Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Play liste

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2011., 14:47   #1
Death Metal

Evo ponukan raspravom o death metalu u doom topicu otvaram temu o ovom muzičkom pravcu i svim mogućim ostalim primjesama sa tim žanrom!Dakle možete navodit bandove koji su vam naj,albumi,pjevači,bubnjari,gitaristi,pitanja,prep oruke itd.Poslije ču napisat više o ovoj temi,pa ko voli nek izvoli pisat o glazbi koja početak sig treba tražit u polovici 80'-ih s izlaskom albuma kao što su Possessed-Death metal i legendarni Death-Scream bloody gore!
WarKO is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 15:28   #2
tu smo dakle.
iz glave : prva 2 ATgatesa, prva 3 MAngela, rani Dismember i Entombed, Pestilence - Testimony lp, Brutality - Screams Of Anguish lp, prva 3 od Monstrosity, BThrower do For Victory lpja, Carcass - Symphonies i pogotovo Necroticism, pa prva 2 Malevolent Creationa, švedski Grotesque, drugi Hypocrisy, srednja Death faza, Bleeding od Cannibala, Gorefest prije rock faze, prvi Deicide, raniji Morgoth recimo, prvi preopaki Immolation, pa i Napalmi na Harmony i Utopia lpjima, Brutal Truth - ECDER i Terrorizer oba lpja...to bi bio kao neki "moj" DM. znači rijetko šta poslje '95te .
i tako već desetljećima.
piknja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 15:58   #3
Augury, Be'lakor, Dark Lunacy, Entombed, Septicflesh itd.
nemam sad puno vremena nabrajati al pratit ću ovu temu
__________________
potpis.
b0rna1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 16:00   #4
Evo da završim započeto!Znači osim ova 2 spomenuta u prvom postu death metal se uvijek dijelio naravno na američki i europski!Iz američkog bi trebalo izdvojit floridske bandove-dakle death,brutality,monstrosity,malevolent creation,morbid angel,nocturnus,cannibal corpse-iz dvd-a se sječam da su inače prvotno osnovani s buffala pa se preselili,deicide,obituary,atheist,cynic!Zatim osim floridske kajs e tiče USA zasigurno i NY scena-Morpheus Descends,suffocation,pyrexia,internal bleeding,Brutal Truth pa još ovako incantation i immolation.Europski je uvek bio jak s holanđanima(sinister,pestilence,asphyx,houwitser,a ltar,gorefest,god dethroned),pa Poljaci(vader,decapitated,trauma,sceptic),englezi( Carcass,napalm death,bolt thrower)i švedjani(hypocrisy,entombed,at the gates,unleashed,grave.evo iz glave ščupo-doduše naluknuo s emalo u ormar s kazetama i cd-ima.moji all time favoriti-Morbid Angel-blessed are the sick,Gorguts-considered dead,Suffocation-Effigy of the forgotten,Monstrosity-Imperial doom,Bolt thrower-War Master,Brutality-Screams of anguish,Malevolent creation-retribution!Preporuke za poslušat makr u zadnje vrijeme nema baš nešto albume,death metal nakon 90-ih zlatnog doba se ponavlja i imitira,jedino su sad produkcije brutalne-al kaj vredi kad nema dušee.Al ak bi što preporučio od malo novijeg osim gore sve navedenog onda zasigurno bandovi Vile,Ulcerate,Akercocke
Za kraj tipični primjer pravog death metala bez tandrkanja
http://www.youtube.com/watch?v=9lDDDp9mQdc
@piknja-to je to-oldskulara-svaka čast
WarKO is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 16:14   #5
E da zaboravih spomenut i kanađane..uhhh...to je tek pravo-tehnikalija opaka(Gorguts,Cryptopsy,Martyr).Gorguts je po meni i možda naj death metal band s prvim kultom considered dead,al i kasniji albumi jebenica-al zaplovili u druge vode),prva 3 pa i and then you ll beg čak trgaju od Cryptopsy-a.Kanadjani
WarKO is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 16:17   #6
jbga, ja sam taman metal počeo pratiti s krajem treš ere tako da sam ono, kako je nastajao DM tako sam ga pratio, naravno koliko se onda moglo u provinciji i ratnoj zoni.kasnije me put odvukao dalje, ali sam se i vratio nazad negdje početkom 2000tih, ali samo po starim izvorima kopam, ne znam valjda ni jedan DM band poslje te 95te (kao zadnji "pravi" DM album koji je i pokazao kuda će DM dalje otići brojim Kanibale i Bliding), eventualno Monstrosity i njihov In Dark Purity lp.
eto.
piknja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 16:26   #7
Quote:
piknja kaže: Pogledaj post
jbga, ja sam taman metal počeo pratiti s krajem treš ere tako da sam ono, kako je nastajao DM tako sam ga pratio, naravno koliko se onda moglo u provinciji i ratnoj zoni.kasnije me put odvukao dalje, ali sam se i vratio nazad negdje početkom 2000tih, ali samo po starim izvorima kopam, ne znam valjda ni jedan DM band poslje te 95te (kao zadnji "pravi" DM album koji je i pokazao kuda će DM dalje otići brojim Kanibale i Bliding), eventualno Monstrosity i njihov In Dark Purity lp.
eto.
Pa da bleeding je i meni odlićan album,prepun prepoznatljivih genijalnih riffova, na tom je aks ene varam konačno došao već spominjani rob barret iz malevolenta u cannibale i odma se čulo jebačkih riffova.Naj mi ej bilo slušat dm na kazetama-neprocjenjivo i dok nije bilo neta naravno-slušala se jedna kazeta dok nije se zapalila...In dark purity isto genijalan-nema loše stvari..meni posebno dobra the angels venom.Volio bi monstrosity vidjet live!
WarKO is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 16:36   #8
warmaster, nisi fince spomenuo (Demigod, Convulse, Purtenance, prvi Sentenced...da ne nabrajam dalje, kome se ovo svidi sam će otkriti još dosta toga jebenog iz finske)...

zadnjih nekoliko godina događa se pravi revival old skula, retro bendovi inspirirani ponajviše zvukom stare švedske/finske škole, ranih incantationa, immolationa i sličnih bendova praše prilično jebeno i može se naći odličnih albuma...uglavnom, bezumna brutalerija više nije "in"...
od tih novijih samo da jedan preporučim, Dead Congregation - Graves of the Archangels, masterpis
__________________
Quasimodo predicted all this!
Germa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 16:54   #9
@Germa-skinut ću preporuku pa kasnije poslušat-pa javim dojmove,ne pratim baš u zadnje vrijeme kaj se izdaje pa kvalitetne preporuke dobro došle!
WarKO is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 16:56   #10
slušo DC, nije me se dojmilo, ali krast band Nuclear Winter iz kojih su nastali je imo kul mcd i kul split ep.
piknja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 17:07   #11
krast? ne znam za ono ranije, ali Abomination Vriginborn demo je DM...meni ni blizu DC-a


Quote:
WarMaster kaže: Pogledaj post
@Germa-skinut ću preporuku pa kasnije poslušat-pa javim dojmove,ne pratim baš u zadnje vrijeme kaj se izdaje pa kvalitetne preporuke dobro došle!
Deathevokation - The Chalice of Ages
Necrovation - Breed Deadness Blood

dovoljno za sad pa ako nisi slušao, moja najtoplija preporuka...
__________________
Quasimodo predicted all this!

Zadnje uređivanje Germa : 28.02.2011. at 17:13.
Germa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 17:14   #12
e da deathevokation od novih
ove Necrovation nisam cuo :bookmark:

i ja isto volim ove stare det metalce (iako slabo to i slusam ali eto) a od novijih meni dobri Bloodbath
__________________
Only God can judge me!
listopad is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 17:47   #13
Bloodbath kao čisti i Opeth kao progressivni...
__________________
Samo Rijeka
~~~RI~~~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 18:04   #14
a dobro ali ja opeth nikad nisam stavljao u death ladicu jerbo su ipak spešl
__________________
Only God can judge me!
listopad is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 18:25   #15
Quote:
listopad kaže: Pogledaj post
a dobro ali ja opeth nikad nisam stavljao u death ladicu jerbo su ipak spešl
Naravno, ali moram ih spomenut
__________________
Samo Rijeka
~~~RI~~~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 19:11   #16
Nitko od nas nije spomenuo Angel Corpse-sram nas bilo
http://www.youtube.com/watch?v=TFBl9...eature=related
Lyricsi Helmkamp-a su mi jedni od boljih...pog Exterminate album,a i band je imao dobre bubnjare mora se priznat..pog longstreth(Origin), dao je pristojnu zamjenu Immolationu za wilkinsona,onog nekog--znam da je u immolationu završio
WarKO is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 19:13   #17
Slušam samo Bullet for My Valentine :horns up:
Chansomps is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 19:24   #18
koju pizdu matere trolas kvalitetnu temu
__________________
Only God can judge me!
listopad is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 20:44   #19
Za fanove Monstrosity-a
http://www.youtube.com/watch?v=PITkg...eature=related
@piknja-ak nisi slušo svakako debela preporuka
@germa-na zadnjoj sam teeth into red-meni jako dobro-ipak obožavam raniji incantation-ima atmosferu i feeling-a to aj tražim-opako stari,ide začs repeat
WarKO is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 21:22   #20
Quote:
listopad kaže: Pogledaj post
a dobro ali ja opeth nikad nisam stavljao u death ladicu jerbo su ipak spešl
Tako je Opeth je Opeth.
Quote:
listopad kaže: Pogledaj post
koju pizdu matere trolas kvalitetnu temu
Morao sam malo
Chansomps is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:16.