Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2016., 11:59   #61
Ajde bas cu pitati gin na sljedecem pregledu, biti cu tocno 24 tt. Dosad sam jednom antitijela vadila na pocetku i bila su negativna. Nekako sumnjam da ce mi dati uputnicu za bebinu krvnu grupu ali vidjet cemo.
E i to me zanimalo da li provjere po rodjenju kg od bebe ili automatski daju rogham injekciju cim je mama rh-.
__________________
Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter, and those who matter don't mind.
Cathie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 10:14   #62
Quote:
Cathie kaže: Pogledaj post
Ajde bas cu pitati gin na sljedecem pregledu, biti cu tocno 24 tt. Dosad sam jednom antitijela vadila na pocetku i bila su negativna. Nekako sumnjam da ce mi dati uputnicu za bebinu krvnu grupu ali vidjet cemo.
E i to me zanimalo da li provjere po rodjenju kg od bebe ili automatski daju rogham injekciju cim je mama rh-.
Zašto sumnjaš da ce ti dati uputnicu? Mora ti je dati!
Ne spice ti injekciju, automatski, vade bebinu krvnu grupu prvo.
LudaMara is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 12:24   #63
Vidjeti cemo sutra, bas cu je pitati. Ili ce mi dati samo za antitijela provjeriti
A ovo za injekciju je logicno i ima smisla, ali ne bi se cudila ni da se po defaultu da injekcija ako je mama minus. Dosad koga god sam pitala su dobili injekciju nakon poroda (one koje su rh -) a da nisu znale koja kg je beba. Zato sam pitala da li po defaultu daju. Mozda ovisi i o rodilistu.
__________________
Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter, and those who matter don't mind.
Cathie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 13:29   #64
Ja sam u Vinogradskoj dobila injekciju nakon što su provjerili njegovu krvnu grupu, ne daju po defaultu. To je bilo odmah ujutro, a ja sam rodila u 11 navečer
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 09:27   #65
Postoji li ikakav rizik, pa i najmanji ako smo oboje (dečko i ja) 0- ?

Ja sam u Irskoj i ovdje na prvom pregledu izvade krv i nakon par dana ako si rh negativan, pošalju ti pismo da si negativan i da to nosi određene rizike i sve ti lijepo objasne. Inekciju ti daju u 28 tjednu i imaš pravo odbiti ali moraš potpisati da si odbila inekciju. S obzirom da mi je dragi 0- i on je na zadnjem pregledu (na moj zahtjev) dao krv da ga dodatno provjere,da li uopće moram primati tu inekciju? Oni dodatne testove ne rade (recimo koja je krvna grupa beba), samo ti spiče inekciju ako si rh negativan.

Znam da - i - daju samo -, ali svejedno. Imala sam prvi šok tu, jer nakon 36 godina uvjerenja da sam B+ ispala sam 0- i tražila da me opet provjere i stvarno jesam 0-.

Sad sam paranoik na sve.
Trilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 14:19   #66
Trilla, ako ste oboje rh neg faktor, ne postoji sansa da beba bude poz faktor. Tako da si mirna

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
crazydiamond2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 19:36   #67
Hvala.
Trilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 13:30   #68
Malo dizem temu. Ja sam A- (takodjer do trudnoce pojma nisam imala, cijelo vrijeme bila uvjerena da sam B+), decko B+. Rodila prvo dijete prije 3 godine. Pomocu tog testa iz majcine plazme potvrdili smo da je beba Rh+ na tatu. Posto smo bili na relaciji Hr-Danska, u 28tj sam kod njih dobila injekciju... A kod nas naravno nakon poroda. I evo sad citam temu i prvi glas da se moraju napraviti pretrage jos par puta nako poroda. Apsolutno nitko mi to nije rekao niti sa vidjela da pise igdje u papirima. Postoje li uopce ikakvi simptomi pojave tih antitijela osim sto se vidi iz krvi? Ja se sjecam da sam nekih mjesec dva nakon poroda pa sljedecih godinu dana imala neke cudne simptome koje mi nakon silnih pretraga nitko nije znao objasniti. Bili su mi konstantno izvan granica normale neutrofili i limfociti, uz blago povisene eozinofile.. Doktorica stalno govorila da je viroza, a od viroze ni v. Imala sam svasta od bolova u tijelu, malaksalost, bolovi dolje u trbuhu, ledjima, glava i lice me svrbilo pa kao neki plikovi kao kod uboda komaraca. S vremenom se to povuklo... No evo sad kad citam sve ovo mislim si da li je unatoc injekcijama, moglo doci do pojave antitijela koja bi uzrokovala ovakve cudne simptome.

Ps: curica je ispala 0+
Trenutno smo opet u Danskoj, a m mi kasni jedan dan... Ako test bude pozitivan, nadam se da nece biti nikakvih problema. Vjerujem da ovdje lijecnici znaju sto rade kad su u pitanju Rh- majke.
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 13:45   #69
Ne, nema nikakvih simptoma. Potvrđujem jer sam ja B-, mm B+, dva dečka B+. A ja na drugom porodu razvila antitijela. I sad opet trudna. Niti po čemu osim po tom što su mi nakon poroda izvadili krv i rekli da imam antitijela ja ne bih skužila.
dinda83 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:58.