Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2004., 12:09   #1
Angry Ekstremisti na ulicama

Neznam kaka vi imate iskusta sa onim ljudima iz drusta "prijetelji zivotinja". Ali, po meni vode prilicno ekstreman nacin promidzbe. Oni bi na silu covjeka obratili na vegenka. Ma ajd u kujac i s takvim ljudima. Pusti me da lovim i jedim ribu. To mi je jedini gus u zivotu.

Mislim da ta ekipa samo kvari veganstvo uopće.
Delfino is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2004., 12:57   #2
Ludjaci napali neki dan Mcdonald u Zagrebu. Ko neka horda ludjaka pustena iz Vrapca. Na ne volim niti ja americki taj restoran. Jos malo da ce doci na more da nam brane lovit ribu. Pa kaj to normalno?
Delfino is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2004., 15:01   #3
meni pričaš?
ja bila u meku onda.
Al, bili su ok ove godine, dok su prošle u znak protesta dofurali mrtvu svinjsku glavu

mislim stvarno .. ono..
__________________
Its amazing what goes into making something efortless
Naya is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2004., 19:05   #4
Quote:
Naya kaže:
meni pričaš?
ja bila u meku onda.
Al, bili su ok ove godine, dok su prošle u znak protesta dofurali mrtvu svinjsku glavu

mislim stvarno .. ono..
dobro da nisu dofurali konjsku glavu.... ili ribu zamotanu u papir

Ma nema nikakve razlika izmedu takvih 'prijatelja zivotinja' koji divljaju po meku i bilo kojih drugih huligana. Samo sto se ovi huligani skrivaju pod krinkom 'prijatelja zivotinja', i tako lijece svoje frustracije i nezadovoljstvo.... neki rade nerede po stadionima, neki pretuku indijca, a neki demoliraju mek....

Proslo ljeto su to isto ucinili i u puli.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2004., 03:20   #5
Da, baš je bilo na Dnevniku danas, totalno su demolirali Mek. Gađali su ga prepariranim telećim glavama. Desetak izgrednika je privedeno, intervenirali su policija i hitna. Mek je do daljnjeg zatvoren.
Stvarno su huligani


Ozbiljno, ne kužim vas. Nisam vidjela nikakvu reportažu na TV-u, ali gdje god sam pogledala na netu, vidi se da su samo prosvjedovali - transparenti, dijeljenje letaka i slično.
Ali Delfino kaže da su luđaci napali Mek, a El Tomo uspoređuje s huliganima i razbijačima.
Čak je i "voditeljica odnosa s javnošću McDonalds-a Hrvatske Deana Stipanović ustvrdila je da "aktivisti za zaštitu prava životinja imaju demokratsko pravo iskazivanja svojega mišljenja" (s Indeksa, prošlogodišnji prosvjed), ali vama je to vandalizam.
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2004., 10:13   #6
Prije 2 godine bio sam na jednom sveučilištu u Edinburghu (a UK je poznat po takvim tipovima) u jednom departmentu iz područja biotehničkih znanosti. Uglavnom jedno jutro sve puno policije, pozvalo me kod ravnatelja i tip veli da je izvanredno stanje zbog dojave neke od službi da "prijatelji životinja" planiraju akciju, da pripazim jer tamo se zna i glava izgubit...
Jebate, oće to i kod nas doć?
__________________
For sale - cattle & horses
For rent - horses and rigs
Goats and donkeys neither bought nor sold
We don´t rent pigs!
Frame is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2004., 11:53   #7
Quote:
Potala kaže:
Da, baš je bilo na Dnevniku danas, totalno su demolirali Mek. Gađali su ga prepariranim telećim glavama. Desetak izgrednika je privedeno, intervenirali su policija i hitna. Mek je do daljnjeg zatvoren.
Stvarno su huligani


Ozbiljno, ne kužim vas. Nisam vidjela nikakvu reportažu na TV-u, ali gdje god sam pogledala na netu, vidi se da su samo prosvjedovali - transparenti, dijeljenje letaka i slično.
Ali Delfino kaže da su luđaci napali Mek, a El Tomo uspoređuje s huliganima i razbijačima.
Čak je i "voditeljica odnosa s javnošću McDonalds-a Hrvatske Deana Stipanović ustvrdila je da "aktivisti za zaštitu prava životinja imaju demokratsko pravo iskazivanja svojega mišljenja" (s Indeksa, prošlogodišnji prosvjed), ali vama je to vandalizam.
ja osobno nemam ništa protiv toga da ljudi protestiraju sve dok je to mirni prosvjed
ok, mek nije demoliran, ja provjerila
mene je osobno začudilo to kaj protestiraju protiv ubijanja životinja a sa sobom nose svinjski glavu

i ono kaj je najgore, protestiraju protiv meka samo zato kaj je to veliko i poznato ime a nisu uopće upoznati s činjanicama. Mislim, nitko nije nazvao i pitao odakle vama šunke, odakle vama meso i slično?
Pa PIK Vrbovec, yebo ih ja!

i super su mi rekla me prosvjed: Zašto je Ronald Mcdonald zločest?
Zato što laže djeci!!!

o isuse
__________________
Its amazing what goes into making something efortless
Naya is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2004., 12:06   #8
je...i nose kozne cipele pritom...ili tenisice, kaj ne?
 
Odgovori s citatom
Old 24.10.2004., 20:43   #9
child in time

Quote:
El Tomo kaže:

...
Ma nema nikakve razlika izmedu takvih 'prijatelja zivotinja' koji divljaju po meku i bilo kojih drugih huligana. Samo sto se ovi huligani skrivaju pod krinkom 'prijatelja zivotinja', i tako lijece svoje frustracije i nezadovoljstvo.... neki rade nerede po stadionima, neki pretuku indijca, a neki demoliraju mek....

Proslo ljeto su to isto ucinili i u puli.
Kakvog li idiotizma! Potala je to rekla na lijep nacin, ali osobno nisam raspolozen za takav pristup.

Nisam uvjeren da je protest protiv McDonald's-a najbolji nacin aktivizma za prava zivotinja, ali ovakve reakcije pokazuju na kojem smo mi nivou kao zemlja. Katastrofa! Stopostotni cistokrvni Balkanci. I takvi cemo po svemu sudeci ostati jos jako dugo. Jedna Velika Britanija je u takvim stvarima ispred nas barem sto - dvijesto godina.

Pozivam "gospodu" koja su pisala ovakve kretenizme po ovom topicu da posjete link:

http://www.mcspotlight.org/

pa pogledaju kako izgleda ozbiljan i dugotrajan aktivizam protiv McDonald's-a. Inace, sto je kod nas jako malo poznato McDonald's je tuzio ove aktiviste sto je rezultiralo dugotrajnim sudskim procesom poznatim kao "McLibel" (McKleveta):

http://www.mcspotlight.org/case/index.html

Ali znam da ne vrijedi trositi rijeci. Bilo kakvi, pa i najbolji argumenti ne vrijede bas nista. Zalosna cinjenica, ali cinjenica.

Kao sto je rekla spisateljica Carol J. Adams: "Meat-eaters are men of the lie" (U slobodnom prijevodu: "Mesozderi su ljudi od lazi"). Bez sumnje!

BTW, nisam clan "Prijatelja zivotinja".
__________________
We are the Regressive Left. We hate misogyny, homophobia & other bigotry. Unless you're non-white of course. Yes, we're that patronising. -- Richard Dawkins
child in time is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2004., 23:50   #10
Quote:
Sdrafac kaže:
je...i nose kozne cipele pritom...ili tenisice, kaj ne?
poznaš nekog ko se deklarira prijateljem životinja, a nosi kožne cipele?

pitam jer ja poznam i ti o kojima pričam i nisu toliko nepametni da protestiraju za životinjska prava, a pritom nose kožne cipele. drže se i kozmetike koja nije testirana na životinjama i vjerovao ili ne nisu toliko površni da rade gafove s cipelama.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2004., 00:17   #11
Re: child in time

Quote:
child in time kaže:
Kao sto je rekla spisateljica Carol J. Adams: "Meat-eaters are men of the lie" (U slobodnom prijevodu: "Mesozderi su ljudi od lazi"). Bez sumnje!
Protestiram protiv ove seksisticke izjave. Men su muskarci. A sto je sa zenama? I one jedu meso.

Ako sam dobro shvatio ono "bez sumnje". Da li to znaci da mesozderi lazu, a oni ostali ne?
BladeRunner is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2004., 00:32   #12
Sada ozbiljno....Da li su demonstranti bili u bilo kom pogledu nasilni?
Da li su se nabacivali bilo cime na zgradu i posjetioce McDonaldsa?

Ako nisu, tko to onda siri lazi i zasto?

Prije nekih desetak godina slusali smo "o ogrlicama od djecjih prstica", ali onda se tocno znalo u cijem je to bilo interesu.
Sada me zanima, kome je u interesu (osim mozda MacDonaldsa) siriti lazi.

Ti bokca, ovo mi zvuci kao nekakva zavjera mesozdera. Boli mene cipela napravljena od telece koze, da li netko jede samo bilje i bori se za zastitu zivotinja. Ne vidim zasto bi netko sracunato lagao. A da ljudi vole pretjerivati u stilu rekla kazala, to je sigurno tocno.
BladeRunner is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2004., 00:37   #13
Quote:
BladeRunner kaže:
Sada ozbiljno....Da li su demonstranti bili u bilo kom pogledu nasilni?
Da li su se nabacivali bilo cime na zgradu i posjetioce McDonaldsa?
ništa od navedenog, bilo na teveju, neš ti prosvjeda.
glasnogovornica mekdreka stoji ispred prosvjednika na ulazu u restoran u jurišićevoj i niko je ne dira. ni nju, ni nekog drugog.
koji extremizam.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2004., 00:46   #14
Pruzam podrsku drustvima za zastitu zivotinja.

Ne podrzavam nikakva drustva za nametanje vegetarijnastva svezderima, bez obzira kako se ona zvala.

Drustva pout "prijatelja zivotinja" imaju pravo djelovati u demokratskom okruzenju. Na kraju kad po Europi cak i neonacisti imaju svoja udruzenja i stranke, zasto ih nebi imali i prijatelji zivotinja?
Ako clanovi takvih drustava mirno demonstriraju, neka im je. Ako maltretiraju druge ili nanose materijalnu stetu, treba ih zakonski sankcionirati.

Ako vas zanima cime se bave drustva za zastitu zivotinja, kojima nije puko pomodarstvo jedno od najsnaznijih motivatora, mozete naci ovdje:

http://www.rspca.org.au
BladeRunner is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2004., 00:49   #15
Quote:
tilla kaže:
ništa od navedenog, bilo na teveju, neš ti prosvjeda.
glasnogovornica mekdreka stoji ispred prosvjednika na ulazu u restoran u jurišićevoj i niko je ne dira. ni nju, ni nekog drugog.
koji extremizam.
Znaci rekla-kazala.

Ajde, bolje i to nego da su zaista isli razbijati stakla ili polijevati musterije crvenom bojom.
Mislim da je u Hrvatskoj i bez toga dovoljno usijanih glava.
BladeRunner is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2004., 00:58   #16
Quote:
BladeRunner kaže:
Znaci rekla-kazala.

Ajde, bolje i to nego da su zaista isli razbijati stakla ili polijevati musterije crvenom bojom.
Mislim da je u Hrvatskoj i bez toga dovoljno usijanih glava.
ma kakvi, ovi naši su mala djeca prema inozemnim prosvjednicima. nazivat ih extremistima je malo pregruba riječ. ništa se nije dogodilo, rekli su što su imali: malo vikati, nosili transparente, kulturno sve. ovo što priča Delfino se definitivno njie dogodilo u Zg, ali čim nešto se ne uklapa u našu viziju odma je luđak dotrčao iz Vrapča.
ne, nisam vegetarijanac i nosim kožne cipele, ali ružno je tako pričat o nekom samo zato što ima drukčije mišljenje od nas.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2004., 02:47   #17
Quote:
Naya kaže:
jmene je osobno začudilo to kaj protestiraju protiv ubijanja životinja a sa sobom nose svinjski glavu
To je bilo prošle godine, pobogu
I mislim da je ipak bila teleća
Well, valjda je jasno da ju ne nose sa sobom za ukras nego da ljudi vide kak izgleda preostali dio tog McNečega koji upravo konzumiraju.
Sigurno nisu uzeli neko tele pa ga priklali iz zabave.

Evo imam pitanje za tebe - zašto te to toliko smeta? Evo 2 posta si napisala i u oba to spomenula. Kad već jedeš meso, zašto te toliko smeta taj prizor?

Quote:
Naya kaže:
i ono kaj je najgore, protestiraju protiv meka samo zato kaj je to veliko i poznato ime a nisu uopće upoznati s činjanicama. Mislim, nitko nije nazvao i pitao odakle vama šunke, odakle vama meso i slično?
Pa PIK Vrbovec, yebo ih ja!
Ovo nije bio "Kupujmo hrvatsko" prosvjed.
Otišla ja na njihovu stranicu da vidim zašto prosvjeduju. Kažu ovako:

"Ovu multinacionalnu kompaniju, koja diljem svijeta hrani populaciju jedne Španjolske, već duže vrijeme optužuje se za zločine nad životinjama, ogromne ekološke štete, izrabljivanje djece i radnika, manipulacije djecom, posluživanje nezdrave hrane i podržavanje gladi u svijetu.

McDonald's je odgovoran za smrt milijuna životinja godišnje, za njihov loš tretman i brutalno klanje. Postoji direktna povezanost (koju i sami priznaju) McDonald'sa sa sječom prašuma koje se krče radi stvaranja pašnjaka.
.......
McDonald's se također optužuje da ne koristi reciklirani papir za svoje ambalaže niti da reciklira korištenu ambalažu svojih proizvoda. U Hrvatskoj do sada niti jedan primjerak otpada nije recikliran, jer nije bilo sustavnog odvoženja smeća već je smeće završavalo na mješovitom otpadu, kako su nam priznali u McDonald'su."

Sa www.prijatelji-zivotinja.hr
(pa onda pod Kampanje)

Quote:
Naya kaže:
i super su mi rekla me prosvjed: Zašto je Ronald Mcdonald zločest?
Zato što laže djeci!!!
Na žalost, poanta reklama je uglavnom da privuku pozornost, a ne da iskažu bit.
A o tome s djecom ima u daljnjem tekstu linka...
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2004., 03:04   #18
Da još nešto nadodam, a vezano uz glave (teleće, svinjske, votevr...).
Nisam članica niti jedne od udruga za zaštitu životinja i/li prirode jer, iako se uglavnom slažem s njihovim stavovima (NE nužno i argumentacijom istih), uglavnom mi se ne sviđaju njihovi javni istupi (prosvjedi, kampanje).

A ne sviđaju mi se zato što su (kao što je valjda "moda" u reklamiranju općenito), obavezno silno bombastični. Npr Zelena akcija pa polugolo šetanje po trgu, zatvaranje u kaveze i slično.
Ne mislim da je to glupo i da nema smisla, nego mislim da se potpuno krivo tumači i da na kraju balade, ne prenosi poruku.
Dobije se kvantiteta (prisutno je u svim medijima), ali ne i kvaliteta.

Evo Naya npr. (po čijim se postovima vidi da je civilizirana i kulturna u ophođenju, pa pretpostavljam da je takva i inače) najviše ističe tu glavu i tu parolu s reklame.
A što onda očekivati od ljudi koji su, hm, nešto manje civilizirani , kojima je sve to potpuno strano, koji su skloni odbacivati sve što je novo i koji dalje od naslova članka i ne čitaju?

Molim, ne ovo krivo shvatiti. Živimo u vremenu kada smo obasuti vijestima i informacijama s najrazličitijih strana. Naravno da je nemoguće biti skroz upućen u sve.
Ali čemu onda raditi prosvjede na koje će većina ljudi samo odmahnuti glavom jer im se gadi teleća glava?

Ne znam, možda sam potpuno u krivu, možda stvarno ovako informacija i poanta dolazi do većeg broja ljudi, ali meni se nekako čini da dolazi samo površna informacija, a ne i poanta.
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2004., 03:15   #19
Tražim ja na netu neku vijest/komentar o prosvjedu i većinu toga izbacio mi je od prošle godine - stvarno teleće glave prodaju vijesti

Evo nešto od ove godine, jadva sam iskopala -
http://www.rtl.hr/vijesti/prikaz/540/
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2004., 14:35   #20
Kolegice, I'm impressssssssssssed. Klap, klap....

Vrlo zrelo receno. E bas smo tim.

BTW, ja nemam nista protiv toga da protestiraju goli (citaj gole), ako se ima sto za vidjeti. U tom se slucaju odlucno zalazem za demokratsko pravo na slobodu .err... izrazavanja.
BladeRunner is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:01.