Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2010., 20:24   #81
Quote:
EllaH kaže: Pogledaj post
evo ja pisala na putovnicama za djecu

za putni list trebaju 2 slike
domovnica
internacionalni rodni list
putovnica roditelja
cca55eura
gotovo isti dan
ali najbolje nazvati nadlezni konzulat i provjeriti tamo

mi smo prvo morali vaditi punomoc da nam netko izvadi domovnicu u hr, to se isto u konzulatu vadi, 12 eura

e da i kad se izvadi domovnica i hrv.rodni list bebu treba prijaviti u mup-u prebivaliste u hrvatskoj i maticni broj prije nego li se ide raditi putovnica
Puuuuno hvala na informacijama, izgleda da ce tata imat puno posla prve dane nakon poroda, dok sve obidje i obavi..
protelos is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 08:47   #82
belgija

da li ima neka koja planira porod u belgiji ili je rodila gore?

naime moj muz je belgijanac, ja sam na komplikacijama i mislim prvo tromjesjecje bit u rh, a kasnije ak sve bude ok otic gore. ovdje cu primati nakandu sa hzzo. gore mogu i bit cu osigurana preko njega. da li to znaci da se moram ovdje odjavit, i ako se ne odjavim da cu ukoliko me neko prijavi dobiti kaznu ili stogod za primanje naknade?

tnx
bubica_blx is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 22:40   #83
Thumbs up super tema

Bok curke, napokon super tema.
Ja cijelo ljeto trazim ovakve informacije, pa nista nisam uspijela do sada!! Naime rodit cu u Esslingenu, kraj Stuttgarta pocetkom godine.
Jel netko zna, u Hrvatskoj moras prijavit bebaca u roku mjesec dana. Ako je rođen tu, da li je to isto??

Jel ima netko sa iskustvima iz Stuttgarta ili okolice sa porodom??
sju1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 23:52   #84
Quote:
sju1 kaže: Pogledaj post
Bok curke, napokon super tema.
Ja cijelo ljeto trazim ovakve informacije, pa nista nisam uspijela do sada!! Naime rodit cu u Esslingenu, kraj Stuttgarta pocetkom godine.
Jel netko zna, u Hrvatskoj moras prijavit bebaca u roku mjesec dana. Ako je rođen tu, da li je to isto??

Jel ima netko sa iskustvima iz Stuttgarta ili okolice sa porodom??
ako se ne varam i u DE je rok mjesec dana za prijavu. a sto se tice prijave djeteta u nasem konzulatu ili direktno u HR, to mozes obaviti kad hoces. doneses internacionalni rodni list, njega mozes vec kod prijave u standesamtu zatraziti. tako i tako ce te pitati koliko primjeraka rodnog lista trebas...

mi smo malu prijavili u hr kad je bila 5mj.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 20:53   #85
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
ako se ne varam i u DE je rok mjesec dana za prijavu. a sto se tice prijave djeteta u nasem konzulatu ili direktno u HR, to mozes obaviti kad hoces. doneses internacionalni rodni list, njega mozes vec kod prijave u standesamtu zatraziti. tako i tako ce te pitati koliko primjeraka rodnog lista trebas...

mi smo malu prijavili u hr kad je bila 5mj.
Super, znači moram ga prijaviti u roku mjesec dana u DE, a kod nas nije hića... Da ne moram putovat dok je još mali.....

I tako će zdravstveno imati u Njemačkoj.
Jel tak?
sju1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 21:10   #86
Quote:
sju1 kaže: Pogledaj post
Super, znači moram ga prijaviti u roku mjesec dana u DE, a kod nas nije hića... Da ne moram putovat dok je još mali.....

I tako će zdravstveno imati u Njemačkoj.
Jel tak?
ako radi/te u DE..da.
ako ste gesetzlich osigurani, onda mozete birati da li ce dijete biti osigurano preko tebe ili muza. ako je jedno osigurano privatno, onda se dijete mora osigurati preko tog roditelja
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 11:57   #87
Quote:
sju1 kaže: Pogledaj post
Super, znači moram ga prijaviti u roku mjesec dana u DE, a kod nas nije hića... Da ne moram putovat dok je još mali.....

I tako će zdravstveno imati u Njemačkoj.
Jel tak?

i zdravstveno i drzavljanstvo.
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 12:21   #88
Quote:
sandraffm kaže: Pogledaj post
i zdravstveno i drzavljanstvo.
za drzavljanstvo - da, ali samo ako jedno od roditelja zivi barem osam godina u DE.
djeca novonaseljenih koji su tu cisto kao primjer tek par godina nemaju pravo na to.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 13:10   #89
da, pod tim uvijetima, racunam da sad vise nitko i ne odlazi u de. zadnjih godina


jel netko imao obrnut slucaj, ...da je radio dijeci "izkaznice" u njemackome konzulatu u splitu ??? vijerojatno nema....
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 13:19   #90
Quote:
sandraffm kaže: Pogledaj post
da, pod tim uvijetima, racunam da sad vise nitko i ne odlazi u de. zadnjih godina


jel netko imao obrnut slucaj, ...da je radio dijeci "izkaznice" u njemackome konzulatu u splitu ??? vijerojatno nema....
nije bas tako. ima dosta ljudi koji zbog projekta xy dolaze na odredjeno vrijeme. anyway..8g boravka je uvijet.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 15:54   #91
dakle i ja želim roditi u austriji ali imam nekoliko pitanja , na koja se nadam da ću dobiti odgovor..

dakle u hrv sam nezaposlena (nije mi produzila ugovor jer sam ostala trudna)

imam od drzave sve skupa oko 850 kuna bolovanja dok ne rodim

onda bih trebala imati 1600 kuna porodiljnog

od čega zaista nemogu živjeti.

dečko nas je napustio i ne želi imati više posla sa nama.

sada trenutno živim u malom podrumskom stančiću koji strašno pun vlage (doslovno curi po zidovima :/) pa se nadam da ću moći riješiti neki bolji smještaj kada rodim bebača.

e sad. moja teta živi blizu klagenfurta i nadam se da ću moći tamo u blizini roditi i ostati živjeti.

pokušavam naći neku informaciju za moj slučaj da li je moguće roditi iako nisam financijski situirana i što me otprilike čeka.
mogu živjeti kod tete i to bih zaista voljela jer bih izliječila dušu i na miru donijela dijete na svijet.ovako sam samo puna briga

+ sve to imam astmu i ovaj podrum mi bas nije idealno riješenje pogotovo za moju malu mrvicu u trbuhu kada se rodi i njegova mala pluća.

hvala vam unaprijed svima na odgovoru ako uopce mi itko odgovori..
Cikcak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2013., 07:24   #92
Da li ima tko iskustvo poroda iz Italije?
tipkaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 14:24   #93
Quote:
cikcak-sandra kaže: Pogledaj post
dakle i ja želim roditi u austriji ali imam nekoliko pitanja , na koja se nadam da ću dobiti odgovor..

dakle u hrv sam nezaposlena (nije mi produzila ugovor jer sam ostala trudna)

imam od drzave sve skupa oko 850 kuna bolovanja dok ne rodim

onda bih trebala imati 1600 kuna porodiljnog

od čega zaista nemogu živjeti.

dečko nas je napustio i ne želi imati više posla sa nama.

sada trenutno živim u malom podrumskom stančiću koji strašno pun vlage (doslovno curi po zidovima :/) pa se nadam da ću moći riješiti neki bolji smještaj kada rodim bebača.

e sad. moja teta živi blizu klagenfurta i nadam se da ću moći tamo u blizini roditi i ostati živjeti.

pokušavam naći neku informaciju za moj slučaj da li je moguće roditi iako nisam financijski situirana i što me otprilike čeka.
mogu živjeti kod tete i to bih zaista voljela jer bih izliječila dušu i na miru donijela dijete na svijet.ovako sam samo puna briga

+ sve to imam astmu i ovaj podrum mi bas nije idealno riješenje pogotovo za moju malu mrvicu u trbuhu kada se rodi i njegova mala pluća.

hvala vam unaprijed svima na odgovoru ako uopce mi itko odgovori..
zao mi je sto si u tako kompliciranoj situaciji. sigurno ti nije lako. ja sam u DE i ne znam kako je u austriji, ali mozda se tvoja teta moze raspitat. i naravno ti sama na ambasadi/konzulatu. ako mislis ostat tamo i nakon poroda (a ovo pricam kako je u de), onda ti treba dozvola boravka, trebat ce i tvom djetetu. ako mislis samo rodit i vratit se u cro, onda je to druga prica. ako u austriji budes zdravstveno osigurana onda ti osiguranje pokriva porod i sve troskove. ako placas sama, tj ako nemas osiguranje koje bi to pokrilo u DE je cijena trenutno oko 1000 EUR-a za normalan porod i 3 dana u rodilistu. ne znam mozes li otici kod tete na foru spajanja obitelji, znam da vrijedi za uzu rodbinu. tipa muz-zena-djeca. koliko si trudna, tj stignes li to sve isplanirat? drzim fige.
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
aniano is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2013., 15:14   #94
Zdravo cure!

Preselili smo se u Jordan i za 2 dana idem na na prvu kontrolu, da vidim bolnicu i upoznam dr. Nestrpljiva sam da vidim kako to sve izgleda tu.
Smiling Helena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 17:01   #95
Dobar dan, uh hvala Bogu pronašla sam ovaj forum... drage žene, molim vas za savjet.. ovako trenutno se nalazim u Njemačkoj i radim ali dogodila se trudnoća i gazda mi ne želi produžiti ugovor, sada pokušavam na sve načine ostati ovdje i roditi, jer mi prestaje radni odnos mjesec dana pred porod pa nema šanse da putujem u hr i vučem sve stvari...

ovako moja pitanja su :
dali mi može koja žena reći dali ja ovdje mogu roditi i što sve trebam napraviti prije i nakon poroda? gdje trebam prijaviti dijete nakon poroda? kakva je procedura? koliko vremenski to sve treba napraviti? i koliko bi me to sve novčano izašlo? dali moje djete ima pravo na Njemačko državljanstvo ako se rodi ovdje i što mi sve od moje dokumentacije treba?

Nisam udana, i živim u okolici Traunsteina dali ima koja žena da mi se javi i objasni to u privatnoj poruci??

Hvala vam puno i izvinite na tako dugačkom postu
čudnovataaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2015., 12:39   #96
pozdrav,ovako ja sam trudna,zivim u Hrvatskoj,ovdje sam nezaposlena a decko isto zivi ovdje trenutno ali ima boravište u Njemačkoj zadnjih 6 godina i planirali smo otici tamo kad se bebica rodi i kad sve tu sredimo.e sad dali postoji mogućnost da odemo prije nego se bebica rodi i da ja tamo rodim,i kako bi to sve trebalo funkcionirat ako se moze,nismo jos u braku ali obaviti cemo to sto prije ako je potrebno,dali ja tamo mogu biti osigurana da ne placam porod i da kasnije dobivam naknadu posto sam nezaposlena,sto bi mi sve trebalo i sve vezano toga.eto ako ima tko takvo iskustvo pliz da se javi.
suzi3105 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2015., 13:09   #97
Ako odeš tamo prije porođaja, predlažem ti da se zdravstveno osiguras jer bi se u suprotnom mogla neugodno iznenaditi.
E, sad kolika prava ćeš imati tamo u vezi novaca to ne znam, ali vjerujem da nikakva.
Na dječji bi trebala imati pravo.
__________________
Najljepše je kad odrasteš, a ostaneš dječji stvor, pa svi misle da si velik zato što si profesor. Što si doktor od imena, stručnjak za rakete - a ne znaju da si velik zato što si dijete!
Η αγάπη δεν νικά, αλλά είναι ανίκητη.
Limačica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 15:29   #98
Quote:
čudnovataaa kaže: Pogledaj post
Dobar dan, uh hvala Bogu pronašla sam ovaj forum... drage žene, molim vas za savjet.. ovako trenutno se nalazim u Njemačkoj i radim ali dogodila se trudnoća i gazda mi ne želi produžiti ugovor, sada pokušavam na sve načine ostati ovdje i roditi, jer mi prestaje radni odnos mjesec dana pred porod pa nema šanse da putujem u hr i vučem sve stvari...

ovako moja pitanja su :
dali mi može koja žena reći dali ja ovdje mogu roditi i što sve trebam napraviti prije i nakon poroda? gdje trebam prijaviti dijete nakon poroda? kakva je procedura? koliko vremenski to sve treba napraviti? i koliko bi me to sve novčano izašlo? dali moje djete ima pravo na Njemačko državljanstvo ako se rodi ovdje i što mi sve od moje dokumentacije treba?

Nisam udana, i živim u okolici Traunsteina dali ima koja žena da mi se javi i objasni to u privatnoj poruci??

Hvala vam puno i izvinite na tako dugačkom postu
Imas pp
Buba51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 09:13   #99
pretpostavljam da nema slucaja da je netko rodio u Tajlandu

mi smo doselili prije nesto vise od mjesec dana, trenutno sam u 16tt
e sad, situacija je poprilicno komplicirana, kad trazite na netu hrvatski konzulat u tajlandu, nadete ga, i tako mi nazvali da bi se prijavili da smo preselili ovdje i odmah da pitamo kakva je procedura oko prijave djeteta i dobivanje putovnice

da bi dobili odgovor da taj konzulat ne postoji, valjda imaju samo ured ovdje, ali nista se nemoze preko njih obaviti, nego HR veleposlanstvo u Indoneziji pokriva podrucje Tajlanda

nakon sto smo ih kontaktirali, i dobili odgovor, neznam sta bih rekla, cijeli postupak je jako kompliciran, za upis djeteta u maticnu knjigu trebaju dokumente roditelja koji moraju biti ovjereni i legalizirani,za tu legalizaciju cujem prvi puta. Ako cemo nase dokumente vaditi preko njih, cijene su ekstremne i za sve se mora ici u Indoneziju i obici poprilican broj ustanova, ministarstva i veleposlanstva

dosli smo na ideju da ako je moguce, neka treca osoba upise nase dijete direktno u hrvatskoj u maticni, dobili smo informaciju(jos nije sluzbeno) da se to moze, ali da mi moramo poslati punomoc iz veleposlanstva

sad me zanima dali je netko vadio tu punomoc i koja je procedura?
__________________
- 1.10.2008. -
maybelline is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2015., 16:07   #100
Quote:
maybelline kaže: Pogledaj post
pretpostavljam da nema slucaja da je netko rodio u Tajlandu

mi smo doselili prije nesto vise od mjesec dana, trenutno sam u 16tt
e sad, situacija je poprilicno komplicirana, kad trazite na netu hrvatski konzulat u tajlandu, nadete ga, i tako mi nazvali da bi se prijavili da smo preselili ovdje i odmah da pitamo kakva je procedura oko prijave djeteta i dobivanje putovnice

da bi dobili odgovor da taj konzulat ne postoji, valjda imaju samo ured ovdje, ali nista se nemoze preko njih obaviti, nego HR veleposlanstvo u Indoneziji pokriva podrucje Tajlanda

nakon sto smo ih kontaktirali, i dobili odgovor, neznam sta bih rekla, cijeli postupak je jako kompliciran, za upis djeteta u maticnu knjigu trebaju dokumente roditelja koji moraju biti ovjereni i legalizirani,za tu legalizaciju cujem prvi puta. Ako cemo nase dokumente vaditi preko njih, cijene su ekstremne i za sve se mora ici u Indoneziju i obici poprilican broj ustanova, ministarstva i veleposlanstva

dosli smo na ideju da ako je moguce, neka treca osoba upise nase dijete direktno u hrvatskoj u maticni, dobili smo informaciju(jos nije sluzbeno) da se to moze, ali da mi moramo poslati punomoc iz veleposlanstva

sad me zanima dali je netko vadio tu punomoc i koja je procedura?
auuuu..ovo zvuci mega komplicirano. mozda da vam netko ode u maticni ured u HR gdje inace stanujete i pripadate i da se tamo raspita?
cisto teoretski bi to trebalo ici s roditeljskom punemoci.
ima li dijete pravo na thai putovnicu?
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:16.