Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2004., 20:24   #101
Quote:
Crimson Petal kaže:
christopher knight & robert lomas - HIRAMOV KLJUČ.

da, to je isto tiskao stari grad.

a isti su i autori knjige "hiramova knjiga."

jesi mozda i to procitao?
Hiramova knjiga?????

Nisam.

Ne ali tu je i "Sveti krv sveti gral", "Rođeni u krvi"
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2004., 02:01   #102
hiramov ključ i sl.literatura su djela pisana od samih pripadnika tkz.zidara na način da prezentiraju masonstvo kao prihvatljivo.
U njima ima gomila povjesnih i religioznih podataka ,koji se,ako si čovjek da truda,mogu naći,u mnogim znanstvenim,kulturnim i religioznim djelima.Razmišljanje o pitanjima,zašto su ,kako i kada,na čiju inicijativu stvarane institucije,koncepti,države,umjetnička djela,inovacije,mogu promjeniti uobičajen pogled na život i našu ulogu,kao pojedinca u njemu.Bratstva čiji članovi prisegom prihavčaju zadana pravila,za same konzumente istih,imaju veču vrijednost od npr.institucija kojim žive tkz.obični život.Infiltriranjem u važne grane bilo koje institucije,a uz činjenicu da brat bratu mora biti na pomoči,postaju važni i utjecajni krojači svega.S obzirom da našu svakodnevicu obilježavaju djela kulturuloškog,znastvenog i svakog drugog napetka,a čiji su kreatori ili arhitekti pripadnici nekih društva koja imaju nekakve obrede.pravila, međusobne obveze,običnom čovjeku ne shvatljive,zanimljivo je zašto ih veče zajednice koje btw.imaju sličan ili isti hijerarhijski postav ili još ponešto,smatraju zlima.Može se ,ako se uspije doči so nekih spisa,literature,i sl.vidjeti da koncepcije sežu daleko prije formalono prizanatih začetaka iz oko 177..neke.Banalno,kad bi se išlo čeprkati,ali sa što više verzija (pro-kontra-i eventuaalno nezavisnih) povjesti nastanka nekih država npr.USA,Švicarske,zemlje Benelux-a,Jugoslavije....koje su vrlo mlade varijante,zanimljivo je gdje se to sve i na koji način razglaba o tome.U knjizi "Foucaultovo njihalo"U.Eco -daje pregršt zgodnih podataka u tome,sam sebe ostavljajući sarkastično izvan toga.
samorider is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2004., 20:55   #103
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Hiramova knjiga?????
da, postoji i "hiramov kljuc"i "hiramova knjiga."
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2004., 02:01   #104
Quote:
Basta kaže:
Vidite i ovo, amblem na dolaru, "novi svjetski poredak" i:

Šta time želiš reći?Mogao su unutra komotno i petokraku nacrtati.Svakome što mu paše,jeli?E ljudi ćoravi da samo znate u kakvoj zabludi živite i krivite nevine,a krivci vam pred nosom sranja rade.
RABIN is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2004., 15:09   #105
Ti jos ne znas bastu i njegove paranoidne komentare. Cekaj jos par forumasa ovdje pa ces vidjeti...

To ti je ona vrsta razmisljanja - "moja vjera je super, sve su ostale u kurcu" i "moj tata ima veci ***** od tvojeg"

Baron Samedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2004., 01:16   #106
Quote:
RABIN kaže:
Šta time želiš reći?Mogao su unutra komotno i petokraku nacrtati.Svakome što mu paše,jeli?E ljudi ćoravi da samo znate u kakvoj zabludi živite i krivite nevine,a krivci vam pred nosom sranja rade.
Gledao sam jučer jedan vrlo zanimljiv BBC-jev dokumentarac. Mislim da se zove "Partija rata".
 
Odgovori s citatom
Old 04.08.2004., 01:17   #107
Quote:
Baron Samedi kaže:
Ti jos ne znas bastu i njegove paranoidne komentare. Cekaj jos par forumasa ovdje pa ces vidjeti...
Hoću primjer, da se moja paranoja izloži pred svekolikim forumaškim pukom.
 
Odgovori s citatom
Old 04.08.2004., 01:31   #108
kolko ja znam, masoni su pozitivci, koji rade za opce dobro?
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2004., 01:33   #109
kolko se sjecam, ivan mazuranic je bio mason...i tako sve neke face...
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2004., 01:34   #110
isto tako, radi se o strogo nereligioznoj organizaciji. mislim, ali nisam sigurna da su zato masoni bili vrlo negativno ocijenjeni od strane nekih crkvi, al nemojte me drzati za rijec
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2004., 01:35   #111
imate dosta o masonima i opcenito tajnim drustvima u fukoovom klatnu umberta eca...
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2004., 08:37   #112
Quote:
Natch kaže:
isto tako, radi se o strogo nereligioznoj organizaciji. mislim, ali nisam sigurna da su zato masoni bili vrlo negativno ocijenjeni od strane nekih crkvi, al nemojte me drzati za rijec
No što se zna da su neke masonske lože inkorporirane i u samu vatikansku Kuriju, pročitaj knjigu Jesop-a; "U Božje ime", gdje je čovjek istraživao odnose masona i Vatikana, Vatikanske Banke i podmetnutih ubojstva kao samoubojstva zbog malverzacija s novcem.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2004., 11:35   #113
ne kuzim se u teorije zavjere, ali kao sto je netko rekao na prijasnjim stranicama, vrijednost ideje najbolje se vidi po njezinim neprijateljima...
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2004., 15:06   #114
Tko su masoni?

Zanima me, sto vi mislite tko su masoni?
Baron Samedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2004., 15:11   #115
sto posto neki zidovi
moonlit is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2004., 15:18   #116
neki masni zidovi ?:
__________________
"Life is like a box of chocolates - you always know that you'll get fat."
mrkenangelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2004., 15:30   #117
Re: Tko su masoni?

Quote:
Baron Samedi kaže:
Zanima me, sto vi mislite tko su masoni?
Na forumu je to kategorija koji podražava živu patnju jedne osobe.....da ne duljim od MASONA prorok ILonije dobiva osip.
i sindrom "lajanja na mjesec".

Prema tome oni mu uništavaju ionako premalo preostalog mentalnog zdravlja.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2004., 15:42   #118
Pitao sam ozbiljno: tko su masoni?
Baron Samedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2004., 15:45   #119
opa!
__________________
"Life is like a box of chocolates - you always know that you'll get fat."
mrkenangelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2004., 15:47   #120
Cool Re: Tko su masoni?

Quote:
Baron Samedi kaže:
Zanima me, sto vi mislite tko su masoni?
O tome je već x tema otvoreno, ali dobro de, kad ti se da!

Inače pitaj Porgesa, on je vaš, on ti to bu objasnio...

Čitaj...


http://forum.sijelo.com/viewtopic.ph...ghlight=masoni
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:36.