se ipak preuvelicava....
pipi3108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 18:11   #62
evo mog friskog iskustva...
sami porod mi je bio jako traumatican, psihicki... jednostavno nisam imala srece, radjala sam nocu, a dezurni doktor je bio kreten koji je zelio spavati bez da ga se ometa...
babice i doktorice koje su bile uz mene su bile super, ali nazalost odluku o odlasku na carski nisu mogle donijeti bez gore navedenog dezurnog doca... da nisam sama na kraju reagirala na njihovo odugovlacenje, ko zna kako bi sve zavrsilo... svom srecom, izborila sam se za sebe i svoju bebu...
osim toga, boravak u bolnici mi je bio ok... ne ocekuj previse, odnosno ne ocekuj nista, jer se za sve moras sama izboriti... neka te ne bude strah pitati, traziti, ali sve ljubazno i uz osmijeh... i to pali... nemoj se obazirat na neljubazne sestre, kakvih ima, ali su manjina... njih jednostavno ignoriraj...
meni su od velike pomoci bile cure koje su bile sa mnom u sobi... jedna mi je pomagala ustajati prvih par dana, a druga je rodila na carski par dana prije mene, pa me uputila u to sto smijem, a sto ne... puno im hvala...

sta se tice novog rodilista, nitko nista ne zna... u novinama je pisalo da je rok pomaknut na deveti mjesec...
ja sam misljenja da nam novo rodiliste nece puno pomoci, kad ce osoblje ostati isto...
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 20:34   #63
najbolje iskustvo koje sam ja čula o splitskom rodilištu jest od moje mame.

ona veli da su je doktori stalno oblijetali i pazili a da su joj medicinske sestre non stop nosile, mazile i ljubile bebu.

no, to je bilo prije 20 godina. kad sam se ja rodila
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 21:07   #64
Quote:
katekit kaže: Pogledaj post
Na tvoje pitanje se nadovezujem i ja, s podpitanjem jel zna tko kada bi se napokon trebalo otvoriti novo rodilište?
pa ja sam cula,iz nekih gradevinskih krugova,da bi trebalo biti oko sv.duje zbog izbora...ja se iskreno nadam da ce biti tada tako da ja svoju bebicu rodim u novom-iako nikad se ne zna.
ja sam cula da ovaj boks gdje tata ide na porodaj da je lijepo sreden-prija tu rodila,i da su svi bili ok prema njoj.tako...
__________________
10.06.2009.sada imam svog princa;)
mops0807 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 00:06   #65
Ja sam prvi put rodila prije 4,a drugi put prije godinu dana.Iz svog iskustva ću ti reći da se ne plašiš na te priče,jer viruj mi čim ugledaš svoje malo zlato zaboravit ćeš na sve uvjete,ma kakvi bili.Prvi put sam rodila u starim boksovima,i moram priznat,oni stari stolovi tj.kreveti su neudobni,za razliku od onih ,,svemirskih,, u tata-boksu,koji su fenomenalni,pa bi se makar samo radi toga isplatilo povesti muža sa sobom na porod.Ja sam,na žalost,u tom novom boksu rodila moju bebicu(koja je umrla u 37.tj.trudnoće),i pretpostavljam da su me stavili tamo kako bi mi makar tako malo olakšali bol šta se trebam mučit,a za ništa.Osoblje mi je bilo super,a šta su ti i ostale gore opisale,za neke stvari koje ti trebaju upalit će osmijeh i ljubazna zamolba.Inače,kako sam čula od jedne prijateljice koja radi u rodilištu(ne zna se kad će otvorit novo),nove su sobe za dvije trudnice,bebe su uz tebe,i svaka soba ima svoj wc sa tuš kabinom a rađaona ima sve moguće načine rađanja(u bazenu itd.),pa samo tribamo da šta prije otvore
Klody is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 21:32   #66
Najbliže splitskom rodilištu je ono u Makarskoj...jeste li čule nešto o njemu... Stjecajem okolnosti moj mali Zagorac ima sve šanse roditi se u Dalmaciji (posao nas ovo ljeto nosi na more) i sada razmišljam da li Split ili Makarska. Pomozite dalmatinke !!!
__________________
...a nije bilo jabuke ?
još 5 dana....
Ticker
ivapetar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 23:26   #67
Ja sam se rodila u Makarskoj,moja mama ima sve rijeci hvale za makarsko rodiliste,bila je jedina u bolnici....Prednost je sta je malo rodiliste,a mana je to sta u slucaju bilo kakvih komplikacija te moraju slat u split...Vjerojatno manjak opreme i strucnog osoblja....posto moji roditelji zive u baskoj vodi i ja cu vjerojatno bit tu preko ljeta postoji mogucnost da rodim u Makarskoj...
pipi3108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2009., 01:05   #68
Thumbs up

imam rodit za mjesec i pol, u st. nije me strah, držim se one - bolit će u novom ili starom rodilištu a ja i beba tri dana možemo izdržat a onda pažnja i maženje pravac kući u family
BubaMaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2009., 12:49   #69
Prema nekim informacijama koje sam ja doznao (sad nisam baš uvjeren u sigurnost) rećeno je da će se novo rodilište otvoriti za Sv. Duju (isto je rečeno i prošli put) ali kada sam danas prošao pored pristupne ceste nisam vidio da se ništa radi.
__________________
Moja osobna stranica /
Obrisano!!
Torcidas is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 01:17   #70
ja o tom rodilistu nemam nista lipo rec,ni o osoblju,a bogami odlezala sam tamo miseci i miseci
__________________
Razumi me, vrime je da se sidro podigne, pomakli smo granicu, grube riči je priskaču....
plavusa123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 08:55   #71
Quote:
pipi3108 kaže: Pogledaj post
Ja sam se rodila u Makarskoj,moja mama ima sve rijeci hvale za makarsko rodiliste,bila je jedina u bolnici....Prednost je sta je malo rodiliste,a mana je to sta u slucaju bilo kakvih komplikacija te moraju slat u split...Vjerojatno manjak opreme i strucnog osoblja....posto moji roditelji zive u baskoj vodi i ja cu vjerojatno bit tu preko ljeta postoji mogucnost da rodim u Makarskoj...
Nas dvije ćemo hrabro u Makarsku.....Čula sam da je to rodilište prijatelj dijeci i da nemaju zabilježen slučaj smrtnosti majke ili bebe.....
__________________
...a nije bilo jabuke ?
još 5 dana....
Ticker
ivapetar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 14:36   #72
Da s vama podjelim moje iskustvo sa rodilistem u Splitu
Uh imala bi ja tu puuno pisat jer sam dosta vremena odlezala tamo,a ne znam jesu mi bile gore sestre ili doktori. U bolnici sam cuvala trudnocu zato sto mi beba nije dobivala na tezini i po rijecima jednog doktora svaki dan sam mogla rodit... U 8 mj. sam isla na UZ kao i svaki tjedan do tad,gledao me neki dr. s kojim prije nisam imala iskustva i rekao da mi je beba teska samo 1kg. Nista mi nije bilo jasno jer je to do sad bila najniza tezina mjerena na UZ. Onda me se napokon sjetija dr koji mi je tu vodio trudnocu i primarijus mi je vagao bebu koja je po njegovom imala malo vise od 2kg. Svaki dan su mi radili ctg i jedan dan me dr uputio u rađaonu uvjeravajuci me da imam trudove. A nista me nije bolilo. Tu su me drzali cilu noc da bi me ujutro vratili u sobu. Rodila sam na carski 20 dana prije termina,cili dan sam se mucila i nije islo da bi na kraju dobila bakteriju opasnu po bebu (zbog takvih stvari mala mi je imala krvarenje na mozgu 2 stupnja) i tek onda su se sjetili carskog. Kad su me iz sok sobe vratili na odjel trebala sam jos 2 dana nosit kateter ali mi ga je sestra svojevoljno digla i uputila me u wc ito samu. Ne moram ni pisat da mi je tamo doslo slabo,sva sreca rodica mi je tad stazirala na Firulama i ona me nasla. 5 dana nakon poroda me pedica pozvala u sobu za sestre,posjela me na stolicu uzela telefon u ruke i nazvala da pita jel helihopter spreman da moju bebu prevezu u Zg. Bez da je meni ista objasnila. U tom trenutku sam pozelila vristat ali nisam mogla pustit ni glasa,nisam se mogla ni ustat sa stolice. Nakon mog moljenja rekla mi je da mi mala ima srce desno i da je tesko bolesna,molila sam da mi neko objasni poblize ali bezuspjesno. Kad sam izasla iz njihove sobe nisam imala pojma di sam ni di je moja soba. Niti jedna sestra mi nije pruzila ni rijec utjehe,ma nista. Samo su me pitali zelim li krstit bebu prije odlaska. Taj dan sam i ja odlucila izic iz bolnice jer vise nisam imala sta tu radit,no muzu mi je trebalo vise od 2 sata da dođe jer je sve bilo iznenada. Sestra mi je rekla da se spakiram i oslobodim krevat,i ja sam 2 sata cekala muza ispred bolnice. Ma uzas. Beba mi je otisla u Zg sa milijun dijagnoza,da bi tamo doktori rekli da s njom nece bit nikakvih problema. A u St su mi svasta govorili,da nece moc hodat,govorit...
I bila sam svjedok di je zena rodila dvi curice koje su umrle a oni nju stavili u sobu s dojiljama,jadna je 2 dana plakala i molila da je prebace negdje drugo....
__________________
Razumi me, vrime je da se sidro podigne, pomakli smo granicu, grube riči je priskaču....
plavusa123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 15:38   #73
plavusa zao mi je sta si imala tako lose iskustvo, to je stvarno grozno...
al evo da podijelim s vama ono sta ja znam, posto nakon tvog posta sigurno mamicama nece bit svejedno ic tamo rađat...
ja sam vise puta tamo odrađivala vježbe kao sestra, i bila na više poroda
sta se tice samog odjela, je, uvjeti su ajme, kapacitet je mali, i tako je vec godinama, otkad sam se ja rodila, pa bice i prije
osoblje..je svakakvo, kao sta su i ljudi opcenito svakakvi
ima krasnih sestara, a ima ih i ajme majko
ne bi navodila imena, al tamo su dva krasna relativno mlada doktora, koji su i vrhunski strucnjaci, onda visa sestra koja uci kako dojit je isto divna, objasnit ce sve lipo, mozete je pitat sta god vas zanima
sta se tice rađaone, bila sam tamo vise puta, i kad god sam bila, svi su bili predivni! glavna sestra je super, mislim da je cak i mene porodila (negdi na pocetku svoje karijere), i uvik su svi bili susretljivi i ok
oni boksovi su losi, tata box super, al oni su nam rekli da im je tamo nezgodno pa da im je draze kad je rodilja u "normalnom" boxu
ne znam tocno zasto, al to mi je zapelo za uho
uglavnom, nisam ovdi da bi branila rodiliste ni struku, ni ne radim u struci, ali sam vam htjela dati jedan pozitvan pogled nakon ovg nazalost loseg iskustva plavuse, a vjerovatno i jos mnogih drugih
po meni je sve u ocekivanjima...situacija je trenutno losa, nadajmo se da ce bit bolje u novom rodilistu (jednom kad se otvori, zivi bili pa vidili), tako da treba to ic odradit bez previse strahova i razmisljanja (znam, lako je meni govorit, al jednom cu i ja tamo zavrsit) i tuđih iskustava, bilo pozitivnih ili negativnih
važno je da cete dobit svoje malo zlato, a ovo ostalo se ionako zaboravi (potisne haha)
dakle, da zavrsim ovaj mali esej, nemojte nista ocekivat, govorim vam da ima i krasnih ljudi, ove ostale zanemarite, i postavite se normalno i sve ce bit ok!
puno srece i lip porod zelim svima!
__________________
Happiness is only real when shared...
Marcelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 16:53   #74
Evo kopi-pejstam ono šta sam pisala na Trudnicama Split:

Za vrime mog boravka u bolnici, šta u rodilištu, šta na neonatologiji osoblje je bilo za 5 , svi ljubazni i susretljivi, od doktora do medicinskih sestara.
Meni je na porodu bija muž, e sad da li je to zbog njega ili zato što sam imala prijevremeni porod uz mene je bila hrpa njih (2 doktora i 2-3 babice) i svi su bili doslovce nježni.
Nisam se derala jer sam čekala da počne užasno bolit, a to užasno nije nikada došlo.
Frane je rođen mojim prirodnim trudovima, bez epiduralne i bez dripa, sve žene koje znam da su rodile na dripu kažu da je drip grozan i da su bolovi neusporedivo veći od prirodnih trudova, tako da i za slijedeći porod rađe biram 10 sati prirodnih trudova nego da me kopčaju na drip.
A čini mi se da sam načula u bolnici da ako primite epiduralnu poslin poroda idete 24 sata na intezivnu, šta znači da opet nećete vidit bebača cili dan. Ne znam je li ovo istina, ali bilo bi dobro provjerit, jer bih ja u tom slučaju epiduralnu sigurno odbila.

Sobe na odjelu su socijalizam, ali sve je jako čisto i uredno i bebe puno vremena provode sa mamama, sestre ih svako malo donose mamama na dojenje, ostave ih po sat i po-dva, a i kada beba plače iza stakla mama može otići do medicinske sestre i zamolit da joj bebu donesu u sobu.
Sestre to uvijek i bez iznimke uvaže, barem je tako bilo prije eto skoro godinu dana.

WC je korektan, obnovljen i uvik ima tople vode (za razliku od onoga na neonatologiji ), ali sam ja uvijek uz sebe imala Domestos maramice za wc školjku, vlažne maramice za ruke i svoj wc papir. Razlog su neuredne šporkulje i rafulje koje dođu rodit i onda se na odjelu ponašaju ko' u štali.
Čistačice redovno čiste i stavljaju papir i sapun u wc, pa je samo stvar sreće hoćete li u wc i tuš doć iza čistačice ili iza neke od tih koza.

Ja sam ponila od doma svoje spavaćice i da sam ih obukla ne bi mi niko ništa reka, ali na kraju nisam tila.
Cilo sam vrime ležala u krevetu, a kad bi bile posjete onda bi obukla mantil pa mi spavaćicu ionako nitko ne bi vidija, a ako trebam da izvinete zakrvavit spavaćicu bolje da to bude njihova nego moja.
Jesu bezvezne i jesu prevelike i istina je da ih ne dile šakom i kapom, ali ja bi svaki dan otišla do sestara, zamolila ih da mi daju čistu spavaćicu i uvik sam je dobila.
Tako je za dosta stvari tamo, sami vam neće dat i ponudit, ali ako odete do njih i lipo zatražite dobijete bez problema.

Mislim da sam ovim "esejom" donekle odgovorila, ako sam šta zaboravila pitajte
Girasole is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 21:46   #75
Na moj zahtjev dobila epiduralnu i nisam bila u intezivnoj, ali sam noć provela na pomoćnom ležaju jer je soba bila puna. U sobi je bila gospođa kojoj je rađena kiretaža. Grozno. Kako nisam imala epiziotomiju ( drugi porod ) cijelu noć sam prosjedila na tom nesretnom krevetu jer me bilo strah leći na leđa zbog mjesta uboda ( u kralježnici ). Rodila sam u 9 navečer, a dijete mi donijeli u sobu tek u 13h. Prvi porod mi je bio ajme, prije 6 godina. Ovaj drugi je bio bezbolan, suprug je bio sa mnom, a čeka me i treći u 9.mjesec i nastojat ću opet dobiti epiduralnu jer nikakve posljedice nije imala moja cura, a ni ja. Dapače, bila sam opuštenija i mirnija jer me stvarno nije ništa bolilo, čak sam pomagala ženama u sobi, pravila im krevete, vodila ih u wc.Eto, moje iskustvo, ali isto tako moram reći da se liječnici i sestre drukčije ponašaju kad je muž tu. Moj ide opet i jedva čeka.
__________________
المقابر مليئة الرجال لا غنى عنه. سيد رامشتين
Carla B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 00:57   #76
Marcelina i Larazg hvala vam sto suosjecate.
Meni je nakon tog iskustva bilo jako tesko,ma mislim da bi i knjigu mogla napisat sta mi se sve dogadalo tamo,cak sam tila dat u medije neke stvari. I ja mislim da tamo ima i dobrih dusa ali ja nazalost nisam naletila na njih. Nekako ce mi u najgorem sjecanju ostat sestra sto mi je skinila odma kateter i ta ista me i istjerala iz sobe. Tu sam par mjeseci lezala i puno puta sam se pozelila pokupit i otic kako mi je bilo. Ne znam jel teze bilo prije ili nakon poroda. Od tada je proslo vise od 3,5 god. Moja curica je ziva i zdrava,hoda,raste i govori ali meni su ostale traume za cili zivot da ne znam ocu li se ikad vise usudit rodit drugo dite.
Puno toga ima sta mi se dogadalo,i plakala sam i molila da mi objasne sta je s bebom,zasto treba ic u Zg,znam da ima ljudi s srcem na desno i normalno zive,zanimalo me zasto je moja zbog toga bolesna. Nitko mi nije htio rec nista.
Od carskog i dan danas ne osjecam dio od pupka pa do reza,svako malo imam upale zahvaljujuci njihovoj nemarnosti dok sam 20 sati lezala u boksu...
__________________
Razumi me, vrime je da se sidro podigne, pomakli smo granicu, grube riči je priskaču....
plavusa123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 07:40   #77
Quote:
plavusa123 kaže: Pogledaj post
Marcelina i Larazg hvala vam sto suosjecate.
Meni je nakon tog iskustva bilo jako tesko,ma mislim da bi i knjigu mogla napisat sta mi se sve dogadalo tamo,cak sam tila dat u medije neke stvari. I ja mislim da tamo ima i dobrih dusa ali ja nazalost nisam naletila na njih. Nekako ce mi u najgorem sjecanju ostat sestra sto mi je skinila odma kateter i ta ista me i istjerala iz sobe. Tu sam par mjeseci lezala i puno puta sam se pozelila pokupit i otic kako mi je bilo. Ne znam jel teze bilo prije ili nakon poroda. Od tada je proslo vise od 3,5 god. Moja curica je ziva i zdrava,hoda,raste i govori ali meni su ostale traume za cili zivot da ne znam ocu li se ikad vise usudit rodit drugo dite.
Puno toga ima sta mi se dogadalo,i plakala sam i molila da mi objasne sta je s bebom,zasto treba ic u Zg,znam da ima ljudi s srcem na desno i normalno zive,zanimalo me zasto je moja zbog toga bolesna. Nitko mi nije htio rec nista.
Od carskog i dan danas ne osjecam dio od pupka pa do reza,svako malo imam upale zahvaljujuci njihovoj nemarnosti dok sam 20 sati lezala u boksu...
Draga plavušo..
ne odustaj od svoje želje za drugim djetetom zbog KBC Split (nisu vrijedni toga)..
Srećom možeš roditi i van Splita... pa flekica 35... isto su je hebali sa dođi na CTG odi sa CTG-a..prenjela par dana.. puko joj film i došla i rodila u privatnom rodilištu..

Hoću reći, dok god imaš izbora.. to je dobro..

Drago mi je da je cura zdrava i da je super, a nažalost tvoju traumu ništa neće izbrisati.. sva sreća što će tvoja usta govoriti i govoriti pa možda svojim iskustvom spasiš neku drugu curu koja bi nahebala u KBC Split.

Ne znam što reći, ni Zagrebačka rodilišta nisu sva ista- ja se Petrove ježim i ježim, tu bolnicu potresaju stalne neke afere (što meningitis, što nečista voda, što greške doktora..ma )

Cure hvala Sveti Duh i Vinogradsku... ja ne znam nisam tamo nikad bila.

Htjedoh reći, ti nemaš izbora u Splitu draga ali imaš van Splita
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 09:54   #78
prošlo je dosta vremena od mog iskustva u splitskom rodilištu pa se možda dosta toga i promijenilo, nadam se na bolje, al nikakva trauma mi nije ostala u sjećanju.. osim boli od odvratne epiziotomije i jedino toga se bojim, a za sve ostalo
i jedina sam bila u boxu i rađala tu prvu polovicu noći, nigdi žive duše,,samo zvukovi iz daljine od osoblja koje se smije i vjerovatno pije kavu (bila je noć)

ima jedan detalj koji me uvijek iznova oduševi jer imam fotku, a to je pogled medicinske sestre na moju curicu kad je davala mojoj sestri pri izlasku iz rodilišta..tako topal pogled, ljudski, ma ljudi moji ko da je njena

evo čula sam da u 5 mjesec otvara novo rodilište, al ne igra mi to nešto previše, bol će bit ista, postupak isti, osoblje također, a pošto ću rađati u tata boxu svakako ću imat novi udobniji krevet..tako da
kažu da će frka bit jer će zaposlenika bit isto, a prostor je puno veći pa bi se lako mogao imat dojam da fali ljudi
__________________
smijeh je lijek!
oportuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 10:34   #79
Plava,procitala sam....samo ti zelim reci i ja mislim na vas. potrazi utjehu u tom svom malom bicu,koje je zivo i zdravo danas....i budi sretna!Mnoge mame nisu te srece!Moja prica nije tako tuzna,ali je meni isto bila potresna.....ja sam do zadnjeg dana strahovala dal ce se beba roditi i hoce li biti sve o.k.,jer su me uvjerili da je rizicna trudnoca,iako je sve bilo idealno,ali dovoljno su rekli da bi me zabrinuli.....moje zlato je tu i kad je pogledam,samo kazem:hvala ti Boze,sta bi da je nema?I svima sam oprostila onog momenta kad je zaplakala!!!!
Svim bebacima-velika pusa
__________________
Zivot nije za dusu meku.........a ja sam bas ta!!!..... Al imam 3 razloga da to promijenim!
oraščić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 11:26   #80
plava, evo da se i ja osvrnem na tvoju pricu...
napisala sam vec da sam i ja dozivila jako traumatican porod u st rodilistu... nece biti lako ponovo se odluciti da tamo idem roditi osim ako ne budem imala neku debelu vezu i doktora koji ce biti uz mene cijelo vrijeme...
ali zbog toga nisam odustala od drugog, mozda i vise djece... samo sto, ako ne budem spremna za st rodiliste, lijepo cu pravac u zg i pravac privatno rodiliste... prema pricama o odnosu prema rodiljama tamo, vjerujem da se ne bi dozvolilo da prozivim ovo sto sam prozivila sad...
strah ce svakako biti prisutan, ali to vrijedi zbog osmijeha moje cure koju gledam s osmjehom svaki dan...
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:19.