Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet

Nogomet O loptanju nogom u širem smislu.
Podforumi: Navijači

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2013., 22:32   #61
hejteru gejchedski
__________________
tinyurl.com/pobjednikATD8
tinyurl.com/pobjednikTuthankopa21
tinyurl.com/pobjednikBaltiCopa23
sesve is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 22:48   #62
Pocetkom iduce godine bi firma u kojoj radim trebala dobiti jedan projekt u Leedsu tako da cu najvjerojatnije provesti koje vrijeme u Engleskoj, a tada bi mogle doci i svjeze slike sa Elland Roada.

Inace, dosta slabo poznajem sadasnje igrace Leedsa pa bi bio jako zahvalan ako bi netko mogao nesto vise napisati o njima. Citam redovno njihov forum, ali to je poprilicno subjektivno i navijacki pa komentare uglavnom dozivljavam sa rezervom.
__________________
Omnia vincit amor et nos cedamus amori
preatorian is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 23:14   #63
Quote:
preatorian kaže: Pogledaj post
Inace, dosta slabo poznajem sadasnje igrace Leedsa pa bi bio jako zahvalan ako bi netko mogao nesto vise napisati o njima. Citam redovno njihov forum, ali to je poprilicno subjektivno i navijacki pa komentare uglavnom dozivljavam sa rezervom.
Gledao sam ih prošlu utakmicu protiv Leicestera. Ostali su 0-0, cijelu utakmicu nisu bile možda dvije prilike, no nije bila dosadna, na sredini se prava bitka vodila, iako pred kraj Leicester je bio malo bolji (stativu Wooda pamtim). Prvo što mi se ne sviđa je trener McDermott koji je istina promovirao prošle sezone Reading, ali u Premiershipu se brzo izgubio. Austin je odličan stoper, utakmicu odigrao perfektno, misli mada je i izabran za igrača utakmice, inače im je kapetan. Sad ne znam jeli to bljesak, ali ako je konstantno onakav mislim da neće još dugo u Leedsu. U napadu su igrali Hunt i Varney koji su uglavnom bili nevidljivi, tu je bio i McCormack koji je igrao povučenije malo. Golman Kenny nije imao puno posla, samo sjećam ga se i QPR-a i ne smatram ga kvalitetnim golmanom. Leeds je njegov plafon.

Da si me pitao Leicester znao bi puno više reći s obzirom da su me u toj utakmici prvenstveno oni zanimali.
Dabizas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 23:20   #64
Imam dužnost da vam predstavim meni simpatičan klubić kojeg pratim još od za njih boljih vremena dok su igrali u League One.

Wrexham F.C.



Wrexham je grad na sjeveroistoku Walesa, uz granicu s Engleskom, nema izlaz na more. Ima oko nešto više od 40,000 stanovnika (kao Šibenik). Na prvu grad izgleda uredan, ima taj srednjovjekovni štih. Nama je zanimljiviji puno klub koji nam dolazi iz tog grada Wrexham F.C.

Wrexham je osnovan davne 1864.g. (dogodine slave 150 godina postojanja), treći najstariji profesionalni klub na svijetu, boja kluba je crvena, nadimak im je Zmajevi (što se vidi na grbu) i igraju na Racecourse Groundu koji prima 15,500 gledatelja. Na utakmice im u prosjeku dolazi 3,500 do 4,000 gledatelja, odlično s obzirom na veličinu grada. Od 2011.g. klub je u vlasništvu navijača. Najveći rivali su im Chester, klub s druge strane granice. Udruga navijača Wrexhama datira još iz 1926.g., toliko o najstarijoj navijačkoj grupi koja to voli isticati osnovanoj 24 godine kasnije.

Iako su petolgiaši kroz svoju povijest su imali osam izleta u Europu, prve kroz 70te, posljednji u sezoni 1995.-96. Razlog tome je što su sve do 90ih klubovi iz Walesa igrali velški kup i osvajač je imao pravo nastupa u Kupu pobjednika kupova sljedeće sezone. Osim klubova iz velške lige pravo nastupa su imali i klubovi koji su igrali u engleskom ligaškom sustavu (Cardiff, Swansea, Newport, Wrexham itd...). U tim izletima u Europu dva puta su dolazili u Hrvatsku (tada Jugoslaviju), prvi put u prvoj polovici 70ih su ispali od Hajduka na glove u gostima (iako su bili trećeligaši), a drugi put krajem istog desetljeća protv Rijeke 3-2 ukupno (doma dobili 2-0, ali podno stijena su izgubili 3-0). Nisu bili bezopasni u Europi jer su ukupno u tih osam izleta igrali su protiv 14 protivnika i izbacili ih šest. Tih šest nisu neki amaterski klubovi već švedski Djurganden, portugalski Porto i danski Lyngby.

Posljednjih desetak godina je obilježeno u padu, jer su od League One došli do Konferencije gdje se nalaze od 2008.g. U početku u FA kupu su povremeno imali pravo nastupa, pa povremeno nisu no od '21 stalno nastupaju, u Liga kupu od '60. U Fa kupu imaju nekoliko četvrtfinala, ali nikad dalje od te stepenice nisu otišli, zadnje 1997.g., dok u Liga kupu da četvrtfinala, zadnje još 70ih.

Kroz klub je prošlo dosta poznatih igrača, čak i onih koji su još uvijek aktivni. Od igrača koji su imali ugovor s tim klubom spomenimo Chris Killena (igrao za NZ na SP 2010), De Laet (danas u Leicesteru), Ruddy (trenutno treći golman Engleske i vratar Norwicha, u Wrex. bio an posudbi), Neil Taylr (tri godine proveo u Wrex. danas igra za Swansea), Joe Allen (bio na posudbi, danas u Liverpoolu), te Ian Rush i Frank Sinclar koji su pred kraj karijere igrali jednu sezonu u tom klubu. Recimo da je u klubu igrao i bivši Dinamovac Silvio Spann.

Zanimljivo da u klubu imaju trenera-igrača Andy Morrella, koji tu rijetku finkciju u modernom nogometu obavlja treću sezonu. Za sada u jednu ruku uspješno jer su uvijek plizu povratka u League Two, no u drugu ne, jer nisu uspjeli u tome. Morrellu je ovo prvi trenerski posao dok mu igračka karijera niej bila ništa posebno, prvotimac Coventryja i kasnije Blackpoola prije desetak sezona u Championshipu najdalji doseg.

U kadru kao što je i očekivano prevladavaju domaći igrači, ali ima i nekoliko stranaca. Vratar Mayebi je iz Kameruna a u Wrexham je došao iz Izraela, Poljak Clieslewitz koji u jedno ima pravo nastupa za Farske Otoke (kako, pojma nemam ) i Irac Thornton koji ima iskustva iz League Two u Northamptonu od prije nekoliko godina. Od domaćih trena izdvojiti 36-ogodišnjeg napadača Ormerod koji je dugo izgrao s Prestonom i Blackpoolom u Championshipu. Ormerod je prošle sezone u 39 nastupa zabio 7 golova. Drugi igrač sa velikim iskustvom je desni bek Stephen Wright (33), ima iskustva u Premiershipu sa Sunderlandom, a u mladim danima je igrao i za Liverpool i ima nešto nastupa za taj klub. Mlada nada kluba je napadač Ogleby doveden prošle godien iz škotskog Heartsa, šrošle sezone 33 nastupa i 8 golova.

Prošle sezone se zapelo u finalu playoffa nakon petog mjesta na tablici. Trebali bi ove sezone imati više sreće.
Dabizas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 23:57   #65
Otvaranje dostojno renomea navedenih liga. Ne sumnjam da će ovaj topic debelo šišati Prem po broju postova, i to ne zato što su 4 lige naprema jednoj. Iako se Dabi unaprijed ispričao za moguće greške, ipak ću se praviti Mr.Smartass pa samo dati dva ispravka: Chester nije u Walesu nego u Engleskoj, a Leyton Orient nije jedini londonski klub u L1, tu je i Brentford. Ali da je QPR "MK Dons u Championshipu", e tome se nisam nadao. It hurts, buddy.

Anyway, kao neobični doprinos topicu neka posluži ova osobna lista osjećaja koje mi pojedini klubovi izazivaju. Odlučio sam se izraziti smajlićima uz kratki opis svakoga. Crni su u Championshipu, crveni u L1, plavi u L2, zeleni u CN.

(jedan jedini klub za koji se zapravo navija)
QPR

(vrlo dragi klubovi)
Charlton, Millwall, Barnsley, Leicester
Leyton Orient, Bradford, Brentford, Port Vale, Coventry
Wimbledon
Barnet, Lincoln

(ovi su mi generalno simpa, ali ipak jedan nivo ispod luksića)
Watford, Nottingham, Bournemouth, Blackburn, Sheffield Wednesday
Peterborough, Walsall, Oldham, Swindon, Tranmere Rovers, Notts County
Oxford United, Chesterfield, Exeter, Northampton, Wycombe, York, Torquay, Bristol Rovers, Cheltenham, Bury
Grimsby, Cambridge United, Kidderminster, Wrexham, Macclesfield, Chester

(izazivaju ravnodušnost)
Blackpool, Burnley, Leeds United, Ipswich, Middlesbrough, Birmingham
Colchester, Wolves, Sheffield United, Rotherham, Preston, Bristol City, Crewe, Shrewsbury, Carlisle
Southend, Scunthorpe, Rochdale, Newport County, Dag & Red, Morecambe, Mansfield, Plymouth, Hartlepool
Southport, Braintree, Hereford, Nuneaton, Tamworth, Alfreton Town, Luton, Dartford, Halifax, Woking, Welling United, Salisbury, Hyde, Aldershot

(lagano antipatični)
Derby County, Reading, Huddersfield, Brighton
Stevenage, Gillingham
Fleetwood, Burton Albion, Portsmouth
Gateshead

(self-explanatory )
Wigan, Yeovil, Bolton, Doncaster
Crawley Town
Accrington Stanley
Forest Green Rovers

(special category)
MK Dons


Imam i jedan mali konfešn: u Sheffieldu mi je dugo godina United bio puno draži, ali mi je u zadnje dvije-tri godine simpatija prešla na plavo-bijelu stranu. Bo.

Wish you all a great season of proper football.
grifone is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 00:14   #66
Quote:
grifone kaže: Pogledaj post
Otvaranje dostojno renomea navedenih liga. Ne sumnjam da će ovaj topic debelo šišati Prem po broju postova, i to ne zato što su 4 lige naprema jednoj. Iako se Dabi unaprijed ispričao za moguće greške, ipak ću se praviti Mr.Smartass pa samo dati dva ispravka: Chester nije u Walesu nego u Engleskoj, a Leyton Orient nije jedini londonski klub u L1, tu je i Brentford. Ali da je QPR "MK Dons u Championshipu", e tome se nisam nadao. It hurts, buddy.
Posipam se pepelom za dotična dva kluba. Brentford sam mislio da je izvan grada (jednom se negdje spominjalo da se iz aviona vidi natpis na krovu stadiona, što me asociralo d je izvan grada negdje), a za Chester sam 99% bio siguran da je u Walesu kad sam prvi put pisao, a znam i zašto.

Owen je krivac, on je rođen u Chesteru, a kako on ima podrijetlo iz Walesa stalno sam doživljavao da je taj klub u Walesu.

QPR inače hejta jedno 99,9% otoka, ostalih 0,1% su njihovi navijači

Ali kako imaš srca stavit Yeovil u zadnji skupinu? Ako ne ništa baš su simpa ove godine u Championshipu.
Dabizas is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 00:17   #67
koji uvod,na ovo se čekalo....inače..Wimbledon
photosensitive is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 00:20   #68
Odigralo se drugo kolo u Konferenciji, Gateshead doma izgubio od Grimsbyja iako su vodili.

Rezultati:

Dabizas is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 00:34   #69
Quote:
Dabizas kaže: Pogledaj post
QPR inače hejta jedno 99,9% otoka, ostalih 0,1% su njihovi navijači
Tolika pažnja otoka godi. Hejtaju nas zašto? Zbog para? Inače, drago mi je da je ekipa ostala uglavnom na okupu, možda sa Redknappom možemo početi jedan dobar ciklus. Samo ubuduće treba voditi mercato malo pametnije. Parkera bih volio vidjeti u QPR, lovili smo ga zadnje dvije godine u Premu pa nije išlo.


Quote:
Ali kako imaš srca stavit Yeovil u zadnji skupinu? Ako ne ništa baš su simpa ove godine u Championshipu.
Em imaju bedasto ime , em su izbacili Brentford.
grifone is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 00:39   #70
Quote:
grifone kaže: Pogledaj post
Tolika pažnja otoka godi. Hejtaju nas zašto? Zbog para? Inače, drago mi je da je ekipa ostala uglavnom na okupu, možda sa Redknappom možemo početi jedan dobar ciklus. Samo ubuduće treba voditi mercato malo pametnije. Parkera bih volio vidjeti u QPR, lovili smo ga zadnje dvije godine u Premu pa nije išlo.
Nemam ništa protiv toga da svatko troši koliko želi, ali ono što je QPR radio prvo sa kadrom (čisto nagomilavanje kadra bez ikakvog smisla), pa i sa trenerima (imaš para koliko hoćeš i doveden 'Arryja jbt) je izvan svake pameti.

Pored onakvog kadra bila bi sramota da se ne vrate odmah u sljedećoj sezoni.
Dabizas is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 00:40   #71
Quote:
Dabizas kaže: Pogledaj post
Odigralo se drugo kolo u Konferenciji, Gateshead doma izgubio od Grimsbyja iako su vodili.

Rezultati:



tehnički gledano, još se nije odigralo, danas igraju Welling i Cambridge

naravno, mi iz Nuneatona čekamo kiks sveučilištaraca i pripremamo se za subotnju utakmicu protiv dosad jedine (zasad, plus možda Cambridge) 100%-tne ekipe u prvenstvu
__________________
tinyurl.com/pobjednikATD8
tinyurl.com/pobjednikTuthankopa21
tinyurl.com/pobjednikBaltiCopa23
sesve is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 00:46   #72
Spomenuo sam da će se pratiti i Conference North zbog Stockporta. Oni u subotu startaju protiv Boston Uniteda. Kad smo kod Bostona, njihove klupske boje su žuto-smeđa koja je velika rijetkost u nogometnim vodama, ali interesantno je da su iste boje hokejaša Boston Bruinsa. No Bruinsi su, zanimljivo, stariji klub od Uniteda (osnovani 1924., a United 1933.) i boje kluba su uzeli po bojama trgovine koju je imao vlasnik kluba. Boston United ima ove boje tek od 1951., no nisam uspio naći jesu li se inspirirali slavnim NHL klubom iz istoimenog grada u SAD-u.
grifone is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 00:48   #73
Quote:
Dabizas kaže: Pogledaj post
Nemam ništa protiv toga da svatko troši koliko želi, ali ono što je QPR radio prvo sa kadrom (čisto nagomilavanje kadra bez ikakvog smisla), pa i sa trenerima (imaš para koliko hoćeš i doveden 'Arryja jbt) je izvan svake pameti.

Pored onakvog kadra bila bi sramota da se ne vrate odmah u sljedećoj sezoni.
U vezi gomilanja igrača se slažem, to je i meni kao navijaču izgledalo potpuno bezidejno. No izbor Redknappa podržavam.
grifone is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 00:48   #74
Quote:
grifone kaže: Pogledaj post
Spomenuo sam da će se pratiti i Conference North zbog Stockporta. Oni u subotu startaju protiv Boston Uniteda. Kad smo kod Bostona, njihove klupske boje su žuto-smeđa koja je velika rijetkost u nogometnim vodama, ali interesantno je da su iste boje hokejaša Boston Bruinsa. No Bruinsi su, zanimljivo, stariji klub od Uniteda (osnovani 1924., a United 1933.) i boje kluba su uzeli po bojama trgovine koju je imao vlasnik kluba. Boston United ima ove boje tek od 1951., no nisam uspio naći jesu li se inspirirali slavnim NHL klubom iz istoimenog grada u SAD-u.
I Boston stoji Englezićima visoko na hejt listi.

Gazza je za njih igrao jedno vrijeme kratko dok su bili u League Two.
Dabizas is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 00:51   #75
Quote:
Dabizas kaže: Pogledaj post
I Boston stoji Englezićima visoko na hejt listi.

Gazza je za njih igrao jedno vrijeme kratko dok su bili u League Two.
Mislio sam da ih nitko ne doživljava.
grifone is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 01:11   #76
I za kraj večeri, uvodimo novu rubriku "Match of the night". Vraćamo se Stockport Countyju i nekim vremenima kada njih i obližnji Manchester City nije dijelilo 5 liga već su se međusobno sudarali u tadašnjoj Division Two (danas League One), i to prije samo 14 godina. Za County to su uvijek veliki okršaji budući da su i Manchester City i Manchester United udaljeni od njih samo 11 kilometara i na puno manji Stockport bacaju, figurativno govoreći, veliku sjenu.

Večeras vas vodimo u 7. prosinca 1999., jedan sasvim normalan engleski zimski nogometni utorak, business as usual reklo bi se. Te večeri Maine Road ugošćuje 32 tisuće navijača, kod tadašnjih Citizensa za najzvučnija imena slove Shaun Goater, Nicky Weaver i Kevin Horlock, kod gostiju jedini igrač čije ime donekle odzvanja je Carlo Nash. Želimo vam dobar prijem.

http://www.youtube.com/watch?v=Wy-GBxF6M2E
grifone is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 01:30   #77
Sviđa mi se rubrika
__________________
♠ Killed By Death ♠
Vasily is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 11:27   #78
Dabi

Nemam danas vremena,al sutra je praznik pa ce se sve procitati.

Ovo je tema koju citam od a do ž

Skoro sam se rasplakao kad sam vidio da je otvorena,ovo je za istinske ljubitelje nogometne igre.
gelo85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 12:26   #79
Dabi, navukao si me na Wrex, iako će mi i dalje biti glavni pick Chester, jbg.
Imran is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 13:27   #80
Najjebeniji uvod ikad
__________________
He's not the Messiah. He's a very naughty boy!
-theTrooper- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:34.