Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2013., 12:09   #41
pozdrav

Quote:
Amelie12 kaže: Pogledaj post
Uglavnom je sve isto kao i za prirodni porod. Rodila sam jednom vaginalno, i sad idem prvi put na carski i prvi put u Zabok, al čini mi se da je to sve isto. Hvala

javi da čujemo kako je bilo. i ja idem na carski ali tek početkom 12mj. javi se. :
manuelagaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2014., 22:23   #42
rodilište u zaboku

Hey ja sam rodila u Zaboku krajem 2013. godine, rodila sam na carski, sve je ok prošlo, samo nemam lijepo iskustvo sa spinalnom, tako da nju ne preporučam, (čisto zbog komplikacija kod carskog koje se događaju, rijetko, ali se događaju pa to sve predugo traje)a kaj se tiče ostalog, sestre na odjelu babinjača prekrasne, dobre, humane, hrana super, sobe čiste, čistačice isto super, ok, prozore otvaraju ali to mi je ok jer treba se provjetrit soba,ubrzo se opet zagrije, Doktori svi po redu na svoj način dobri, ako ih kaj pitaš odgovore.Sve je krasno, nooo....
prestrašne su mi žene na dječjem odjelu, ČAST IZNIMKAMA(one znaju koje su to ako ovo čitaju) npr. sr.Martina, ali Velik dio njih, strašan!!! neljubazne, hladne, jako hladne, a rade sa djecom, čovjek se zapita, a da ne pričam pojedine stalno smrde po cigaretama. Dođu u sobu , u noći pale svjetlo bezveze, uzimaju djecu bez da ti kaj kažu, kod onih rodilja koje žele dojit a trebaju pomoć neljubazne i samo uvale umjetno mlijeko, a kod onih koje nemogu dojit forsiraju dojenje. Strašno, JOŠ JEDNOM SVAKA ČAST IZNIMKAMA, ima ih ali na ovom odjelu u manjini. I ako ovo čita itko malo veći tko može na ovo utjecat, date, jer šteta sve je super, ali ove sestrice kvare dojam.
No sve u svemu toplo preporučam Zabočku bolnicu, meni je bilo u redu tamo nisam ni u jednom trenutku posumnjala u njihovu stručnost, izuzev dječjeg odjela, zato žene koje ćete ići znate gdje se trebate pripremiti. )
pozdrav
manuelagaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2014., 08:32   #43
i ja budem rodila u zabočkoj bolnici,ak bu sve ok i dobro nam dođe čitat vaša iskustva,zato pišite
__________________
beba
čekamo dečka
lberc is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 15:07   #44
Čitam jako dobre stvari o ovom rodilištu, ima li koja mama da je rodila tamo u posljednje vrijeme?
Ozbiljno razmišljam da idem tamo jer zvuči jako blizu porodu kakvog si priželjkujem, voljela bih čuti informacije iz prve ruke.

Bezbolan porod

– Temeljem spomenutoga, predrađaonica je opremljena švedskim ljestvama i medicinskim užetom, kao i loptama za pilates, koje su uz strunjače osigurane i za sve rađaonice. Isto tako u cijeloj predrađaonici i rađaonici je integriran i audio te TV video sustav kako bi se boravak u predrađaonici i rađaonici učinilo što kvalitetnijim. Ono što je potrebno istaknuti, a na što smo isto tako ponosni na činjenicu da su nabavljena i dva stolčića za porođaj, čime je našim rodiljama osigurana mogućnost jednog od najprirodnijih načina poroda. U predrađaonici i rađaonici, imamo i CTG- monitoring s centralnom jedinicom, koji nam uz individualni pristup te kontinuiranu skrb, osigurava iznimne rezultate na planu sigurnosti i kvaliteti rada te skrbi za naše trudnice, rodilje, babinjače te novorođenčad – nabrojio je dr. Fureš i dodao da se ponose i činjenicom da je rodilište počelo primjenjivati “bezbolan porod”, od listopada 2016., kao prva i do sada jedina na području Hrvatske, zaslugom prim. mr. sc. Jadranke Šanjug – uvođenjem inhalacijske analgezije, primjenom dušičnog oksidula, koji je potpuno siguran za majku i dijete. Dr. Šanjug rekla nam je da se sve spomenuto poduzima kako bi humanizirali porod, te rodiljama i partnerima, porod učinili što bezbolnijim, kako bi još više unaprijedili zadovoljstvo trudnica, rodilja i babinjača.
– Dosadašnji rezultati primjene plinske analgezije ukazuju na veliki broj zadovoljnih rodilja koje su koristile spomenutu analgeziju, a često nam dolaze i rodilje iz Zagreba, upravo zbog analgezije, rekla je dr. Šanjug
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 00:22   #45
Talking

Rodila 2016 u Zaboku, carskum rezom ali dok sam cekala imala sam priliku vidjeti cure koje su rodile prirodno.Ima lopta,uze...babice su bile vise nego ok,stvarno super i ohrabrujuce.Zavrsila sam na carskom rezu pa eto mogu komentirati i salu za operacije koja uopce ne slici na salu za operacije
Veliki prozor preko skoro cijelog zida,pogled na zelene livade...nemas osjecaj da ides na operaciju.osoblje predobro,ljubazno,spremno za razgovor i utjehu bez neke nervoze.
Ginekologija...sestre bolja od bolje!
E sad odjel babinjaca,sestre za bebe su grozne meni bile
Kao spremne su za pomoc a kad trazis pomoc imas osjecaj da si najgora mama na svijetu.
Moje djete je imalo zelucani refluks one su ga previse nahranile pa mi se ispovracao sav,kad sam pitala da ga presvuku pitala me jedna da li uopce.zelim da mi ga vrate
Kakvo je to pitanje??!!
One su ga nahranile jer sam ih molila da mu daju jesti poato mlijeka nisam imala i naravno za to sam sama bila kriva
Naravno da mali ima.refluks sam saznala tek kad smo dosli doma pa sam trazila simpt.po internetu i sama ga odvela kod dr.da vidimo da li je to stvarno problem.Oni tamo su tvrdili da izbacuje plodnu vodu.
Znaci radi njih sam jedva cekala da idemo doma, a na zalost u Zaboku nakon carskog reza se ide tek 6ti dan doma s tim da je dan poroda nulti dan.
Sad sam trudna i opet bi tamo ali se bojim da ne budem morala tolko dugo ostati, stvarno jw pre dugo
Inace jw svw 5 osim tih sestra,ali eto pripremis se na to jer koliko sam citala nisu nigdje bas zlatne
njam njam is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2018., 08:08   #46
ima ko da je nedavno rodio tamo?
nigdje nemogu nac neka novija iskistva...
Tram11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2020., 13:09   #47
Ima li tko friška iskustva iz ovog rodilišta?
Na netu nailazim na svakakva iskustva, ali su uglavnom starijeg datuma pa ne znam da li su još uvijek relevantna ili ne.
Hvalaaa ))
Anamorix is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2020., 15:01   #48
Baš nitko...?
Anamorix is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2020., 16:55   #49
Mogu ja iznijeti svoje iskustvo, rodila sam 2016. i imam svaku riječ pohvale za rodilište i doktore. Smatram da sam mjerodavna za pohvale jer sam ležala tamo tri mjeseca prije poroda pa sam vidla apsolutno sve. Ne živim u Zagorju, ali sada u drugoj trudnoći opet planiram roditi tamo, a i vodim u bolnici trudnoću od početka
__________________
Bit će bolje...
MaLena2314 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2021., 17:32   #50
Evo da i ja ukratko napišem svoje iskustvo iz siječnja 2021. budući da je jako teško pronaći bilo kakve novije informacije o bolnici Bračak.

Zaprimljena sam u bolnicu ujutro na termin poroda zbog problema s povisenim proteinima, jakoj naotečenosti nogu i opasnosti od visokog tlaka. Smjestili su me na odjel ginekologije i zbilja sam zadovoljna sa sestrama i uvjetima na odjelu. Wc i tuš se jako redovito čiste, uvijek ima wc papira, a budući da sam tamo bila 4 dana i vidjela sve smjene osoblja, za nikoga nemam posebne zamjerke. Meni je jedini problem u cijelom boravku bila hrana, što je i za očekivati budući da sam bila u bolnici a ne u hotelu 😋. Kod prve pošiljke stvari svojih ukućana sam tražila da mi spakiraju malo soli i papra pa sam ponekad uspjela spasiti bezukusnost bolničkih obroka.

U 40+4 danu ujutro je krenula lagana indukcija s gelom budući da se ništa do tada nije dešavalo, a moje stanje je zahtjevalo da se porod pokrene. U to vrijeme su me smjestili u predrađaonu gdje sam dobila i doručak i ručak. Nakon dva gela i jako laganih trudova još uvijek se nisam počela otvarati nakon čega su mi doktori dali na izbor nastaviti dalje sa indukcijom ( gdje bi mogla dobiti max 4 gela, drip itd. i opet bi moglo završiti carskim rezom) ili carski rez. Zbog većeg rizika od nekih komplikacija odlučila sam se za carski rez. Svi doktori i sestre su bili jako ljubazni i puni razumjevanja za moj strah od operacije. Mogla sam birati između spinalne i opće anestezije. Nakon carskog su me smjestili na odjel babinjača u sobu odmah nasuprot sobe medicinskih sestara što znači da su bile uvijek blizu i dostupne. Budući da sam i na odjelu babinjača provela 5 dana i vidjela sve smjene osoblja, nemam loše riječi za nikoga od njih, čak i one sestre koje su bile malo strože, su mi na kraju bile omiljene jer meni kao novoj mami su trebali pravi savjeti, a ne samo ljubazno obilaženje. Što se tiče dojenja, najstručnije su sestre iz dječje sobe, a ukoliko je potrebno kod njih je moguće i dobiti bočice formule. Za bolove svaki dan se mogu zatražiti i dobiti tablete ibuprofena.

Ja sam stvarno zadovoljna s cjelokupnim iskustvom makar mi bolnica Bračak nije bila prvi izbor, a postala je prvi nakon svih ovih potresa jer je ipak najnovija zgrada i najmanje su šanse da završim u spavačici na parkiralištu ispred bolnice.

Za kraj, samo da ukratko napišem sadržaj torbi koje sam nosila :
U predrađaoni je dopušteno imati : svoju spavačicu, čarape, papuče, mobitel, punjač, flašica vode (za rađaonu ne znam jer do tamo nisam došla)

U koferu za sobu sam imala : dodatne dvije spavačice (što više tim bolje jer je tamo toplo pa se lagano oznoji, a i jedna moja je nastradala od bljuckanja bebe), dva ručnika za tuširanje, japanke za tuširanje, dva mini ručnika za lice i ruke, normalne gačice jer bolje drže uloške na mjestu, mrežaste gačice za prvi dan, čarape, grudnjak za dojenje da drži na mjestu jastučiće za grudi, neki veliki ulošci, jastučići za grudi, četkica, pasta, šampon, vlažni wc papir, dezodorans
Dobro je uzeti za svaki slučaj šeširiće za dojenje (meni su super Aventovi iz ljekarne) i možda čak i bočicu. Meni mlijeko odmah nije došlo i morala sam bebj davati formulu, a oni tamo imaju bočica, samo nemaju previše viška, pa se znalo desiti da su im sve podijeljene. Dobro je i imati zalihe nekih krekera/grickalica. Ja sam kroz trudnoću pila donat mg za žgaravicu i probavu a uzela sam ga i u bolnicu jer vas tamo svaki dan pitaju za stolicu, a nakon carskog je to i uvijet za puštanje doma, a meni je on pomogao u tom smislu.

Za bebu sam trebala : paket pelena, kremu za guzu i paket vlažnih maramica, dvije tetra pelene (za podrigavanje ako uprlja njihove, a desilo se) i dvije manje gaze isto tako za brisanje.

Za izlazak iz bolnice su nam dovezli kad smo izlazili : odjeću za mene, odjeću za bebu, dekicu i jaje za prenošenje i vožnju kući.

Nadam se da nisam nešto zaboravila te da bude moje iskustvo nekome pomoglo.
Emily1992 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2021., 14:09   #51
Hvala svima na podjeljenim iskustvima iz zabockog rodilista

Ja takoder planiram roditi tamo zbog preporuke ginekologije kojoj vjerujem, iako zivim u zgu
Zanima me, ima li mozda jos friskih iskustava?
Ja bih mozda probala porod na stolcicu tamo, ima li mozda takvih iskustava?
suki2020 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2021., 19:36   #52
Pozdrav, i mene zanima ako ima koje novije iskustvo iz zabockog rodilista? I da li je netko probao tamo porod na stolcicu (posto vidim da imaju tu opciju)?
auroraaustralis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:45.