Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2012., 13:34   #121
Odličan portal, nema retardiranih vijesti o celebrityma a u moru prozapadnih medija dobro je imati i jedan ovakav. I nema potreba da pisu clanke
di se kritizira Kina ili Iran jer takve clanke imas na svakom portalu.

A sto se tice financiranja, brzinom koje stavljaju vijesti se cini kao da "radi" dvoje ljudi. Hosting je za godinu dana par-sto kuna, nije neki novac.

S tim da mozda ima jos ljudi poput mene koji tu i tamo doniraju neku pinku pa i na taj nacin advance osigurava sredstva za rad.
krvoločni slaven is offline  
Old 25.06.2012., 14:11   #122
Quote:
Odličan portal, nema retardiranih vijesti o celebrityma a u moru prozapadnih medija dobro je imati i jedan ovakav. I nema potreba da pisu clanke
di se kritizira Kina ili Iran jer takve clanke imas na svakom portalu.

A sto se tice financiranja, brzinom koje stavljaju vijesti se cini kao da "radi" dvoje ljudi. Hosting je za godinu dana par-sto kuna, nije neki novac.

S tim da mozda ima jos ljudi poput mene koji tu i tamo doniraju neku pinku pa i na taj nacin advance osigurava sredstva za rad.
Toliko o objektivnosti.
Revenger20 is offline  
Old 25.06.2012., 14:45   #123
pa i nisu objektivni, ali niti ne trebaju biti. Zna se da su ljevicarski i anti zapadno nastrojeni, pa nije tajna

Meni je bitno sa prenasaju vijesti i iz drugih izvora koji nisu ajmo reci zapadni, tako da o nekoj temi mogu dobiti info iz obje strane, a istina je ionako negdje u sredini. A analize koje rade su u najmanju ruku solidne i zanimljive i meni ih je nekad zbilja gust procitat.

Npr, tema sirija; veecina portala prenosi vijesti od medijskih kuca poput BBC, CNN koji pak dobivaju info od nekakve sirijske organizacije za ljudska prva iz Londona (!) i takve vijesti se serviraju kao jedina istina.

Danas je svaki portal vise manje identican; guzice, sise, sport, crna kronika, svjetska politika i zbivanja na politickoj sceni su u drugom planu i svode se na cisti copy paste.

Jedino da, komentari ispod clanaka zanju biti urnebesni, al realno, takvih komentara a i gorih ima na svakom portalu.
krvoločni slaven is offline  
Old 25.06.2012., 15:28   #124
Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post
Toliko o objektivnosti.
Što po tebi nije objektivno na Advanceu?
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Old 25.06.2012., 16:06   #125
Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post
Za tvoju informaciju Der Spiegel je pisao najobjektivije po pitanju krize eurozone. Da znam za ovaj intervju. I da Slobodna Sirijska vojska radi zločine kao i Assadovi plaćenici. Ništa čudno.
Ja ne govorim o tome kada Advance prenese vijest nego kada počne pisati o stvarima koji nemaju puno veze sa stvernim životom. Recimo forsiranje članaka o budućnosti kapitalizma gdje pričaju filozofi. To je isto kao da sutra Mandžukić postane premijer i slaže proračun. Je li realno? Nije. Isto kao određeni članci u Advanceu. Recimo, forsiranje Krugmana za kojeg pola ljudi nije niti čulo.
Aha, znači Sušec ne može komentirati utakmice jer on nije profesionalni nogometaš. Ili neću ići u kino gledati filmove jer oni nemaju veze sa stvarnim životom. Koja je to logika?
dampyr is offline  
Old 25.06.2012., 16:14   #126
Quote:
Što po tebi nije objektivno na Advanceu?
Prvo kao i na ostalim portalima i medijima selektivne informacije. Npr. kriza u Grčkoj. Jako selektivne informacije s kojima se može manipulirati ljudima koji nemaju nekog ekenomskog znanja. Pa članci o EU koji su vrlo selektivni. Izrazita mržnja prema Zapadu, SAD-u prema kojoj komentatori gaje veliku mržnju. Da stvar bude gora veliki dio njih nikada nije kročio van Hrvatske i nisu niti bili u EU.

Onda izrazito izražena mržnja prema Njemačkoj u kojoj veliki dio komentatora vidi nekakav Četvrti Reich. Onda članak o nacionalizaciji YPF-a od strane Argentine. Ali, niste napisali punu istinu o tome što je Repsol napravio od jedne propale kompanije.

Mržnja prema kapitalizmu i to zapadnog tipa s kojim se Hrvatska nije niti susrela.

I ono što mi je jadno da na rasprave o ekonomskoj budućnosti svijeta zovu filozofe. Urnebes.
Revenger20 is offline  
Old 25.06.2012., 16:25   #127
Quote:
Aha, znači Sušec ne može komentirati utakmice jer on nije profesionalni nogometaš. Ili neću ići u kino gledati filmove jer oni nemaju veze sa stvarnim životom. Koja je to logika?
Nisam to niti napisao. Sušec je sportski komentator kojemu je posao pratiti nogomet za vrijeme prvenstva. Tko je spominjao uopće kino?

Filozofi nisu ekonomisti. Jedan filozof s Filozofskog fakulteta u Zagrebu ne može komentirati proračun RH, bilancu ili incijalnu ponudu dionica. Što jedan filozof zna o obveznicama RH i njihovom dospijeću? Dovedi 20 filozofa i pitaj ih neka ti objasne stručnu definiciju nezaposlenosti, neka ti objasne što je točka pokrića ili konsolidirana bilanca. Znaju li filozofi što je kreditni rejting, tko ga i kako određuje? Ne znaju većinom. Ali im to ne smeta da se nađu prozvenima komentirati kapitalistički sustav o kojem ne znaju ništa. Puko ništa.
Normalno da to ne znače da su filozofi manje vrijedni ili neobrazovaniji od ekonomista. Kao što posao ekonomista nije baviti se time što su govorili Kant i Hegel, tako niti posao filozofa nije komentiranje ekonomskog stanja u svijetu. Nitko ne brani filozofima se baviti ekonomijom, ali kažem opet da je to smiješno.
Revenger20 is offline  
Old 25.06.2012., 16:50   #128
Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post
I ono što mi je jadno da na rasprave o ekonomskoj budućnosti svijeta zovu filozofe. Urnebes.
A ekonomisti kao znaju što je budućnost svijeta? Da, još jučer prognozirali su apsolutnu pobjedu globaliziranog kapitalizma.
NULTI is offline  
Old 25.06.2012., 17:32   #129
Quote:
A ekonomisti kao znaju što je budućnost svijeta? Da, još jučer prognozirali su apsolutnu pobjedu globaliziranog kapitalizma.
Ne možda Puhovski zna. Kapitalizam je pobjedio i nikada ga srećom nećete srušiti. Socijalizam i da pobjedi će se raspasti sam od sebe. Ljudi su konzumeristi, traže luksuz i to im jedino pruža kapitalizam.

Kina je doživjela najveći rast u povijest zahvaljujući zapadnom kapitalizmu.
Revenger20 is offline  
Old 25.06.2012., 18:08   #130
Reći ću samo ovo, uzeo sma si vrijeme i provjerio što je doista tamo, i nažalost, sve moje predrasude su se pokazale istinitima...
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Old 25.06.2012., 18:18   #131
Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post
Ne možda Puhovski zna. Kapitalizam je pobjedio i nikada ga srećom nećete srušiti. Socijalizam i da pobjedi će se raspasti sam od sebe. Ljudi su konzumeristi, traže luksuz i to im jedino pruža kapitalizam.

Kina je doživjela najveći rast u povijest zahvaljujući zapadnom kapitalizmu.
Nažalost istina socijalizam kao diktatura komunističke il isocijalističke partije- prilično realna solucija, ali socijalizam kao planska ekonomija?
Čisti SF
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Old 25.06.2012., 18:30   #132
Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post
Nisam to niti napisao. Sušec je sportski komentator kojemu je posao pratiti nogomet za vrijeme prvenstva. Tko je spominjao uopće kino?

Filozofi nisu ekonomisti. Jedan filozof s Filozofskog fakulteta u Zagrebu ne može komentirati proračun RH, bilancu ili incijalnu ponudu dionica. Što jedan filozof zna o obveznicama RH i njihovom dospijeću? Dovedi 20 filozofa i pitaj ih neka ti objasne stručnu definiciju nezaposlenosti, neka ti objasne što je točka pokrića ili konsolidirana bilanca. Znaju li filozofi što je kreditni rejting, tko ga i kako određuje? Ne znaju većinom. Ali im to ne smeta da se nađu prozvenima komentirati kapitalistički sustav o kojem ne znaju ništa. Puko ništa.
Normalno da to ne znače da su filozofi manje vrijedni ili neobrazovaniji od ekonomista. Kao što posao ekonomista nije baviti se time što su govorili Kant i Hegel, tako niti posao filozofa nije komentiranje ekonomskog stanja u svijetu. Nitko ne brani filozofima se baviti ekonomijom, ali kažem opet da je to smiješno.
nekoliko si puta ponovio ovu tezu i ne vidim u čemu je problem...veći problem vidim u tome što ekonomisti nisu filozofi(barem ne kao nekada kad se to podrazumjevalo?
fahidiot is offline  
Old 25.06.2012., 19:47   #133
Quote:
Nažalost istina socijalizam kao diktatura komunističke il isocijalističke partije- prilično realna solucija, ali socijalizam kao planska ekonomija?
Čisti SF
Baš to kolega. Komunizam je nemoguć. Evo par razloga zašto:

- da bi se uveo komunizam potrebno je srušiti kapitalizam. Kapitalizam se može srušiti jedino ako se sruši Amerika kao država. To je apsolutno nemoguće. Evo prvi primjer je Obamin zakon o zdravstvu kojeg su Republikanci prozvali komunističkim zakonom. Veliki dio Amerikanaca su hardcore kapitalisti koji bi na spomen komunizma uzeli pušku u ruku i išli u rat. Pa 50-tih je bio poznat po tome Mccarthy. Američki narod hoće luksuz. Želi benzin od par centi, želi show, želi spektaklove na NFL-u, NBA-u i ostalim ligama, želi najnoviji iPhone, najnoviji MAC itd. Nadalje, tu je i vojska koja je usko povezana sa Lockheedom i Boingom i ostalom vojnom industrijom. Tu su i farmaceutske i prehrembene kompanije. Zamislite kako bi izgledala nacionalizacija Coca-Cole? Smješno. Kapitalizam se neće srušiti, štoviše postat će još jači. Da kojim slučajem dođe do širenja komunizma u Americi budite uvjereni da bi vojska izvela državni udar.

- komunizam podrazumijeva besklasno društvo. To je utopija uopće o tome pričati. I tada bi bilo klasa - Centralni komitet i ostali.

- ljudi su konzumeristi i žele različite proizvode. Država im ne može ponuditi 200 različitih vrsta majici ili tenisica, ali kapitalizam može.

itd. itd

I da Advance je ultrajugoslavenski portal.

Quote:
nekoliko si puta ponovio ovu tezu i ne vidim u čemu je problem...veći problem vidim u tome što ekonomisti nisu filozofi(barem ne kao nekada kad se to podrazumjevalo?
Problem je u tome što filozofi ne shvaćaju bit današnje ekonomije. Ovo nije 19. stoljeće gdje su Adam Smith ili Malthus mogli govoriti o važnosti količine zemlje na produktivnost rada. Ovo je 21. stoljeće i ekonomija je znanost koja je skup matematike, statistike, računovodstva, makro i mirko ekonomije, financija, psihologije, sociologije itd. Ekonomija je jedna od najširih znanosti koja je dinamična, nepredvidljiva i u kojoj ne vrijede konstante. U fizici i kemiji se znaju neke konstante - Avangardova, slobodan pad (g), Stefan-Boltzmanova konstanta itd. U ekonomiji toga nema. Najplaćeniji umovi svijeta na Wall Streetu su u pravilu fizičari i matematičari koji ne mogu u većini slučajeva predvidjeti cijenu dionica sutra. Toliko faktora utječe na ekonomiju neke dražve da vi toga niste svjesni.

Filozofi imaju neke pretpostavke kako bi nešto moralo biti. Oni govore da je kapitalizam loš. U redu neke stavke kapitalizma su loše. Ali filozofi nemaju rješenja, a još manje obrazloženja što je to u kapitalizmu loše. Privatno vlasništvo, struktura RDG-a kompanije, budžet kompanije, proračuni država, euro što konkretno?

Njihove tvrdnje se svode na to da su ''mali ljudi' izrabljivani u kapitalizmu. Jesu li? A što je bilo u Sovjetskom Savezu? Tko je imao sve privilegije? Mali ljudi ili CK, KGB i Crvena Armija? Taj mali čovjek je u komunizmu dobio ono što mu je država dala, mislio ono što mu je država rekla i ponašao se kako mu je država naredila.
U kapitalizmu je svatko slobodan misliti kako hoće, stvarati nešto kako hoće, prodati svoj proizvod kome hoće i živjeti na način na koji hoće. Tko su filozofi da određuju koliko će tko imati? Normalno da netko tko radi 10 sati kao konj, koji stvara i koji je iznimno produktivan mora imati veće plaće od nekoga koji to nije sposoban.

U Hrvatskoj postoji masu studenata koji NEĆE studirati, a imaju uvjete za to. Ne žele, lijeni su i boli ih kurac jer ih uzdržavaju starci. Zašto bi jednog dana oni morali živjeti na teret države?

Može li mi neki filozof dati odgovore na ova pitanja? Hvala.
Revenger20 is offline  
Old 25.06.2012., 20:02   #134
Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post
Kapitalizam je pobjedio i nikada ga srećom nećete srušiti. Socijalizam i da pobjedi će se raspasti sam od sebe. Ljudi su konzumeristi, traže luksuz i to im jedino pruža kapitalizam.
Da, i Franjo Tahi je vjerovao u vječnost feudalizma. I on je bio veliki konzumerist.
NULTI is offline  
Old 25.06.2012., 20:26   #135
Quote:
*Cole* kaže: Pogledaj post
Mozda ce ovo biti nekima naizgled smijesno, no mislim da iz objektivnih razloga ovo pitanje treba svakako postaviti...

Da li ste se ikada zapitali kako to da navedena stranica nema niti jedan BANNER, niti jednu reklamu...

Postavlja se pitanje kako se navedena stranica financira, tko je financira, koje grupe i koji ljudi stoje iza te stranice?

Inace sam politolog, bavi se pitanjima geopolitike, vanjske politike i slicnim, i iz nacina izvjestanja stranice Advance.hr vidljiva je apsolutna pristranost, izvrtanje cinjenica, prikazivanje samo onih cinjenica koje su pogodne s obzirom na kut gledanja i slicno...

Uz to vrlo je zanimljivo da je pod rubrikom TV stanica default-na stanica RT - Russia Today, sa kojom se svi pogledi izlozeni na stranici Advance.hr, vidi vraga zacudo poklapaju!

Moram reci da sam kada sam naisao na ovu stranicu svakako pozravljao nov izvor informacija, nove poglede i nacin izvjestanja, buduci da nedostaju portali sa nasih prostora koju su specijalizirani i fokusirani na navedenu tematiku...

No sa vremenom, kako se pocelo zahuktavati sa Arapskim proljecem i kako medijska mocu antizapadnih snaga pocela rasti tako je i izvjestanje na navedenoj stranici postalo pristranije, neuravnotezeno u nekim slucajevima krajnje degutanto. Na to posebice mislim na aktualne dogadaje u Siriji, iz koje jako malo kredibilnih informacije je moguce zaista potvrditi, sto Advance.hr konstantno spocitava zapadnim medijima, kako naime uzimaju sve informacije kao ciste cinjenice (o pristranosti zapadnih medija se naravno takoder moze napisati cijela knjiga, tu nemam nikakve aluzije), dok pak ista stranice potvrduje kao cinjenice dijametralno suprotne informacije, koje evo zacudo oni mogu svakako potvrditi kao istinite.

Pratio sam stranicu preko Facebook-a, i rijetko sam tamo komentirao tekstove, buduci da me i istovremeno zacudilo kako su komentari uvijek pozitivni s obzirom na tekst, uvijek puni pohvale stranici i slicno.

Danas na temu Chaveza i Venecuele - tekst nesto tipa socijalizam za 21. stoljece, pouka Europi - (sam tekst izaziva stvarno sprdanje) - sam komentirao kako zapravo Venecuela ima stvarno velike probleme u opskrbi osnovnih ziveznih namirnica kao sto su jaja, mlijeko i slicno, sto je rezultat kolektivizacije, sto korupcije, sto opce zaostalosti drzave, koja je usput receno, prema zadnji podacima pretekla Saudijsku arabiju po zalihama nafte, te je time broj jedan u svijetu, te je uz to jedna od vodecih izvoznica nafte.

Informacije o stanju sam nedavno dobio od prijatelja iz venecuele koji je preselio u europu...a uz to, samo dok upisete 'food shortage in venezuela' u google dobiti ce te dovoljno kredibilnih informacija na tu temu...

Da i tako sam ja to lijepo komentirao, i vidi vraga Advance.hr pobrisao sve moje komentare, blokirao me sa njihove stranice i to je to....

Pa se lijepo zapitajmo za koga oni rade, tko njih financira...

My two cents...
Zanimljivo je tvoje postavljanje teme. Čudi me da ti koji se baviš geopolitikom nisi sretan postojanjem te stranice, upravo takvog pogleda kakav mu ti pridaješ. Ti bi proučavao globalnu politiku, ali nikako ne bi čuo drugu stranu? Samo želiš čuti zapadno pristrane medije? Ili možda ozbiljno misliš da nisu pristrani?
Znaš što? Ja ne bih imala povjerenja u tvoje globalnopolitičke procjene!
rama is offline  
Old 25.06.2012., 23:24   #136
Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post

I ono što mi je jadno da na rasprave o ekonomskoj budućnosti svijeta zovu filozofe. Urnebes.
a koga bi trebali zvat? ekonomiste? struku koja je tako stručno predvidjela ovu recesiju i ukazivala na stvari koje treba promijeniti
one koji će ti reći sutra zašto se nije desilo danas ono što su prognozirali jučer?
divizija is offline  
Old 26.06.2012., 01:19   #137
Quote:
rama kaže: Pogledaj post
Zanimljivo je tvoje postavljanje teme. Čudi me da ti koji se baviš geopolitikom nisi sretan postojanjem te stranice, upravo takvog pogleda kakav mu ti pridaješ. Ti bi proučavao globalnu politiku, ali nikako ne bi čuo drugu stranu? Samo želiš čuti zapadno pristrane medije? Ili možda ozbiljno misliš da nisu pristrani?
Znaš što? Ja ne bih imala povjerenja u tvoje globalnopolitičke procjene!
Napokon da se i ja složim s tobom
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Old 27.06.2012., 17:11   #138
Istina je uvijek negdje u sredini ...

Kome smeta advance.hr ?

Neka i njih , da se vidi i druga strana medalje . A jednoumlje zvano američko-britanska psihološko-ratna propaganda je kao demokracija ?

Čudno malo za reći , no neka je Rusa i Kineza što jačih , da prave ravnotežu ovim manijacima , nacistima našega doba .

Nisam naletio na previše pro jugosferaških i pročetnićkih članaka , inaće bi prvi reagirao kontra .

Višestranačje i više pogleda donosi jasniju sliku , a ne kontru pro ameri , pa makar ovo i bili plaćenici Rusa , bitno je da pišu objektivno .
__________________
Ludi Konj * Akcija Za Bolju Hrvatsku
ivan.ridjan is offline  
Old 27.06.2012., 20:45   #139
Dobar je advance.hr, kao dašak svježeg zraka u ovim vrućim ljetnim danima. Već mi je dosadilo stalno čitati propagandne pamflete "zapada" o političkim događanjima u svijetu. Neka malo osjetimo i kuhinju "istoka" kako bi procijenili koja je istina.


Vidim da se mnogi pitaju kako se održava advance, a nemaju reklama. A jel se netko pita kako žive Index, Net i ostali objektivni portali koji svaku godinu završe u minusu? Oni nemaju donatore i objektivni su.

Zadnje uređivanje Grunf : 27.06.2012. at 20:53.
Grunf is offline  
Old 28.06.2012., 01:11   #140
Dosta ih čitam i u svakom slučaju su zanimljiv portal s tim da im zamjeram preveliku pristranost.Prozapadni mediji opet znaju popljuvat neke zapadne mane,advance to jednostavno ne zna za drugu stranu.Apsurdno mi je da netko hvali zemlju kakva je Sjeverna Koreja.Ako mu je tako dobra neka ode tamo živjeti na par mjeseci.
hajduk1911st is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:54.